Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość Ania3107
Witam dziewczyny, to ja też do Was dołączę, jestem w 11 tc, termin na 16 października:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
no płodny rok u nas, bratowa, szwagierka, ja i wszystkie prawie w tym samym czasie :) co do placków, ja nie umiem piec wiec sie nie wypowiem, wole gotowanie, pieczeniem zajmuje sie mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3107
A nasz rząd narzeka że mamy niż demograficzny i mało dzieci się rodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ania :) To Twoja pierwsza ciąża? Jak się czujesz? No ostra zima była trzeba było się grzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3107
Tak, to moja pierwsza ciąża i strasznie ją przeżywam bo z narzeczonym staraliśmy się jakieś 2 lata:-)W końcu zapomniałam o staraniach i niespodzianka:-)A czuję się bardzo dobrze, poza tym że męczy mnie spanie nie mam żadnych dolegliwości, kilka dni mnie pomdliło i to tyle:-) a jak u Ciebie:-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie bez zmian wizyta juz w piatek (usg genetyczne) :) ale się ciesze !!!! dzisiaj zanosiłam moz na badania i wstałam z samego rana i cały dzień przesiedziałam u mamy za sciana :) już po obiadku męzulek w domku co do ciast to ja umiem zebre i szrlotke na kruchym spodzie :) heheheh ale moja teściowa jest mistrzynią przepyszne ciasta piecze jak chcecie mogę jej podpytac o jakiś przepis :) tylko jaki jakies z masa czy co? metrowca robi sie łatwo i jest w miare tani i pyszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOOO to podpytaj teściową, a o metrowcu nie słyszałam nawet. A mnie interesują raczej z jakąś masą lub owocami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam ;) Co do ciast to ja sie nie wypowiem bo jakos nie lubie piec moj M piecze ciasta torty itd wiec nawet sobie tym glowy nie zawracam za to gotowac uwielbiam ;) Witam nowe mamusie ;) Ja teraz wizyte mam dopiero 26 kwietnia czyli za miesiac ale wiem ze wszystko dobrze wiec sie nie martwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia metrowieć to pieczesz 2 biszkopty jeden zwykły jasny a drugi z kakao ciemny tyle że w takich podłóznych waskich blaszkach a mase jaka chcesz bita smietana budyńiowa krówka +bita sm., owoce z bit, śm. itp tyle żeby było geste i sztywne. wuciągasz ciasta z blach i kroisz na plastry ok 2,5cm całość i na przemian biały masa czarny , biały masa czarny az ci sie skończy ciasto jak kanapki bys robiła tyle że na stojaco potem tarzeba kroić pod skosem żeby były oba kolory dokładny przepis wezme jutro a wygląda mniej więcej tak http://www.gotujmy.pl/ciasto-metrowiec,przepisy,74764.html a to zdjęcia :) http://www.google.pl/search?q=ciasto+metrowiec&hl=pl&sa=X&biw=1066&bih=641&prmd=imvnse&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=yPlxT_25BIb04QT5x_W0Dw&ved=0CDYQsAQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, dzięki :) Dziś kupiłam sobie biustonosz, bo piersi mi już "wychodzą" z moich starych staników... kupiłam taki najprostszy, ciążowy i wyglądam w nim jak stara babcia :( bez kitu :( ale jest elastyczny i będzie się fajnie dopasowywał. A sutki mnie tak bolą, że nie mogłam nawet mierzyć tych staników, ehhhh... Odebrałam dziś wyniki badań - wszystkie ok, nawet mocz idealny :D Hurra! No i podcięłam włosy, tylko lekko i pocieniowałam grzywkę :) od razu mi lepiej na duszy :D Teraz oby do piątku :) Co do ciast to ja uwielbiam piec. W tym roku na święta (które przygotowuje teściowa - mistrzyni kuchni) dorzucę się z sernikiem (nazywa się gotowany, bo ser się podgrzewa). Przepis gdzieś mam, jeśli ktoś chętny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki - może nawet jutro upiękę tego metrowca:) jakoś wpadł mi w oko ... hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajnie wyglądają te metrowce :) chyba naprawdę się skuszę. Co do serników, robiłam w życiu 3 i żaden mi nie wyszedł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale smaka mi narobiłyście tymi ciastami. Metrowca nigdy nie jadłam, ale smakowicie wygląda. Chyba zrobię jutro :) ale mam ślinotok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Dziewczyny mam pytanie - czy mówiąc, że robicie/robiłyście badania prenatalne/genetyczne macie na myśli to, że lekarz mierzy przezierność karkową, kość udową, kość nosową itd dzidziusia? Pytam, bo takie pomiary to chyba już rutynowe badanie w 12-13 tygodniu ciąży, które wykonuje każdy lekarz i ni jak się to ma do badań