Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

!!!Alexia!!!

IDEALNA PANI DOMU...

Polecane posty

Alexia zgadzam się całkowicie z Tobą, że zorganizowane kobiety mają porządek. Ja bardzo chciałabym się tak idealnie zorganizować, jestem perfekcjonistką i nie mogę znieść bałaganu a przy małym dziecku ciążko mieć idealny porządek. Ja myslę, że brakuje mi tej słynnej systematyczności. Świetny ten wątek jest, mam nadzieję, że znajdzie się wiele kobiet które chcą być lub są takimi perfekcyjnymi paniami domu, fajnie tak sobie pogadać o domu. Napiszcie coś iwęcej o sobie, czym się zajmujecie na codzień, ile macie lat, czy macie dzieci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wątek o sprzątaniu - spodziweasz sie rozważan o Mistrzu i Małgorzacie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co moze ta scierka co myjesz gary marzesz blaty...no to ...jak bedziesz miec wrazenie ze zbyt czesto masz biegunke...to to jest wlasnie odpowiedz... w mokrych scierach...namnazaja..sie bakterie... NA blacie przygotowujesz posilek jak mniemam..wiec powinnien byc czysty...nie czysty dla oka...tylko po prostu czysty... DLA TWOJEJ INFORMACJI NIE JESTEM IDEALNA SPRZATACZKA..TYLKO CHCE NIA BYC..uchlalas sie kobieto...??nie czytasz ze zrozumieniem..Nie chcesz to nie klikaj tutaj...chcialabym zeby to byl wolny topik,..od obrzucania kogos blotem...nie toleruje nieprzyjemnych ludzi tym bardziej tutaj..sorki jesli kogos urazilam nie jest to moim celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że ten topik okaże się ciekawy, że zawrzemy fajne wirtualne znajomości, będziemy się wymieniały przepisami, radami, a nie będziemy się kłócić o to kto częściej sprząta itd.Nie rozumiem osób które krytykują kobiety lubiące sprzątać, sama nazw wątku wskazuje że jest to topik dla pań domu, nie chodzi w nim o wykłócanie się na temat tego, że nudne kobiety sprzątają itd. W ogóle co kogo obchodzi to czy ktoś lubi sprzątać. Ja weszłam tu bo chcę być lepiej zorganizowaną panią domu, a nie po to żeby krytykować sprzątanie. Nie chcę się wdawać w bezsensowne kłótnie, a osoby niezainteresowane tematem proszę o to żeby nie prowokowały bezsensownych kłótni, bo topik upadnie i pozostanie niesmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzatam jak mam czas. Pościel zmieniam eaz na tydzień lub dwa zalezy. Gary myje jak mam cała komorę pełną :D Odkurzam raz wtyg, myje podłogi raz w tyg, wanna -2 razy w tyg , toaleta co 2 dni . Po myciu garów myje zlew, blaty myje jak coś robię. Nie zmeniam ręczników codziennie tylko zazwyczaj raz na tydzień to samo szmatki w kuchni, nie popadajmy w skrajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozemy nawet rozwazac o Dostojewskim...znamy nawet mysli PLATONA,..ale kurva...chcemy pogadac o sprzataniu...bo..TAK... KUKURYDZIANKA zaproponowalam Ci..internetowa przyjazn:) na twoim topiku...widze ze sie polubimy jestesmy bardzo podobne,,,i nie mam tu na mysli..sprzatania i perfekcjonizmu...ktorego tak naprawde mi brakuje..ja...mam 28 LAT..udaje ze nie 29...bo to brzmi juz powazniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbjkh
ja posciel zmieniam raz na 2-3 miesiace i zyje. i nie uwazam zeby byla brudna.. zmienianie poscieli co tydzien to chyba jakas paranoja.. scierek w kuchni tez nie zmieniam codziennie, no bez przesady. jeszcze zalezy kto ile ma czasu.. my pracujemy calymi dniami wiec ciezko jest wieczorem latac ze szmata. ale syfu nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium sprżatanie jest nudne - ale ile z nas ma pracę , która ZAPIERA DECH W PIERSIACH I TO CO DNIA ? no np. ja mam taką pracę:P a przyjąć do czystego domu , od drzwi czuć zapach obiadu i ciasta .... tego nie da sie z niczym porównać. szczególnie jeśli ktoś wraca po podłym dniu do domu . jeszcze to ciasto KTOS upiec musi :D nie wiem dlaczego czystośc w domu mialaby byc jakimś niewiadomo jakim osiągnieciem. Moja matka nie dośc ze pracowała zawsze, była aktywna towarzysko to jeszcze była wzorową i czystą panią domu, ale szajby w stylu codziennej zmiany ścierki w kuchni tudzież osiągnięcia sterylnej czystości nie miała. I kazdego to dziwiło jak ona to robi. !!!Alexia!!! a Ty na dodatek masz problem z rozumieniem tekstu czytanego. Nie musisz mi tłumaczyć zastosowania ścierki i namnażania na niej rozmaitych form życia. Zdziwiłam sie po co stosowac ścierkę do blatu ( w zestawieniu z obsesją jej codziennego wymieniania ) skoro wymyślono papierowe ręczniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Do blatów i nie