Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

pela to tak jak u mnie karmienie nie jest co 3h ale co 2h:) moze akurat któras mame udzielajaca badz czytajaca to zainteresuje:) bynajmniej u mnie od jakiegos czasu sprawdza sie to ze jak sie nakarmimy to potem zabawa a potem spanie i jest tak w kolko az do wieczora:) pytanie do mam piersiowych, ile wasze maluchy ciagna cyca? bo moj je 10-15 minut a potem sie bawi cycem przygryzajac go dziaslami - pieron nauczyl sie tego - albo wygina sie we wszystkie strony ale nie chce cyca puscic, aczkolwiek nie placze jak mu sie go wezmie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na obrzeki /opuchniecia mozna jupic alkacet junior,najpierw posmarowac to zmienione miejsce oliwka ,nastepnie cienka wartwa tego alkacetu a za 2godz zmyc,mi tak dr kazala gdy Mati po porodzie mial napuchniete cycuchy,pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj franek jakis niejadek sie zrobil nie dosc ze w dzien je co 3,5-4 godziny to jeszcze wiecej niz 100 nie wyciagnie a w nocy tylko raz sie na jedzenie budzi teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiorakis jestes mama na 3etaty,nie dziwie Ci sie ze masz czasem dosc,ja czasem w nerwach licze do 10 ...,a najbardziej mnie rozwala Mati gdy go dluzsza chwile usypiam a on w pewnym momncie otwiera oczy i sie smieje a jest 3cia w nocy..(pewnie sobie mysl fajnie mamo jeszcze:).a mi rece opadaja i w duchu sie smieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiorakis jestes mama na 3etaty,nie dziwie Ci sie ze masz czasem dosc,ja czasem w nerwach licze do 10 ...,a najbardziej mnie rozwala Mati gdy go dluzsza chwile usypiam a on w pewnym momncie otwiera oczy i sie smieje a jest 3cia w nocy..(pewnie sobie mysl fajnie mamo jeszcze:).a mi rece opadaja i w duchu sie smieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie jest praktycznie tak samo tylko wieczorne karmienie jest o 19. A może to zmienię i się coś poprawi? hmm... Jest jedna zasadnicza różnica - moje modlitwy o sen do rana nie są wysłuchiwane ;) Graga ja Ci napiszę ile karmię ale sama wiesz, że ja wyjątkiem jestem ;) 3-6 minut max Mój się nie bawi cycem ale gada trzymając go w buzi. Z butelką też tak zaczął robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiorakis podziwiam, że dajesz radę.Mnie tu nad jednym ręce dzisiaj opadają-jeszcze nie śpi bo przed chwilą była kupa...i taka maruda-przy cycu wciąż ryk... Nha mówię,że nie wyjadę przy -10, ale pewnie chociaż do sklepu będę musiała bo często mój mężuś wraca dopiero o 21:( Graga przeczytałam Język niemowląt dwa razy ale u mnie ten schemat im bliżej wieczora tym gorzej działa-z tym, że faktycznie też robię tak spanie, karmienie, bawienie, spanie i tak w kółko. Acha no i też Wiktor raczej je częściej niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiorakis podziwiam, że dajesz radę.Mnie tu nad jednym ręce dzisiaj opadają-jeszcze nie śpi bo przed chwilą była kupa...i taka maruda-przy cycu wciąż ryk... Nha mówię,że nie wyjadę przy -10, ale pewnie chociaż do sklepu będę musiała bo często mój mężuś wraca dopiero o 21:( Graga przeczytałam Język niemowląt dwa razy ale u mnie ten schemat im bliżej wieczora tym gorzej działa-z tym, że faktycznie też robię tak spanie, karmienie, bawienie, spanie i tak w kółko. Acha no i też Wiktor raczej je częściej niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic życzę wszystkim w miarę spokojnej i długiej nocki:) Chyba mój mały terrorysta też w końcu poległ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic życzę wszystkim w miarę spokojnej i długiej nocki:) Chyba mój mały terrorysta też w końcu poległ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja dzisiaj sie pierwsza przywitam:) Franio spi a ja jade z tesciowa na zakupy:) milego poranka;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Dziewczyny również życzę Wam miłego dzionka! Za oknem piękna zima - uwielbiam taką pogodę :) Gabrysia zasnęła w bujaczku zapatrzona w krajobraz za oknem :) czekam aź się obudzi i zabieram ją na spacer:) a mam przy okazji mam pytanko.. mała już 2 dzień nie zrobiła kupki nigdy wcześniej taka długa przerwa się jej nie zdarzała, powinnam się niepokoić? Dodam, że gazy cały czas ma - i