Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

NHA ja brałam paracetramol, tak mi położna poradziła i mi przeszło. Co do nawilżacza mam taki http://www.ebay.co.uk/itm/Babyway-Ultrasonic-Humidifier-/150977898339?pt=UK_Home_Garden_Hearing_Cooling_Air&hash=item2326fbe763, jestem zadowolona, bo z tego ogrzewania w domu powietrze było takie 'suche'. Właczam tylko na noc, zreszta ja jestem alergiczką więc na plus dla mnie i dla dzidzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka jest u nas taki osrodek ale nikt nas tam nie kierowal, ani neonatolog ani neurolog ani peiatra , nikt nie wswpominal ze maly potrzebuje takiego osrodka, ale z tego co widze to chyba nie ma asymetrii lubi bardziej jedna strone ale nie ma problemu jak lezy na drugiej. ja tez codziennie go masuje tzw masaz shantala przed kąpielą pozniej ciepła woda dla rozluznienia jesc i spac:) od jakiegos czasu nawet dobrze spi budzi jak zapypia kolo 20 to budzi sie 1-2 w nocy i potem zalezy ile sie bawi jak od razu zasnie to i do 5 spi a jak sie troche podawi to do 6 wiec nie jest zle. troche mnie to dziwi ze nikt nie kierowal nas do poradni specjalistycznej bo jakby nie bylo to bardzo wczesny wczesniak :) ale 14 lutego jade do neurologa w rzeszowie do ordynatorki oddzialu neurologicznego dzieciecego to moze bedzie najbardziej kompetentna osoba, ( apropo diana26 slyszalas cos moze o niej Czyzyk sie nazywa ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja też ciągle używam tej wkładki w foteliku ale chyba ją wyrzucę na probę...sprawdzę jak głowka jest ustawiona, bo to chyba najwazniejsze, by za bardzo nie biegała w trakcie jazdy autem.....tak samo śpiworek/kombinezon zrobił się za krótki, chyba będę musiała ją teraz ubierać w spodnie i kurtkę - albo jakoś ten miesiąc jeszcze muszę ten śpiworek przemęczyć, potem będzie już wiosna, zakładam :) urośnie max 2,3 cm myślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimba moj Piotrek urodzil sie z taka splaszczona - nierowna glowka bo byl tak ulozony w brzuszku, teraz jest to prawie niezauwazalne - wlosy i odstajace uszy odciągają od tego wzrok:) ja zaraz dam linka marla twoj link nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga jaka jest optymalna wilgotnosć powietrza? ja tez mam ten termometr i tak waha się od 55 do 60%..... my z kolei mamy osuszacz powietrza, bo mieliśmy swego czasu problem z wilgotnością (stare budownictwo, grube mury i niestety ogrzewanie nie leci non stop tutaj, mamy ustawiony programator / gdybym ogrzewanie miala włączone tak jak w polsce non stop, to chyba cała wypłata poszłaby na gaz!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam na internecie ze miedzy 40 - 50 % ja mam ustawione ze jak spada poniżej 50 to sie wlancza... mi wilgotnosc spada jak wietrze pomieszczenie, nawet nie ma tak sucho, zobaczymy co bedzie w lecie jak beda non stop okna otwarte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga to super ta opcja,że sam się włacza od pewnego stopnia wilgotności, ja swój musze właczać sama. Ehh a rachunku za gaz to ja już się boje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na gaz mam na szczescie tylko 2 kuchenki w domu:) i wychodzi nas mniej wiecej 40zł na miesiac:) ogrzewanie mamy centralne z pieca, ale myslimy czy by nie dac bojlera do piwnicy by miec ciepla wode z tamtad a nie z elektrycznego w łazienkach bo kasy na prad tez idzie troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory ale przypomnialo mi sie cos jak czytalam wasza polemike z kara, moze ona taka studentka ekonomii jak moja "kolezanka " z liceum ktora miala z polskiego same paly, nigdy porzadnego wypracowania nie umiala napisac a z ortografia byla ostro na bakier, i jakie bylo moje zdziwienie gdy dowiedzialam sie ze skonczyla co??