Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Szczęsciara nie chce straszyc, ale będa jeszcze więkzego zainteresowania wymagali:) Ja jestem niewyspana, bo wczoraj mialam 6 pobudek w nocy, praktycznie co godzine na nogach, dzis na szczęście tylko 3, marzy mi się, żeby przespały chociaż nockę. najgorzej bo chcialam im ustalić rytm dnia, żeby koło 20 już spały, czyli 19 kąpiel, masazyki, jedzonko i spac, ostatanio tak zrobiłam i o 4 były już rześkie gotowe do funkcjonowania tylko neistety ja nie!:) Faktycznie najgorzej jest jak dwoje chce naraz, w nocy emek musial wstawać, żeby mi pomóc, bo jakby nie wstał to byłby taki ryk, że szok, zwłaszcza, że Maja w ogóle nie płacze, ale wyjątkiem jest jak chce jeśc, to jest wtedy taki ryk, że jeszcze gorzej niż Lenka, która ma baaardzo mocny głos! Dla Mai po prostu najważniejszą rzeczą na świecie teraz jest jedzenie:) Teraz jest mama moja i śpi w pokoju obok więc ona mi pomaga:) Ale jestem bezczelna! Nisia moje ogromne gratulacje, waga i wzrost jak na chłopca przystało, super, że z wami ok, zdawaj nam tu szybko relację:)I czekamy na foteczki:) Kalinka zakupów jest multum potrzebnych. ale dużo rzeczy, których będziecie potrzebować wyjdzie dopiero po porodzie, każdy jednak inaczej podchoodzi do tego, do zakupów dołóżcie sobie torbe do wózka, jak zaczną się wycieczki po lekarzach to sie na pewno zda. Polecam żeby miała koniecznie termoopakowanie na butelki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie:) Nisiu bardzo bardzo Wam gratuluję narodzin synka:)Kawał chłopa z Niego:)Najważniejsze ,że zdrowy i że dobrze się czujecie. Czekam niecierpliwie na szczegółowe relacje:) Cieszcie się wspólnymi chwilami,mam nadzieję,że szybko wypiszą Was do domku:) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka dobrze,że sie odezwałaś i wszystko ok u Ciebie:) Liska,Twoje dziewczyny ładnie przybrały na masie:)jakie mleko dajesz?Lenka je specjalne,a Majeczka? Ja ważę swoją kruszynę i powiem Wam,że już przekroczyła magiczne 3 kg,wczoraj ważyła 3020 gr , dzis kolejne ważenie przed kąpielą:)Muszę ją jeszcze zmierzyć,bo jestem ciekawa czy cos urosła, dziś mija równe 2 tygodnie od porodu. Co do spania,to moja sie nie chce przestawić na nocny tryb,do 24 śpi pieknie,dziecka nie ma ,a potem zaczyna się jazda,marudzi i kreci się i tak jest do 4-5 rano,no i nad ranem znowu zasypia.Biorę ją wtedy do siebie do łóżka i jak sie obudzi na karmienie to daję jej cycusia i dalej zasypia,tak nam płynie czas do 10-11.W ciągu dnia jest grzeczna jak aniołek,mam czas na gotowanie,sprzatanie i inne obowiazki,nawet na drzemkę.Mam nadzieję,że to się odmieni i zacznie odróżniać dzień od nocy. Was dziewczyny to ja podziwiam,bo Wy macie roboty przy dzieciaczkach do kwadratu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia moje GRATUUUUUUULACJE dla Ciebie i eMmka!!! Chłopak jak się patrzy :-))) Życzę Wam wszystkiego najlepszego, niech Wasz synek rośnie zdrów :-))) Lenka, dobrze że u Ciebie wszystko ok. Nie martw się ja też nic nie mam, bo nie mam gdzie tego układać. Od jutra zabieram się za porządkowanie pokoju tj. muszę go przygotowac do remontu, popakować rożne rzeczy itp. Zamówiliśmy szafkę do salonu gdzie przeniesiemy te rzeczy i ma być pod koniec tygodnia. Ja też ma wizytę za 2 tygodnie i gdy już będę pewna "chłopca" to zaczynam robić listę zakupów. Wtedy bierzemy się za remont. Nam też dziadek tj. mój tato, funduje wózek, a my resztę, a siostra robi zakupy ciuszków w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, jak ten czas leci. Twoja Lencia kończy już 2 tygodnie :-))) Super, że przybiera na wadze. Życzę jej dużo zdrówka. Liska Twoje księżniczki to już fajne dzieciaczki. Fajnie, że u Was też wszystko w porządku. Mam