Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hej dziewczynki Ale rozpisałyście sie dziś ,fajno jest co czytać i bardzo przydatna jest ta lista co trzeba mieć dla nas i dla malucha Byłam wczoraj u mojej ginki robiła pomiary ,wszystko ok mały wazy 1670 gram ,bawił sie jezyczkiem swoim i pani gin smiała sie ,ze wystawia języczek nam Ide w poniedziałek rano do szpitala pani doktor chce nas troche poobserwować ,co do cukrzycy mam sie nie martwić sie bo pani doktor uważa jakbym miała cukrzyce to synek bylby o wiele większy . Zobaczymy co wyjdzie jeszcze w szpitalu Gosiczku łacze sie z Toba kochana w bólu jesli chodzi o mamę ,moja też nie wiele lepsza tylko ja o tyle mam lepiej źe z nią nie mieszkam .Ostatnio spotkałam koleżanke to mówiła mi,że moja mama słowka nie pisneła że jestem w ciązy dopiero jak ja koleżanka podgadała to burkneła że tak ale też nie wie co będe miała i jak sie czuje a przecież od dawna wiemy co będziemy mieć ,ehhh życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARMIENIE : * laktator * zestaw butelek do karmienia /butelka ( wraz ze smoczkami ) * podgrzewacz * sterylizator * zestaw szczotek do czyszczenia butelek * mleko w proszku Bebilon/Nan/Humana itp HIGIENA : * wanienka * płyn do kąpieli * aspirator/gruszka do odciągania katarku * roztwór soli morskiej w aerozolu * waciki do przemywania pępka nasączone spirytusem /lub 70-procentowy spirytus * patyczki do uszu/noska * oliwka/balsam * kremy/maści do pupy * krem ochronny do buzi * chusteczki nawilżane do pupy * pieluchy typu pampers, * płatki kosmetyczne * rumianek do przemywania oczek * szczoteczka do włosów dla maluszka * termometr do wanienki * szczotka i grzebyk * nożyczki/cążki do paznokci INNE : * pieluchy tetrowe/ flanelowe * smoczek * podkłady do przewijania, * opakowanie termiczne na butelkę DLA MAMY DO SZPITALA : * 2/3 koszule * szlafrok * biustonosz ( dla karmiących ) * kapcie/klapki pod prysznic * majteczki siateczkowe * podkłady na łóżko po porodzie * wkładki laktacyjne / muszle laktacyjne * kosmetyki do mycia / balsamy * ręczniki papierowe * woda niegazowana * tantum rosa * podkłady poporodowe (duże podpaski) DLA MALUSZKA DO SZPITALA : * rożek Co do rzeczy dla maluszka, to u nas trzeba tylko na wyjście: * body * pajac * czapeczka cienka * czapeczka zimowa * skarpetki * kombinezon * rękawiczki * kocyk * fotelik do samochodu ;) *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście :D przynajmniej jest co czytać :) Super sprawa z listą będę dopisywała do swojej jak czegoś będzie mi brakowało :) a ja listę mam od koleżanki tylko za długa żeby ją tu wkleić bo tam jest normalnie wszystko nawet grzechotki, leżaczki itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Ja byłam wczoraj na wizycie u ginekolog i stwierdziłam,że Ją zmieniam bo przy niej to nic nie wiem nawet ile dzidzia waży i ile mierzy!Wczoraj jej powiedziałam,że ma zmierzyć dziecko bo chce wiedzieć jakie jest duże to Ona zmierzyła tylko główkę i powiedziała główka ma 9cm to dziecko pewnie jest duże!Już mnie wkurzyła,powiedziałam jej o słabszych wyczuwalnych ruchach dziecka to kazała mi szukać gdzieś innego lekarza który robi KTG bo jak to ona powiedziała ona na to nie ma czasu i się tym nie zajmuje!Jak jej powiedziałam o bólach w kroczu to nic Mi na to nie odpowiedziała mimo,że dalej pobolewa,ale mniejsza z tym.Jutro lub po jutrze jadę do innego ginka i do Niej już nie wracam!.............Mam pytanie do was(do mam które są w tym tyg ciąży co Ja) czy wy też czujecie słabiej i Mniej wasze dzieci?Bo ja od jakiś 5 dniu moją kruszynkę czuję słabiej i mniej a jak ją już czuję to takie przesuwanie się z lewej na prawą stronę,i jak