Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Witam. Nie wiem jak u Was, ale u mnie za oknem mleko ... MałaG, ja też byłam na pierwszym USG w 6 tyg. i jak dobrze pamiętam, to jedno z moich pierwszych pytań do Pana Doktora to czy jest serduszko. Było :-))) Będzie dobrze. Odpoczywaj i myśl pozytywnie. Sylwia dzięki za info. Frezja, mi się też bardzo podobają mebelki MEBLIK, ale ceny to mała masakra. Teraz jest promocja tj. przy zakupie pow. 1500zł, co drugi produkt -15%, ale tam sama szafa kosztuje około 2500zł. Teraz wprowadzili nową serię dla chłopców CARS i jest super. EwelkaB to odpoczywaj i dbaj o swoją córeczkę :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!! Juz po weekendzie i po weselu, pobawilam sie, potanczylam, wiadomo nie szalałam i odpoczywalam co chwile, bo czulam pachwiny czy kolana:) ale dalam rade:) oczywiscie 100pytan do : jaki tydzien oo nie duzy brzuszek jak na ten tydzien a co bedzie a jak sie czujesz a ladnie wygladasz itp :) Mąz do kelnerek mowil"KUbus jest glodny i Proszę jesli mozna klasc jedzenie kolo Nas bo Zona bedzie miala blisko jak sięgac" MYŚLAŁAM,ŻE PADNE i wszyscy goscie:))) ale zabawnie bylo :) Dzis u Nas tez mleko za oknem i ponuro tak jesiennie ,ze nic sie nie chce. Dzis mam 2 lekcje szkoly rodzenia tak bedzie w kazdy poniedzialek i srode na 16 po godzince. Dzis wiem,ze cwiczymy cala godzine na pilkach itp :) Czuje sie dobrze, brzuszek rosnie , niestety widze jeden rozsteo na brzuchu z prawej strony juz przerwala sie ciaglosc skory wiec dupa, obawiam sie,ze u mnie tak juz bedzie bo i na piersiach juz mialam ,malo widoczne ale teraz pare z nich sie zarozowilo a smaruje sie prawie codziennie. Oby tylko nie bylo ich mnostwo na brzuchu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie no u mnie też za oknem mgła a ja dobudzić się nie mogę, wypiłam już kawkę no ale bardzo słabiutką i dalej sie słaniam. Czekająca, widzę że dzielnie sobie radzisz z dietką, i tak jak piszesz wyjdzie to na pewno na korzyść twoją, maluszka a przy okazji emka :) Trzymam kciuki za dzisiejsza wizytę i czekam na wieści :) Sylwia, dzięki za info a teraz kolejne pytanie co kupić do przykrycia, rożek, kocyk, becik , kołderkę. Hania urodzi sie w zimie więc czymś ją trzeba będzie otulić, ale co najlepsze ? Lenka, Kalinka jak tam wózkowy rekonesans, udało się Wam podjąć decyzję ? Ewelka, to koniecznie sie oszczedzaj i nie forsuj przy Kubusiu, wiem ze trudno się powstrzymać, ale Twój maluszek musi jak najdłużej posiedzieć w brzuszku. A jak tam imię , wybrane już ? MałaG, no betka rzeczywiscie imponująca i albo bliźniaki albo dziewczynka :) Czytałam kiedyś wyniki jakis amerykańskich badań, z których wynikało że statystycznie kobietom z wysokim HCG na poczatku ciązy rodziły się dziewczynki. U mnie i kilku koleżanek to sie sprawdziło, ale oczywiscie nie jest to reguła i jest też ogromna szansa na bliźniaki , co też z doświadczenia przy tak wysokich betach sie potwierdza. Zobaczymy po wizytce, ja byłam w 30 dpt dwudniowych śnieżynek i serduszko już biło :) A który to będzie Twój dzień po transferze ? No i wierze że na pewno to będzie Twój czas i ponosisz maluszka/maluszki kolejne 8 miesięcy :) Kamkrzem, jak imprezka, udała się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Malag17 witaj i jeszcze raz moje gratulaje!!! Dziewcyzny mogę też Wam wyrazić swoje zdanie na temat poszczególnych produktów. Laktator miaalm medeli mini electric i mi nie pasował zbytnio, więcej ręcznie ściągałam, i o tego głośny strasznie. Butelki tommego też odradzam zwłaszcza na początek. To zależy od dzieci i ich umiejętności, z tym , że moje dziewczynydopiero teraz w weiku 2,5 miesiąca przestaały z nich ulewać i ładnie jeść. Duże lepiej nam się sprawdziły smoczku NUK albo Canpola. Co do ciuszków to u nas pajace są do spania, jak przychodzi pora snu, przebiram dziewczyny w śpiochy i czas spać. W ciągu dnia ja lubię body