Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Tak, ja torbę mam już spakowaną od jakiegos czasu, ale też co jakiś czas coś dokładam bo gdzies coś wyczytam, albo mi sie samo przypomni, że może się przydać. Dziś z męzem sprzątalismy mieszkanko, mycie okien, zaluzji, podług, kuchni itp. Zeszło się trochę z tym. Właściwie czekam jeszcze na materacyk i chyba z najwazniejszych rzeczy to mam już wszyściuchno. A brzuch mam ogromny bo jego obwód w najszerszym miejscu to 115 cm. W ogóle to smieszny mam ten brzucho bo jest taki bardzo do przodu. Po bokach praktycznie nie mam żadnej tzw. oponki. Waga + 12 kg i jest to jak narazie taki wyniki, że i tak się cieszę. Na początku ciazy myślałam, że jak uda mi się przytyć mniej niż 20 kg to będe się cieszyła. Chyba przez ostatni miesiąc nie przytyje 8 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka marne szanse na przytycie 8 kg w jednen miesiąc :) Ja mam jeszcze pytanko, od jakiegoś czasu mam skurcze macicy ale uwaga z jednej strony, konktrenie z prawej. Nie są one bezbolesne ale raczej nieprzyjmne , w ciągu dnia mam ich ok 10 razy. Czy któraś z was miała może coś takiego ? nie wiem czy martwić się czy nie ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja też nie jestem jeszcze spakowana ale już większość rzeczy mam kupione dla siebie i jak bym miała jechać to myślę że w 5 min bym się spakowała ale mam nadzieję że jeszcze trochę pochodze Ja też nie jestem przekonana jeśli chodzi o płeć bo mam jakieś takie przekonanie że będzie chłopiec chociaż ma być dziewczynka Jeszcze opowiem wam co mówiła mi siostra jak leżała na porodówce że dziewczyna miała mieć bliźniaki i jak robili jej KTG to stwierdzili że tętno jednego z dzieci zanika i zrobili cc co się potem okazało że było tylko jedno dziecko .Więc nie ma co do końca wierzyć lekarzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, to fajnie ze wiesz ile wazy dziecko,mi ten nowy lekarz mowi ze nie ma sprzetu takiego zeby powiedziec wage, a ostatni tez mi nie mowil, tak ze wymiarow nie znam ani wagi, a szkoda bo mnie to ciekawi... no a ja raczej krynica, do roztoki to mi za daleko bo ok 60 km bo mam zamiar byc u mamy w tych ostatnich tygodniach bo tam auto maja a jak nie to jakis sasiad na pewno by mnie do tej krynicy odwiezie a tu w saczu to bez auta i sama w domu za dnia jestem bo moj w pracy, a ze 1sze dziecko to ja wogole nie wiem jak to bedzie i wole zeby ktos byl przy mnie jak sie zacznie:) a co do roztoki to ja tez slyszalam duzo pozytywnych opinii, dwie kolezanki tam rodzily i sobie chwalily bardzo i tak mysle ze jakbym mogla to bym tam wlasnie rodzila. Ewela, mam tak samo jak ty z tym lasem, tez sie w nim znajduje jesli chodzi o pakowanie i rzeczy do szpitala:p ale u mnie zawsze wszystko na ostatnia chwile tak ze zaczne sie martwic o to w listopadzei pewnie...No i z hormonami mam tak samo, jakbym czytala o sobie doslownie... mam nadzieje ze po ciazy bede jakas spokojniejsza i wogole do zycia bo teraz to tragedia. Ewa CO TY GADASZ :O cie lekarze to masakra... to moze ja mam blizniaki w takim razie hahah ale by bylo, ale oby nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris może i mi prześlesz tą listę na e-maila: alicja19845@wp.pl będę wdzięczna. Martarta - no to niespodzianka :- a masz jakieś przeczucie bo ja od samego początku mówiłam że będzie dziewczynka i tak wyszło na USG tak samo było z Filipem zawsze mówiłam ze będzie Filip i też tak wyszło na USG więc mam nadzieje ze teraz się sprawdzi. My niestety byliśmy u lekarza bo Filipowi na wieczór zaczęła rosnąć gorączka i sie okazało że ma chore gardło i przepisała antybiotyk więc dzisiejsza noc będzie bardzo długa bo nie wiem czy coś będzie spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u nas właśnie powódź była! Pękła rura do kibla , ale tak że aż klatkę podobno zalało, ja nie wiem bo tylko się załatwić poszłam. 