Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

heloł, no właśnie mialam pisac o erazabanie na opryszczkę, jedyny może być stosowany w ciąży co jest na ulotce zaznaczone. Mi pomógł w 3 dni. Ja miałam dwa razy w ciąży, mój dr stwierdził, że nic się nie dzieje, bo to nie opryszczka na drogach rodnych a tylko ta jest niebezpieczna. Lenka ja piłam prenalen na przeziębiene i bardzo szybko mnie wyciągnął:) Czekająca, nie wiem czy wolałaś spędzić końcówkę w szpitalu czy w domu, ale najważniejsze, że pępowina na pleckach i nie ma zagrożenia:) Ewelka 3500? hmmm dorodna dziewuszka:) Kalinka no to za Ciebie dziś trzymam mocne kciuki, za bezproblemowe rozwiązanie, dużo cierpliwości życzę i zdrówka. Daj znać po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny również miałam opryszczkę w ciąży, stosowałam pastę cynkową i pastę do zębów:). Moja dr mówiła,że groźna jest opryszczka na narządach płciowych,nigdy takowej nie miałam na szczęście:). Po porodzie położna przyniosła mi do wypełnienia papiery i tam pytała o opryszczkę, mówiłam,że miałam na ustach tylko.Dała mi skierowanie na powtórne badanie słuchu małego, jak bedzie miał 3 miesiące (po porodzie miał badany i wszystko było ok),bylismy ostatnio i jeszcze raz mamy przyjechać do kontroli w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny również miałam opryszczkę w ciąży, stosowałam pastę cynkową i pastę do zębów:). Moja dr mówiła,że groźna jest opryszczka na narządach płciowych,nigdy takowej nie miałam na szczęście:). Po porodzie położna przyniosła mi do wypełnienia papiery i tam pytała o opryszczkę, mówiłam,że miałam na ustach tylko.Dała mi skierowanie na powtórne badanie słuchu małego, jak bedzie miał 3 miesiące (po porodzie miał badany i wszystko było ok),bylismy ostatnio i jeszcze raz mamy przyjechać do kontroli w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Na razie kupiłam Zovirax, ale chyba wypróbuję ten polecany przez Was. Swoja drogą widzę, że ta opryszczka to bardzo popularne dziadostwo w okresie ciąży.. Ewelka faktycznie dorodna ta Twoja "kruszynka":-) No i życzę, żeby jednak samo się coś ruszyło, bo wierzę, że już pewnie chciałabyś być po wszystkim. To czekanie jest najgorsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Kurczę ale tutaj gorąco :-) Wroclawiankoo gratuluję z całego serca,nie mogę doczekać się tego uczucia kiedy zobaczę swoje maleństwa :-) Liska brzuszek już urósł,zresztą ja od początku miałam duży bo zespole przestymulowania,nie spadł mi tak do końca :-) Ciuchy już musiałam wymienić,tzn spodnie bo w bluzki to się wszystkie mieszczę :-) Imiona mamy dla chłopca będzie Mateusz prawdopodobnie a dla dziewczynki Zoja :-) 12-go lutego mam następne usg więc wtedy potwierdzi się czy dziewczynka jest faktycznie dziewczynką. Liska od którego tygodnia czułaś ruchy?Bo mi się wydaje,że ja od ok 15 poczułam pierwsze i codziennie czuję je mniej więcej o tej samej porze ale wczoraj ich nie poczułam i dziś jeszcze też nie.Czy to jest normalne?Bo ja już zaczynam się denerwować :-( Dziewczyny trzymam kciuki za Was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko gratuluję dorodnej Haneczki :D:D dużo zdrówka dla ciebie i malutkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Malag17 ruchy bdoajże 17-18 tydzień, ale to takie węże w brzuchu, tak lepiej coś kolo 20 tygodnia. Ja czułam prawie przez całą ciąże tylko jedną dziewczynkę. Jedna była na przedniej