prenatalnych. Badania prenatalne wykonuje się z krwi i porównuje się je z pomiarami z USG, dają one wynik, który jest jedynie statystyką. Badanie jest dość kosztowne (refundowane po 35 roku życia) 200-300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Dziewczyny mam pytanie - czy mówiąc, że robicie/robiłyście badania prenatalne/genetyczne macie na myśli to, że lekarz mierzy przezierność karkową, kość udową, kość nosową itd dzidziusia? Pytam, bo takie pomiary to chyba już rutynowe badanie w 12-13 tygodniu ciąży, które wykonuje każdy lekarz i ni jak się to ma do badań prenatalnych. Badania prenatalne wykonuje się z krwi i porównuje się je z pomiarami z USG, dają one wynik, który jest jedynie statystyką. Badanie jest dość kosztowne (refundowane po 35 roku życia) 200-300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
I na właśnie na takie jadę 10 kwietnia specjalnie do Katowic pomimo tego iż mój lekarz tez ma usg i będzie mi robił te pomiary ale badanie prenatalne robi się z mojej wiedzy w wykwalifikowanych placówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dan-mos dokladnie tak kazdy lekarz dobry lekarz robi takie badania i takie pomiary :) te badania genetyczne to jest wyciaganie kasy od pacjetek bo pomiary sa robione i tak w usg 2D lekarz przelacza na 3D tylko zeby mama zobaczyla dziecko i za to kasuje 250 zloty. Moja mama Pracuje w szpitalu ginekologicznym i lekarze zgodnie mowia nawet Ci ktorzy takie badania robia ze to jest zbedne i to samo powiedza Ci na zwyklym Usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
To dlaczego mnie wysyła na to badanie Dostałam skierowanie bo jestem po 35 roku życia... usg i krew mi będą badać A mój lekarz tez mi zrobi te pomiary ale mówi że prenatalne to się razem z krwią bada i to jest bardziej wiarygodne I wysyła tylko te pacjentki które maja wskazania do tego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGULKA co innego jak masz pelne badania czyli jestes po 35 roku zycia lub urodzilas chore dziecko lub masz obciazenia genetyczne takie badania refunduje NFZ ale znam bardzo duzo kobiet ktorym np w tych badaiach przeziernosc karkowa wyszla prawie 3 test pappa z krwi wyszedl zle a dziecko urodzilo sie zdrowe. Moze i sza szczegolowymi badaniami ale nia dadza Ci pewnosci 100% a jak cos wyjdzie nie tak to niepotrzebnie stresuja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Viviii - mój lekarz mówi dokładnie to samo - 17 kwietnia zrobi mi wszystko co trzeba i powiedział, że mam sobie podarować badania prenatalne. Jak będzie coś go niepokoić, to mnie skieruje. Ale tak robić je po to tylko, żeby robić, powiedział, że nie ma sensu. A jak nie ma wskazań, to już wogóle. Chciałam znać Wasze zdanie, bo nie chodzi mi o pieniądze, a po prostu o sensowność tych badań. Agula - gdzie w Katowicach będziesz miała robione badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Pewnie tak stres wielki a pewności nie ma Ale i tak muszę je zrobić bo mam 36 lat:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka co innego jak masz skierowanie a co innego isc tylko po to zeby isc i placic kase niepotrzebnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Oczywiście to bez sensu żeby płacić tyle pieniędzy jak nie potrzeba Ja ze względu na ten mój wiek muszę to zrobić ale jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Wiecie co, ja sama zaczęłam wariować z tymi badaniami czytając forum :/ Wydawało mi się, że jestem jedyną osobą, która na badania prenatalne się nie wybiera, i aż wstyd się przyznać, że podzielam zdanie mojego lekarza, który mówi - po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dan mos to jestesmy razem :) Ja nawet mialam chwile zawirowania ze sie zapisalam ale mama mowi ze jestem nienormalna i chyba nie mam co z pieniedzmi robic wiec przyznalam jej racje heh i nie poszlam bo naprawde bez sensu ;) W poniedzialek bylam na usg lekarz zrobil pomiary wszystkie poiwedzial ze ryzyko wystapienia wad jest zerowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Viviii - ja w pewnym momencie mojej desperacji tez się zapisałam :/ Terminu w prawdzie jeszcze nie odwołałam, ale to zrobię :) Masakra jakaś. Mam już synka i będąc w ciąży z nim nie robiłam tych badań...... i byłam chyba zdrowsza nie czytając kafe hehhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dan - mos ja w pierwszej ciazy tez tak nie wymyslalam hehe ale tak jest im wiecej sie czyta tym czlowiek bardziej glupieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×