nadzieję, że Lenka wkońcu zacznie tolerować mleko. To teraz kto następny w kolejce do porodu ??? Bo ja i Lena, to chyba ostatnie na tej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia serdeczne gratulacje. Synek kazał na siebie troszkę poczekac ;) ale najważniejsze że już jest z Wami. Jeszcze raz gratuluję Kochane ja wczoraj miałam wizytę. Moja szyjka tak jak była tak jest dalej. Najważniejsze że zatrzymało się jej skracanie. Niunia nasza waży już 1120gr!!!!! Wszystko jest ok :) Dalej jestem na L4 tym razem do 29.10 i wówczas mam kolejną wizytę kontrolną. Z synkeim mojej siostry jest już lepiej z dnia na dzień. Rośnie, przybiera na wadze i mamy nadzieję że w piatek wypuszczą ich juz do domu. Dziewczyny czy to badanie w 30 tym t.c. musi byc wykonane konkretnie w tym tygodniu czy jest jakiś przedział od do.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka to dobrze,ze skracanie nie postępuje.Odpoczywaj sobie jak najwięcej.Co do badania to należy je wykonać w III trymestrze i nie ma takich restrykcji co do dnia jak w przypadku badania genetycznego. Fajnie,ze maluch siostry wraca do zdrowia,pewnie juz by chciała zabrac go do domku wiec trzymam kciuki zeby w piatek ich wypisali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwelkaB, dobrze że wszystko u Was w porządku i super, że z synkiem siostry też już lepiej. Na stronie u dr Elias jest informacja, że to USG wykonuje się pomiędzy 30 a 33 tyg. ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia ogromne gratulacje!!! Synek w końcu zagościł na świecie:-) Odpoczywajcie sobie, a my czekamy na zdjęcia:-) Kalinka ja też się boję, że nie zdążę ze wszystkim, czas tak szybko leci.. Kamkrzem no to Ty kochana jesteś już ustawiona:-) Super Wam się złożyło, że tyle będziecie mieli po chrześniaku. Moja koleżanka ma podobnie- niedawno urodziła córeczkę i dostała ogromny wór ciuszków dla małej od brata i bratowej. Mało tego, już jej zapowiedzieli, że będą jej oddawać każdą rzecz, z której ich córka wyrośnie:-) Liska biedulko, wyobrażam sobie, jak Ci musi być ciężko po takich nocach zwłaszcza. Ale pocieszaj się, że teraz troszkę pocierpisz, a potem laba, a my przy drugim dziecku znowu od początku będziemy to wszystko przeżywać. No chyba, że tak jak kiedyś pisałaś, Twój mąż Cię namówi na synka hehe.. Sylwia Twoja Lenka też widzę nocny marek:-) Trzymam kciuki, żeby jednak odwróciła sobie pory dnia, bo inaczej biedna mama ze zmęczenia padnie:-) Czekająca znowu mamy wizytę w tym samym czasie:-) Widzę, że nie jestem sama z zakupami, to mnie troszkę na duchu podniosłaś. Ewelka całe szczęście, że szyjka długa i zamknięta- i oby tak pozostało do 2013 roku:-) Pewnie już uspokojona jesteś, fajnie być od razu po wizycie i wiedzieć, że wszystko jest ok. Szkoda tylko, że za kilka dni znowu zaczynamy się martwić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Mam pytanie do mamusiek, chodzi mi o podgrzewanie mleka modyfikowanego, bo mamy z tym spory problem. Nie wiem jakie mleko używacie bo my podajemy bebiloon 1 i tam na instrukcji jest tak gotujemy wode przez 5 min, pózniej przelewam wode do butelki i umieszczam w podgrzewaczu i tak caly czas mam ciepłą wode, pozniej rozrabiam i podaje. Nie byłoby problemu jezeli nie mielibysmy dwójke bobasów do wykarmienia, bo ta woda wystarczy doslownie na 2 rozdania, bo butelka w podgrzewaczu ma 220ml, pózniej znów trzeb gotować wode i tak w kółko... Jak wy to robicie? czy można skorzystac z mikrofalówki? prosze o rade Sylwia, Liska, Margii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialo byc hej a nie ej:) czekajaca Lenka pewnie nie szybko zacznie tolerowac mleko, ale narazie sie przyzywczaila do tego smaku i zaczela jesc dobrze:) Pytalyscie jak one z