leżę na lewym boku to kopnięcia czuję na prawym boku ale jak już pisałam jest to rzadziej........trochę się rozpisałyście i nawet nie patrzyłam tak dokładnie o czym ale jeżeli chodzi o depilację to ja również mam z tym problem i Mój M Mnie goli bo Mi samej już jest ciężko a do krocza to już bym się nie dostała;)..............Jeżeli chodzi o kosmetyki dla dziecka to my kupiliśmy ostatnio wszystko z Nivea i szampon z płynem do kąpieli z Hippa i do tego oliwkę Oilatum w aptece bo tak nam Pani doradziła w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna Ty chodziłaś prywatnie? Zmień zmień lekarza, lakarz jest dla nas a nie my dla niego! A z tymi bólami to zgłoś się może do szpitala? Ja małą czuje dosyć mocno i często- prawie cały dzień, a różnica między nami jest 1 dzień... Chyba że faktycznie dzidzia duża to już tak nie ma miejsca na buszowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ja tez mam termin na 3 lis. takze ten sam. Ponoc mozliwe jest ze mozemy wyczuwac teraz slabiej ruchy dziecka, bo ma mniej miejsca. Ale lepiej zglosic sie do lekarza. A co do zmiany, to zrob tak jak napisalas. Ja tez zmienilam niedawno lekarza... Tu chodzi o dziecko a lekarz jest zobowiazany informowac pacjentke o stanie jej zdrowia i zdrowia dziecka. Wiec sie nie zastanawiaj. Co do depilacji, do tej pory robilam to na "czuja" haha ;) teraz maz bedzie mi musial pomoc , bo kazdy wysilek odbija sie potem tym ze strasznie zle sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, ja mam 39km do krynicy, wlasciwie to bralam pod uwage szpital w roztoce kolo zakliczyna ponoc tam fajnie jest, tyle ze to znowu troche za daleko jest bo bede na koncowce ciazy u mamy bo to w domu samochod i wogole jakby co to wole byc z kims niz sama siedziec jak mojego nie ma bo w pracy, a szpitala w saczu to wogole nie biore pod uwage chociaz polozna jedna tam jest fajna i wogole zaproponowala mi ze bedzie moja polozna srodowiskowa, fajna babka tylko sie zastanawiam wlasnie czy jak teraz mam ja jako polozna i jak ona jest w szpitalu w saczu to czy mam rodzic w saczu czy moge sobie w krynicy... aaaaaa tak wogole to juz jestem w domu:) bialka nie ma w moczu wyniki dobre, tylko musze w piatek isc na badanie moczu i dac mojemu lekarzowi wyniki. nie wiem czy w koncu zmieniac tego lekarza teraz czy nie... ehhh wogole to po tym szpitalu mam takiego jakiegos dola ryczec mi sie chce co chwile ehhh a i ja w koncu nie wiem w ktorym jestem tygodniu czy patrzyc na usg czy na miesiaczke ehh w kazdym razie cos pomiedzy 30-33, i tam ktos pytal o ruchy-ja czuje codziennie i to nawet mocne, tylko nie wiem czy juz obrocone czy nie ale cos mi sie wydaje ze sie obraca do gory nogami bo coraz czesciej u gory czuje ruchy, moze przez to ta zgaga bo mi "wykopuje" jeszcze bardziej zoladek hehe choc nie wiem w sumie od czego zalezy zgaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Ja chodzę na kasę chorych,bo prywatnie chodziłam na początku ciąży i nie potrzebnie zmieniłam na NFZ innego lekarza,ale do tej Mojej już nie wrócę pójdę do ginka gdzie chodziłam cały czas przed ciążą mimo,że mam daleko do niego ale ja nie będę się zastanawiać czy aby na pewno jest wszystko oki bo od tego jest lekarz jak dup* od srani*by Mi wszystko mówić(przepraszam za wyrażenie) ale wczoraj to już mnie wkurzyła na maksa.Ja ruchy czuję ale rzadziej i jak mi się przesuwa z jednej strony na drugą a jeszcze do nie dawna to brzuszek mi cały falował i też czułam ją cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta super ze juz w domku i obys dopiero na porodowke pojechala teraz jak juz wybije ta godzina ;) u mnie synek glowka obrocony w dol conajmniej od 27 tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Justynka tak się zastanawiałam co u ciebie, przypomniało mi się jak poruszany dziś był temat papierosów. Może ta jak piszę dziewczyny mały ma mniej miejsca dlatego teraz bardziej czujesz przesunięcia niż kopnięcia. Ale powiedz o tym lekarzowi. Martarta to gratuluje dobrych wyników. Co do lekarza to ja też zmieniam, też mnie zawiódł, szkoda gadać nie będę do tego wracać bo już pisałam kilka postów wcześniej. Martarta tym bardziej jak jesteś po szpitalu chyba lepiej byś miała bardziej fachowego lekarza. Ja jak myślę, że mam iść do nowego, dalej i w ogóle, to też mi się nie uśmiecha, ale nie chce się wkurzać. Też nie wiem ile mój szkrab waży, mierzy, więc to mnie denerwuje. Teraz nawet nie dał mi skierowania na badania moczu i krwi, i nie powiedział że mam zrobić. Po ostatniej wizycie nie myślałam o tym bo dał mi ten news z toxo. Więc nie zastanawiajcie się, tylko zmieniamy. Dogniesia to się nie martw moja koleżanka miała podobnie to musiała częściej się kontrolować i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna nie ma co się męczyć ja na Twoim miejscu też bym zmieniła gina jakbym nic się od niego nie mogła dowiedzieć itp... Co do ruchów to mały daje o sobie znać dość konkretnie, czasem wydaje mi się, że nawet częściej niż wcześniej albo to po prostu są mocniejsze ruchy i dlatego. Martuś super, że już wszystko ok i w domku jesteś :) Ja właśnie zastanawiam się nad tym Szpitalem w Roztoce czytałam dużo dobrych opinii i teraz myślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest 32 tydz i ja ruchy czuje cały czas a najwięcej koło 22 to wtedy muszę zmieniać pozycję bo zawsze "wryje" sie tam gdzie nie trzeba a w ciągudnia też się rusza tyle że mi to nie przeszkadza ale nie odczułam mniejszej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARMIENIE : * laktator * nakładki na sutki w razie poranionych brodawek * maść do brodawek * zestaw butelek do karmienia /butelka ( wraz ze smoczkami ) * podgrzewacz * sterylizator * zestaw szczotek do czyszczenia butelek * mleko w proszku Bebilon/Nan/Humana itp HIGIENA : * wanienka * płyn do kąpieli * miękka myjka * aspirator/gruszka do odciągania katarku * roztwór soli morskiej w aerozolu * waciki do przemywania pępka nasączone spirytusem /lub 70-procentowy spirytus * patyczki do uszu/noska * oliwka/balsam * kremy/maści do pupy * krem ochronny do buzi * chusteczki nawilżane do pupy * pieluchy typu pampers, * płatki kosmetyczne * rumianek do przemywania oczek * szczoteczka do włosów dla maluszka * termometr do wanienki * nożyczki/cążki do paznokci INNE : * pieluchy tetrowe/ flanelowe * smoczek * podkłady do przewijania, * opakowanie termiczne na butelkę DLA MAMY DO SZPITALA : * 2/3 koszule * szlafrok * biustonosz ( dla karmiących ) * kapcie/klapki pod prysznic * majteczki siateczkowe * podkłady na łóżko po porodzie * wkładki laktacyjne / muszle laktacyjne * kosmetyki do mycia / balsamy * ręczniki papierowe * woda niegazowana * tantum rosa * podkłady poporodowe (duże podpaski) DLA MALUSZKA DO SZPITALA : * rożek Co do rzeczy dla maluszka, to u nas trzeba tylko na wyjście: * body * pajac * czapeczka cienka * czapeczka zimowa * skarpetki * kombinezon * rękawiczki * kocyk * fotelik do samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, Idris, pewnie, ze lepiej zmienić lekarza. Kobieta w ciąży powinna wiedziec, że jest pod dobra opieką, a nie wiecznie się nad czyms zastanawiac ;) lekarz powinien rozwiewać wszystkie wątpliwości. Co do ruchów małej, to róznie, raz są dni, ze bardzo dokazuje, a kiedy indziej jest spokojniejsza. Wydaje mi sie, ze wiecej sie rusza jak jem słodkie. Po teście na