Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaczynam biegać

od jutra zaczynam biegać!

Polecane posty

Gość my ding ding dong
ile kilometrów przebiegasz w 40 min ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli macie problemy z bolącymi stawami to trzeba zmienić podłoże, tzn nie biegac po chodnikach, asfaltach tylko polnych, leśnych ścieżkach, lub też biegi odbywają się nieprawidlowo - za długo, złe buty, złe podłoże, za szybko. Niestety jeśli ktoś ma nadwagę stawy też mogą boleć bo są mocniej obciązone. Dlatego dla takich osób bardziej poleca się trening na orbitreku, bo nie ma takiego uderzenia stopą w podłoże jak przy biegu. Dodatkowo ważne jest by bieganie zaczynać od marszu, później marszobiegu, dopiero później biegu - stawy przyzwyczajają się do wysiłku i nie odczuwasz już bólu. Można też stosować leki na stawy, np kolagen, nie będę wymieniać firm ale pełno tego w aptece. tu fajne forum http://bieganie.pl/forum/index.php bardzo lubię blogi treningowe kobiet, aż się skrzydeł dostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kronos
hej od jutra będę biegać! mówię tak od tygodnia :D, ale nie ma przebacz trzeba się wziąć za ten brzuszek. mam problem z rozpoczęciem treningu tzn ile i jak biegać, w co się zaopatrzyć, co jest ważne w efektywnym treningu? Jestem strasznie niecierpliwy i lubię widzieć efekty. Doradźcie mi proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam biegać
Na początku biegaj tyle ile dasz radę, nawet te 10minut dziennie, pozniej stopniowo zwiekszaj ilosc minut, nie warto sie forsować, bo latwo sie zniechecic;) myślę, że w treningu najważniejsza jest systematycznośc ;) zaopatrzyć sie musisz w dobre buty specjalne do biegania, reszty to nie trzeba, choc jak ktos chce to moze ;) niestety na efekty trzeba byc cierpliwym, warto poczekać, ja już po sobie widzę efekty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe wiadomości wygooglowałam też tutaj: http://trenujmadrze.pl/ Ja dzisiaj biegałam aż godzinkę, oczywiście z drobnymi przerwami na rozciąganie :) Było bardzo energetycznie i pogoda taka wiosenna... Mniam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam biegać
Ciekawe sa te stronki, ktore podaliscie :-) Ja dzisiaj rowniez biegalam godzinke, zauwazylam, ze najszybciej szczupleja mi uda :-) co do pogody to naprawde praktycznie juz wiosna, przylecialy juz zurawie, inne ptaki gesi, kaczki rowniez juz przylatuja ;) fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, nie ma chyba idealniejszej pogody niż takie wiosenne dni: nei za zimno, nie za gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nik inny niż wszystkie
ja też sobie to od tygodnia powtarzam, że od jutra będę biegać, ale jakoś mi nie idzie. Ale za to ćwiczę od tego tygodnia, to może na bieganie też się w końcu zbiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sroczka 52
do zaczynam biegać a stosujesz jakaś dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam biegać
hej. u mnie bylo to tak, ze jak zaczynalam biegac zaczelam stosowac diete, obnizylam do 1000kcal, lecz jak biegalam to chcialo mi sie jesc wiecej :p wiec w takim centrum wellness zrobilam sobie specjalne badanie na wadze tanita waga ta okresla jaki mam poziom tkanki tluszczowej, miesniowej, a co najwzaniejsze jaki mam metabolizm spoczynkowy czyli ile dziennie kalorii moge zjesc, aby nie przytyc u mnie wyliczylo, ze 1530 wiec pozniej obnizylam ilosc zjadanych kalorii do 1300kcal do tego godzinka biegu i spalam okolo 400kcal, to spowodowalo, ze nie chce mi sie tak jesc jak wczesniej :p a i tak jestem codziennie na minusie ponad 500kcal czyli 0,5kg na tydzien, uwazam, ze to najlepsze, bo chudne powoli bez efektu jojo no i nie chce tak mi sie jesc jak wczesniej :p dzisiaj zmierzylam swoje wymiary i tak: brzuch-70cm biodra-87cm udo-50cm :-) :-) czyli tak jak mowilam uda chudna mi najszybciej :-) a brzuch najwolniej..dolozylam jeszcze cwiczonka na brzuch i jest taki bardziej napiety, bede je ostro trenowac :D rano i wieczorem :D jeszcze z bioder 1cm, z ud 2cm z brzucha 10cm :D i bedzie git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mireńka