plus spodenki i skarpetki, ewentalnie bluza lub sweterek. wizualnie wolę takie spodenki bez nóżek i założyc skarepetki ale oczywiście wygodniejsze sa takie pólpajace. Na nocki u nas rożki sa the best! otulacz rożka nie zastąpi:) dziewczyny śa w nich skrępowane troszkę i odruchowe ruchy nóg ich nie budzą przynajmniej. są wygodne do brania do karmienia. Ale na zmianę mam też itulacze i też jest okm choć one właśnie nie krępują ruchów więc czasami ciężej mi uśpić dziewczyny. U nas sab simplex przywieziono nam prosto z Niemiec i nie sprawdził się w ogóle, na Lenkę nic nie zadziałało, kolki dopiero teraz staja się rzadsze, więc chyba sprawdzi się reguła, że mina po 3 miesiącach:) Ja mam przewijak na komodzie i jest jest super, na niego jest nakladka twarda. Na dole mam na stole położony ten z ikei dmuchany, laski go uwielbiają i dla mnie też jest wygodny, można go przeniesieśc bez problemu i mimo, że nie jest stbillny bo sie go nigdzie nie przyczepia ja nie mam mu nic do zarzucenia, tylko trzeba mieć stól. I na przewiajki też klade podkłady jednorazowe z rossmana. wrrrr muszę uciekać!!!! ale wrócę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Pogoda paskudna,a ja chciałam z małą na spacerek iść...no chyba że jeszcze wyjrzy słoneczko??? Ewelka ja też brałam luteinę na końcówce ciązy,bo miałam lekkie skurcze i bardzo mi pomogła.No ale zasada taka,że trzeba dużo polegiwać więc dobrze robisz uskuteczniając lenistwo;) Co do butelek to może się okazać ,że Ty będziesz zadowolona z nich.Ja napisałam własna opinię, powiem Ci że moja mała odrazu załapała ssanie w szpitalu i nie ma kompletnie problemu ze zmianą cycek/smoczek a jednak ze smoka tommee pije najgorzej wiec coś jest z nim nie tak.Do tego Szczęściara i Liska mają podobne zdanie więc to już nie przypadek.Teraz używam aventu i medeli i jest super. Mała ja tez byłam na usg w 6 tygodniu i serduszko już biło:) Wrocławianko rożek przydaje się w domu do noszenia maluszka,najlepiej z takim usztywnianym wkladem;poza tym maluchy lubia być poowijane,bo czuja się bezpiecznie,tak jak w brzuszku mamy.Do przykrycia do łózeczka to polecam kocyk,bo kołdra za duża i dziecko się pod nią utopi.Moja mała spi czasem w rożku,ale już nie spinam go tak ciasno,zostawiam jej luz w nóżkach i tylko te dwa boczne skrzydełka sklejam rzepem. Do wózka mam otulaczek:http://www.mamagama.pl/lodger-wrapper-newborn.html i grube kocyki.W zimie trzeba bedzie dziecku kombinezon zakładać więc nie trzeba cudować z jakimiś kołderkami,wystarczy gruby kocyk,a jak bedzie bardzo zimno to i tak spacerów uskuteczniać nie bedziesz.Mam też ciepły otulaczek do fotelika, o taki dokladnie:http://www.snoozebaby.pl/product.php?productgroup=4,jest fajny bo ma otwory na pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska dzięki za info. Każda Wasza rada jest bezcenna :-))) A dziewczyny, w SMYKU jest promocja z okazji ich urodzin np. produkty marki AVENT i inne artykuły np. ciuszki. Trochę mi wpadło w oko, ale nie wiem czy to dot. tylko sklepu internetowego czy wszystkich. Będę dziś na Bielanach to podjadę sobie zobaczyć. Kamkrzem super, że impezka Wam się udała :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez się dziś wybieram do Smyka,musze jakieś czapy pokupic,bo te co mam to wszystkie wielkie jak hełmy;) Lenka Ty masz dziś wizytę prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Cię frezja19,mam nadzieję,że tak jak piszesz najlepsze chwile są przede mną ;-) czekająca 97 to wychodzi na to,że usłyszę bicie serca już w piątek ;-) Nie mogę się doczekać ;-)Oby tylko wszystko było dobrze... wroclawiankaooo zobaczymy już niedługo czy teza co do dziewczynek się sprawdzi a co do ciąży bliźniaczej i poziomu hcg wyczytałam dzisiaj,że wysokość tego właśnie hormonu nie jest wskaźnikiem w stwierdzeniu czy jest to ciąża bliźniacza czy pojedyncza ;-) liska25 witam Cię kochana ;-) Długo Cię nie było ale wierzę,że