Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

No ja też mam sporo rzeczy ale zawsze jak wejdę do sklepu to muszę coś kupić :) mój za każdym razem mówi, że wystarczy, że koniec kupowania, mama tak samo, że wystarczy no ale jakoś samo wpada w ręce :) a mam do Was pytanie jeszcze kupujecie gruszkę do noska czy aspirator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam nad aspiratorem ale chętnie posłuchałabym opinii doświadczonych mam, co im bardziej się sprawdziło tatiana ja też wodnik, tyle że ze stycznia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idris no wlasnie nie ma sie chyba co przejmowac... nigdy wszystkim nie dogodzisz, a to rodzicom czyli nam maja sie najbardziej podobac i to nasza decyzja jest :) uwazam ze pomysl tabeli to naprawde swietny pomysl :) agnieszka ja poczatek lutego, ale wodnik to wodnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-.............tp 30.10.......1 ciąża.........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk..........tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991..........tp. 3.11........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06........tp. 3.11........1 ciąża ........Oliwier Leonka5-11...........tp. 5.11........1 ciąża.........Leon......Warszawa madziolek_17.........tp. 5.11........2 ciąża.........dziewczynka.....Poznań 1111ewa..............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87..........tp. 6.11........2 ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym........tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011........tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.........tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta.............tp. 17.11...... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26.............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris................tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M........tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.........tp. 23.11.......1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian Anka271112...........tp. 27.11...... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85..........tp. 28.11.......1 ciąża.........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam gruszkę i fridę i jedno i drugie tak samo bardzo mi się przydało. Czasem coś małego gruszką delikatnie nawet na śpiocha można było wyjąć, a frida sprawdzała się przy jakimś dokładniejszym oczyszczaniu. Ja pierdziulę prasowanie od 6 to nie był dobry pomysł :P Po trochu z małymi przerwami, ale końca nie widać a nogi to mnie tak nawalają tzn same stopy, podeszwy stóp... tylko stoję na podłodze, a czuje jakbym nie wiem gdzie stąpała :O No ale już się pomału zaczynam coraz bardziej orientować co mam i jednak body krótki rękaw trochę jest, na długi za to za bardzo nie mam, ale za to mam różne bluzeczki - kaftaniki to nie będę chyba kupować tylko ubierać "na cebulkę", tak szybko dziecko z tego wyrasta, a nie chce mi się później tygodniami pozbywać tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam samą gruszke i jak dla mnie to wystarczyło miałam też wode morską i jak coś tam zalegało to fuknełam potem odciągłam i było ok Też jestem wodnik ze stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem koziorożec, z początku stycznia :-). Ja właśnie zrobiłam porządek w sypialni, we wszystkich półkach plus małe przemeblowanie. Włączyłam muzykę b. głośno i się gibam wesoło przy okazji, ciekawe po jakim czasie zacznę odczuwać bioderka. Póki co szaleje i idę szorować dużą łazienkę. Ogólnie mamy spore mieszkanie bo ok 100 m, super ale sprzątania dużo, a mąż niestety okrutny brudas, a ja z kolei nie umiem żyć jak jest brudno. Ech :-). Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ale ogólnie jest kochany więc nie można mieć wszystkiego. Dzisiaj nawet jak próbowałam zwlec się w nocy z łóżka i jak podnoszę się to pachwiny mnie bolą, więc on się obudził i wspaniałomyślnie mnie wypchnął nogą, co ja bym bez niego zrobiła ;-) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej Ja tez Wodnik połowa lutego Ale mam ostatnio koszmarne nocki pod względem spania dziś np usnełam ok 6 rano i spałam do 8 ,wogle często zasypiam 3-4 rano niewiem czemu tak sie dzieje dziś ide do ginki to zapytam A tak wogle na tej dietce nie jest mi zle ,czuje sie nawet lzejsza troszke hihi nie jest mi specjalnie za cięzko na dietce bo ja mało jadałam i słodycze mogą dla mnie nie istnieć wogle ,raz na tydzień kostka czekolady albo jakieś ciastko. Marta -Ty masz z okresu termin na 17 list ,ja mam z okresu termin na 13 list i wychodzi mi ,ze dziś zaczełam 30 tydz -to wychodzi że jednak wiecej juz jestem hmm to moze i u mnie jest taka róznica? Wogle trzymam kciuki za was aby wszystko było skonczyło sie dobrze i dzidziolek niech jeszcze siedzi w brzuszku.. Co do przytulania to my od marca mamy całkowity zakaz ,leżałam w szpitalu na podtzrymaniu i pani doktor zabroniła do konca ciązy -brakuje mi troszke bliskości ale dzidziolek najwazniejszy jest a i mój M jest wyrozumiały pod tym wzgledem. Ja mam tylko gruszkę do noska dla małego wrazie co zakupie jeszcze mu fride ,aa dziewczynki jakie kosmetyki będziecie uzywać ? Mi koleżanka polecała Niwea Baby byłam wczoraj w Rossmanie i są promocje szampon 2 w 1 z żelem do mycia z pompką kosztuje chyba 15 zł ,mają wogle cała serie krem do pupy,krem na rózna pogode ,oliwke ,balsam Ja też bede uzywać dla małego butelki Awent mam nawet już jedna bo od laktatora pózniej dokupie wrazie co .. Gosia -fajno ,że wózio spodobał sie męzowi bo jest naprawde bardzo ładny Ja też mam sporo ubranek na 62 cm ,pare sztuk dosłownie na 56 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja już w domku ;) Fotelik super :) Pan niby mówił że bezwypadkowy, zadbany i w ogóle. Więc nasz pójdzie chyba w świat :) Włosy obcięte-chyba połowa z długości poszła ale tak będzie mi wygodniej... Wazka nie wiem jak to z lutycka znam jeden przypadek że laska straciła dzieciątko tylko że tam miał być poród naturalny a na cesarkę już niestety było za późno. Moja psiapsiuła miała cesarkę na raszei i zadowolona- ładnie zszyta i nic się nie paprało a śladu prawie nie ma. Sąsiadka też na raszei miała i też nie narzekała. Ale 2 dziewczyny rodziły na lutyckiej naturalnie i były zadowolone... Więc musisz poszukać po internecie informacji albo zapytaj Swojego lekarza. Ale się dzisiaj rozpisałyście ;) już 100 leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) Rano dostałam sms od mojej lekarki od usg, że ma czas do południa, i że moge przyjechac sprawdzic te przepływy z aorty w serduszku małej. Troche mi tam zeszło, ale na szczeście wszystko jest ok. Z kolei wyszło, ze wód mam troche mało, AFI 64mm, niby norma jest od 50mm, wiec jest dobrze, ale radziła to kontrolowac. Nie wiecie czasem ile Wy macie? I potwierdziła, że dziewczynka :) Mały śpi, pranie zrobione,m biorę sie za obiad.. dziś mielone z kasza i marchewką duszoną z groszkiem. staram sie codziennie jeśc mięso, a w ogóle nie mam na nie ochoty.. Nika, ja mam po malym fridę, tylko filtry musze dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zarówno