Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

mamusia z tym sylwestrem prawosławnym miało byc do mnie?my katolikami jestesmy...moze pomyliłas mnie z inna mamusia?:) fakt czapuche to Filipek ma ze tak powiem zajebiastą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak tam nastroje na początku nowego tygodnia? U mnie dzisiaj w końcu Gabrysia zrobiła kupkę - jeszcze się tak nie cieszyłam na widok kupki :P hehe znajoma lekarz pediatra i Pani w aptece mówili żeby się nie martwić ale jakoś martwiło mnie to... także dobrze, że już wszystko powróciło do normy:) u mnie termometr pokazuję -7.. ale ruszam dzisiaj z malutką na spacer, przy okazji na zakupy, a wieczorem jedziemy do znajomych 'na kawę' także zapowiada się aktywny dzionek;) Widzę że pododawałyście nowe fotki do galerii - słodziaki!!!!! Dodaję w takim razie również Gabrysię z wczoraj ;) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie chodz ze mną - mamy wizytę dziś o 12:45 więc się zbieraj już ;) Ile wydaje na mleko? Chyba z 2 puszki tygodniowo czyli około 45 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia, do ciebie, a zapytałam czy obchodziliście :) bo u nas jest tak,że nie ważne czyje Święta, sylwester ale okazja do zabawy jest :D ja też katoliczka a szampana bezalkoholowego wczoraj wypiłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś to nie masz refundowanego mleka ?? Płacisz normalnie ? Bo mój maluch ma refundowane, póki co za mleko płacę 9,5zł a koszt normalny 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis ty chyba na bebilon pepti jestes? ale nie wiem czy dobrze kojarze... ja przy piotrku mialam refundowane, placilam ok 10zł za puszke, ale to bylo 5 lat temu i pediatra mi wypisywala recepte, a teraz jest moze inaczej - moze pediatra nie moze i alergolog musi wypisac recepte? dopytaj sie pediatry monis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis ty chyba na bebilon pepti jestes? ale nie wiem czy dobrze kojarze... ja przy piotrku mialam refundowane, placilam ok 10zł za puszke, ale to bylo 5 lat temu i pediatra mi wypisywala recepte, a teraz jest moze inaczej - moze pediatra nie moze i alergolog musi wypisac recepte? dopytaj sie pediatry monis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakbyscie spotkaly gdzies w sklepie (jakiejs sieci) śpiochy ale bez nóg to dajcie znac... u mnie takie tylko sie sprawdzaja z racji tego ze maly ma długi tułów i krótsze nogi w stosunku do tułowia... a na allegro nie ma tego duzo, chyba ze sie natkniecie to linka poslijcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga masz rację, teraz alergolog musi wystawić zaświadczenie, a potem już rodzinny bez problemu może wypisać receptę, u mnie na malucha przysługuje 9 puszek na miesiąc. Ale my zuzywamy jedną puszkę na miesiąc, z czego część wylewa się, bo jak robię 60ml, a on zje 10-20ml to reszta do zlewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia no właśnie nie mam. Alergolog powiedziała, że ona dopiero po obserwacji może stwierdzić czy dziecko jest alergikiem i nie wyda tego na pierwszej wizycie! Mamy się zgłosić w tym tygodniu. Chyba na tą wizytę specjalnie się mleka napije, żeby mogła obserwować... Mamy bebilon pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanka za niedługo rodzi i sobie tak pomyśląłam ze małej zamiast dawac zwyklą pake pampersów to moze zrobie tort z pampersów, co o tym myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga super pomysł :) widziałam na allegro fajne torty :) Moniś no mi wydała po pierwszej wizycie, widząc małego wyniki. Jutro idziemy na kolejną wizytę, zobaczymy co dalej. Szkoda,że nie wydała, zawsze to mniejszy koszt zakupu. xxx graga poszukam i dam ci znać jak znajdę takie śpiochy bez nóg. