Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Nisia pytałaś ile waży moja mała 300 gr człowieczka;) Zgłupiałam jednak z tygodniem ciąży,dr Elias mi wpisala na badaniu 19 tydz 5 dzień,a ja cały czas myślałam,że 20 i 5 dzień.Ja nie wiem jak ja to liczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tak patrzę ,że się niegrzecznie zachowałam i nie podziękowałam za gratulacje.Dziękuję ślicznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś, ja też mam mało wód:( i rownież mam zadanie domowe-pić dużo,zobaczymy 4 czerwca czy je dobrze odrobiłam:). Chociaż ja już sobie wkręcam,że może mi się sączą wody i dlatego jest ich mało?:(Sama juz nie wiem... Cieszę się, że udało Ci się tak szybko dostać do swojej lekarki,trzymam kciuki,żeby wszystko było okej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia gratulacje panienki :))) na pewno wszystko będzie dobrze z pępowiną ,a usg to też zawodny sprzęt , nawet najlepszy :) wody też będą ok , bo czasami jest tak, że dzidzia się nie wysika i jest mniej :) liska jak masz mikrofalę to nie kupuj podgrzewacza no i sterylizator do mikrofali to też super sprawa , podgrzewacz nie jest taki szybki ,a przy dwoch to już byłby koszmar :( musiałabyś mieć dwa i cały czas włączone . Ja mam mikrofalę ustawioną na 750 wat i włączam na 20 s , ale 180 ml i musisz sobie wypróbować na ile ustawić żeby zgrzać odp ilość mleka , myślę, że jakieś 10 s przy takich małych ilościach to maks . Nawet w szpitalu tak podgrzewają . Pościel, każda bawełniana , baldachim u nas się sprawdza, bo jak włączam lampkę nocną to jej po oczach nie wali i jak okno uchylę to bezpośrednio wiaterek nie wieje, ochraniacz na całe łóżeczko , śpiworek u nas się nie sprawdził, bo taką małą dzidzię trzeba często przebierać nawet w nocy i ciągłe rozpinanie to masakra, po drugie takie małe dziecko na początku nie jest w stanie skopać sobie kocyka :) moja teraz zaczęła na głowę go sobie zakładać i przykrywamy ją dopiero jak zaśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęściara2012
dziewczyny a po co jest ten sterylizator? nie można po prostu wyparzyć butelek w gorącej wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara oczywiście , że można , ale to jest wygodniejsze jakbyś karmiła tylko butelką :) no i zaopatrzcie się w filtr brity , bo strasznie kamień wychodzi przy wyparzaniu a on likwiduje całkowiecie, a kamień nawet z mineralki wychodzi :( strasznie po tym butelki i smoczki wyglądają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonaventura
Ja rowniez nie polecam podgrzewacza jezeli ma sie kuchenke mikrofalowa, w ktorej podgrzac butelke lub potem jedzenie domowe lub słoiczek trwa krocej niz w podgrzewaczu. Wystarczy troche wprawy i juz sie wie na ile nastawic kuchenke mikrofalowa, zeby picie lub jedzenie bylo w temp. idealnej do spozycia. Poscieli nie mialam wcale dla niemowlaka. Przez pierwszy miesiac spal w rozku lub kocyku zwinietym tak jak w szpitalu, a potem to non stop spiworek. Ja spiworki mialam akurat z Ikei. Bylo to szczegolnie praktyczne gdy synek sie duzo ruszal podczas snu - w przypadku poscieli mialabym ogromnego stresa ze sie przykryje na glowe i udusi... A w przypadku spiworka nie jest to mozliwe. W chlodniejsze dni przykrywalam lekka pieluszka lub reczniczkiem, ale zawsze byla potem skopana, raz byla na glowie, wiec sie utwierdzilam w przekonaniu, ze posciel nie jest super bezpieczna dla takkiego 6 - 12 miesiecznego dziecka. W Polsce spiworki nie sa jakos specjalnie popularne, a dla mnie, obok nosidelka to rzecz, ktora sie spradzila na medal i wydaje sie byc bardzo praktyczna Dzisiaj synek jest juz na tyle swiadomy, ze na glowe sie raczej przykrywa tylko dla zabawy, a i tak spiworek jest dla niego sygnalem, ze teraz zbliza sie czas snu. Przyzwczail sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonaventura
PS. Oczywiscie spiworek najbardziej zaczal sie przydawac, jak dzidzius byl juz dosyc mobilny - miedzy 5-6 - 12 miesiac. Wczesniej, jak napisala jedna z dziewczyn, dziecko nie przewraca sie samo i raczej sie nie przykryje na glowe samo, wiec kocyk lub kolderka tez bedzie ok, a nie warto kupowac spiworka takiego malego, z ktorego i tak po dwoch miesiacach dziecko wyrosnie. Ja w nocy tylko raz zmienialam pieluszke, chyba, ze zapach byl podejrzany :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki, chciałam was poinformowac, że 18.05 Amelka urodziła się przez cc o 21.20 , waga 2600 52 dł. :D:D:D decyzję o cc podjęliśmy z lekarzem wieczorem po przyjęciu mnie na oddział patologi ciąży ze stanem zagrażającym rzucawką co było ryzykowne dla mnie i dla dziecka. My jesteśmy już w domu, czujemy się dobrze i próbujemy ustalic wspólny rytm życia :) mamy problemy z ssaniem piersi, ale to przez to, że nie dali mi od razu dziecka do karmienia tylko dopiero w niedzielę w południe a przez ten czas karmili ją butelką.:( Sylwia gratuluję ''bułeczki'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie poddaję się, będziemy walczyc o karmienie z ''cyca'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jupi!!! witam Amelkę po tej stronie brzuszka!!!! Malutka jest:) Ale dobrze, że cała i zdrowa:0 Jak się mama czuje po cc? mam nadzieję, że uda Wam się wrócić do cyca, a jak nie to przecież świat też się nie zawali:) Barberka i Bonaventura wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie wiedziałam, że jest cos takiego jak sterylizator mikrofalowy, jeszcze proszę napiszcie czy do każdej firmy butelek jest inny czy np do Aventu wejdą mi butelki tommiego? Czyli podgrzewacza nie kupuję. Nad pościelą się teraz zastanawiam, chyba kupię dwa komplety, najwyżej będą na zimę, albo na później bo z racji tego, że mam duże łóżeczka to i duża pościel może być więc na więcej starczy:) Do tego wezmę dwa rożki, na początku w sierpniu pewnie będzie gorąco, więc pewnie kocyki wystarczą, a potem to już mogę zamówić przez neta to co mi się przyda:) Barberka a ochraniacz na cale łóżeczko? Jak to zrobić? 2 na łózko kupić? Co jezcze radzicie z zakupów wyprawkowych, na co szkoda pieniędzy a co jest warte zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysyłam zdjęcie. Amelka jest zdrowa, dostała 10 punktów. A ja jeszcze obolała. miałam znieczulenie przewodowe więc wszystko widziałam w lampie jak postępuje zabieg, Do końca była owinięta pępowiną, na szczęście luźno no i z zakażenia miałam gęste zielone wody. Wszystko tak szybko się potoczyło, że zdążyłam zadzwonic do mojego a ten ze znajomymi migusiem dojechali do szpitala i zdążył jeszzce usłyszec pierwszy krzyk Amelki i ją zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska ja widziałam takie uniwersalne gdzie każda butelka się nada, ale nie pamiętam jakiej było firmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaaki śliczny kędziorek!!! kocham dzieci z taką czuprynką:):) Całe szczęście, że wszystko w porządku, zdawaj nam kochana relacje z Waszych wspólnych dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi, gratuluję:),Amelka jest śliczna, dużo zdrówka dla Ciebie i malutkiej:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Margi:)Gratuluję Ci serdecznie.Mała Amelka jest śliczna,ma bardzo bujną czuprynkę i wogóle taka słodka czarnulka z niej. Bardzo się cieszę,że mała jest zdrowa,no a Ty masz się coraz lepiej. Pozdrawiam i niech się zdrowo chowa:) Liska,z tommee też jest do kupienia sterylizator mikrofalówkowy jakbyś była zainteresowana.Ja jeszcze nie kupiłam,ale w planie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęściara2012