jesteś zajęta ;-) Jak tam dziewczyny się sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Faktycznie na Bielanach to tam wyboru nie było, ale w hurtowni Bajka było dużo kilka mi się spodobało, ale jeszcze mamy czas wózek na sam koniec kupimy. Fajne turystyczne łóżeczko mieli fioletowe z przewijakiem dwupoziomowe, ale w tej na Bielanach były fajne drewniane w promocji z całym kompletem pościel i materac i teraz mam dylemat czy turystyczne czy drewniane. Straszna mgła była wczoraj jak wracaliśmy:( ale kupiłam sobie kurtkę taką, że po ciąży jeszcze będe nosić i jeszcze rozmiar S bo brzuchol muszę gdzieś już schować. Kamkrzem ja zaczęłam używać teraz oliwki bambino bo słyszałam, ze dobra nawet jak już rozstępy się pojawią to trochę je niweluje, a nawet znikają, ale jeśli są świeże. Ewela ja też czasem biorę luteine jak mam bóle, ale teraz je mam jak za długo siedzę, trzeba się położyć w ciągu dnia pare razy na chwilkę i to pomaga.Kurcze podróże samochodem to już nie dla mnie łapią mnie nerwobóle w plecach i jest masakra. Mała fajnie, że dołączyłaś. Czekająca daj znać jak po wizycie. Sylwia i Liska wy już wkręcone na maksa w opiece nad dzieciaczkami:) na wszystko już macie sposoby, mam nadzieje, że i ja sobie dam radę:) Jak tam Nisia i Mikołaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcielo mi mega dlugiego posta, sorki o razu za bledy ale maja spi mi na rekach:) ja tez mam snoozybaby i jest super, uzywam do fotelikow i do wozka. na zime zastanawiam sie nad bunkrem lodgera, jest dosc funkcjonalny. sylwia moje juz sie nie mieszcza w rozku jak jest calkiem zapiety wiec tylko boki tez spinam. ale one nadal wola byc lekko skrepowane przynajmniej odruch moro ich nie budzi:) malag1 niby hcg niew ma znaczenia ale jednak w wiekszosci przypadkow sie sprawdza:) dziewczynki super, dziekuje. walczymy z kolkami:( ale juz sie smieja, sluchaja, lenka siega do przedmiotow, glowe trzyma w lezeniu na brzuchu:) maja niestety nie dzwiga jeszcze, jutro mamy wizyte u neurologa. kalinka na codzien drewniane jak najbardziej lozeczko. turystyczne to jednak turystyczne, taka mja oinia. kocana niestety nie na wszystko sa sposoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska czemu nic nie napisałaś, że dałaś zdjęci na pocztę. Ja sobie weszłam po weekendzie bo coś mnie tknęło:) a tu prosze twoje laski, ale one urosły Majka takie fajne minki strzela, a Lena to szczęśliwa w tej kąpieli pewnie tata robi takie kąpielę z pianą:) Lenka to ma co myć na głowie taka fajną czuprynkę ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) a bo to jakis czas temu z telefonu wysłałam, a nie wiem czemu z telefonu dochodzą z kilkudniowym opóźnieniem i myślałam, że już nie dojdą:) Masz rację Maja jest mmistrzem minek, muszę ją jeszcze uchwycić jak sie krzywi przy łykaniu wit c:) A Lenka to wlochacz i co najlepsze nic jej się nie wyciera, za to Maja już ma placka z tyłu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tylko tata odpowidzialny za kąpiele:) Jest piana, jest szorowanie i jeszcze leje na nie wode z prysznica bezpośrednio na brzuszki, strasznie im się to podoba:) W ogóle uwielbiaja się kąpać, ale woda musi być ciepła nawet koło 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko ja tez uważam,że jednak łóżeczko z materacem,a turystyczne okazjonalnie. Liska muszę Ci powiedzieć,że dziewczyny teraz to takie małe kluseczki w porównaniu do tego jak wyglądały wcześniej:)Fajnie nabrały ciałka:)Słodziny:) Kąpiele dla Lenki to też przyjemność,ale już kosmetyka pysia to dramat.Przy czyszczeniu noska drze się jakby ją ze skóry obdzierali. Nie lubi tez jak się czakę jej ubiera;) Wczoraj byłam z emkiem i małą w renomie i wiecie co stwierdzam,że facet z wózkiem ma branie;)Weszłam do kabiny przymierzać ciuchy,a tu jakies kobiety sypały komplementami pod adresem mojego ema,byłam zaszokowana ich bezpośrednością;)na miasto go samego z