ścianie druga na tylnej i tej chyba z tyłu prawie nie czulam. Nawet jeśli coś poczulaś, to jeszcze chyba to nie są ruchy, może jelitka Ci się przestawiają:) Ale nawet jeśli to nie musisz czuć ich regularnie. To nastąpi dopiero później. Ja tez po hiperce miałam większy brzuch od początku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze napisałam wiadomość i mi jej nie dodalo. Malag17, ja poczułam pierwsze jakby węże koło 17-18 tygodnia a mocniejsze ruchy koło 21-22tygodnia. Nawet jeśli czujesz już ruchy to na pewno nie muszą być jeszcze regularne, a mozę to jeslitka Ci się przesuwają?:) Wiedz, że ja czułam calą ciążę tylko jedną, bodajże Lesię, bo była z przodu, a Maję bardzo rzadko:) Zoja piękne imię...:)Mateusz to mój bratanek:) Ja też miałam większy brzuch przez hiperstymulkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki liska,trochę się uspokoiłam :-) Cieszę się,że imiona się podobają,w lutym następne usg więc oby dziewczynka okazała się dziewczynką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liska a mogłabyś mi jeszcze napisać co kupowałaś na początek dla dzieci?Chodzi mi co jest potrzebne a co się nie przydaje,ja już coś tam zaczęłam kupować,jak na razie kupiłam trochę rzeczy w H&M na 62 cm ale gdzieś w internecie przeczytałam ,że rozmiarówka w H&M jest zawyżona,że ciuszki na 62 są idealne dla dziecka o wzroście 50.Czy to prawda?I jaki wózek kupiliście?Jesteście z niego zadowoleni? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, my wprawdzie od piątku w domu ale wciąż sie ogarniamy. Wysłałam dwa szpitzlne zdjęcia na poczte. Hania bidula dostała rumieN noworodkowy ale już na szczęście prawie nie ma śladu. Jeślichodzi o cc robił mi dr Gosztyła i moja pani doktor. Śmiesznie sie złożylło bo akurat dyżur miała moja kuzynka wiec atmosfera była na prawde super i czułam sie bezpiecznie. Oczywiście popłakałam sie ze wzruszenia. Później było już troche gorzej bo okazało sie że Hania była niedotleniona ponieważ zachłysneła sie wodami i musiała trafić do inkubatora, dostała też przez to 8 pkt. Na sali pooperacyjnej to już była tragedia widziałam Hanie w inkubatorku jak płacze a nie mogłam wstać do niej i płakałam razem z nią. Na szczeście gazometria poprawiła sie po paru godzinach ale zostawili ją jeszcze w inkubatorze na noc no i noc też dramat bo widziałam z daleka jak płacze a byłam tak obolała że nie byłam w stanie do niej podejść. A na drugi dzień już lepiej dostałam Hanie :) no i uczymy sie siebie :) ja przez to ze dostałam Hanie dopiero na drugi dzień mam troche problem zlaktacją , ale dziś była pani doradjca laktacyjny i mam nadzieje wyjdziemy na prosta. No to w skrócie tyle. Na razie przepraszam ale nie odpisze na wasze posty ale jeszcze sie ogarniam. Ewelka, Kalinka, Czekajaca, Kamkrzem, Frezja życze wam szcześliwych rozwiazań , a jakie to szczęście później to już niedługo same zobaczycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko, super że już jesteście w domu i u Was wsio ok. Z Hani taki fajny bobasek i te jej blond włoski :-) Ciekawe czy takie jej zostaną. Fajnie, że miałaś taką ekipę przy porodzie, samopoczucie od razu lepsze. Życzę Wam duuuuużo zdrwka i jeszcze raz GRATULUJĘ ;-) A w którym tygodniu miałaś cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wroclawiaonko jeszcze raz moje gratulacje, niestety z inkubatorami mam poodobne wspomnienia:( ale na całe szczęście to były tylko 3 dni, a