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 17 grudnia nie jem nabiału a alergologa miałam 28 grudnia. Ja bym wolała tort :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak by niebylo minelo juz 4 tygodnie, powiedz jej ze po 3 tygodniach napilas sie mleka/zjadlas serek i od razu wysypka na twarzy.... z drugiej strony dziwie sie bo mozna dziecku zrobic testy z krwii które potwierdza alergie na 100% nawet krzyżową - ja takie robiłam mojemu Piotrkowi - oczywiście prywatnie bo moja pediatra nie widzi sensu wysyłać dziecka do alergologa przed ukończeniem 3 roku życia:) ale może teraz to sie zmieniło jak piszecie że alergolog musi kartke wypisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia a co do metody 3/5/7 ja ją trochę modyfikuję - jak jest u Ciebie???? niby w oryginale jest że wchodzisz do pokoju i tylko pokazujesz sie na oczy płączącemu dziecku. I czekasz aż się uspokoi. Ja natomiast wchodzę i biorę ją na ręce i tam chwila i już jest spokojna (jednak bez lulunia czy innych cudów, po prostu ją przytulam i coś tam cicho i spokojnie do niej mówię)...gdybym tylko weszła i czekała na cud, to chyba by mnie nie zauważyła nawet bo w taki szał wpada! hehe..a tak to biorę, od razu się wtula, potem odkładam do łóżeczka -i tak jest sukces bo nie płacze od razu, tylko za chwilę. A gdy usypialiśmy ją na rękach to każde odłożenie do łózeczka, gdy nie czuła nas obok to zaraz ryk....zobaczymy jak będzie dzisiaj. Szukajac na forum opinii o tej metodzie to większośc ją krytykuje - jako bezduszną bo przecież biedne dzeicko potrzebuje ciepła i rodziców w biedzie - ale to ciepło i rodziców nasza córka ma cały dzień, wiec nie uważam że jest odrzucona. Czasami mam wrażenie że ludzie za dużą wagę przywiazuja do pierwszych miesięcy dziecka,a potem gdy dziecko ma 5, 10, 15 lat jakos nagle nie jest już pokrzywdzone gdy rodzice ciągle zapracowani, potrafią go zbyć krótkim, idź do siebie, idź się pobawić, idź się uczyć....nie ma czasu na bycie razem, na zabawę, na rozmowę..a więc....o co chodzi? :) Podobało mi się w opowieściach o nieśpiących dzieciach, wypowiedz że jedno dziecko usypiało przy suszarce, ale w pewnej chwili było już tak uzależnione że gdy nawet już spało, a suszarkę się wyłączyło to był ryk :) ale i w tym przypadku metoda 357 podziałała :) xxxx a tak w ogóle to nie tylko męza mi wymienili ale córkę tez. Mąż sprząta i gotuje, a corka aniolek od rana :) co się dzieje co się dzieje? a ja od rana dzwonię do mojego gina i nie mogę się dodzwonić, a w końcu czas się wybrać na kontrolę :) Mój m chce też ze mną iść (bo w ostatnie 3 miesiące ciazy chodził ze mną i gadał z doktorem o piłce nożnej, zamiast o porodzie!), ale mówię daj se spokój, z dzieckiem zostajesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia nie byłam z małym. Sama pojechałam i wzięłam recepte na kropelki do oczu, bo pediatra dopiero po południu. Poobserwuje pare dni tą wysypke jeszcze i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia obecnie leci już tylko na MM i wypija w miesiac 4 puszki - niecałe, no ale licze tyle, 4 po 800 gram. Jedna kosztuje tutaj 15 euro czyli 60. Do tego na pieluchy idzie nam z 20, 25 euraków miesięcznie czyli w normie. Znajomi mają popatrzeć ile mleko kosztuje w Szwajcarii, bo podobno jest tam bardzo tanie. To najwyżej zrobimy tam zapasy. A jak nie to w Polsce, jak będziemy tam samochodem może na wielkanoc (szok, już niedlugo wielkanoc!), bo widzę że cenowo jest chyba taniej..i to znacnzie taniej (pieluchy mniej więcej to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis graga ma rację,zrób tak :) Mimba ja robie tak samo, my w jednym pokoju z małym, więc nie zawsze wychodzę, ale fakt, biorę na ręce , przytulam całuję, nie zawsze mówię, bo zaraz gorzej mogłoby być :P i odkładam do łóżeczka. Działa, może i bezduszne ale to lepiej trząchać na prawo i lewo , denerwować się ,że spać nie chce i pół wieczoru tańczyć ??? :P na razie działa, krzyku ciut jest. Ale u nas nie było tego problemu, a pojawił się niespełna tydzień temu, może skok rozwojowy :D renia obserwuj, co nam innego zostało. Smaruj moze maścią cholesterolową, chyba bez recepty można kupić, ale juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga, to dla ciebie, tam babeczka ma kilka używanych takich bez stópek pajaców, ale nei wiem czy ty takie chcesz : http://allegro.pl/leginsy-rajstopki-bez-stopek-90-i2890840813.html te są nowe, ala rajtki http://allegro.pl/spodenki-polspiochy-bezuciskowe-bez-stopek-80-nowe-i2916284757.html te są na 80, ale podwinąć można :P albo ten ktoś ma mniejsze a te są używane od jednej babeczki,tylko rozmiar...: http://allegro.pl/pajacyk-bez-stopek-rozm-3-6-m-cy-i2927254116.html http://allegro.pl/pajacyk-bez-stopek-rozm-68-i2928163393.html i jakieś inne: http://allegro.pl/disney-pajacyk-z-tygryskiem-bez-stopek-r-68-i2941693654.html http://allegro.pl/mothercare-2-pak-polspioszki-bez-stopek-r-62-68-i2941991611.html to tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia wszystko ładnie tylko ze chciałam spioszki :) te leginsy tez ogladałam - fajne sa:) moim zdaniem praktyczniejsze dla dzieci przedszkolnych którym rajtki trzeba w przedszkolu sciagac:) a pajace ja mam tylko do spania bo w dzien zakladam bluzeczke i wlasnie takie spioszki albo takie spodnie jak ty znalazlas:) a mi chodzilo o takie co by mialy jeszcze te szelki - zeby to dziadostwo nie zjezdzalo :D ech wybredna jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaaaa to o takie cudo :P no nic, siedzę na allegro to poszukam. Mój maluch śpi już 3 godzinę, zmęczony po badaniu biedak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez to ogladalam rano, musze sie do silesii przejechac bo jak ten pierwszy komplet jest z f&f to w tesco powinien byc, a tam jest wieksze i wiecej ubran jest:) no a przy okazji smyk i c&a :) a ja chyba malego zapakuje na kosmonaute do wózka bo spi mi tylko po 30 minut:) a nie mam dzisiaj czasu zeby z nim sie polozyc:) wczoraj bylismy bez cieplej wody bo grzalka sie zchranila w bojlerze, ale m juz kupil dzisiaj i mam nadzieje ze posklada do wieczora jak przyjedzie:) zaraz foty wrzuce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no żesz w dupę jeża. już miałam wysyłać posta i se kliknęłam na zakładkę i wszystko szlag trafił... aaaa!!!! no więc tak byliśmy 1,5h na spacerku, padałśnieg jak cholera, ale super się chodziło - czym mroźniej tym Kuba mocniej śpi :) Graga weź wklej zdjęcie jakie chcesz te śpiochy, albo linka podaj z allegro, bo nie bardzo kminie o co chodzi o jaki typ :) o półśpioszki? Nha fajnie, że już po kupce - zawsze to dziecko bardziej uśmiechnięte :) Vivii wiesz jak to jest - najpierw myśli się o innych a na końcu o sobie. nie wyobrażam sobie, że mieliby usztywnić mi kolano, bo co z Kubą, jakbym miała poradzić sobie w domu sama? mam mamę na miejscu, ale ja z tych co same sobie dadzą radę i nie lubią prosić o pomoc :) no i maści przeciwbólowe też odpadają bo karmię. nawet jeśli by dałmi jakąś, to bym bała się brać.. liczę, że ten wicks pomoże no i że noszę mniej Kubę.. ech no wiem, że nie jestem za mądra... Moniś pociąg do Wawy bezpośrednio mam tylko po 4. więc już za póżno :))) a to mleko to masakra drogo wychodzi. w kilka miesięcy to cena laktatora się zwróci. a przecież na następne dziecko będzie pewnie a sprzedasz też po wysokiej cenie - bo swing są w cenie. w ogóle to lepiej już kupić lepszy laktator elektryczny, bo taki za 100 - 150zł często bardzo szarpią sutki i potwornie boli. naczytałam się bardzo dużo zanim się zdecydowałam, ten swing najbardziej mi się podobał, ale cena już za wysoka.. ale medela mini też daje radę:)) uciekam robić roladki ze szpinakiem i fetą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie to ja do ciebie jade:) zaraz dodam foty i chodzi mi o cos takiego jak ma te żółte :D a jak se przez przypadek nacisniesz zakladke to nie mozesz wrócic do poprzedniej strony? mi tekst zawsze zostaje a i tak w razie czego kopije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tekst się skasował. a zawsze też kopiuje ale jeszcze nie zdążyałam wszystkiego napisać. a to już widzę o co chodzi na zdjęciach :) to takie śpiochy bez stóp :P ale Dominiś ma cudny uśmiech tak w ogóle!!!!! :))) xxx Miałam pytać ale zapomniałam - u was przy ubieraniu jak wychodzicie na dwór też jest ryk? bo mój nie lubi gorąca. ja już jak go ubieram to okna otwieram.. dlatego takich zdjęć jak mamusia to ja w życiu nie zrobię. ba jeszcze uśmiech do tego - niemożliwe! :) Graga zapraszam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik to nawet sie lubi ubierać chyba że jest mega zmęczony albo mega głodny :) Natali z miłą chęcia bym się wybrała :) może w lato jak ciepło będzie to sobie wycieczke zrobie do zilonej bo tam mnie jeszcze nie widzieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×