tylko to mogę Wam polecic takie super ściereczki z założenia jednorazowe, Jana Niezbednego-sa na rolce ,siwetne w uzyciu tak jakby z mikrofibry. A poza tym wszelkie gabki to dezynfekuje codziennie w mikrofaliW cale nie mam natrectw to zwykłe czynnosci dnia codziennego ale jak to moja znajoma mówi-albo ma się coś we krwi albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SCIERKI to wasza brocha ...jak ukladac w szafkach w kuchni...wciaz cos wypada mi na leb...nawet kupilam pojemniczki ale tylko trzy ,...maka cukier...itd. MARZY MI SIE ..otwiaram szafke..a tam...osobno szklanki takie takie...kieliszki..a wszystko mam wymieszane:) musze to jakos ogarnac..... LEPIEJ SIE ZAINSPIRUJMY I NIECH KAZDA NAPISZE CO DZIS...ZAMIERZA UPORZADKOWAC:) OOOOOOOOOOOOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiele razy układałam sobie takie grafiki sprzątania (teraz mnie to śmieszy), ale nigdy nie potrafiłam się ich trzymać, może były zbyt przeładowane obowiązkami. Teraz sprzątam spontanicznie, jak mnie naleci. potrafię cały dzień sprzątać, myć, pucować, układać, a potem następnego dnia tylko ugotować obiad i nie robić nic... Brakuje mi własnie tej systematyczności. Po prostu czasami mi się nie chce czegoś robić, może dlatego, że jestem mamą niespełna rocznego chłopczyka który bardzo mało śpi (budzi się kilka razy w nocy, a pobudka o 4 rano to norma), jestem ciągle niewyspana. Chcę się w końcu zorganizować tak żeby oprócz zabawek małego było idealnie wysprzątane, poukładane itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALE GAPA tez tak robie...to naprawde dobry sposob:) scierki do mycia blatow na mokro...mialam na mysli...sucha scierka do sztuccow i osobna do rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Papierowe ręczniki ?????? I tu mozna dalej polemizowac bo co z ekologią?????? Ile to drzew jest marnowanych na ich produkcję? Ej takim sposobem to mozna kombinowac do upadłego. A poza tym co dla jednego brud to dla drugiego czysto. Ja wiem po sobie, ze jak tylko odpuszcze sobie na moment to potem mam zaległosci jak stad do krakowa a przy moim stylu zycia, ze wiecej mnie nie ma w domu niz jestem to systematycznośc jest jedynym sposobem aby miec w domu porzadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia jestem jak najbardziej za tą internetowa przyjaźnią:) Ja dopiero weszłam niedawno na forum. Wiem, że to śmieszne, ale nie wiem jak wejść teraz na tamten topik który wcześniej założyłam, mialam go w ulubionych i teraz go nie ma. Szukam go i nie mogę znaleźć, a nie skopiowałam linka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJA matke i tesciowa tez to smieszylo...:) to je wysmialam ...i chichraly sie po cichu,...ja nikogo nie namawiam na ...dwie scierki w kuchni gabke i osobna scierke do mycia na mokro blatow...ale nikt nie powinnien z tego szydzic...KUKURYDZIANKA...ty sobie,,,mozesz odpuscic...z taka perfekcja...wiadomo ile obowiazkow jest przy maluszku...ja wtedy to nawet nie zmywalam regularnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wlasnie nie wiem tez mi to znika...z tych dodanych i pozniej szukam...ale...nasz topik czyli ten:) jest na razie wysoko i mysle ze nie bedziemy musialy go szukac....:)wejdz w spis tematow...i twoj tez jest ...pewnie jeszvze na pierwszej stronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Odpowiadajac na Wasze pytanie o układanie w szafkach to jedyny sposób to znów chol*** systematyczność -raz poukaldac i pilnowac tego.Ja mam problem ze składaniem ubrań w garderobie dlatego większośc rzeczy, oprócz bielizny wisi wyprasowana na wieszakach. W kuchni nie jest proste ogarniecie tego całego bałaganu szczególnie jak ktos tak jak ja codziennie gotuje ale daje rade, wszystko jest w osobnych pudełeczkach , pozamykane, może taka organizacja pomaga w utrzymaniu porzadku. O kurcze właśnie sobie mysle, ze nie jest ze mna tak źle a tyle mam obiekcji co do ilosci czasu, który poswiecam dla domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
