Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

gragra u mnie w laboratorium glukoza 50g czyli z badaniem po godzinie 14 zl 10 gr a 50 gr glukozy w aptece 4,20 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja mam butelki i sterylizator do mikrofalowki aventu ale nie wiem czy antykolkowe wozek stokke xplory - lekki i malutki akurat do miasta, autobusu itp jak to jest z tym cukrem mi nie zalecono badania glukozy i w sumie nie wiem jak to jest. Lepiej ograniczyc caly cukier czy moge jesc jak jadlam ? Mam tez pytanie czy mozna jak sciagac bede mleko sciagarka dawac takie mleko butelka czy najlepiej tylko piersia ? Sorrki jesli glupie pytanie ale jestem zielona w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina możesz mleko ściągać i w butelce można podawać maluchowi, jeśli gdzieś tam idziesz i zostawiasz maluszka :) A powiedz jak się czujesz??? Jak twoje łożysko ??? No a co d glukozy ponoć każda ciężarna ma to badanie wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia kochana tu w Anglii to ja nie wiem czy to badanie bede miala. Czuje sie dobrze. Zupelnie nie ciazowo za co dziekuje niebiosom a przy wizytach tutaj nie patrza nic zupelnie pod kontem mojego lozyska. Stwierdzila polozna w czwartek ze zapobiec temu sie nie da i jesli sie nie podniesie to cc i mam sie nie przejmowac. Za 3 tyg lece do polski wiec zrobie sobie usg i spytam co sie dzieje. Tu bede miala kolejne usg pod kontem lozyska w 32 tyg. Teraz jestem w 26. Oszczedzam sie i jestem dobrej mysli. Dam znac co mi w Polsce powiedzieli. Nie moge sie juz doczekac kiedy dzidzia bedzie z nami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia co do siary w pierwszej ciąży przed jej zakończeniem miałam nawały i mimo wkładek pościel mokra. W tej ciąży narazie oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina, no widzisz przynajmniej bez stresu jesteś z tym łożyskiem :) może i tak lepiej :) A już zakupy zrobione?? Aleksandra ja w pierwszej też miałam ale znacznie chyba później - nie pamięam,ale wiem,że spałam w staniku, z wkładkami... A dziś tylko co się położyłam,coś tam napisałam wam i poczułam,że leci... No uroki ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka a jaki to był chleb? Sprawdź skład. Widzisz, u mnie też po chlebie jest ponad normę. Co oni tam pakują!? Ale ja przed chwilą zaszalałam. Jakiś czas temu zrobiłam się senna i usnęłam. Obudziłam się i z przerażeniem na telefon, że już 22:15. Panika, że nie zrobiłam badania po kolacji. No to biorę glukometr, nakłuwam palec, wyjmuję pasek... I nagle olśnienie - co ja k... robię! Po czym ja mam się badać jak ja zasnęłam o 19! I tylko zaplanowałam, że zjem kolację o 20, przecież przez sen jej nie zjadłam.... Sama się z siebie śmiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia poza pieluchami wszystko jest :-) a pieluchy chce wielorazowego uzytku bambino mio Nie Wiem czy slyszalyscie. Aleksandra Dzieki za odpowiedz. Chce karmic piersia ale Nie Wiem jak to bedzie. A tak sciagne I butla. Po prostu czasami Nie ogarniam tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga ja płaciłam za badanie po 2h - 12 zł. Na czczo miałam w pakiecie więc nie wiem ile kosztuje. DianaKarina to może, zrób to badanie jak będziesz w Polsce. Albo wykonaj je tam prywatnie. Jak widać po mnie można nie mieć objawów a mieć cukrzycę. A to badanie jest tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doDianaKarina