Margii wchodze na forum, a tu taka wspaniała wiadomość....gratuluje z całego serca....dobrze, ze wszystko poszło Ok...teraz zostało ci cieszyć się Amelką :-) a w rytm na pewno wpadniesz mamuśko :-) super,bardzo sie ciesze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margii gratulacje !!!!! aż się poryczałam :) teraz przed Wami cudowne chwile , nawet jak będzie ciężko to i tak jeden uśmiech maluszka wynagrodzi ci wszystko :))) dużo zdrówka dla całej rodzinki :) lalunia prześliczna :) liska ochraniacz na całe łóżeczko jest w ikei , ja niestety kupiłam taki krótki i teraz będę musiała zmieniać , bo girkami o barierki uderza :( http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00198609/, http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30113939/ a z rzeczy niepotrzebnych ? trudno powiedzieć , bo jednemu coś jest potrzebne , a inny bez tego przeżyje :) co my mieliśmy na początek ? muszę sobie przypomnieć :) możesz zakupić vit k+d bo ok 14 dnia zaczyna się dawać , do paznokci lepsze są cążki , szczotka do włosków do wyczesywania ciemieniuchy , nawet tym łysolkom :) bepanthen na odpażenia (najlepszy , bo nie ma cynku i się nie gromadzi w fałdkach ) , do kąpania przez pierwsze miesiące emolienty, my używaliśmy emolium , był super, do smarowania malucha nic nie musiałam używać i do dzisiaj niczym jej nie smaruję , ani razu oliwki nie użyłam :) jak już pisałam płyn do mycia butelek NUK , super sprawa , wanienka jak największa , termometr ja osobiście mam laserowy z microlife i jestem bardzo zadowolona, gaziki i sól fizjologiczna w ampułkach po 5 ml do przemywania oczu , frida i sterimar baby ( lub pochodne ) , chociaż osobiście używam "katarek ", który podłączam do odkurzacza , zbawienie przy katarze :) karuzela nad łóżeczko i jakieś bajery w kolorach czarno białych , fajna jest książeczka lamaze http://www.ceneo.pl/9651745?se=2gqtIDGjphFarun5YMa83j_H4ZjbMHZt&gclid=COaSrqmDl7ACFcRF3wodlUDP4Q, z 10 pieluch tetrowych i kilka flanelowych , jak coś mi się jeszcze przypomni to dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęściara2012
Barberka aż tyle tego potrzeba, masakra, nie zdawalam sobie sprawy, ze trzeba to wszystko miec....bardzo fajnie, ze o takich rzeczach piszesz, przydadza nam sie takie informacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęściara piszę właśnie o konkretach , żeby nie kupować tysiąca balsamów , oliwek itp., a i jeszcze patyczki do uszu na początek mogą być z ogranicznikiem , a później zwykłe ;) z reguły dziecko zastyga bez ruchu jak mu się uszy czyści i nie ma co się bać :) a i ręczniki nie takie super milusie tylko bardziej szorstkie, bo trzeć i tak się dziecka nie będzie a te milusie wody nie wchłaniają, z dwie sztuki na łebka starczą , rożki też 2-3 , bo dziecko lepiej się trzyma , a i często będą obrzygane :) pieluszek tych z wycięciem nie warto , nasza miała wycięcie pod szyją :))) ale wystarczy podwinąć pieluszkę pod pępek i szlus :) no i zapomniałam o najważniejszym , OCTENISEPT do pielęgnacji pępka , psikać kilka razy dziennie i czyścić dość mocno, dziecko to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Sylwia tak widziałam ten sterylizator, tylko mieści on jedynie 4 butelki, a ten z Aventu 6, muszę się temu na żywo przyjrzeć:) Margii i patrzyłaś faktycznie na ten zabieg? Bo ja bym chyba zemdlała:) Ale emek to struś pędziwiatr:) Dobrze, że z mała wszystko ok:) Barberka, Fajne te ochraniacze z ikei, nawet nie sądziłam, że mogą mieć coś ciekawego. Vit K mam prawie całe opakowanie, w spadku dostałam:) A czy te emolienty trzeba od początku używać? Bo ja myślałam, że mogę normalnym płynem dla noworodków, a dopiero jak coś ze skórą będzie nie tak to wprowadzić emolium lub tym podobne? Wanienkę kupiłam taką najzwyklejszą i raczej dużą, A co do pępka to ktoś na forum pisal ostatnio, że lepszy jest zwykły spiryt, ciekawe:) szczęściara ja podejrzewam, że to i tak dopiero początek z potrzebnych rzeczy i cała reszta wyjdzie w praniu. Ja planuję jeszcze wyposażyć apteczkę w leki niemowlęce pierwszej potrzeby, żeby później po nocach nie szukać apteki czynnej. A uzywałyście videoniani? jak opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja miałam na początku żel do mycia hipp , ale noworodki mają to do siebie, że skóra im się łuszczy , ta poporodowa i trudno