Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

wroclawiankooo Wasza malutka jest przeurocza :-) A te włoski są superanckie :-)Życzę Wam wszystkiego dobrego :-) Kalinko Wam też gratuluję,fajnie,że już jesteście w domku :-) Liska dzięki za info,to lepiej kupię ciuszki na 56 a te co mam na 62 będę miała na później,na szczęście nie mam tego aż tak dużo :-) Byłam dziś na wizycie i powiedziałam o tych słabszych ruchach ,zrobili mi usg,wszystko ok,dzieci wyglądają na szczęśliwe :-) Jestem już dużo spokojniejsza :-) Dzięki wielkie za odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko serdeczne gratulacje:)Fajnie,że już jesteś w domku z Anetką. Córcia zrbiła Ci niespodziankę i mimo Twojej szczuplutkiej budowy urodziła się całkiem spora no i długaśna:)Wszystkiego dobrego Wam życzę,przespanych nocy i zdrówka dla córeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko mam prośbę tj. napisz co brałaś dla maleństwa i siebie do szpitala na Borowdką, oczywiście w wolnej chwili :-) Jak coś to jeszcze dokupię do poniedziałku. A co powinnam mieć w apteczce dla maluszka w razie W? Z góry dziękuję za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko mam prośbę tj. napisz co brałaś do szpitala na Borowską dla maluszka i siebie. Z góry dziękuję :-) Jak coś to jeszcze zdążę dokupić do poniedziałku. A co powinnam mieć na początek w apteczce dla maluszka, bo o tym co całkiem zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca jak Ci nie przeszkadza to ja Ci napiszę co potrzeba: dla Ciebie: 1.żel do higieny intymnej/najlepiej bialy jeleń,bo nim też bedziesz przemywać ranę po cc pozniej/ 2.szampon/odżywka 3.zel pod prysznic 4.pasta/szczoteczka 5.grube podpaski 6.podklady poporodowe 7.majtki z siatki 8.maszynka do golenia 9.szczotka/grzebień 10.kosmetyki typu krem,mleczko,tonik itp. 11.bielizna 12.koszule nocne 13.szlafrok 14.klapki pod prysznic 15.reczniki paierowe 16.papier toaletowy 17.sztućce,kubek 18.ładowarka do telefonu 19.2 złotówki na telewizor coby nudno nie było;) dla maluszka: 1.chusteczki nawilżane 2.pampersy 3.krem do pupy 4.kocyk/rożek 5.podkłady na przewijak 6.bodziaki 7.śpiochy i koszulki lub pajacyki 8.pieluszki tetrowe/2-3 szt/ narzie tyle,jak coś mi się przypomni to jeszcze dopiszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apteczka dla maluszka: -coś na gorączkę /paracetamol dla niemowląt/ -sól fizjologiczną do przemywania oczek -gaziki bawełniane -coś na kolkę /w razie potrzeby testuj rózne środki,bo na każdego maluszka działa coś innego;z takich mi znanych to infacol,esputikon,espumisan,sab simplex/ -octanisept do odkażania pepuszka i Twojej rany po cc -sudocrem lub bepanthen /na poważniejsze odpażenia pupy/, a na poczatek linomag /łagodna maść nawilżająca do pupy/ -roztwór soli morskiej do noska/od 1 dnia życia/np.marimer baby/ -czopki vibrucol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALINKA- WIELKIE GRATULACJE!!! No to wyprzedzilas Ewelke! :))) Super,ze udlao sie silami natury. POciesz Ewelke i powiedz jej ,ze wywolywany porod nie jest az taki zly, bo ta biedna sie nastawia na czwartek i wywolywanie i nasluchala sie,ze jest o wiele gorszy i bolesniejszy! Mi sie wydaje,ze to nie ma znaczenia, co Kobieta inne odczucia i próg bólu .... Ciesze sie,ze wsyzstko dobrze i jestescie juz w domku!!! Jejuuuu ale zaczyna sie rozpakowywanie :))))))))))) Jutro odbieram wynik na paciorkowca. w czwartek I ktg mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest tak źle kroplówka powoduje takie sama skurcze jak przy normalnej akcji porodowej, u mnie bardzo podziałała lewatywa, ale ja juz przed porodem miałam skurcze częste, ale te porodowe nasilone są najgorsze.Mi dużo dało to, że mąż był przy mnie:) Ewelka pamiętaj ,że u Ciebie się już rozkręciło i to kwestia czasu.Dobra lece bo mała płacze:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka ogromne gratulacje!!! Super, że już macie wszystko za sobą i że z malutką wszystko ok:-) I jeszcze to pozytywne zaskoczenie z jej wagą:-) No to teraz możecie na spokojnie cieszyć się sobą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_magda12341123