Hej. Muszę się zapoznać z tym planem treningowym bo z tego co czytałam tak ogólnie to wydaje się pomagać, ale czy któraś z was już go stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też poczytałam trochę. Bardzo przydatne stronki :) ja chcę biegac, by schudnąć, więc wyczytałam, że trzeba biegać pooowooooliii :) buty już mam - dres mam :P kupiłam sobie póki co koszulkę termoaktywną. no i w końcu zaczynam na poważnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronos nie wiedziałaś o tym? to podstawa treningu, zwłaszcza aerobowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara Miranda jakie w końcu kupiłaś buty? jeśi biegasz w chłodny dzień, załóż lekką czapkę albo opaskę, najlepiej taką dla biegaczy np firmy kalenji ale jak nie masz to inną cienką , inaczej mozesz miec problemy z zatokami, zapaleniem ucha. Przed biegiem troszkę się rozgrzej, pobiegaj w miejscu, pajacyki. Przed bieganiem zjedz węglowodany a po biegu białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam jedne z tańszych: nike dart V . przeczytayłam, że na pierwsze kilkanaście tygodni nie ma sensu kupować drogich, bo bedą to lekkie biegi, krótkie, nie dłuższe niż 4 km, więc na początek nie ma co szaleć z butami. No i będę biegać po dróżkach+ trochę chodnika, więc chyba nic się nie stanie od słabszych butów. Ale i tak mam na oku nike air coś-tam :) przymierzyłam, mam parametry jakie licytować i będę na nie polować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam biegać
hej wszystkim ;) Ja jutro wyjezdzam i przez jaaakis okres czasu nie bede miala dostepu do neta, wiec nie bede tu pisywac, ale biegac bede!;) ciesze sie, ze moj topik sie rozwinal! powodzenia wszystkim w bieganiu, bo naprawde warto!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara Miranda dobry wybór, jeśli sie rozbiegasz i będziesz chciała zmienić buty to poczytaj o marce Asics, New Balance Ja wybrałam buty Nike ze względu na system Nike +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W marcowym runners world jest test butów najnowszych modeli, fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mireńka
Czyli trzeba biegać tak żeby się nie męczyć, ale jak dobrze to kontrolować? Bo biec tak można w nieskończoność. A buciki jakie polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirenka poczytaj wcześniejsze posty, trzeba sie zmeczyc ale rozsądnie, oblicz tętno maksymalne i biegaj w przedziale 60-70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam, że mozna sprawdzić tempo biegając z drugą osobą i ... rozmawiając :) jesli biegniemy i mozemy rozmawiac, to znaczy że we właściwym tempie, by schudnąć :) opcja taka dla ludzi bez pulsometru :) no ale trzeba mieć towarzysza ... albo gadać do siebie, hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biegam od 2 tygodni. jest to wielkie wyzwanie bo biegania nienawidzę od czasów podstawówki. ale z dnia na dzień robię większy dystans. Biorę mp3 i biegnę. Aktualnie mieszkam w Holandii i patrząc na ludzi którzy tu mieszkają mam olbrzymia motywacje. Deszcz śnieg wiatr to dla nich tylko mala przeszkoda. biegają o każdej porze. podziwiam tych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena Do biegania zima musisz mieć inne buty, takie specjalne z kolcami, inaczej możesz złamać nogę, ubieraj sie na cebulke i zwłaszcza ty w rermoaktywne ubrania. Musisz mieć piękne widoki w tej Holandii :) Ja biegam bez mp3 bo wtedy jakos bardziej "słyszę" organizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak na cebulkę nie muszę się ubierać bo u nas już po 14 stopni no i śniegu nie ma ale buty odpowiednie do treningu mam :) A mp3 tylko dlatego ze wtedy dopasowuje rytm biegu do rytmu muzyki:) pyzatym do biegania zaczęłam trenować aerobiczna 6 weidera żeby poprawić efekt. opisane w innym poście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik inny niż wszystkie, i jak udało się w końcu wyjść i pobiegać choć chwilkę? :) No dziewczyny pochwalcie się!Ile dziś przebiegłyście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×