obciążenie glukozą strasznie dokazywała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w 23 tygodniu jak byłam na prenatalnym to wiedziałam ile maluszek waży a teraz to nie wiem nic nawet dobrze nie widziałam dzidzi na monitorze bo ta moja ginka zawsze ma monitor w swoją stronę odwrócony ale jutro lub w poniedziałek pojadę do innego lekarza i dam wam znać co i jak,może rzeczywiście dzidzia jest duża i ma mało miejsca bo mój M też jest wielkich rozmiarów;)jak się rodził też był klocuś;)a więc wszystko możliwe ale dla spokoju wolę się upewnić ale kTG robią dopiero od 36 tygodnia bo wczoraj się dowiadywałam....aaa i dała mi skierowanie na badanie posiew z pochwy bym zrobiła do 36 tyg bo do porodu będzie Mi to potrzebne.W dzisiejszych czasach jest ciężko o dobrego lekarza..trzeba naprawdę trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ten posiew z pochwy to podobno w Poznaniu każda powinna mieć do porodu bo inaczej dają obligatoryjnie antybiotyk.( tak mi położna mówiła) wiec dobrze, że to zleciła. Ale faktycznie jak nie jesteś zadowolona to nie ma co zwlekać tylko iść do innego. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie prawda jest ze dopier od 36tc KTG robia, musisz sie lepiej rozpytac, moja poprzednia na ostatniej wizycie robila mi zapis KTG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tam gdzie dzwoniłam do ginekologa do którego mam iść jutro lub w poniedziałek to Oni tam robią dopiero w 36 tygodniu ale dzięki za info to podzwonię jeszcze gdzie indziej i może uda Mi się szybciej.Badania to ona wszystkie Mi zaleca co miesiąc ale co Mi po tym...Myślałam również że teraz wizyty będę miała częstsze a tu lipa za miesiąc kazała Mi przyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ponoc i ja slyszalam o tych czestszych wizytach, w szpitalu KTG pierwsze juz w 27 tc mialam i wiem ze w niektorych jest mozliwsc zeby przyjsc samemu tylko na KTG ale zaplacic trzeba, a w niektorych gabinetach za darmo robia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę zadzwonić do szpitala na Polną czy mi zrobią bo robią na Polnej ale płatnie ale jeśli by mi zrobili to pojadę na te KTG na Polną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w szpitalu robia KTG od ok 30 tygodnia ciąży, zależy czy coś sie dzieje. Jutro ide do mojego gina na kontrolę, to zobaczymy kiedy mnie tam wyśle. Za 2 tygodnie mam sprawdzić ilośc płynu owodniowego, będę miała dokładne USG za darmo w klinice :D to jest plus chodzenia prywatnie do lekarzy z kliniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlena super lista :) , jak czytam te listy to widzę coraz więcej braków. Jeżeli chodzi o ruchy to ja czuję mocno i raczej non stop, z tym że ja jestem w 30 tc. Przesunięcia też czuję i to dosyć intensywnie :) Z tym lekarzem to macie świętą racje, ja niby chodzę do dobrej ginki z fajną opinią ale mam wrażenie że wizyty to głównie oglądanie dziecka przez USG , a może się mylę ? Ciekawa jestem czy dostanę skierowanie na posiew pochwy. Z tym posiewem to chyba jakaś nowość , nie przypominam sobie żeby robiła w pierwszej ciąży , w szpitalu chcieli tylko kartę ciąży, gr krwi i ostatnie badania krwi oraz moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz mialam posiew robiony jak w szpitalu lezalam ale wyniku nie mam nigdzie, wiem tylko ze nic zlego nie widzi ;) i nie wiem czy powtarzac nie bede musiala skoro tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ;) ale mi roboty dalyscie ;) jeden dzien mnie nie było i tyle stron :D no to teraz widać ze wszystkie na L4 juz siedzą :D od jutra bedzie równo dwa miechy u mnie do terminu czyli wkraczam w 8 miesiąc :D coraz większe mam problemy