Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaczynam biegać

od jutra zaczynam biegać!

Polecane posty

Gość *liliann
Chłonę dziewczyny to co piszecie, bo sama chcę rozpocząć bieganie. Po 1. dla kondycji, po 2. żeby schudnąć, bo już wszystkie ćwiczenia mnie zawiodły. Także szukam cennych rad, co do stroju i gadżetów, typu pulsomierz. Widziałam tu linki do tematów o bieganiu, więc z nimi zapoznam się. @ ankolot Ja mam sytuację podobną, tylko ja jeżdżę na rowerze. Waga stoi w miejscu. Obwody nie poprawiają się. Ale jak zrobiłam przerwę w jeżdżeniu to od razu waga w górę poszła. To jest jak błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj :) samo to, że szukasz rozwiązania dla siebie i jesteś tu na forum - to już pierwszy krok do lepszej kondycji i sylwetki :) Ja dziś zrobiłam 5 km. W międzyczasie rozciąganko i ćwiczenia, przysiady itp, bo musiałam czekać na moją małą rowerzystkę :D jest super! :) ale teraz z wieczora czuję wszystko od pach w dół :) mieśnie i ścięgna, których od baaardzo dawna nie czułam :) to nawet przyjemne :) zwłaszcza zakwasy w boczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankolot tak jak napisałam twój organizm przyzwyczaił się do wysiłku i stanał w miejscu, bez cwiczen siłowych nie schudniesz. Mozesz isc do dietetyka ale mozesz też zmienić dietę. Pamiętaj że przed treningiem powinnas jesc węglowodany a po treningu bialko. Piszesz że nie jesz dużo a tu chodzi o jakość a nie ilość. Powinnaś jesć 5 małych ale wartościowych posiłków. tu masz ćwiczenia siłowe które podkręcają na maksa organizm, http://www.bodyrock.tv/ tu info o diecie http://www.zdrowylink.pl/dieta-dla-biegaczy http://runners-world.pl/dieta/Co-jesc-by-dalej-biec-4217.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i pamiętaj o piciu! jeśli nie ćwiczysz woda a w czasie treningu płyny izotoniczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! zima zima i po zimie ... bardzo chce schudnac ok 6kg i pomyslalam ze zaczynam jesc zdrowo i mniej a do tego chce biegac. Tylko kompletnie nie wiem od czego zaczac?? nie mam slabej formy, od czasu do czasu chodzilam na silownie, ale to co innego zreszta chce biegac tak zeby schudnac . Jak biegac zeby byly jak najlepsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krista czytanie nie boli, wszystko jest na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow już prawie miesiąc biegam i powiem wam, że to rewelacyjna sprawa :) Niezły odstresacz no i poprawiacz figury :) Z wagi spadło mi juz 3kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariina
Kilka dni biegu za mną, także odwiedziłam strony o tematyce biegania i rozsądniejszego ćwiczenia. Na www.trenujmadrze.pl jest całkiem ładnie wyjaśniony temat mierzenia pulsu, co jest bardzo istotne podczas ćwiczeń jak się okazuje. :) Najważniejsze to się nie poddawać! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Hej, przejrzałam wątek, ale nie znalazłam nic na temat bielizny sportowej. Możecie mi coś doradzić odnośnie stanika sportowego? Mam już swój typ, ale nie umiem dobrać wymiaru, mierzyłam się w biuście i pod, ale widzę, że wystarczy ok 2cm w jedną czy drugą stronę i inny rozmiar mi pokazuje. Aha.. bo w necie zamawiam. Na spacery po sklepach nie mam czasu, bo najbliższy 50km ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli masz "typową" sylwetkę to zamawiaj według rozmiaru ubran. W zależności jakiej firmy szukasz powinna byc tabela i wszystko podane, ja polecam jednak pojechac te 50km i zmierzyc, po co tracic czas i pieniadze na odsyłanie złego rozmiaru. Panache wprowadziło fajną serię dla sportowych dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Właśnie mam jednak zamiar znaleźć czas i pojechać, pochodzić po sklepach i przymierzyć. Boję, że kupię za małe/za duże i będę bujała się z wymianami albo, że stracę kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz dzis po bieganiu. 2km. Wiem, ze wg Was to moze i mało, ale ja dopiero zaczynam. Głupia byłam bo przed bieganiemwypilam sporo wody mineralnej i szybko zlapalamnie kolka. wczoraj sporo cwiczylam.dzis zamieram jeszcze tez pocwiczyc.A jak tamu Was dziewczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effie22