Kalinka2012, wroclawiankaooo gratuluję córeczek. Dużo zdrowia dla mamuś i dziewczynek :) Jeśli można to chciałabym dodać, co się może przydać w szpitalu na Borowskiej - 2 pieluszki flanelowe - na sali wybudzeń po cc oni owijają dzieci w takie kokony - najpierw w pieluszkę flanelową a potem w kocyk obleczony w poszewkę. Oni mają i pieluszki i kocyki i ciuszki dla maleństwa ale jeśli ktoś nie chce szpitalnych musi wziąć swoje. Polecam też zabrać wodę niegazowaną, najlepiej kupić taką w butelce z "dziubkiem". Po cesarce ciężko się wstaje więc najwygodniej jest pić na leżąco. I oprócz takich dużych wkładów poporodowych warto wziąć też zwykłe podpaski, mnie osobiście się sprawdziły a i były dużo wygodniejsze. I koniecznie coś nawilżającego do ust. Mnie się przydał też obcisły stanik - miałam nawał pokarmu i położne doradziły, żeby się trochę "ścisnąć" żeby produkcję ograniczyć :) Czasami przydają się też czopki glicerynowe dla mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia napisz mi proszę, jaka dawkę szczepionki Engerix kupowałaś dla Lenki? Myślisz, że mogę kupić taką samą, czy jednak jest to sprawa indywidualna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka,jest tylko jeden rodzaj szczepionki dla niemowlaków z Engerixa.Jak będziesz miała wizytę to poproś naszą doktor o receptę,ona wie co wypisać:) A kiedy masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że Wy też kupujecie szczepionke engerix na własną ręke? a powiedzcie mi czy musicie czy tak jak u Nas mowia polozne,ze w szpitalu sa ale jakies tam gorsze , jakies pochodzenie nie pamietam skad?... ja tez mam juz kupioną, Mąz ma znizke z pracy i zaplacil 40zl :) ale tak mysle,ze nie zaniose teraz do szpitala ,bo jaka mam gwarancje,ze podadza mojego Synkowi te szczypionke a nie ich szpitalna??? Polozna mowi,ze w tym stresie czy bolach zapomnimy o niej z lodowki, moj Mąz twierdzi,ze nie zapomni i ze zabierzemy ją jak bedziemy jechali do szpitala. Moj wynik na GBS- UJEMNY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkrzem to super ,że nie masz paciora.Przynajmniej masz jedno zmartwienie mniej:) jesli chodzi o szczepionki to w szpitalu szczepią Euvaxem,który zawiera tiomersal /pochodną rtęci/ i dlatego coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie odpłatnej szczepionki,bardziej bezpiecznej czyli Engerixa.U mnie było tak,że jak urodziłam to pytali mnie czy wyrażam zgode na szczepienie Lenki,odmówiłam i powiedziałam,że mąż dostarczy kupioną przez nas,nie robili żadnego problemu.Jak emek przyjechal do szpitala i dowiedział się,że już urodziłam to szybko pojechał do domu i przywiózł naszą szczepionkę. Nie martw się,że zapomnicie,przecież można zaczepić kilka godzin po porodzie więc nawet jakby tak było to zawsze możesz emka posłać do domowej lodówki;)A kto mi to doradził?co nieco słyszałam wcześniej ,a utwierdziłam sie po rozmowie z moją ginekolożką. Kupiłaś już pościel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia wizytę mam w pon, więc poproszę o receptę, dzięki:-) Kamkrzem ja też uważam, że Engerix warto zakupić. Kosztuje niedużo, a zawsze będziemy spokojniejsze. Fajnie, że wynik