Lenką na pewno nie puszczę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ja zawsze uważałam, że facet z dzieckiem jest bardzo seksowny;) teraz to na spacery będzie chciał chodzić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! gratuluję nowym przyszłym mamuśkom :) Śliczne zdjęcia dzieciaczków na poczcie, takie słodziutkie i malutkie jeszcze :) Kami kończy za trzy tygodnie roczek ,strasznie ten czas przeleciał i ani się obejrzycie to Wasze dzieciaczki już będą biegać :) U nas butelki tt się sprawdziły od początku , tylko te z rurką są bez sensu . Łóżeczko na pewno kupiłam bym teraz od razu turystyczny , bo Kami strasznie się kręci i rzuca , takie guzy sobie nabiła, że drewniane wyjechało już miesiąc temu , nawet ochraniacze nie pomogły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) oj jesień chyba na dobre przyszła, a słyszałam że w piątek to i mróz i śnieg :((( oby na krótko. Sylwia, Liska dziękuje za cenne a w zasadzie bezcenne rady. No i dręcząc Was dalej, jakiej firmy rożek polecacie ? Liska , dziewczyny cudne, a tak rózne jak nie siostry :) No i pyzy się z nich zrobiły :) Sylwia, czytałam na mamuśkach ze Lence apetyt dopisuje i niezłe porcje wciąga, też niedługo będzie z niej fajny pączuś do zjedzenia :) Czekająca, super że z maluszkiem i Tobą wszystko dobrze, a jak płeć potwierdziła się :) A i jak by ktoś był zainteresowany to znalazłam w agito promocję laktatora Medela Harmony+calma za 159 zł (jesli odbiera się osobiście we Wrocławiu) to ten polecany przez Sylwie :) ja już zakupiłam :) tu link : http://www.agito.pl/laktator-medela-harmony-smoczek-calma-005-2040-3600-526544.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=526544 pozdrawiam i udanego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Wstrętna ta pogoda,nawet na spacer się nie chce wychodzić:( Wrocławianko kupiłaś ten laktator w bardzo dobrej cenie,ja zapłaciłam 220 złw Askocie,ale musiałam kupic na już,bo stary nawalił a cycki puchły;) Rożki mam z motherhood i polecam takie co mają wkład kokosowy,bardzo wygodnie sie w tym dziecko nosi. http://motherhood.pl/produkt/rozek-z-wkladem-kokosowym.html Na allegro jest również duży wybór rożków z wkładem,np:http://allegro.pl/becik-rozek-usztywniany-z-haftem-mis-100-bawelna-i2711955150.html Warto mieć przynajmniej dwie sztuki,bo jak jeden się zabrudzi to jest drugi na zapasie. Czekająca dobre wieści z wizyty:)bardzo się cieszę i czekam na więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam jeszcze coś na temat pieluszek,dla mnie a własciwie dla Lenki najlepsze okazały się zwykłe pampersy New baby,miałam też Premium Care ale są beznadziejne,bo ta siatka wewnętrzna przykleja się do pupy. Wytestowałam jeszcze pieluszki Dada /z Biedronki/ i tez są bardzo fajne,jednak nawet 1 okazały sie za duże dla mojej drobinki i narazie ich nie używamy. Wszystkie koleżanki chwalą te Dadusie,a i cenowo wypadają korzystnie. Z innymi pieluchami nie mam doświadczenia wiec może inne mamusie sie wypowidzą w tym temacie. Jeszcze kwestia chusteczek,ja używam od poczatku Pampers fresh/zielone/ i jestem zadowolona,dobrze czyszczą pupę i są mokre do ostatniej sztuki w paczce.Miałam tez kupione Nivea ale jak dla mnie są zbyt suche i nie używam ich. Do pielęgnacji pupy mam maśc Linomag,a co jakiś czas używam Bepanthen;sudokrem leży na zapasie w razie w;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ja też słyszałam dużo dobrych opinii o pieluszkach dada, moja kuzynka ich używa od początku mówi, że są jak pampers. Ponoć dobre sa rossmanowskie i jeszcze z lidla. Spróbuj chusteczki dada ja używam do demakijażu są mokre, ale nie wiem jak twoja mała na nie zareaguję, zresztą je też dziewczyny chwalą:) Ja tam wszystkie wypróbuję, ale na początek kupię pampers newborn jak wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, też słyszałam ze własnie te Dady sa ekstra i położne bardzo je polecają, ale