hej ja też w Anglii przechodzę ciąże, z tego co sie orientuje, to oni badaja cukier na każdej wizycie, a mianowicie ten mocz który dajesz do analizy jest sprawadzany m.in pod kątem cukru. Jeśli byś miała cukier w moczu to wyślą Cie do specjalisty od cukrzycy. Tutaj nie pije sie tego świnstwa co w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrzemnęłam się kilka godzin wieczorem to teraz spać nie mogę. Szukam wózków. Znalazłam stronę, na której sprzedają wózki używane ale po renowacji. Większość części wymieniana na nowe. Ceny wyższe niż za używany wózek ale sporo mniejsze niż za nowy. Może, któraś z Was będzie zainteresowana to podaje link: http://www.nextway.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzikuję za odpowiedzi... ale nam się pogoda zbliża :) znowu zacznie się pocenie :P szkoda że mojemu lekarzowi nie wystarczył by wynik z glukometru jaki sobie sama bym zrobiła:) ja już na nogach bo opał nam przywieźli imusiałam wstać zapłacić i standardowo zjeść śniadanie, bo spanie bez jedzenia to dla mnie męka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniś chyba za bardzo się przejmujesz tym mierzeniem :) a miałąm się pytać czy masz insuline by dawać sobie na obniżenie cukru? jak leżałam w szpitalu to była laska co też z cukrzycą trafiła i co zjadła to jej się cukier dźwigał, ale jej dawali insuline by wyregulować to wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Witam MAmuśki i MAleństwa :) U mnie nocka ok,wyspana nawet się czuję.Dla mnie lepiej ze sie trochę ochłodziło bo od razu czuję się inaczej.Ale życzę Wszystkim pary stopni ciepła w górę i słoneczka. Ja z zasypianiem to wogóle nie mam problemu,kładę się i zasypiam.Na boki to juz nie patrzę bo przeważnie spię na prawym,rzadko się budzę na lewym. U mnie nic więcej ciekawego.Praca,dom,wczoraj Małą przywiozłam,dzis ja muszę do babci odtransportować.Tak czytam Was i chyba pieluch tetrowych muszę dokupić bo mam po Ninie białych kilkanaście,niektóre juz raczej mniej białe i faktycznie pora to przejrzeć i popatrzeć co dokupić.3 m-ce szybciutko miną :) Mi się marzy choćby weekendowy wypad z Małą w góry,i chodzi mi po głowie myśl na ten weekend by babcie Ninki w sanatorium w Iwoniczu odwiedzić i tam przespac sie .może cos mi sie uda skombinować. Mamusiu miłych odwiedzin i udanych transakcji :) Pozostałym Mamusiom też udanego dnia życzę i do usłyszenia. Acha miluchna31 ja lekarza nie zmieniałam ale koleżanka co 2 m-ce temu urodziła to 3 razy zmieniała podczas ciąży,leżała prawie we wszystkich szpitalach w lublinie,pozakładali jej,pessar,nie chodziła,cukrzycę wymyślili i masę innych rzeczy a dopiero 4 lekarz powiedział że to nie potrzebne,że szyjka trzymała i trzyma mocno,że zadnej cukrzycy nie ma ,wyjął jej to i po kilku m-cach leżenia urodziła naturalnie ,szybko .Ci wcześniejsi wymyślali rożne cuda by wizyt narobić i kasę wyrwac.........masakra.A już nie wspomnę jak ona tą ciąże przezywała,ciagle cos nie tak-stres jak cholera.a mały cały zdrowy :) Ok ja się ewakuuję na śniadanie. Miłego dnia:) Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie jestem jedyną osobą która budzi się w nocy wyspana. Czy też miewacie swędzenie rąk i stóp w nocy? Balsamy niestety mi nie pomagają oby nie były początkiem cholestazy, badania będę robić krótko przed kolejną wizytą więc za około tygodnie bo po glukozie jeszcze mam siniaka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ranne ptaszki, hehe ja dziś na razie tylko przywitać się bo zaraz ma przyjść koleżanka z książkami dla córki. Więc transakcja musi być udana :D Stronkę z wózkami sobie przejrzę :) a wszystkim wyjeżdżającym na wakacje - szczerze zazdroszczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga - insulina to ostateczność w przypadku gdy dieta nie pomoże. Niedługo będzie mi się śnić po nocach to kłucie:) Dziś na czczo miałam 96 czyli 6 powyżej normy. Wypiłam trochę mleka w nocy i od razu poszłam spać. Może to po tym bo w sumie powinnam odczekać po każdym jedzeniu, piciu (oprócz wody) 1,5h zanim zasnę. Ale za to wynik moczu lepszy. Mama córeczki różni są lekarze - nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Aleksandra nie mam swędzenia. Może warto powiedzieć o tym lekarzowi. Za to mam skurcze i obie łydki mnie już od tego bolą. Biorę magnez ale on ma w składzie również cukier... Po co to cholerstwo dodają do wszystkiego?! Przecież i tak nie czuje smaku jak szybko przełykam. Muszę dziś umyć okno w sypialni bo już nie mogę na nie patrzeć. Agulka jak tam po porannym mierzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale mi się dzisiaj dobrze spało, nie wiem czy to zasługa tego rogala, czy tak po prostu :) Moniś na pewno na początku będzie Ci się to wszystko śniło, ale jakoś z czasem wejdzie w nawyk mierzenie, samo dobieranie jedzenia. I akurat Twój maluch pojawi się na świecie :) No właśnie a co później? Czy cały czas będziesz musiała stosować taką dietę po urodzeniu? Aleksandra może to po prostu sucha skóra. Sama cholestaza jak mi kuzynka opowiadała to w 3 trymestrze. I wtedy to można zadrapać się do krwi.. bynajmniej ona tak miała, w szpitalu podawali jej ponoć 16 tabletek dziennie. Ale nie wiem czy za każdym razem tak wygląda cholestaza u kobiety, czy są wersje łagodniejsze. Mamusia udanego dealu z książkami :) Ja już zjadłam śniadanko i biorę się za mgr.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny czy któraś z Was zna jakiś sposób na podwyższenie ciśnienia? normalnie boję się sama z domu wychodzić. Kawa nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Po porannym mierzeniu 82 wiec ok Ale wczoraj tak mnie zdenerwował ten wynik po chlebie(pszenny od nas z piekarni) i wiecie co zrobiłam ...wieczorem zjadłam kawałek lodów ,pomierzyłam po 1 godzinie i wiecie wynik 96 wiec ok bardzo to dziwne Co do chleba pszennego to jest straszne swiństwo, wiem co lekarze mówia na jego temat ,wogóle o mące pszennej Moja córka jest chora na celiakie ,ma diete bezglutenową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ciąży problemy z glukozą powinny zniknąć. Jak wyniki wrócą do normy to będę mogła jeść wszystko. littleedith pijesz dużo wody? jesz regularnie? Ponoć to wpływa na lepsze ciśnienie. Czytałam, że zimny prysznic pomaga ale nie wiem czy to wskazane w ciąży. Twój lekarz o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie tez bym chciała taki rogal Co do cukru w moczu ja akurat nie miałam a mam cukrzyce wiec nie wiem jak to wygląda w Angli pewnie bym bez diety była jak nie robią krzywej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś znowu zjadłam musli ale nie wzięłam leków przed - za kilka minut będę mierzyć. Na obiad jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś83 wszytko robię a jedyna rada lekarza to pić kawę - robił mi ekg, wszytko w normie. Ponoć taki mój urok, męczący bardzo. Dlatego zapytałam czy macie jakieś swoje patenty, domowe - bo tabletek, które przed ciążą brałam brać nie mogę :( słyszałam, że dużo pomidorów z solą pomaga więć jem, jem i jem ale nic się nie poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ale sie naprodukowalyscie hehe musze nadrobic:) ja dzisiaj pospalam do 9 i nawet mi z tym fajnie zaraz zabiore sie za jakies sprzatanie bo juz mnie moj Kacpero tutaj odkurzaczem straszy:) Dobrze ze od malego uczony sprzatac a propo swedzacej skory to mnie swedzi ale tylko na brzuchu i piersiach i to chyba dlatego ze sie rozciaga bo na brzuchu wyskoczyl mi okropny rozstep;/ mimo smarowania i nawilzania no ale widocznie tak mialo byc. Wozek tez musze kupic ale bede sie rozgladac za nim po wyplacie bo nie lubie tak patrzec jak jeszcze na niego kasy nie mam:) milego dnia;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmierzyłam - 151!!! Masakra a zjadłam trochę mniej musli niż wczoraj :( Wczoraj miałam 135. Nie wiem co mam zrobić z tym śniadaniem. A moja diabetolog na urlopie w tym tygodniu więc nawet nie mogę do niej zadzwonić. Nie umiem powstrzymać łez. Tak bym chciała zmienić te głupie wyniki tylko nie wiem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie :) U nas ok dzidziuś fika i czuję go bardzo dokadnie i widze jak dzidzia się przewraca ( napina się brzuszek w jednym miejscu) i 2 dni temu czułam małego bardzo nisko po lewej stronie a teraz zmienił pozycje i jest po prawej. A moje łożysko jest na przedniej ścianie i wcale nie amortyzuje kopniaczków aż się sama zdziwiłam. \ Muszę się pochwalić córeczka w sobote dostałą rower na urodzinki i już śmiga na 2 kółeczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×