- polonistyke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja już wkładkę wywaliłam w tym foteliku dawno (mam maxi cosi cabrio) .Kombinezon i czapa i Wiktor nie mógł się zmieścić chociaż jest drobny. xxx Nawilżacza powietrza nie potrzebuję, wręcz odwrotnie-nowy blok i jest za szczelnie -trzeba osuszać pochłaniaczem wilgoci. xxx Ach ten blok czekoladowy narobił mi smaka-dzieciństwo mi się przypomniało-mama robiła w foremce podłużnej od babki, a ja wyjadałam mleko w proszku:)Dawno go nie widziałam w sklepie u nas-gdzie je kupujecie? xxx smoczka jak upadnie przeleje wrzątkiem albo opłucze pod kranem. Co dwa dni wkładam do sterylizatora parowego przy okazji z butelkami-ale nie zawsze mi się o nim przypomni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie czepiajcie sie Kary bo dzieki jej postom humor mi powrocil,rozbawilam sie na maxa:)dziekuje Karo:) A propo zimy ,tez mnie dobija ale trzeba zacisnac zeby i ja przetrwac,wyjscia nie mamy...ale sie doczekac nie moge jak juz bedzie kwiecien/maj Mati bedzie coraz wiekszy,nie trzeba bedzie ubierac go wtiny ciuchow i bedziem lazikowac po dworze:) Dobrze ze szczur nie okazal sie szczurem:) wczoraj zamowilam ciuszki malemu na allegro 74,niektore bodziaki 68 sa takie ''na styk'',kolezanka z Anglii ma mi duzo ciuchow przywiezc,kurcze tam 3pack pajacow wychodzi 5funtow ,a u nas ?szkoda gadac milego dzionka,ide ...prasowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja widzę że wczoraj wesoło było:P:P też zostawię to bez komentarza po co się denerwować:-) my już po pierwszych ćwiczeniach z nfz mały dzielnie ćwiczył i rehabilitantka mówiła że , jest poprawa od czasu jak byla u Nas w domu prywatnie więc się cieszę. Mówiła też że na rehabilitację chodzi się gdzieś do 10-12 miesiąca lub dłużej (w zależności jak szybko dziecko nauczy się chodzić) Moniś jak masz możliwość to idź to jakiegoś rehabilitanta prywatnie niech obejrzy dziecko i powie co i jak będziesz spokojniejsza - my zanim dostaliśmy się na wizytę do lekarza poszliśmy prywatnie do rehabilitantki i wszystko to co ona powiedziała potwierdziła lekarka. Ja smoczka wyparzam tylko jak spadnie na podłogę zresztą lekarka mówiła że nie wolno często wyparzać bo dziecko musi oswajać się z bakteriami. A jak gdzieś jedziemy to dopinam do smoczka zawieszkę i przypinam ją do kombinezonu. dostałam dziś pudełko z bobovity a w nim poradnik żywienia małego dziecka i słoiczek słodka marchewka po 4 miesiącu. Renia zrób tak jak piszą dziewczyny kup sól fizjologiczną. Leonka dzięki za zdanie relacji, muszę to z mężem skonsultować. A wyszliście do domu tego samego dnia? Jak którejś z Was nie odpisałam to przepraszam, lece bo Sebuś się obudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz po porodzie byłam chora to brałam upsarin, rutinoscorbin,i do psikania na gardło chyba uniben, ale paracetamol też można-niestety i tak skończyłam na antybiotyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój leży na macie i uderza w zabawki więc mam chwilę. myślałam, że się zdrzemnę, ale kurde za krótko spał. spacerek niestety odłożony na jutro, bo chyba bym padła na nim :) zresztą i tak jest mega zimno, choć słonecznie. xxx Graga a ten nawilżacz to prądożerny jest? xxx kalendarze ze zdjęciami fajne są na allegro. i taniej wychodzi, bynajmniej jak rok temu robiłam. xx lecę bo już się znudziło mojego małemu walenie w zabawki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Sól mam, ale nie mam pojemniczka po kroplach do którego można by ją przelać (ten co mam jest nieotwieralny)... Chyba że jakiś inny sposób na zapuszczanie? Nha nie mam Macro, w sposobie wykonania czekolady zgubiłaś cukier :P Rozpuszcza się go razem z margaryną czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *MalachiT*
Witam!! Również jestem mamą październikową i mam do Was pytanie: Czy Wasze dzieci mają jakieś znamiona??? Bo u mojego Szkrabika pojawiło się znamię 2 tygodnie temu i pediatra powiedział że należy obserwować czy nie pojawi się ich więcej, co mnie trochę zaniepokoiło. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a słyszałyscie cos o pilkach gimnastycznych czy rehabilitacyjnych?? moze ktoras ma taka bo chcialabym malemu wlaczyc cwiczenia na pilce ale nie wiem jaka kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
malachit - moj ma delikatna plamke - taka troche ciemniejsza skore w czesci gdzie koncza sie plecy a zaczyna pupa, ale jest to prawie niezauwazalne i ma ok 1cm szerokosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malachit moj ma naczyniak jamisty ale to od urodzenia na barku najpierw strasznie rosl i zaczelam sie martwic ale teraz maleje, czytalam ze to najlagodniejsza odmiana nowotworu i ze owinna zniknąc do 3 lat a jak nie zniknie to troche gorzej ale maleje mu wiec moze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