potem to już sama radość:) Dr Gosztyła ponoć ładnie tnie:) Ale kuzynki na oddziale to pozazdrościć, fajnie jest mieć kogoś kto uspokoi w nerwach:) Margii dużo by pisać co jest potrzebne, alee coś nie coś napiszę:) Co do ciuszków to moje teraz chodzą w 62z hm, mają 5,5 miesiąca:) NIe wim kto Ci powiedział, że mają rozmiary zawyżone, raczej zaniżone:) MOje urodziły się małe, więc przez 2-3 miesiące śmigały w 50 i 56. Jeszcz eteraz w niektóre body wchodzą 56:) Na początku w 50 miały nawet podwijane rękawki i nogawki:) Więc ja radze kupić ciuszki na 56 i kilka sztuk 50, jak dzieci będą małe to zawsze mozna dokupić małych rozmiarów, Czasami rodzą się duże bliźniaki po ponad 3 kg, ale to raczej rzadkość, wtedy 56 są akurat. Wózek mam ABC design zoom, jestem zadowolona, bo wszędzie wjadę, jedynie jak są dwie gondole to jest on dośc długi, ale w innych wersjach jeden za drugim jest tak, że jedno dziecko jest niżej w spacerówkach i drugie wyżej, i przy gondolach to nie przeszkadza a przy większych dzieciach nie wyobrażam sobie jak by się kłociły ktore ma być wyżej a ktore nizej, wiec w tym jest tak, że gondole są na dwóch poziomach a spacerowki juz na jednym i dzieci mogą być przodem do siebie albo przodem do kierunku jazdy, do mnie przodem też można ustawić. Z potrzebnych rzeczy to tak oczywiście według mnie: sterylizator, używam non stop, tych bbutelek jest jednak dużo... podgrzewacz do butelek do nocnego karminia. nie wiem czy bedziesz karminc butla czy piersia jak butla to z 6 butelek. akcesoria do mycia typu plyn do butelek i gąbka. kurcze nie wiem co mam Ci pisać z jakich rzeczy? bo tego jest mnostwo.... rozki do spania, kocyki, polecam kocyki do fotelikow samochodowych snoozybaby( otulacz) na wszelkie lezaczki, bujaczki przyjdzie czas pozniej. przewijak na komodzie( najbardziej stabilny i praktyczny) z ciuszkow ja uzywam spiochow jako pizamy, na codzien maja body+ spodenki+ skarpetki. Jak sie urodzily latem to smigały w pampersach, albo body i spodenki. Pytaj kochana, bo nie wiem dokładnie co chcesz wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocłąwianko jeszcze raz gratuluję. Malutka śliczna i faktycznie blondyneczka jak malowana ;) My jeszcze 2 w 1 no i już naprawdę doprowadza mnie to do nerwicy. Boję sie wywoływanego porodu bo ponoc trwa dłuzej i jest bardziej bolesny. Tak bardzo bym chciała żeby zaczął się samoistnie. Pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała,fajne imiona dla dzieciaczków:)Zoja takie inne,niespotykane ale bardzo wdzięczne w brzmieniu:) Wrocławianko,to fajnie że już jesteście w domu:)Widzialam fotki,Hanulka cudna,piekna blondi...jak jej zostanie taki kolor włosów to jej wszystkie koleżanki zazdrościć będą;)Mam nadzieję,że Ci się laktacja rozkręci,a jak mała sobie radzi z cycusiem?daje Ci pospać w nocy?dotarło już do Ciebie,że jesteś mamusią? Fajnie,że cc robiła Ci Twoja doktor, no i fajnie się złożyło,że była kuzynka,a co do doktora Gosztyły to on był jednym z dwóch lekarzy przy moim cc:)Ucałuj skarbusia odemnie:) Ewelka,wcale się nie dziwie,że się denerwujesz,to już kilka dni po terminie ,a mała taka uparta i nie chce wyjść.Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero widzialam Hanulkę, jej jaka platynka!!!! Śliczna jest:) i jaka duża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianko raz jeszcze gratuluję ślicznej córeczki:-) Takiej małej blondyneczki chyba jeszcze nie widziałam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-))) Ewelka, faktycznie Twoja córa trzyma Was w napięciu. Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze i szybko poszło podczas porodu :-) A Doktor kazał Ci odpoczywać i uważać już, jak dobrze pamiętam, pod koniec listopada, żebyś wcześniej nie urodziała, a tu proszę termin minął ... Będzie dobrze, mała ma super wagę :-))) Jeszcze raz wszystkiego dobrego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekujemy za wszystkie komplementy, gratulacje i miłe słowa :) my już totalnie zwariowaliśmy na jej punkcie a emek to już zakochany po uszy, mógłby dzwonić do wszystkich i opowiadać o niej godzinami bo my póki co ze wzgledu na grype ograciczyliSmy krąg odwiedzajacych do najbliższej rodziny. Jeśli chodzi o karmienie to Hania bardzo ładnie ssie tylko że ja mam jeszcze mało pokarmu wiec rozkrecam laktacje czyli przystawiam ja do piersi, pracuje laktatorem no i dokarmiam sztucznym. Dziś w nocy jak usnęła o 23 tak mieliśmy pobudke o 3, później 7 i 10. O 4 wzielismy jA do łożka bo choć najedzona to jakoś nie mogła usnac i marudziła. Tylko że w nocy karmiliśmy ja sztucznym+moim odciagnietym i nie przystawiałam jej do piersi tylko ściągałam laktatorem. Myśle że potrzeba troche cnzasu zanimto sie unormuje i nauczymy sie siebie. A Czekajaca ja miałam cc w 39 tc a dokładnie 38 t c i 4 dni. To na, razie tyle, bo to już 12 a ja bez śniadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca dostałam odp:) Wrocławianko,musisz przywyknąć,że teraz śniadanie to w porze obiadu będziesz jadać;)Ja właśnie skończyłam swoje kanapeczki ze sniadania. widzę ,że dzielnie walczysz o rozkręcenie laktacji,uda się na pewno.Za jakiś czas będziesz miała nawał i nie będziesz wiedziała co z tym mlekiem zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://handball24.pl/?page_id=3133 Proszę Was bardzo dziewczyny, wejdźcie w ten link i kliknijcie na nr2 Kinga Byzdra i glosujcie:) to jest moja dobra koleżanka i jest jedną z najlepszych zawodniczek w pilce ręcznej w naszym miescie jak i gra w reprezentacji Polski :) z góry DZIĘKUJE:):* ma szanse na I miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam my już też w domku, udało się siłami natury, a mała miała 3200g 55 dł. wszyscy byli w szoku bo miała być mniejsza:)wszyscy wątpili, ze urodzę sama i już chcieli cc ale daliśmy radę poród trwał 4 godz. wywoływanie, ale praktycznie przyjechałam już z regularnymi skurczami tak jak bym miała faktycznie urodzić w ten dzień:) Mała jest słodka i grzeczna tak jak Wrocławianka walczymy z laktacją mała ssie ładnie i lubi cyca tylko, że przysypia przy nim przez co za chwilę jest głodna, a sutki bolą, że masakra, ale już lepiej z każdym dniem ból mija przy ssaniu. Ja tez w nocy daję sztuczne bo by mi spać nie dała, a tak naje się porządnie i lula, ale cyca uwielbia bardziej i moje mleko bo jak ściągnęłam jej ostatnio 60 ml zjadła wszystko z butli a sztucznego je tak 30/40 ml. Wroclawianko gratuluje mała jest śliczna:) Jak wybiorę jakieś zdjęcie to Wam wyśle bo na razie Anetka rządzi i cyca chce:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko moje GRATUUUUULACJE !!! Twoja córeczka też super waga i fajnie, że już jesteście w domku :-))) Teraz czekamy na zdjęcia. Życzę Wam wszystkiego dobrego i duuuużo zdrówka !!! Ale nam się rozkręciło :-))) Ciekawe kto następny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×