!!!Alexia!!! - Ja też mam problem z sensownym ulokowaniem całego szkła i zastawy. Marzy mi się jakaś pojemna komoda do salonu, w której będę mogła ułożyć całą zastawę obiadowo-kawową i szkło, ale na razie nie mogę znaleźć niczego, co byłoby wystarczająco pojemne, a jednocześnie nie wyglądało jak jadalniany kredens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IDEALNA PANI DOMU TO NIE TYLKO SPRZATNIETY KWADRAT:) HAHAHHA co dzis gotujecie jesli gotujecie wogole...????? ja planuje zawsze w sobote ..jadlospis..i kupuje dokladnie to co potrzebuje czesto skladniki sa uzupelniem potrawy..na nastepny dzien...czasami trzymam sie kolejnosci potraw..a czasem..paitkowy oboiad robie w poniedzialek i odwrotnie... jesli kogos zainteresuje moge,,,:) go zainspirowac...nie gotuje ...wciaz tego samego,,,co drugi dzien zupe ...bo moja gwiazdka lubi:) inspiracji szukam w necie i w moje gotowanie,,,pieke tez pyszne ,,.i szybkie ciasta:) aaaaaaaa i w tym samym czasie stosuje diete...czyli jem mniej,,,albo..z sama surowka.,..:) na razie efekty stanely w miejscu.,.,ale wogole nie smaze...pieke lub gotuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale GAPA ...NAPRAWde jestes zorganizowana...:) nie jest z nami tak zle... :)Fioletowe irysy....masz racje..to cale szklo w jednym miejscu...tez lubie piekne kieliszki i talerze....wlasnie musze pomyslec nad talerzami... uloze dzis ladnie w szafkach...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj gotuję fasolkę po bretońsku, a raczej fasolka się gotuje, z obiadami robię sobie grafik na cały tydzień, raz w tygodniu wybieramy się na większe zakupy, potem mięsa czy inne składniki które się do tego nadają wkładam do zamrażalnika i nie muszę codziennie po sklepach ganiać, a codzienne zakupy jak np. pieczywo mąż robi w drodze do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkło mam w dużym pokoju w segmencie, tam mam zastawy obiadowe, oczywiście nie codzienne, kieliszki, i wszystkie komplety szklane. tez myslę o kupnie jakiegoś fajnego kredensu, ale nawet w segmencie mam wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
Ja na dzisiaj zaplanowałam risotto z pieczarkami, na jutro - pieczarkową z klopsikami drobiowymi (domowa akcja pt. utylizacja pieczarek;)). Nie planuję posiłków na kilka dni przodu, głównie dlatego, że nie lubię odmrożonego mięsa (mam wrażenie, że po odmrożeniu traci na swojej sprężystości i smaku, choć może to tylko zboczenie?), więc gotuję z tego, co akurat mam w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Ja narazie odrabiam prace domowa na kompie i w tzw. miedzyczasie klikam z Wami ale zaraz musze leciec na zakupy no i pozałatwiac urzedowe sprawy. A żeby nie było tak ze mna idealnie to napisze , ze jestem kompletnym ignorantem w sprawach wszelkich rachunków, pisemek itp. nawet moje przelewy firmowe robi mąż inaczej miałabym ciagłe kłopoty z komornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam że duży pokój to nie żadna sypialnia, spełnia funkcję dziennego pokoju do zabawy dziecka, przyjmowania gości, urządzania imprez, oglądania tv itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPISY NA ZAKASECZKI DLA ALE GAPA nie wiem za bardzo co lubisz...ostatnio wpadly mi w oko..pasty...ktore mozna podac..na ciemnym chlebku..fitness..jesli chcesz to moge ci kliknac te pasty ..takie mini kanapki... ja ostatnio wymyslilam polmisek przekasek..ktory podam na moje urodzinki...jajka faszerowane pieczarkami z natka pietruszki...do tego grzybki marynowane i mini kanapeczki koreczki...ciemny chlebus z szynka parmenska...robilam tez ..wloska bulke ciabatke kroi sie na malutkie kanapeczki...i smaruje to metka cebulowa ala tatar...znikaja...w mgnieniu oka... metke doprawia sie maga i swiezo mielonym pieprzem...i kroi drobniutko cebulke...WIECIE JAK TU DODAC linki z fotkami?? niektore moje potrawy mozecie zobaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o sprawy papierkowe to mój mąż uważa że mam fioła na tym punkcie, zawsze robię wszystko wcześniej, pilnuję terminów, wszystkie sprawy zapisuję w kalendarzu, właściwie wszystko ja załatwiam, jak mam się czegoś gdzieś dowiedzieć to potrafię dzwonić gdzieś 10 razy żeby wiedzieć wszystko i jeszcze więcej, ale ja po prostu lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Przypomniało mi się ja organizowałam wesele, byłam w swoim żywiole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukurydzianka...jestes...przyjaciolka moich marzen:) hahahaha podziwiam naprawde ludzi dobrze zorganizowanych...odpowiedzialnych...SLUCHAJCIE ZAPOmnialam dodac ze interesuje sie urzadzaniem wnetrz..uwielbiam zmieniac przestrzen i czytac pisma wnetrzarskie...:) jestem ciekawa jakie wy macie zainteresowania,,,szczegolnie kukurydzianka...filotowe irysy..i ale gapa...no i inna panie tez:)im nass wiecej tym lepiej SILA JEST KOBIETA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESZCZE 30 MINUT I zmykam sie realizowaxc:) posprzatac i ugotowac ,kto duzo gada malo robi:) trudno sie oderwac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×