eljotka ja wlasnie kupilam ostatnio a wczoraj przyszla:) wpisz sobie na allegro a jest tego masa:) jest to pilka fitness albo taka z rogami jak mamusia pisala:)ja kypowalam pod siebie zeby tez cwiczyc:) a wczoraj starszak jak ja zobaczyl to do wieczora na niej siedzial i rozne sztuczki wyprawial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde i ja mam depreche jakas.. wyc sie chce.. Musze wrocic do pracy i nie mamy nikogo do opieki nad synkiem a opiekunki i przedszkola tu sa bardzo drogie.. nie moglam wczoraj spac bo myslalam nad tym wszystkim.. jak moj bedzie pracowal popoludniami a ja na rano to sie bedziemy mijali... Dziewczyny wyslijcie ta dietke please boginkaksiezyca@wp.pl Miluchna fajne mozna okazje tu w uk znalezc. Na angielskim allegro (ebay) moj kupil naszemu malemu - 8 par spodni - glownie jeansy i bojowki, pajace, 3 pary ogrodniczek, ponad 30 koszulek z krotkim i dlugim rekawkiem i body. Lacznie 71 rzeczy za 140zl na polskie. Kolorowe ubranka ladniutkie i nie zniszczone. Ogladalam ostatnio program o kobiecie ktora ma 16 dzieci tu w Anglii. MA 37 lat i jest znowu w ciazy a jej corka ma 18 lat i tez jest w ciazy. Maja dom z 10 pokojami i ona nastawia 9 pran dziennie i prasuje. Nie pobieraja zasilkow dodatkowych tylko rodzinne. Ona miala 14 lat jak urodzila pierwsze dziecko i nie miala blizniakow. Wszystko pojedyncze ciaze. Jak dziadek wyliczal po imieniu dzieci to o jednym zapomnial he he. Jej rodzice mieli tylko 2 dzieci. Szok babka 12 lat chodzila w ciazy lacznie. Mowila ze nie ma nawet rozstepow. Niezle co. Jej maz pracuje w rodzinnej piekarni. Pieluchy mieli wielorazowego uzytku bo za drogie pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki graga za odpowiedź. Mój synek też ma taką plamkę tylko że na brzuszku. Ja sama mam taką plamkę na łydce a moja mama na pośladku. Ale i tak słowa pediatry o tym obserwowaniu, czy nie pojawia się ich więcej mnie zmartwiły i zaczęłam szukać w necie i znalazłam informacje o plamach cafe eu lait i się przeraziłam bo jeśli tych plamek jest więcej to mogą być objawem choroby. Ale mam nadzieję że w przypadku naszych dzieci tak nie będzie i że nie potrzebnie się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga- dziekuje. fajne zdjecia wychodza?? ja zazywczaj wywoluje hurtowo w rossmanie, ale nie podoba mi sie kolorystyka, czesto kolory sa za bardzo nasycone i nienaturalne. xxxxxx angel - w ogole nie zostawalismy w tej klinice. najpierw zakropili malej oczka, potem bada pedaitra, wywiad z anestezjologiem i zabieg. przy nas bylo z 5 dzieciaczkow i wychodzilly jedne po drugich. szlo bardzo szybko. potem 10 min czeka sie na wypis i do domku. tylko zanim umowisz termin na zabieg konieczna jest wizyta u okulisty w klinice. pozdr xxxxxx monis - tak jak ktoras dziewczyna radzila umow sie na 1 rehabilitacje prywatnie to wszystkiego sie dowiesz. u nas asymetria objawia sie wlasnie ukladaniem cialka w "rogalik" , ssaniem gl. prawej piastki, lewa raczka jest daleko od cialka, a prawa trzyma przy sobie itd. xxxx nha - jak bylam przeziebiona brala rutinacee, mozna tabletki do ssania. cytryny nie probowalam bo balam sie ze uczuli. nawilzacz mam i sobie chwale. niestety sam sie nie wlacza przy spadku wilgotnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina dokladni w Anglli jest duzo taniej dzwonilam do rehabiltanta,wpadnie do nas w poniedz lub wtorek,fajna sparaw do domu przychodzi ,nie trzeba taszczyc mloedego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie również Eliotka dziękuję za odpowiedź. I muszę przyznać ze podziwiam Cię za to że dałaś radę bo łatwo na początku na pewno nie miałaś z takim wczesniaczkiem. A Tusi to chyba posągi należałoby stawiać za jej siłę i ogarnianie trójki maluchów w tak młodym wieku i z taką małą różnicą wiekową między dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchna ja ogladałam... i aż mi się głupio zrobiło, że narzekam na pobudki co dwie godziny ;/ straszna ta choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×