🌼 Ja mam dziś 1 wizytę k mojego po urlopie, zobaczę jak jak jego nastroje bo na ostatniej wizycie mnie wkurzył trochę. A w czwartek na USG to co się w 3 cim trymestrze robi, więc pewnie się dowiem ile waży ;) i liczę na to że od ostatniego Usg siusiak nie wyrósł ;) oa 2 różnych aparatach , 2 różnych lekarzy potwierdziło babe więc mam nadzieję że nie będę musiała wymieniać wyprawki. 🌼 W tym tygodniu robię pranie bo ładna pogoda jest , a torby mało że nie mam spakowanej to jeszcze mało co do niej mam kupione ;) muszę się do końca przyszłego tyg zmobilizować i zamówić brakujące rzeczy. ;) 🌼 Marta, to ci powiem że ciekawe ? A masz zdjęcia z USG płci ? Bo z ciekawości bym porównała ze swoimi . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Gosia no to miałaś ciekawą noc... Pewnie się nie wyspałaś :/ A ja mam takie pytanko jeszcze do Was czy też jak wstajecie w nocy do kibelka to czujecie taki ucisk na pęcherz do tego ciągnięcie w pachwinach i ból podbrzusza? Bo zastanawiam się czy to nie czasem przez ten ucisk na pęcherz no ale nie wiem... U mnie 35+6 tydz. więc jutro równe 36 tyg. i coś mi się wydaje, że następna wizyta będzie jednak wcześniej niż za 3 tyg. no ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika ja mam identycznie z tym sikaniem i tez mam takie pobolewania chwilami , identycznie jak opisujesz, czasami to mam takie skurcze w dole brzucha,( jak n okres, ale lekkie) ale zaraz przechodzi i sie nie martwie bo raczej to sa te ,,przepowiadające skurcze ,, które moga sie pojawiać, ja torby nadal nie mam spakowanej , wogóle prawie jeszcze nie mam nic gotowe dla siebie, tez musze sie jakoś zmobilizowac i pomału zakupić te drobiazgi , tyle co mam to wkładki laktacyjne i majtki jednorazowe po porodzie, i wsumie dwa razy szłam do porodu , i tak niewiem co brać, poprostu narazie nie mam ochoty sie pakować jeszcze, ja cały czs mysle ze mam czas , a ze spaniem mam teraz tez koszmar, nieraz potrafie nie spać pól nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia mam nadzieje, że możesz korzystać z kibelka po tej powodzi :-). 🌼 Nina ja mam tak że jak w nocy wstaje do kibelka to przy podnoszeniu zawsze mnie troszkę jakby boli, albo tak ciągnie. Ale mam to już od jakiegoś czasu i raczej tym się nie przejmuje. Tym bardziej że po już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie ❤️ U nas długa noc Filip chory, ,miałam u niego w pokoju materac jakby się budził ale nie dało mi na nim spać od 24:00 się kręciłam do 2:00 wiec musiałam wracać do łóżka mąż poszedł do Filipa ale z kolei szkoda mi go było bo on o 5:00 do pracy wstawał mówiłam żeby nie szedł ale mówił że nie ma problemu. Filipek od rana marudny. leży w łóżku i tak mi go szkoda mam nadzieję że szybko pomorze antybiotyk. 🌼 Ja tez jak wstaję w nocy czy nawet w dzień jak długo posiedzę to mnie tak ciągnie brzuch na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie uspokoiłyście :) Eh... ja to teraz wszystkim się stresuje no ale nic nie poradzę :) Ula koszmary to ja też mam prawie co noc śni mi się poród więc też zdarza mi się nie spać w nocy ze stresu Azja biedny Filipek mam nadzieję, że antybiotyk pomoże i mały szybko wróci do sił A ja już w szpitalu byłam, wymaz do badania oddany i znów mam stresa co tam wyjdzie no ale już na to nie mam wpływu okaże się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR - to miałaś nieciekawą noc mam nadzieję że już wszystko ok. 