ujemny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OZNAJMIAM WSZEM I WOBEC:) Mam nadzieję,że Ewelka nie będzie mi miała tego za złe: URODZIŁA :))) „Hej my już po wszystkim. Nasza perełka przyszła na świat wczoraj czyli 15.01 o godz. 13:03 waga 3410 dł. 56cm. Zakończyło się cc po 12 godzinach naturalnego. Pozdrawiam Bidulka sie troche nameczyla, ale juz są razem i pewnie się tulą !!! :) Zobaczcie 3 dziewczynki sie teraz urodzily:) czas na chlopakow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Niej:) niech szybko wracają do domku:) Wysłałam zdjęcie Anetki na pocztę takie na szybko bo na razie nie mam czasu:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie!!!Mamy trzecią dziewczynkę na świecie:)Amelka to kawał ciałka,no i wzrost tez ma całkiem słuszny;)Wogóle ostatnio to się spore dzieciaczki rodzą:)No i mamy półmetek,została Lenka,Kamkrzem i Czekająca:) Ewelka gratulacje,niech się mała zdrowo chowa:) czekamy na dokładne relacje i fotki:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko Anecia jest słodziutka:)Kochane słoneczko z niej,kolejna slicznota z blond włoskami:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka gratulacje!!! Córcia faktycznie spora i długaśna:-) Biedna się namęczyłaś pewnie przez te 12 godz, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło:-) Raz jeszcze gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia faktycznie same dziewuszki nam się ostatnio rodzą:-) Do tego rozmiary też podobne:-) Teraz pierwsza będzie pewnie Czekająca, a potem Kamkrzem ma termin na 02.02 a ja na 07.02, no ale tez różnie się może skończyć:-) Dziewczyny znacie jakiegoś dobrego pediatrę, którego możecie polecić? Najlepiej takiego, do którego można zadzwonić w razie "w" ? Szukam właśnie w rankingach, ale sama już nie wiem, czy to sami lekarze nie dają sobie pozytywnych opinii.. Czekająca jutro masz wizytę, dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko, śliczna ta Wasza Anetka !!! Niech Wam rośnie w zdrowiu i niesie radość każdego dnia :-):-):-) Ewelka moje GRATULACJE !!! Super, że już jesteście razem :-) Duuużo zdrówka dla Was :-) Tak Lena, my jutro mamy wizytę. Mam nadzieję, że u synka wszystko ok. Dziś zaczynamy 38 tydz. Lena, Kamkrzem, Frezja, życzę Wam i sobie, szczęśliwych porodów i żebyśmy jak Dziewczyny mogły cieszyć się z "bycia mamą" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Kalinka, Ewelka gratuluję, dużo zdrówka dla was i dziewczynek :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla kolejnej mamy :) dziewczyny, a możecie polecić jakąś szkołę rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka,Ewelka - serdeczne gratulacje!!! Ale Wam już fajnie, bo tulicie swoje pociechy w ramionach ;) Ja też chciałabym już być po, bo stres trochę jest. Końcówka strasznie mi się dłuży, już nie wiem co ze sobą zrobić, za chwilę zacznę chyba po ścianach chodzić. Lena, Czekająca-czy Was też ciągnie czasami w pachwinie/-ach. Ja tak mam dzisiaj, wcześniej był spokój, ale czuję, że dzidzia się rusza to staram się nie panikować. Też trzymam kciuki za kolejne przyszłe mamusie, aby wszystko poszło ok, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezja rozumię Cię, bo mi też się dłuży. Wzięłam się za czytanie książek, a do tego od wczoraj nie mam w domu internetu :-( Piszę z telefonu. Od leżenia to mnie już kręgosłup boli. A jeśli chodzi o pachwiny to też ciągną, chociaż czasami to chyba bolą mnie mięśnie jak za dużo pochodzę. Moja Pani Doktor powiedziała, że jak bolą na zmianę to nie ma obaw, chociaż chyba ze 2-razy brałam nospę. Codziennie łykam też magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×