cholerstwo nawilżyć , a od balsamów potówki jej wyszły , a tym bardziej latem . Piszę co u nas działało , a przy dwóch bąblach jest to też wygodniejsze :) co do spirytusu musisz bardzo uważać ,żeby trafić tylko w pępek , bo możesz podrażnić skórę na brzuszku . U nas dość długo pępuś odpadał, bo bałam się mocniej czyścić i wtedy dopiero położna zaleciła gencjanę ze spirytusem na resztkę w pępku , a ile było strachu żeby trafić tam w środku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa no to teraz już rozumiem o co chodzi ze spirytusem, przy dwójce muszę mieć coś co działa szybko i można nakładać bez strachu więc pewnie wybiorę taki środek jak Ty:) co do balsamów i płynów to pewnie wszystko to kwestia indywidualna więc i tak będzie trzeba wypróbować kilka rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęściara2012
Hej dziewuszki, Fajnie, ze piszecie o takich potrzebnych rzeczach, dzięki wam zrobilam sobie liste zakupów, na bieżąco trzeba bedzie ją uzupełniać jak będziecie pisać o czymś ważnym, bo pozniej nie bedzie sie pamietac o wszystkim :-) Margii jak tam pierwsza nocka w domu? ciężko było? jak sprawa z pokarmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Liska, widziałam faktycznie cały zabieg, bo jestem z tych osób co muszą widziec, nie żebym była jakąś tam masochistką czy coś :P ale od dziecka tak mam, że musiałam patrzec jak robią mi zastrzyk czy też pobierają krew. Sylwia pierwsza nocka była ciężka, bo Amelka ciągle budziła się głodna, no i nowe otoczenie też zrobiło swoje, butli dzisiaj nie dawałam i leciałam na samym cycu. Położna poradziła mi trochę przegłodzic dzidzię żeby chętniej chwytała pierś i nie dawac jej butelki bo się do niej za bardzo przyzwyczai i nie będzie chciała ssac :) pierwsza kąpiel też zaliczona, było trochę stresu ale daliśmy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi,mogło być i do mnie,bo też byłam ciekawa jak sobie radzisz:) Byłam dziś na wizycie u swojej lekarki i zrobiła mi jeszcze raz polówkowe,okazało się że faktycznie mam pępiowinę dwunaczyniową.Narazie mam zakaz stresowania się w tym temacie,bo z dzieckiem jest wszystko dobrze.Obiecała zalatwić konsultację u specjalisty ,który dokładnie sprawdzi czy jest wszystko ok z serduszkeim/narazie dwóch lekarzy nie ma kompletnie zastrzezeń/. Wytłumaczyła mi,że największą czujnośc trzeba mieć po 30 tygodniu ciąży,jak będzie coś nie tak to niestety bedę zmuszona pójść do szpitala i tam przeleżę na patologii do porodu.Ja mam jednak nadzieję,że mnie to ominie i wszystko się dobrze skończy. Wody płodowe jak się okazało mam w normie,wogóle wszystkie parametry jak najbardziej są ok. Dzisiaj mała była bardzo ruchliwa i ciągle kopała nóżkami w głowicę od usg;muszę się pochwalić że ma długie nóżki;) Ze złych wiadomości to jeszcze taka ,że mam podwyższone ciśnienie i teraz musze mierzyć 4 razy dziennie,jak sie dalej bedzie utrzymywać na takim poziomie to mam się zgłosiić i dostanę receptę na leki. Mogę spokojnie lecieć na wczasy,nawet wskazane jest aby oderwać sie myślami od ostatnich wydarzeń. Muszę się wziąć za siebie i jakoś opanowac nerwy bo nie chcę mojej córci zaszkodzić.Zrobię wszystko,żeby mała była zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia wszystko będzie dobrze,zobaczysz. Jedź na wczasy, odpręż się i ciesz się urlopem z mężem i córcią:).Z tego co pamiętam jutro idziesz znowu podglądać malutką,daj znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Nisia:) Tak,dziś idę na krótką wizytę do dr Elias,chcę pokazać wyniki z wczorajszego badania. Mierzę dziś od rana ciśnienie i jest za wysokie,a stram się niczym nie denerwowować...chyba jednak skończy się na braniu leków,bo wysokie ciśnienie szkodzi łożysku. A Ty masz 4 czerwca widzenie z synkeim?Będę już na wyjezdzie ,ale zabieram lapka i będę Was podczytywać;umarłabym z ciekawosći gdybym nie wiedziała co u Was i dzieciaczków słychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×