moi rodzice, jak i teściowie nie komentują zbytnio imienia dla małej. Powiedzieli, ze Gosia, to ładnie i może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imion to mojej mamie nie podobało się imię dla mojego syna a teraz nie wyobraża sobie żeby miał mieć inaczej na imię. Madziulek a Ty już jesteś zdecydowana na Raszei? Ja jeszcze nie wiem, i bardziej nie wiem niż nie wiedziałam wcześniej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, będę rodzić w raszei a jak nie będę mieć jak dojechać to w karetce też będę wołać żeby tam :) Chociaż ostatnio się z mężem śmialiśmy że sama pojadę na porodówkę :) A i ja miałam i fride i gruszkę, teraz też kupiłam nową gruszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek to kto wie może się spotkamy:) A jakbyś do Poznania jeździła na jakieś badania itd to daj znać, może się spotkamy:) Z niemowlakiem trzeba 3 razy jechać na preluksację ( usg bioderek) to pewnie u Ciebie w miejscowości nie ma? Ja lecę obiadek gotować także miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, ja również cierpię na , wydaje mi się że nie śpię do 3 -4 rano, w efekcie czego jestem baaardzo zmęczona. Od dwóch dni siedzę na L4 a w domu bałagan jak nigdy :) nie wiem jak to możliwe wale takiego bałaganu w kuchni to już dawno nie widziałam hehh. Zaraz utnę sobię drzemkę i posprzątam, nie wiem może ta bezsenność przez te moje drzemki. W sumie ucinam sobie jedną ok pół godziny dziennie. Ale za to codziennie wstaję bo najpierw dzwonią z pracy, a o 7.00 moja Amelka wstaje do zerówki . Wyprawka cała gotowa tzn muszę jeszcze kupić: butelkę (avent ) , pieluchy tetrowe, nożyczki do paznokci i gruszka !!! o gruszce zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kosmetyków ja będę używać Hippa, jakoś ten zapach mi tak bardzo przy młodej podszedł, po Nivei pachniała mi "normalnie", a ten Hipp to no nie wiem, ale tak bobasowo fajnie :D Co do jakości to nie widzę różnicy pomiędzy różnymi takimi znanymi, a próbowałam naprawdę przeróżnych. Teraz dla młodej Ziajkę lubię - fajne ma zapachy i wydajna. Dużo mam mi kiedyś polecało, że tanie a dobre są Bambino. No fakt tańsze i ok, ale wg mnie strasznie dużo tego schodzi. Nawet teraz jak miałam szampon dla młodej to nalewałam normalnie i zero takiej pianki do mycia, musiałam dawać podwójną lub potrójną ilość :O Także co z tego, że tańsze jak idzie szybko. Penaten też mi ładnie pachniał, ale za drogi dla mnie i on jest dobry, ale nie uważam żeby lepszy jak np tradycyjne Nivea, Hipp, czy właśnie Ziajka. I nie pamiętam teraz jakie tam jeszcze używałam, no próbki Oilatum i tych takich aptekowych - też ok, ale doopy nie urywa, a że młoda nie uczuleniowiec była to nie musiałam przepłacać. Johnson też mi np był ok, ale z opini znajomych mam często uczula więc nie polecam go na wyprawkę ;) A np krem na odparzenia miałam normalnie Hipp a dodatkowo Bepanthen - REWELACJA i dla dziecka i dla mamy na jakieś ranki np przy karmieniu piersią. Uważam, że powinno się go zawsze zakupić i trzymać chociaż jeden - jest drogi, ale używa się go naprawdę w znikomej ilości. U mnie nie sprawdził się Sudocrem, dobrze, że miałam tylko próbkę bo też do najtańszych nie należał, a więcej jak dwa razy nie mogłam użyć. Po jakimś tam czasie spróbowałam znowu bo może to nie od niego, ale tak samo zaraz wszystko czerwone i wysypka :O Dlatego przy pierwszym dziecku polecam próbki różnych kosmetyków przetestować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo a ja sobie właśnie o pieluchach tetrowych przypomniałam. Gdzieś miałam bo