skoro nie ma małych rozmiarów to też zaczne od Pampersów. Co do kosmetyków to ja zacznę od Rossmanowych bo dużo o nich dobrego czytałam, a przy okazji to nie wiem czy wiecie ale w Rossmanie mozna wyrobić taką karte Rossne i zbiera sie punkty a później sa na nią zniżki, jeszcze nie sprawdzałam w praktyce ale wiem ze coś takiego na produkty dziecięce właśnie jest. Co do laktatora to rzeczywiscie okazja wiec jak zobaczyłam to długo się nie zastanawiałam no i podesłałam linka moze jeszcze ktoś będzie zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko z Dadusiów jest 1 czyli new born,ale one sa dużo większe niż Pampersy 1,a moja Lenka ma takie szczuplutkie nóżki,że te gumeczki to jej odstają i zawartośc pieluchy wypada;) Wszystko zależy jak duże dziecko jest po urodzeniu,koleżanki używały od poczatku, ale ich dzieci po urodzeniu ważyły grubo ponad 3 kilo.Moja jeszcze się musi podtuczyc do tych pieluszek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja na początku miałam pieluszki Huggies new born(1 i 2 ok bardzo chłonne, 3 masakra, miały dośc twardy wkład i musiałam go zmiękczac w dłoniach) są mniejsze od Dada, miałam też Pampers Premium Care i mała miała cały czas odparzoną pupę od tej siateczki. W tej chwili używam Dada i jestem bardzo zadowolona, są mięciutkie i bardzo chłonne. Co do chusteczek nawilżonych to ja wolę Nivea, pampers są za mokre a Huggies za twarde i grube. Do smarowania pupy mam maśc robioną na zamówienie w aptece, bephanten i alantan :) Kartę Rossne mam i na wszystkie produkty mam zniżkę 3%, potem ma by więcej w zależności jak dużo kupujesz miesięcznie produktów dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja wkońcu mam chwilę to piszę. Pogoda faktycznie niezbyt przyjemna na spacerowanie :-( Po wizycie wszystko dobrze tj. maluszek waży 760 gram. Pan Doktor go pomierzył i wszystko zgodnie z tygodniem ciąży (obwód główki; brzuszek; nóżki). Nasz ANTOŚ nie był skory do pokazywania wczoraj siusiaka, ale Pan Doktor tak nie dał za wygraną i udało się. Moja szyjka długa i zamknięta. Wczoraj zrobiłam pierwsze zakupy tj. śpioszki, body i spodenki w SMYKU. Szalałabym bardziej, ale było już późno i nie miałam siły. Okazało się, że promocje w sklepie internetowym nie dotyczą normalnych sklepów. Testowałam też wózek SOLA z M&P w Smyku. Dla mnie do prowadzenia super, tylko te kolory. Nie ma wyboru i tu lipa :-( Miałam mieć jeszcze wizytę u diabetologa, ale Doktorowi nie pasowało i jadę specjalnie w piątek. Wtedy trochę pobuszuję po sklepach. Dziś zadzwonił do mnie Pan z 3KIWI z ofertą mebli PINIO i jest taniej niż w Askocie od 230zł :-) Lena a jak Ty po wizycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja też słyszałam same pozytywne opinie o pieluszkach Dada no i cena atrakcyjna też za nimi przemawia. Co do kart zniżkowych to ja wyrobiłam sobie kartę "Dla mamy i maleństwa" na portalu DOZ. Zapewnia ona 30% rabat na różne artykuły (witaminy, leki, kosmetyki, pieluchy itp). Poniżej link do portalu - polecam;) http://www.doz.pl/program/p1-Programy_dbam_o_zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska, Twoje Dziewczynki są słodziudkie. Każda inna :-))) Faktycznie Majeczka dogoniła Lenkę. Duuużo zdrówka im życzę. Sylwia, a jak Twoja Lenka ? Pewnie też już fajna laseczka :-) Szczęściara i Nisia, jak Wasze skarby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca Twój Antoś też pięknie rośnie:) Widzę,że szalejesz już z zakupami więc polecam Ci jeszcze zajrzeć do h&m w Tesco na Bielanach oraz zaraz po sąsiedzku do Kappahl'a.Ostatnio byłam i powiem Ci,że jest dużo fajnych ciuszków dla malutkich facetów;) Jednak 3 kiwi ma lepsze ceny niż Askot,ten rabacik to akurat kasa na dobry materacyk do łożeczka.Brałam właśnie u nich lateksowo-kokosowy z firmy Hevea,taki: http://www.hevea.pl/materac-lateksowo-kokosowy-hevea-12060-p-54.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×