psiakiem moim a wiec psiak super chodzi z nami na spacery, pilnuje wozka ale od dziewczyn jezcze dosc daleko sie trzyma ewentualnie powacha, jak przyjezdzam autem to sie smiesznie zachowuje bo sprawdza jakby czy wszyscy sa, niucha kazda z dziewczynekk po kolei:) Dziewczyny czekamy na Was na mamusiowym wątku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co prawda moja dr powiedziała, że nie muszę robić badania krzywej cukrowej, ale chyba na następnej wizycie poproszę ją o skierowanie na to badanie. W którym tyg. je robiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka,ja robiłam jakoś koło 21-22 tygodnia. Możesz zrobić w Medfeminie,nie musisz mieć skierowania,przyjdziesz rano na otwarcie,pobiorą Ci krew potem dostaniesz kubeczek glukozy do wypicia i odczekasz grzecznie w pocekalni 2 godziny,znowu pobiora Ci krew, zjesz choćby małą kanapeczkę i możesz iść do domku.Badania odsyłane są do Diagnostyki i wynik jest za 2 dni. Koszt tego badania to nie wiecej jak 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam Ci napisać,że musisz się umowić na to badanie na konkretny dzień i godzinę,bo robi je tylko jedna pani i nie zawsze ma zmianę na rano.Wystarczy jak zadzwonisz na recepcję,nie musisz iść osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska widzę, że nowy temat założyłaś, ale tu też zaglądajcie i nie zapomnijcie o nas:) bo później się nie połapie co u której, a na pierwsze forum już rzadko zaglądam.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, a ja jutro kończę 23 tydz. Mam nadzieję, że nie za późno. Dzięki Sylwia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, ja też dopiero będę robić. Mam zamiar iść w piątek. Muszę jeszcze powtórzyć wszystkie hormony do endokrynologa i mam powtórzyć toxoplazmozę IgG i IgM. Liska, Sylwia, Szczęściara i Nisia, mam prośbę napiszcie jakiej firmy warto kupić butelki, wyparzacze, laktator, podgrzewacze itp. Lepiej mieć sprawdzone niż zastanawiać się co będzie dobre w użyciu. Z góry Wam dziękuję Dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) zagladac bede jak najbardziej:) na pierwsze tez juz nie patrze ze wzgledu na brak czasu niestety. co do firm, tomme tippe, mam butelki, nie do konca jestem zadowolona, moze przez to ze male byly male i nie potrafily ladnie pic z tych smoczkow, teraz juz lepiej pija, ksztaltem na pewno prostsze dla dzieci sa smoczki na butelkach NUK, jeszcze nie wiem jakij firmy kupie kolejne butle ale raczej nie tomme, sterylizator tez tomme- jest ok bez zastrzezen:) podgrzewacz tez tej firmy i tez bez zadtrzezen, laktator mialam medeli mini electric, taki sobie... głosny. ja zlenka po badaniu sluchu, wszystko ok, slyszy moja mala:) maja dzis walczy z goraczka....i katarem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! ja jestem juz po zdaniu krwi na morfologie, mocz oddany ale mam jutro oddac jeszcze raz wiec nie wiem czy cos jest nie tak czy np jak zauwazylam rano,ze mocz mam metny i plywaja w nim jakies paprochy, a od wczoraj biore globulki dopochwowe oczywiscie mozna je w ciazy bo mam znowu grzybice pochwy, szlak mnnie trafia juz z tym:( i rano jak siusialam moglo tez wleciec te paskudztwo bo po tych globulkach wszystko wylatuje na drugi dzien, mysliscie,ze dlatego mam oddac jutro jeszcze mocz do badania?? no i glukoza 75ml wypita, wcisnelam troche cytryny ale spokojnie do wypicia bez problemu:) czekalam 2h u meza w biurze, bo on tez tam pracuje wiec zlecialo mi i znowu pobieranie krwi. Dzis bede miec chyba wyniki morfologii i glukozy a mocz jutro powtorka. Czy ktoras z Was miala cos w moczu nie tak podczas ciazy??? Wiem,ze jedna z Was miala chyba bialko w moczu ale potem po antybiotyku juz nie bylo?? Nie no mam nadzieje,ze ok. w piatek