🌼 Jeśli chodzi o torbę to ja jeszcze nic nie mam przygotowane. Biustonosza do karmienia i laktatora to nie kupuję chyba że będę miałam pokarm to wtedy kupię bo ostatnio przy Filipie pokupowałam wszystko a nie miałam pokarmu a później ciężko coś sprzedać na allegro i mimo tego że nie używane to trzeba dużo stracić żeby coś sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika89 - zanosiłaś wymaz z pochwy bo ja ostatnio wybrałam wyniki i mam jakąś bakterię ale jak dzwoniłam do lekarza to mówił że trzeba będzie brać tabletki ale przed porodem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o porodzie nie myślę tylko chciałabym żeby ten czas szybko zleciał bo jest mi już tak ciężko ja od soboty zaczynam 9 miesiąc. 🌼 Filip wziął antybiotyk więc się lepiej poczuł i nie chce już leżeć w łóżku wiec musiałam przynieść samochody szkoda bo tak by szybciej wyzdrowiał ale przecież na siłę nie będzie leżał w łóżku. 🌼 Kupiłam wczoraj Madzi rożek usztywniany w sklepie i mi się teraz bardzo nie podoba ale trudno już będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ dziewczyny wielkie gratulacje, ja jestem lipcową mamusią a miałam być czerwcówką urodziłam drugą córeczkę Kornelię a jej waga to 4520 skończyło sie cesarką bardzo złe wspomnienia z przebiegu porodu. Fajnie jest was poczytać i przypomnieć sobie jak to u nas na naszym forum pisałyśmy o przebiegu ciąży a poźniej już o porodach. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Azja wymaz z pochwy i teraz czekam co wyjdzie, zobaczymy... To już chyba ostatnie badania i mam komplet jeszcze morfologia na następną wizytę i powtórka toksoplazmozy bo nie przechodziłam i to by było na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Mamuśki! Idris jak możesz to ja też poproszę listę :) madziolek_17@wp.pl Dzisiaj wizyta, i przypomnialo mi się że też tan wymaz będę mieć robiony dzisiaj. Jakoś się trzeba do tego przygotować?... mała kopie jak szlona, brzucho lata to w lewą to w prawą stronę :) Noc też ciężka... Od 5 nie śpię bo przebudziłam się jak Mężuś wstawał do pracy a brat miał włączoną muzykę na dole i tylko słyszałam łub łub -jak on może przy czymś takim spać! W ogóle coś lekko śpię od jakiegoś czasu :/ A wczoraj wieczorem miałam porządny skurcz, aż musiałam ukucnąć ale wziełam prysznic i już się więcej nie powtórzył na szczęście 🌻 Gosia no to nie ciekawie z tą powodzią :) 🌻 Azja jeśli masz opakowanie nie naruszone oraz paragon masz prawo do zwrotu, albo wymień na coś innego-wtedy lepiej na to spojrzą bo kasę i tak zostawisz w sklepie :) Dobrze że antybiotyk zaczyna działać, szybkiego powrotu do zdrowia Filipkowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po nocy spokój,,,, :) tylko wody jak nie ma spłukać w kiblu , a jak na złość jak przez całą ciążę do tej pory kibelek odwiedzałam sporadycznie tak od wczoraj coś mnie zebrało i goni :D ale dobrze że wiadro jest :) robi za spłuczkę :) 🌼 Ja Wam powiem że mnie się nie śnią takie rzeczy, porody , krew czy inne a ja baaardzo przeżywam w snach, w ogóle mało mi się śni teraz,,,,, A pamiętam jak pracowałam , a już w ogóle jak zaczynałam pracę jako instruktor to Męża po nocach uczyłam jeździć, albo go potrafiłam tak skopać , bo śniło mi się że kursant gdzieś wjeżdża i hamowałam :D ,,,, przez sen gadałam , wstawałam, darłam się coś żeby uważał , że kogoś przejedzie :D a najlepsza była akcja - coś mi się kiedyś śniło że mój M prowadzi ,,,, i mówię do niego żeby uważał bo nas zabije, ( już nie pamiętam jaka sytuacja mi się śniła ) , a po chwili - Uważaj na tą Kobietę!!! - Jaką kobietę ( mąż rozespany się pyta ) , - No tą z koszem , ze zbiorami jesiennymi :D Do tej pory tak polewa ze mnie z tego kosza ze zbiorami jesiennymi że rany,,,,, O albo często pająki mi się śnią, do tego stopnia że przez sen potrafię z łóżka uciec :D Ale porody mi się nie śnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziolek_88 - Kochana to nie tak do końca z tym zwrotem bo masz 10 dni na zwrot jak kupujesz przez internet a w sklepie to już dobra ich wola bo nie ma czegoś takiego w prawie jak zwrot zakupionego towaru chyba że jest uszkodzony. Poza tym to ja kupiłam ponad miesiąc wcześniej to później nie ma szans poza tym to nie pomyślałam że można nie mieć pokarmu, myślałam że to każdy ma pokarm a teraz wiem że nie ma co się na karmienie przygotowywać bo kopić zawsze wszystko można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek :) u nas dzisiaj pięknie i słoneczko cudnie świeci, oprócz tego zaczeli grzać i kaloryfery mam cieplutkie :D cudnie i przyjemnie jest w domku. Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym wymazem z pochwy, takie badanie robi gin czy same robicie, zanosicie to do labolatorium ? Obwiązkowe jest takie badanie ? Ja szpital będę wybierać pod koniec tygodnia tzn zrobimy z mężem wycieczkę objazdową i zobaczę, z tego co doczytałam to aby otrzymać znieczulenie zoo należy wcześniej zrobić badanie na krzepliwość krwi? słyszałyście może o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela. mi wymaz do badania pobrał lekarz na wizycie do takiej próbki z jakimś płynem i na drugi dzień zaniosłam do laboratorium z tym że ja za wszystko płacę bo robię badania prywatnie a do tego zapłaciłam 28 zł i powiedzieli że jak będzie jakaś bakteria to będę musiała dopłacić i wyszła bakteria wiec dopłaciłam 12 zł w sumie 40 zł wiec nie tanio jak za jedno badanie. To się nazywa posiew w kierunku GBS. Jeśli chodzi o znieczulenie zoo to nic nie wiem na ten temat czy się robi jakieś badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie podobnie jak u Azji, wymaz pobrał gin wczoraj na wizycie a dziś zaniosłam do laboratorium do szpitala i jutro po południu mogę zadzwonić i zapytać o wynik i płaciłam 23 zł bo też prywatnie ale o żadnej dopłacie mi nie wspominała hmm... może zapomniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUKCJE WYPRAWKA
WITAM ! :) CHCIAŁAM ZAPROSIĆ WAS NA MOJE AUKCJE - ODSPRZEDAJĘ ŚLICZNE I ZADBANE UBRANKA PO MOJEJ CÓRECZCE, IDEALNE NA WYPRAWKĘ, DODATKOWO ZNAJDZIECIE KOSZ MOJŻESZ, NOWY PRZEWIJAK I MARKOWE UBRANIA CIĄŻOWE - DUŻO NOWYCH ! http://allegro.pl/myaccount/sell.php JEŻELI MACIE OCHOTĘ / PYTANIA PISZCIE kissekk@wp.pl SERDECZNIE ZAPRASZAM I ŻYCZĘ LEKKICH PORODÓW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUKCJE WYPRAWKA
WITAM ! :) CHCIAŁAM ZAPROSIĆ WAS NA MOJE AUKCJE - ODSPRZEDAJĘ ŚLICZNE I ZADBANE UBRANKA PO MOJEJ CÓRECZCE, IDEALNE NA WYPRAWKĘ, DODATKOWO ZNAJDZIECIE KOSZ MOJŻESZ, NOWY PRZEWIJAK I MARKOWE UBRANIA CIĄŻOWE - DUŻO NOWYCH ! http://allegro.pl/myaccount/sell.php JEŻELI MACIE OCHOTĘ / PYTANIA PISZCIE kissekk@wp.pl SERDECZNIE ZAPRASZAM I ŻYCZĘ LEKKICH PORODÓW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, ja mam następną wizytą za dwa tygodnie, więc może wtedy pobierze mi ten wymaz , chociaż nic nie wspominała o tym ... jestem bardzo ciekawa. Im dłużej chodzę do mojej ginki tym większe mam wątpliwości czy to był dobry wybór, no ale teraz to już musztarda po obiedzie. Mam nadzieję że mi tam nic nie zapierniczyła... Mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które miały za wysokie CRP , czy te badanie robili wam profilaktycznie czy były jakieś wskazania do tego badania ? Pytam bo w ostatniej ciąży miałam bardzo wysokie i wylądowałam w szpitalu na dwa tygodnie. Moja obecna pani doktor wie o poprzednich problemach ale twierdzi, że tym razem nie muszę robić tego badania. Czujecie może jakieś kłócia w pochwie ? ja co jakiś czas mam takie odczucia i nie pamiętam czy to dobrze czy źle ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wysłałam tą listę, to jest taka lista którą skonstruowałam na podstawie forum, jest w exelu więc można sobie coś wyrzucić, albo dopisać. Starałam się ograniczyć zakupy do minimum, ale zawsze coś tam można wyrzucić lub dorzucić. 