ze spaniem, w dzien za młodym latac trzeba i juz poruszam sie kaczkowato.. na dole wszystko mnie boli, kości sie rozsuwaja.. co do tematu depilacji to uhuhu.. gdyby nie krem do depilacji to bym jak yeti juz wyglądała ;)) maz zaoferował pomoc w goleniu ale jak widze jak on sam siebie czasem sie pozacina bo na szybko to podziekowalam :D Gosia współczuje sytuacji w domu i po części cie rozumiem.. bo moj ojciec swego czasu mial problemy z alkoholem co spowodowało, ze bardzo szybko wyfrunelam z domu.. bo na mamę to ja nigdy akurat narzekac nie mogłam bo mamusia moja to kobieta do rany przyloz.. za to z ojcem nie miałam kontaktu przez wiele lat i dopiero jak sie moj syn urodził. A dla niego to tez było jak strzał piorunem!! zmienił sie o 180 stopni, dał sie "zaszyc", nie ruszył kropli alkoholu od momentu jak sie dowiedział, ze został dziadkiem i teraz wziął sie tak w garść i dla swojego wnusia kochanego wszystko by dał.. gwiazdkę z nieba jakby mógł.. ale wczesniej było kiepsko. Nawet na moim ślubie nie byl :( rodzice juz sie doczekać nie mogą kiedy mala sie urodzi i moja mama juz ma bilety kupione zeby przyjechać :)) baardzo sie cieszę.. no i na dniach beda paczkę wysyłać bo pomimo, ze mówiłam ze nic nie chce to sie uparli i każdy cos tam dał od serca.. dziadkowie i ciocia z wujkiem tez i kuzynki.. bo każdy jakis drobiazg chciał dla małej zrobic ;) to ja cos tam jeszcze od siebie do listy dopisze ;) KARMIENIE : * laktator * nakładki na sutki w razie poranionych brodawek * maść do brodawek * zestaw butelek do karmienia /butelka ( wraz ze smoczkami ) * podgrzewacz * sterylizator * zestaw szczotek do czyszczenia butelek * mleko w proszku Bebilon/Nan/Humana itp HIGIENA : * wanienka * płyn do kąpieli * miękka myjka * aspirator/gruszka do odciągania katarku * roztwór soli morskiej w aerozolu * waciki do przemywania pępka nasączone spirytusem /lub 70-procentowy spirytus * patyczki do uszu/noska * oliwka/balsam * kremy/maści do pupy * krem ochronny do buzi * chusteczki nawilżane do pupy * pieluchy typu pampers, * płatki kosmetyczne * rumianek do przemywania oczek * szczoteczka do włosów dla maluszka * termometr do wanienki * nożyczki/cążki do paznokci INNE : * pieluchy tetrowe/ flanelowe * smoczek * podkłady do przewijania, * opakowanie termiczne na butelkę DLA MAMY DO SZPITALA : * 2/3 koszule * szlafrok * biustonosz ( dla karmiących ) * kapcie/klapki pod prysznic * majteczki siateczkowe * podkłady na łóżko po porodzie * wkładki laktacyjne / muszle laktacyjne * kosmetyki do mycia / balsamy * ręczniki papierowe * woda niegazowana * tantum rosa * podkłady poporodowe (duże podpaski) *balsam do ust/pomadka *wkładki laktacyjne *szczotka do włosów i gumka * woda w sprayu (bardzo przydatna na porodowce, zeby sie odswierzyc) *plan porodu- co sobie życzymy i jak chcemy zeby przebiegał *aparat *jakies przekaski DLA MALUSZKA DO SZPITALA : * rożek *mala paczka pampersow *chusteczki nawilzone *patyczki kosmetyczne *rękawiczki przeciw zadrapaniom *kocyk Co do rzeczy dla maluszka, to u nas trzeba tylko na wyjście: * body * pajac * czapeczka cienka * czapeczka zimowa * skarpetki * kombinezon * rękawiczki * kocyk * fotelik do samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia, to dobrze, że wszystko ok. I jak fajnie, że widziałaś jak mały bawi sie tym jezyczkiem :) Mi lekarka zawsze mówi co widać na USG, ale ja tak niczego nie rozpoznaje, no chyba, że kończyny, serce i głowe. Najczęsciej oglądamy serce, nerki, wnętrze brzucha etc. Patisonek, rozumiem Cię doskonale, mi też już ciężko biegać za małym, tym bardziej, że zaczął mu sie bunt i urządza różne akcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×