mam wizyte z usg, zobacze Naszego Kubusia jak urosl i wogule:) weszlam juz w 24 tydz 1 dzien :) Czuje sie dobrze, do pracy chodze do poszczegolnych klientek na kilka zabiegow, cos dorobie na lewo i jest dobrze. W piekarniku robi sie lazagne z miesem pomidorami szpinakiem czosnkiem serem zoltym i beszamelem:) Mąż ma duzo transportow i nie wroci juz do domku tylko na nocke od razu,wiec zawioze mu po 19-ej obiadek do pracy :) Wlasnie dziewczyny napiszcie firmy butelek itp jak pisala bodajze czekająca_79. Polecaja podobno najczczesciej butelki z aventu? ale piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z kolei butelki z Lovi i Tommee Tippe i mała, na początku jak ją karmiłam butlą to lepiej jadła z tommeego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska super, że z uszkiem Lenki ok:) Kamkrzem, ale mi smaka narobiłaś:) ja robię schabowe z ziemniaczkami i buraczki do tego, żeby żelaza trochę spożyć, ja zawsze przed oddaniem moczu wkładam gazik do pochwy bo tez teraz mam globulki, a ponoć w pochwie jest dużo bakterii i mogą fałszować wynik. Jak wyjdą Ci liczne bakterie to wtedy powtórz jakby co:)mi tak lekarka zawsze karze robić tym bardziej jak się bierze jakieś globulki czy luteinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margii widzisz każdy dziec inny:-) Kamkrzem, żeby badanie moczu wyszło dobrze, najlepiej wsadzić sobie tampon przed siusianien, wtedy resztki tabletki nie wleca do próbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka spokojnie, nie jest za pózno. Czekająca ja od siebie mogę Ci powiedzieć,że butelki tommego u mnie zdają rezultat,mała sobie świetnie radzi z tym smoczkiem. Smoczki do uspokajania tez mam tommego i też daja radę,te małe rozmiary sa naprawde male i maluszek taki jak mój sobie dobrze radzi z ssaniem. Podgrzewacz mam tommego,jeszcze nie użyłam więc nie wiem. Laktator mialam tommego elektryczny ale po krótkim używaniu zepsul się,teraz mam medele harmony-ręczny i super się sprawdza,szybciej napełniam taka butlę ręcznie niż jak pracowałam elektrycznym. Mam zestaw tommego taki do pielęgnacji maluszka i powiem tak,te nozyczki nie nadaja się dla maluszka,polecam baby ono bo mają cieńką końcówke i można bezpiecznie obcinać takie maleńkie paznokcie.Jedyne co mi pasuje z tego zestawu to szczoteczka do włosów,reszta nadaje się dla starszego dziecka. Podobnie z termometrem,mam tommego do ucha ale nie polecam,mierzy jak chce,co chwile pokazuje inny wynik,polecam te na podczerwień,które mierzą temperaturę z odległości. Sterylizator mam z canpolu i jestem zadowolona,mieszczą sie tam te szerokie butelki tommmego. Kamkrzem,będziesz musiała powtórzyć badanie moczu.Wynik na pewno bedzie niemiarodajny,zasada jest taka,ze trzeba odizolować wydzielinę z pochwy od strumienia moczu i tak jak Kalinka napisala trzeba sobie pomóc gazikiem. ja ciągle miałam przeboje z bakteriami w moczu,co wyleczyłam to zaraz nawracały,na końcówce to juz nawet mnie to nie stresowało,bo się przyzwyczaiłam.Polecam zażywać żuravit po jednej tabletce na noc,pomaga na lekkie zakażenia. Pytałas o białko w moczu,lepiej go nie mieć w wyniku bo swiadczy o zatruciu ciążowym. Pyszną kolację przyrządzasz,ale mi smaka narobiłaś;) Liska dobrze,że u Lenki jednak ze słuchem wszystko ok:)A Majeczka sie przeziebiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, a u mnie te smoczki tomeego są za małe, kompletnie im nie pasują:-) tak Mają chyba przeziębiona, zresztą cała familia smarka im kicha więc się nue dziwię...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi, Liska, Sylwia bardzo Wam dziękuję za informacje :-) Liska to super, że u Lenki wszystko z uszkami w porządku, a Majeczce życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×