hej kochane :) a mi stuknęła rocznica - roczna 19 marca, mojej przygody z bieganiem, niezmiernie ciesze się, że jest tak nas wiele. 3 mam kciuki i wytwałości ! dziś przygotowuje się do połmaratonu, a niespełna 2 lata temu bylam niemal nieklasyfikowana z W-F za wagary! paranoja jak o tym pomysle:P Pozdrówka Z Pomorza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megustaa
Nie wiem czy już było to wklejane tutaj, ale natrafiłem na ciekawy link - http://trenujmadrze.pl/. Kto by pomyślał, że efektywny trening jest oparty na tak wielu czynnikach dajmy na to puls? Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mireńka
Już od kilku dni biegam i czuję różnicę w swojej kondycji. Oczywiście nie drastyczną, ale jednak. Zastanawiam się jednak jak mierzyć ten puls? Co cały czas mam chodzić z zegarkiem i mierzyć sobie przy perzerwach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megustaa
Odwiedź link który wkleiłem powyżej. Dowiesz się więcej o pulsie i jak go mierzyć, ja osobiście polecam pulsometr. To jest najlepsze rozwiązanie jak na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effie22 gratulacje i powodzenia w maratonie :) Ja też zawsze wagarowałam z wf ale na stare lata człowiek rozumie, że to jednak prawda iż sport to zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariina
Już wklejałam link do tej strony. Naprawdę można polecić info z niej. Co do mierzenia pulsu, to ja np. mierzę go bez pulsometru, ale efekty też są okey. Ważne, żeby pamiętać w konkretnych odstępach czasowych o zmierzeniu go podczas treningu. Nie trzeba cały czas chodzić z palcami na tętnicy np. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia_Gosc
Kochane Dziewczyny! Ja zaczęłam przygodę z bieganiem rok temu, dokładnie w połowie marca zeszłego roku... kupiłam buty za 200 zł więc szkoda było choć nie spróbować. Jak wybiegłam pierwszy raz byłam wstanie biec 10 minut...a raczej truchtać...:) i tak myślałam, że serce mi wyskoczy i wypluje płuca. Fakt, że wtedy paliłam jeszcze papierosy. nie poddałam się po pierwszych trudnościach, konsekwentnie wybiegałam co drugi dzień... i tak zostało mi do dzisiaj. Dziś, rok po rozpoczęciu przygody z bieganiem: jestem lżejsza o 7 kg. Może to wydawać się mało...ale ciało idealnie się wyrzeźbiło, brzuch mam idelanie płaski, pośladki i uda bez grama tłuszczu. Rzuciłam po drodze palenie- pół roku temu-, śpię bardzo dobrze, mam piękną cerę. Wzrosła moja pewność siebie i wiara w wewnętrzną moc, która pozwala pokonać wszelkie słabości. Dziś ciężko mi sobie wyobrazić, że kiedyś mogłam nie biegać. P.S W lipcu startuję w swoich pierwszych zawodach biegowych na dystansie półmaratonu :) Wszystkim którzy zaczynają życzę wytrwałości, wytrwałości i wytrwałości. Bo na początku nie jest łatwo! Rezultaty przychodzą szybko... a ta radość z przebiegnięcia pierwszy raz non stop 40 minut- BEZCENNE. Powodzenia Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulsometr jest niezbędny, mierzenie na oko nie jest miarodajne bo trzeba mieścić sie w przedziale. Pulsometry są tanie, polecam np firmy polar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicia_Gosc dzięki za motywujacy wpis :) napisz ja radzisz sobie w zimie i brzydsza pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mierzę pulsu.. chciałam kupić sobie pulsometr, ale jak wpisałam w allegro i zobaczyłam ceny to zrezygnowałam. niestety nie mam 100/200zł na coś takiego.. puls może i jest ważny, ale sam fakt, że ciało jest w ruchu już coś daje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fina ja kupiłam za 60zl, mam go trzeci rok i nawet baterii nie wymienialam, kupiłam chyba w decathlonie. Poszukaj najpierw a nie od razu narzekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rina słabo szukasz, tu pulsometr za 29zl, http://allegro.pl/cyfrowy-pulsometr-na-reke-czerwony-wyprzedaz-i2208141089.html Tu za 50 http://allegro.pl/pulsometr-crane-zegarek-kalorie-krokomierz-bmi-i2206218639.html Zaznaczam ze nie znam sprzedawców a linki są tylko przykładowe. Na weekendowe bieganie wystarczy, jak zaczniesz biegać regularnie to moze zmienisz na markowy za dwieście i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×