zostawiłam, miałam nawet nowe, ale nie wiem gdzie je schowałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia, bo oni to chyba liczyli skończone tygodnie bo wg okresu to mam skończony 29i zaczęty 30 tak ze myślę ze o to chodzi, już tu kiedyś o tym pisalyśmy ;-) na obchodzie rano lekarz mówił ze wyniki lepsze i lada dzień mnie wypiszą więc myślę ze już jutro góra za 2 dni i do domu :-D nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martarta to super. Mi został jeszcze pokój i kuchnia. Powynosiłam trochę gratów do piwnicy, już mi troszkę biodro pobolewa. Ale do końca sprzątania wytrzymam a potem wezmę 15 minutową kąpiel. Co do obiadu to dziś chyba męża poproszę, by zamówił pierożki, mamy pod oknem super pierogarnię, taką z prawdziwego zdarzenia. Zjadłabym ruskich :-). Bo mi już sił nie zostanie. Trzy worki śmieci nazbierałam, takie większe człowiek ma tendencje do zagracania. Chyba zacznę robić już notatki z forum, bo potem nie będzie mi się chciało przeglądać chyba że zaczniemy w październiku robić listę co mamy i wtedy będzie można coś zweryfikować. Co do kosmetyków to było coś na ten temat i wtedy królowały Nivea. I chyba na tym się oprę. Dziewczyny 100 :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No 100 , setka :) szalejecie,,, :) Ja co do kosmetyków to się w większej mierze chyba na tym babydream rossmanowskim oprę, no nie licząc jakiś aptecznych,,,, A co do aspiratorka, dla mnie lepszy niż gruszka , ale to wiadomo każdy wg siebie ocenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 strona - super :) tatiana_xx - ja też przy Filipie miałam Aventa tylko teraz bym chciała widziałam na allegro taką serię różową i niebieską ale nie ma tam małych butelek tylko 260 ml a mi też trzeba 125 ml. Sterylizator do mikrofali mam wiec mi takiego zestawu nie trzeba. Jeśli chodzi o sterylizator to u nas super się sprawdził. Ja muszę na pewno jeszcze kupić rożek usztywniany, te butelki, wanienkę. Kosmetyki mam Emolium z apteki przy Filipie byłam bardzo zadowolona. Ja mam na katar aspirator do odkurzacza - przy przeziębieniu sprawdza się super - na prawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja nie ma sensu kupować usztywnianego rożka tylko na wiązanie bo ja właśnie taki miałam i po pierwszym dniu wyciągłam usztywnienie bo było źle trzymać małą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja, u nas akurat sie sprawdził rożek usztywniany :) możesz kupić z wyciąganym wkładem, to jak nie bedzie Ci pasowac, to będziesz miała zwykły, miękki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez na początku używalismy Emolium i Oilatum, dobre i bardzo wydajne. Kosmetyki z babydream tez są dobre ,ale raczej rzadkie i mało wydajne. Dobre są z Hippa, tez dużo tego używaliśmy. W ogóle to gdzies czytałam, że przez pierwszy miesiąc powinno sie stosowac oliwkę, a potem juz balsam albo mleczko, bo skóra jest dojrzalsza i oliwka zatyka pory.. ile w tym prawdy? nie wiem :) Johnson małego nie uczulał, ale zapach taki sobie, bardziej podobał mi sie zapach hippa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie mam już 3 rożki :) 2 od koleżanki, jeden usztywniany, i do szpitala go wezmę,,,, i dwa miękkie na rzepę, ( drugi miękki teściowa przyniosła) z jednego odprułam rzepy i zrobię z niego kołderkę do kołyski. Bo fajny mięciutki.... :) , Właśnie wyprałam ten 2gi wózek, ( super sprawa , bo jest w 100% rozbieralny do prania ) w sumie w większości był czysty ale chciałam odświeżyć, jedynie główna wyściółka była bardziej brudna i chyba była zesikana bo po 1 płukaniu ( ręcznie