Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

mimba podaj mi maila to ci wysle namiary. Dziekuje laski za zyczenia pozniej napisze wiecej bo Franek sie budzi;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Tez myslalam o basenie ale tez boje sie o higiene w takich miejscach. Moze za jakies miesiac. U nas od 3 nocy bez pobudki na karmienie. Chodzi spac o 20.30 a wstal o 6:30 na karmienie i spal jeszcze do 8:30. ***Mamusia ale koszmar z tym bezdechem. Ja jestem spokojna ze mam ta nianie z kontrola oddechu to mam spokojny sen. Nasz maly jeszcze w kolysce obok lozka naszego ale robi sie mala i bedzie musial spac w swoim lozeczku. Nie moge sie jeszcze przekonac do polozenia go samego w pokoju. Monis ja to jak ci twoi znajomi czytam co dziecko powinno juz robic i jak nie robi schizuje ale odpuszczam teraz. Najwazniejsze ze zdrowy i szczesliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dianakarina, moja koleżanka chodziła na basen przy szpitalu.... tam były organizowane zajęcia dla dzieci...przynajmniej higiena zapewniona i kontrolowana..w inne miejsca tez nie wzięłabym dziecka, sama nawet nie chodziłam w Polsce, bo za dużo się nasłyszałam o tym co można do domu przynieść :) niestety.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie wszystkie, szukam jakiejś książeczki (albo zebranych na necie w jednym miejscu) jakichś rymowanek/zabaw z maluchem typu "sroczka kaszkę...". Bo kompletnie nie znam niczego, a wolałabym się zapoznać z takimi rzeczami i już wkrótce bawić się z Adasiem:) Macie może jakąś stronke albo możecie polecić jakąś książeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela wszystkiego najlepszego oby zyczenia z dietka szybko sie spelnily :) wiem ze tego bardzo chcesz :) zreszta jak prawie kazda z nas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia to jakieś straszne co piszesz.. jejku.. dobrze, że sama w domu nie byłaś... Diankarina mi też dużo daje spokoju monitor oddechu, szczególnie że 3 razy sie włączył.. ale Tobie się śpioszek zrobił. ech zazdroszczę tych nocek.. u mnie dzisiaj znowu o wiele gorsza. co do basenu, to ja też bym chciała. ale teraz jest sezon grypowy, a dwa przecież takie maleństwo może łatwo się przeziębić. więc wolę poczekać do lata. Graga a używasz 3 czy 4 te pampki play? bo ja mam 3. ale cała kupa przeszła górą i mało co w środku było.. zobaczymy czy będzie się to powtarzać. choć na zmianę używam z dadami. dziewczynki a kiedy dziecko ząbkuje to znowu zaczynają się nieprzespane nocki? w ogóle to już niedługo mogą wychodzić pierwsze ząbki? wiem, że jedne wcześniej, drugie później. ale mniej więcej od którego miesiąca waszym pociechom wychodziły zęby? Rzodkiewa przyzwyczaiłaś się pewnie do łagodnego klimatu, a tutaj w PL zimno :) chociaż mi już -5 nie straszne na spacerze i chodzimy sobie 1,5 - 2h :) Moniś to są postępy rozumiem? przyszedł już ten laktator do Ciebie??? mykam robić pomidorową! Tusia a Ty gdzie znikłaś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata_lie i dianakarina ja tez mam monitor oddechu w łóżeczku i raz mi się włączył. A wczorajsza akcja miała miejsce przy zmianie pieluchy. Stres i coraz więcej siwych włosów. xx Wiecie co, to niesprawiedliwe!!! Nie było mnie od 11 do 14, przed 11 nakarmiłam Filipa. Został z tatusiem i co pobawili się z 20 minut, poszli spać. Maluch wstał o 15 !!!!!!!! jak wróciłam w domu cisza, mleko moje nie tknięte co ściągnęłam rano. I o 15 nakarmiłam go i dalej poszedł spać. Czemu u mnie tak nie pośpi,żebym i ja sobie się zdrzemnęła :P a tak to 1-1,5h pośpi i koniec. A tatuś mówi do mnie: no co ty chcesz, toż on grzeczny, śpi długo -można wszystko zrobic... eehhh xxx Byłam u gina, wszystko ok na szczęście. Badanie nieprzyjemne, dobrze,że co 2 tyg śmigać już nie muszę :P Jedynie brzuch gdzie mnie boli przy szwie