🌼 Co do wymazu to jest to badanie konieczne i robione pod kątem jakiegoś paciorkowca. Paciorkowiec ten jest bardzo groźny dla noworodka, powoduje szereg groźnych chorób (bakteriemia, posocznica (sepsa), zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych, zapalenie ucha środkowego, zapalenie wyrostka sutkowatego, zakażenie pępka, zapalenie kości i szpiku) a nawet śmierć... Jezeli będziecie wiedziały o tym wcześniej w czasie porodu dostaniecie antybiotyk który ochroni Wasze maleństwo przed zarażeniem. Mój nowy lekarz to dużo gada i wszystko opisuje co jest miłą odmianą po ostatnim. Więc mi to wytłumaczył choć wymaz będę miała robiony później. Jeżeli wie się wcześniej nie jest to niebezpieczne i lekarze od razu też aplikują antybiotyk dziecku nie czekając na rozwój choroby. Więc Ewela lepiej się upomnij, jakby lekarz nic nie wspominał. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Ja wczoraj byłam na kontrolnej wizycie u mojego ginekologa niby wszystko ładnie pięknie dzidzia zdrowa ale jest ale, z ostatniej miesiączki wychodzi 35 tydzień a z USG 38tydzień i dostałam skierowanie do poradni patologi ciąży na Polnej by Mi dokładne badania porobili bo lekarz mówił,że dziecko duże ale jest za duży odstęp w tygodniach i co się okazało na polnej niby z wymiarów dziecka wychodzi 38tydzień ciąży waga 2980g i ginekolog z polnej ujrzał siusiaka u Mojej córci;)! a jeszcze mój ginekolog wczoraj powiedział,że nadal na 100%dziewczynka a Pan na polnej mówi,że chłopacy zawsze są więksi i o ile ślepota go nie chwyciła to widzi siusiaka i jąderka ja do niego mówię by Sobie nawet tak nie żartował bo mam wszystko różowe a on do mnie a przejmuje się Pani tym i już sama nie wiem w którym tygodniu w końcu jestem i co będę miała ale jedno wiem na pewno urodzić muszę, prędzej czy puzniej urodzę a co do płci dzwonię już po sklepach,żeby w razie co wymienili nam pościel na kolor uniwersalny i różne rzeczy które mamy w kolorze różowym ale dopiero jak urodzę bo teraz to już nikomu nie wierzę.1.10 mam być znowu na wizycie na polnej u lekarza i na ktg a więc zobaczymy.Ważne by dziecko było zdrowe reszta mało istotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to juz nie jedna mamusia ma dylemat co do płci , ci lekarze ciekawe jak u mnie bedzie , bo rzeczy wszystkie dla chłopca , zero sukienki niby u mnie dwa razy wyszło ze chłopiec , na innych sprzetach i dwa lekarze tak potwierdzili , wieć innej obci nie biore pod uwagę, u mnie przy dwójce dzieciach, zawsze było tak jak wychodziło z usg i niespodzianki nie było, wiec teraz myslę ze tez tak bedzie, nawet zdjecie mam niby siusiaka, i na filmiku tez jest widoczny , więc justynka u ciebie trzeba czekac do porodu , wtedy bedzie wiadomo juz na pewno co urodziłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela ja mam wysokie CRP i miałam robiony wymaz ale nie wiem czy to dlatego że miałam taki wynik czy to profilaktyka ale ja chodzę na NFZ i za żadne badania nie płaciłam a miałam ich naprawdę bo za każdym razem miałam podstawowe i dodatkowo zawsze sprawdzała coś innego i jak miałam powyżej normy to sprawdzała jeszcze raz Boje się trochę bo powiedziała że może być to gronkowiec w najgorszym wypadku no ale to do środy 3.10 bo wtedy mam wizytę i wszystko będzie jasne Jusyna lekarz nie powinien przesuwać do przodu bo to że jest duże o niczym nie świadczy ważne jest czy narządy wew są rozwinięte bo dziecko może osiągnąć nawet 5 kg a wtedy wychodził by czasem 43 ,44 tydzien a jaki termin miałaś w 12 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×