to jakie :p Nie płaczę i jest pogodna jak zawsze.. Jak myślicie? Wiem, źe niektóre z Was podawały swoim maluchom jakieś leki na zaparcia.. Co to było? Działało? Kiedy podałyście lek? Nie było źadnych skutków ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha karmisz piersią czy mm? Dziecko nie musi robić kupki codziennie. Mój zazwyczaj co drugi dzień robi - jest na mm i piersi. Ważne ze są baki :) na piersi dziecko nawet do 10 dni może nie zrobić kupki i jeżeli przy tym nie ma innych objawów to nie ma się czym martwic. Na mm powinien częściej ale jak ma problem z kupka warto podać trochę wody bo może ma zatwardzenie. Ja dawałam herbatke z kopru i cały czas podaje biogaie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis miałam ciekawa noc ale napisze Wam później jak wyjde z wanny :) padam na ryjek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten zimowy dzionek:) wczoraj wieczorem dopstalam okres i polknelam tabletke anty. to juz drugi po porodzie.dostalam po 27 dniach od tamtego. poki co krwawienie takie se:) chyba ze jeszcze sie rozhula i bedzie lecialo jak z kranu:P w tamtym mies i teraz brzuch nie boli wiec moze juz tak zostanie bo przed ciaza mialam bolesci. mamusia my szczepilismy szczepionka infanrix ipv hib i na ulotce jest napisane ze bardzo czesto i czesto w miejscu uklucia pojawia sie obrzek, zaczerwienienie i twardy guzek ale nie ma nic o tym jak to zwalczac...wieczorem zrobilam mu oklad z rivanolu ale ja jakas nieprzytomna jestem bo to chodzilo o altacet:)a ze w domu nie mialam to zrobilam roztwor octu z woda w proporcji 1:2 i przylozylam do bąbla i zakleilam plastrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Moniś:) a co to jest ta biogaja? Jakieś krople? Poczytałam przed chwilą na temat kupek w internecie i już jestem spokojniejsza-faktycznie podobno tak moze być. A karmię wyłącznie piersią, niczym małej nie dopajam. Lekarka powiedziała że w mleku matki już wszystko jest. Dziewczyny a jak to jest z tym okresem po porodzie? Bo ja jeszcze nie miałam, a minęły już ponad 2mce. Przypomńę że jestem po cc, jeśli ma to jakieś znaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha jak karmisz piersią to możesz nie mieć okresu aż do skończenia karmienia, a może się pojawić (jak u np. mamusi). Także jak nie masz to się ciesz dopóki możesz:D Ja mam czasem jakieś plamienia podbarwione krwią, ale okres to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w tą zimową sobotę. Nha ja też jestem po cesarce już 3 miechy i okresu nie mam:)Mój mały zazwyczaj robi kupkę codziennie, ale czasami co dwa dni i wtedy zazwyczaj są dwie dziennie więc się nie martw na razie.Dodam,że karmie piersią i raz dziennie daje 90ml mleczka enfamil jak wydaje mi się głodny.A z kropelek daję dicoflor 5 kropelek dziennie-to probiotyk tak jak biogaja i nieraz Sabsimplex na gazy bo mi jeszcze został jak mały miał kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny po cc używała któraś maści Stratamed na bliznę? A macie jeszcze kreskę po ciąży na brzuchu?Zastanawiam się kiedy zejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my u tesciow zostajemy do wtorku bo mama dzwonila i dalej masakrycznie chora.. wiec w domu szybko nie bede. Moj Franek robi kupe 2 albo 3 razy dziennie ale to chyba za sprawa jablek:D bylam z malym na spacerze fajny mrozek:) wymarzlismy;d kolejny dzien diety mija i jeszcze sie nie skusilam na zadne zakazane rzeczy wiec nie ma najgorzej:) A moj okres nadal trwa i strasznie mnie juz denerwuje wrrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znów doczytać was nie można, hehehe jak szalone piszecie :P xxx co do witaminek, ja podaję jeszcze małemu Di K, ale kończę jedno opakowanie i będę tylko już D podawać, a jedno mi zostało i tylko do końca lutego ważne, więc może komuś się przyda - stąd wystawiłam na sprzedaż w niskiej cenie. :) xxx taaaaakkkkkkkkkk ja okres mam, mimo,że karmię piersią ( fakt był moment,że dokarmiałam ale to góra 2 -3 razy w ciągu doby i to nie codziennie, a mleko swoje ściągałam, więc laktacja była cały czas). U mnie znowu krwawienia duże, obfite i ze skrzepami (sorki za dogłębne określenia) , ból brzucha przed okresem i w trakcie też. Dziś jest 4 dzień i końca nie widać :( Dodam,że zaczęłam używać ponownie tamponów, bo nie szło wytrzymać na zakupach ... xxxx Cueszę się,że u was lepiej - z dzieciaczkami, trzymam kciuki żeby nie chorowały nasze wszystkie dzieciaki :) xxx co do nocek, hmmm kiedyś będziemy się jeszcze wysypiać :D xxx a jeśli chodzi o tą gulkę po szczepieniu, to ja masuję w kąpieli - mi lekarka tak mówiła,żeby rozmasować, no i smaruję altacetem w żelu. xxx zepsuł mi się laktator, uszczelka gumowa pękła :( no i chyba zakupię elektryczny,ale jakiś tańszy, zwykły bo te kurczę firmowe strasznie drogie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, od razu po kąpieli poszłam do kosmetyczki. Zrobiłam sobie hybrydy, a co:) czerwone :D Mąż mnie od rana wkurza, ja chodzę nie przytomna a ten mi marudzi... Gdzie są klucze? Dlaczego nie leżą na swoim miejscu?! Dlaczego te paklanki tak schowane są? Nie mam jak tu kosmetyków położyć... A dlaczego twoje płaszcze wiszą na wieszaku a nie w szafie... A dlaczego to, tamto siamto. Jakoś ja mogę przebrać dziecko i miejsce na wszystko mam a on... Akurat jak wchodzę do domu po spacerze z opatulonym dzieckiem to pierwsze co to klucze odkładam do szafeczki.... Niech się dziecko upoci bo przecież klucze są ważniejsze. No i niech poczeka jak schowam płaszcz do szafy... xxx W dodatku już te odparzenia zaczęły Tadeusza boleć bo jest ryk przy przemywaniu pupy :( xxx A dziś w nocy - standardowo około 1 na jedzenie. Potem po drugiej marudzenie. Pomyślałam, że przeczekam chwilę bo nawet 2 godziny jeszcze nie minęły. No ale nie przestaje. Idę do niego a on w poprzek leży i głowa mu utknęła na szczebelkach i dalej nie może przesunąć. No to go położyłam na środku łóżeczka i wracam do siebie. Za kilkanaście minut znowu marudzi. Przychodzę a tu ta sama pozycja! Znowu poprawiam i za chwilę znowu płacz. Tym razem przewrócił się na brzuch i chyba chciał znowu na plecy ale coś mu nie wyszło. W takiej pozycji też 2 razy go zastałam. A potem już była 3 i chciał jeść więc go nakarmiłam. Marudził dalej, to sprawdziłam pieluchę - pełna więc przebrałam. W międzyczasie zaczął "charczeć" więc musiałam wyczyścić mu nos. Jak zapaliłam światło, żeby dobrze widzieć to zobaczyłam rozdrapaną główkę. Miał tam bardzo suchą skórę więc mu przemyłam i posmarowałam kremem. Jak smarowałam kremem to zwymiotował i musiałam go przebierać... No po prostu nie kończąca się opowieść! Jak wróciłam do siebie to było już dobrze po 5. A po 6 znów się obudził. Więc już wzięłam go do siebie bo ledwo widziałam na oczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia ja przecież o wiele więcej od Ciebie dokarmiam mm a nie mam jeszcze okresu. Tzn nie śpieszno mi do niego ;)Więc to czy ktoś dokarmia czy nie to nie ma znaczenia. Ja się naczytałam o tych "zwykłych" laktatorach, że nie zawsze działają. No ale jak działał na Ciebie ręczny to i powinien każdy elektryczny. xxx Idę spać bo oczy mi się same zamykają. Chyba z 3h dziś spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Moniś, to miałaś extra nockę :P u mnie maluszek nie zmieni pozycji, ma wałeczki :) więc spokojnie w pozycji na boczku jednym, potem drugim śpi i troszkę na pleckach, ale mniej, bo przy ulewaniu boję się,że zachłyśnie mi tym jedzeniem :/ xxx A my dziś też na dworze byliśmy, trochę wiało ale pół godziny i cały czas spał :) zawsze choć troszkę pospał na świeżym powietrzu. Z podwórka nie ruszam się :D xxx Ahhh nikogo nie ma, weekend :) uciekam i ja. Agulka coś cię nie ma długo !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) przetrwaliśmy ale.... to jeszcze nie koniec... bylismy na kontroli, zrobili usg malemu tych wezlow chlonnych i sie okazalo ze zapalonych jest wiecej a nie tylko jeden na przedramieniu, ale puscili do domu, dalej antybiotyk, a w poniedzialek wizyta u hematologa;/ normalnie jeszcze tam nas nie widzieli;/ wogóle małego 4 lekarzy badało... ale lekarka powiedziala ze chca wszystko wykluczyc, podobno hematolog nam powie co dalej.... ech ciezka sobota byla:) ale mili ludzie w szpitalu wiec nie ma zle, a i tak sie ciesze ze nie musielismy tam zostac:) cos mialam napisac ale mi umknelo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
dalej cisza jak makiem zasial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×