i gdzie od czasu do czasu leci krew to niestety zrost , nie da się nic zrobić ponoć. No i jak najmniej ciężkie rzeczy nosić.... hahhaa a 7 kilowego Filipa to kto nosić będzie ???!!! No i dała tabsy - Cerazette,mogę brać jak karmię. Miała któraś z Was albo ma takie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pampersów sleep&play to my mamy rozm.4 po siostrzenicy mojej dwa opakowania zaczętych, wyjęliśmy wczoraj i one duże nie są, wręcz ok dla naszego malucha :) ale jakościowo chyba gorsze od zwykłych zielonych pampków, bo te jakieś cienkie i dziwna jest pielucha z siuśkami po zmianie, a pupa cała mokra. A może tylko u nas tak jest, bo za długo leżały nieużywane w otwartym opakowaniu... xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia ja tez nie jestem zadowolona z sleep&play :( ok teraz zabieram sie za nadrabianie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia to pewnie omal zawału nie dostałas,synek ci taki numer wywalił:/ oby to sie juz nigdy nie powtórzyło:( Wiktor czasem jak mleko pije to powietrza nie moze złapac i tez sie siny robi przez pare sekund,i tez zaraz prawie zawał mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w koncu chwila dla siebie:) jeszcze raz dziekuje za zyczenia:) Wytrwalam na diecie oby tak dalej a zdesperowana jestem bardzo jeszcze do cwiczen musze sie przekonac ale na to tez przyjdzie czas. Franek dzisiaj jakis maruda chyba mu sie pogoda nie podoba. Jesli chodzi o pieluchy to ja sie wiernie trzymam dady bo mi odpowiadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela trzymam kciuki :) ja z racji żebra zaniechałam ćwiczeń:( Mój Antoni też dziś niespokojny jak na złość-byłam z nim w salonie fryzjerskim...pani kosmetyczka go zabawiała a fryzjerka cięła szybko włosy.......ale akcja.....wczoraj tylko z nim wyszłam zasnął a dziś oczy jak 5 zł...... a jeszcze musiałam ogarnąć chałupę bo ksiądz był ..... i usnął na 5 min i znowu ......guga.....ranyyyyyy to dziecko dziś mnie wykończy.....:)\\ mamusia znalazłam coś o tych śluzach w kupach na forum: Gościówa pisze: "Ja w sprawie kup konsultowałam się z czterema pediatrami (w tym jeden immunolog i jeden gastrolog) i każdy (!) powiedział to samo - kupa dziecka piersiowego może mieć dowolny kolor i być dowolnie śluzowa oraz mieć dowolny zapach. Problem jest jeśli pojawia się ropa lub krew. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że dziecko dobrze przybiera i jest normalnie aktywne i żywotne. I że najgorsze co mogę zrobić, to odstawić dziecko od piersi tylko z powodu koloru i śluzu. Lepszy śluz i pierś niż brak śluzu i mm. " no i lece bo znowu nerw ...ranyyyy ręce mi odpadna dziś:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i skasowało mi posta:( znalazłam coś o tych kupach ze śluzem,pewna mama pisze: Ja w sprawie kup konsultowałam się z czterema pediatrami (w tym jeden immunolog i jeden gastrolog) i każdy (!) powiedział to samo - kupa dziecka piersiowego może mieć dowolny kolor i być dowolnie śluzowa oraz mieć dowolny zapach. Problem jest jeśli pojawia się ropa lub krew. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że dziecko dobrze przybiera i jest normalnie aktywne i żywotne. I że najgorsze co mogę zrobić, to odstawić dziecko od piersi tylko z powodu koloru i śluzu. Lepszy śluz i pierś niż brak śluzu i mm. Oczywiście jeśli problem spoczywa tylko w tym, nie ma jakichś problemów towarzyszących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, szybkie pytanie o Wasze opinie.... przyszło mi wezwanie w końcu na szczepienia. Poza obowiązkowymi możemy też zaszczepić dziecko na pneumokoki, jako szczepienie refundowane przez państwo..... ale na przykład kolega-pediatra radzi je zastosować jeśli dziecko w wieku 2 lat na przykład pójdzie do przedszkola..jeśli nie żeby sobie je odpuścić.... i mówi byśmy