prałam wszystko ) amoniakiem mi podjeżdżało , chyba że to proszek , albo mydełko miało taki zapach , więc wróciłam wrzuciłam do wanny nalałam wody zatkałam korkiem i wskoczyłam :) i deptałam jak kapustę bo w rękach już nie mam siły :) i teraz jest ok. wszystko jak nowe wygląda. :) W ogóle ostatnio miałam starcie z matką,,, na początku jak jej mówiłam o ciąży to wspomniałam że chciałabym kocyk robiony na drutach grubszy jakiś. ale jak pisałam zero zainteresowania i jeszcze te fajki.... ostatnio mi się pyta czy wiem co będzie,,,, mówię że wiem i szkoda że się nie zapyta czy zdrowe będzie tylko co będzie.,,,, popatrzyła badawczo , a ja jej złośliwie - bo zdrowe nie będzie , będzie miało raka płuc ,,,, to oczywiście do jej palenia była uwaga. ( oczywiście dzidzia zdrowa ) oburzyła się tylko i wyszła.... dalej nic , więc jak kiedyś wychodziłam to jej rzuciłam że będzie dziewczynka,,, i poleciała za mną że przesadzam trochę,,, - powiedziałam jej co myślę na ten temat , że ma wszystko w dupie że tylko komputer widzi , że nawet tak prostej rzeczy nie potrafi zrobić jak nie palić w domu, i że działkę ( ku przypomnieniu , się budujemy ) mamy od 2,5 roku a była zaledwie dwa razy,,,, stwierdziła że się źle czuję tam dlatego nie przyjeżdża ,,, no a jak ma się czuć jak nic nie pomoże żeby coś do przodu szło,,,, a teście w to ładują, teść prawie codziennie przyjeżdża robić a z mojej strony nic, nikt. W końcu jej rzuciłam już przez łzy że czuje się jak pieprzona sierota i jest mi wstyd jak cholera, i poszłam. Na drugi dzień też był jakiś zgrzyt ,,, ja mam siostrę jeszcze , 8 lat starszą , mieszka sama z rodziną w wynajętym domu 15-20 min na rowerze od nas, pytam się matki, ile razy była u niej tak po prostu w odwiedziny , żeby jej coś pomóc czy coś , mówię jej , że nadajesz na nią ( siostrę ) że młodemu ( synowi swojemu ) nic nie pomaga a sama co robisz żeby dzieciom swoim pomóc,,, stwierdziła że młody ma 18 lat a siostra ponad 30 ,,,, odpowiedziałam więc jej tak - A Konrad ( mój M ) ma ile lat? ponad 30 i jak mu rodzice pomagają, nie mówią że jest za stary na pomoc,,,, i na tym się skończyło bo wyszłam ( gdzieś się spieszyłam ) Do czego zmierzam,,,, przyszła dziś z pytaniem jaki duży chcę ten kocyk , ,,, bo była się za wełną rozglądnąć,,,, Zgłupiałam,,, powiedziałam jej że już kupiłam w sumie wełniany, ( na ciuchu trafiłam tylko cieniutki ) trochę się jej głupio zrobiło , i mówi przecież miałam ci zrobić,,,, No tak, miałaś, ale nie wykazywałaś chęci, a trafił mi się więc kupiłam. ,,,, Ale dogadałyśmy się że zrobi gruby ,,,, może ją coś ruszyło w końcu . Jak zanudzam to sory ale jakoś tak musiałam się z kimś podzielić tym, bo nawet mężowi nie mówiłam o tych ostatnich spięciach, bo mnie ten temat bardzo boli i jakoś głupio mi z nim o tym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj gosia no to masz nie fajnie z mama, ale widać coś ja rusza tak ze bądź dobrej myśli, może się przełamie i będzie spoko, ja w sumie nic od mamy dla dziecka nie dostałam ale nawet nie liczę na nic bo ostatnio remonty w domu robili i wogole mają długi jakieś przez to więc raczej wątpię że dostane coś więcej niż jakaś zabawka dla dziecka czy ubranko no ale nie mam o to żalu bo wiem jaka sytuacja, jedyne co to wiem że mogę liczyć na pomoc mamy w opiece nad dzieckiem, że zostanie z nim jakby co nie muszę żadnej opiekunki czy coś tak że to też ważne.no iw sumie dość się interesuje dzidzia choć nsa początku się nie cieszyła hehe.. Gosia a z teściowa jakie masz stosunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×