sobie to przemyśleli....Wy szczepiłyście na pneumo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam pediatra tez mowila ze na pneumokoki to szczepic jak ma sie w planach wyslac dziecko do zlobka albo jak ma rodzenstwo w wieku przedszkolnym...nie szczepimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie ja uzywam 4 i u mnie wszystko ok, zakladam mu na noc bo ma teraz odparzenie i mi te pieluchy mu tak nie uciskaja jak dady... xxxxxxxxxxxxxxxxxx mamusia ja tez uwazam ze nie sa duzo wieksze, dla mnie pampers robi pieluchy gdzie sa porownywalne do dadów ale +1 rozmiar np. dady 2 = pampers 3, dady 3 = pampers 4 (minimalnie wieksze) takie moje odczucie :D a masc ja zamawialam tydzien temu u tego samego sprzedawcy... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mimba ja tez piotrka i dominika nie szczepilam... mi pediatra tez mowila ze jak dziecko nie idzie do przedszkola zlobka to tez nie musi przed 2 rokiem zycia, a potem mniej dawek jest - u nas platnych... ale piter poszedl do zoba jak mial 2 lata, nie szczepilam go i nic mu nie jest (odpukac),rotawirusów tez nigdy nie mial... moje zdanie jest takie ze niewiadomo jakie szczepionki by byly to i tak mozna los na loterii wygrac i dziecko na to zachoruje... a kto by sie spodziewał ze nam takie swinstwo wyjdzie po obowiazkowych szczepieniach ?? powinnam juz dziecka nie szczepic - na chlopski rozum... ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie... a Twoja decyzja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga daj linka do naszej konkurencji, bo chciałam dodać do ulubionych, a znaleźć nie mogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimba ja mam napisane na wypisie ze szpitala po urodzeniu-wskazane zaszczepienie przeciwko pneumokokom i na pewno będę szczepić, ale jak skończy pół roku bo na razie szczepię na rota.Myślę,że jak tylko jest jakaś możliwość ochrony dziecka przed chorobą i szpitalem to z niej skorzystam, chociaż też boję się ewentualnych powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokadnie graga - tak to bywa ze szczepieniami, że się nie da przewidzieć jak to się skończy.... no nic, przemyślę, ale skłaniam się ku temu by nie szczepić. Obowiązkowe są tutaj błonica, krztusiec, polio, żółtaczka B i tężec.... reszta to zalecane (odra, różyczka, grypa), albo zalecane w szczególnych przypadkach (wśród nich pneumokoki)... dobra, bo mój wspaniały M mi córcię przyniósł bo nie może zasnąć hehe..dobre sobie, a co dopiero go pochwaliłam w myślach jak ładnie się nią zajął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ja pisalam wczesniej ze mamy konkurencje.chyba z iloscia stron to nas nie dogonia:) dzisiaj papek sleep play dal rade.mysle ze moze dlatego ze sa 3..moglam wziac 4,bo sa mniejsze niz dady.ale jakos mocno sa perfumowane i drazni mnie ten zapach. moj tez spi od 21.a ja dopiero teraz ide.. jak przemywacie oczka to caly czas gazikiem jalowym czy zwyklym??? bo konca mi sie jalowe i nie wiem czy je dalej kupowac czy juz zwykle. co do pneumo my nie szczepimy ani na rota.niejedna opinie slyszalam i czytalam,ze lekarze maja nawet watpliwosci bo te szczepionki nie sa do konca sprawdzone.i okaze sie za kilka lat na naszych dzieciach.. Mimba u was przynajmniej za darmo,skojarzone tez bezplatne pewnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie jeżeli ci to pomoże to ja przemywam "jałową ręką":) czytałam wczesniej o tej konkurencji ale nie skumałam o co chodzi :) teraz dzieki dan mos wiem - co dwie blondynki to nie jedna :D xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mimba zaznajomiłaś się już z galeriusem ? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx dan mos oczywiscie zabawki ja musiałam sprzatac zeby mąż w nocy nie zaczoł klnąć jak przyjedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×