Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

No to ja po wizycie... Chyba ostatnia, ale kto to wie :) Rozwarcie na 1.5 cm-wcześniej nie miałam, główka już przygotowana do startu- Ginka się śmiała że jest pierwszą która Ją dotyka :) wymasowała mi szyjkę. Tośka ma się dobrze, waga ok 2870g więc kruszynka :) Wypytałam o szpital co trzeba co nie i na koniec wizyty powiedziała że jak już będę na porodówce to mam napisać smsa że jestem to w ciągu dnia przyjdzie do mnie :) Mam się obserwować- jeśli skurcze będą co 10 min to mamy wyruszyć... ach mam nadzieję że to już na dniach :) A co do czopa to mi powiedziała że jej w obu ciążach nie odszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek_88 - to ja wczoraj na wizycie też miałam rozwarcie 1,5 cm. A mówiła Ci, że po takim badaniu mozesz lekko plamić ? Bo mi mówiła i dziś faktycznie lekko brązowawe plamienia mam. daj znać czy u Ciebie też tak będzie bo jestem ciekawa czy to normalne. 🌼 Ja już po obiadku. Dziś leniwe zrobiłam. A no i zamówiłam u mamy żeby mi uszyła (sama też bym uszyła, ale nie mam u siebie maszyny) taką poduszkę fasolkę do karmiania. Nie wiem czy to fajne i przydatne, ale jest to mój pomysł z nocnych rozmyślań jak nie moge spać i myślę, że warto sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy dziewczyny po wizycie i słyszę tu o jakimś masowaniu szyjki? Ja przed ,mam w piątek, termin 5 dni po was więc mówcie co tam się dowiedziałyście Co do wagi to moja Emilka 12.10 czyli w 36tc miała 2900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka, ja miałam plamienia po 2 ostatnich, i też mi mówił że to normalne, za pierwszym razem nawet do szpitala pojechałam i tam też lekarz powiedział że to może się zdarzać po badaniu. Z koleżanką też to konsultowałam i też plamiła pod koniec po wizytach. 🌼 ale mam dziś lenia , nic nie zrobiłam zupełnie nic,,,, pranie tylko wstawiłam i zjadłam śniadanie. Najbardziej mnie ta opuchlizna wkurza , mam płetwy a nie stopy wrrrrrr zaraz mój przyjedzie i będzie się trzeba ruszyć do kuchni żeby jakąś kolację upichcić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie pamiętam na kiedy masz termin ale ja po żadnej wizycie u lekarza nie plamiłam Bada mnie dopochwowo na każdej bo jestem po 30 i mnie pilnuje ale nie mialam plamien. A o co chodzi z tym masowaniem szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada ,Ja nic o szyjce nie wiem,,, mnie położne mówiły o masowaniu krocza olejkami np migdałowym i witaminą A+E żeby zmniejszyć ryzyko pęknięcia podczas porodu. ale to chyba nie o to Ci chodziło. A co do plamień to nie każda musi plamić, lekarz powiedział że MOGĄ występować plamienia , czyli nie muszą. jak trwa max dzień to ok, jak dłużej i obfity to lepiej skontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi A jak u ciebie z wizytami? Jakieś niemiłe doświadczenia? Ja godzinę temu odprawiłam położną która przyjechała do mnie z lalką żeby mi pokazać jak dziecko trzymać i kąpać Mam już też plan porodu spisany i torbę spakowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dortelinka123 Ja po badaniu nie maiłam żadnych plamień tylko później krocze mnie bolało a co do wagi to w 34 tyg miał 2360 a na kiedy masz termin bo teraz to zaczelam sie lekko niepokoic bo jesli moja miala 2900 a mam jeszcze 19 dni to jak urosnie powyzej 3800 to nie pozwola mi rodzic do wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wy i wasze male skarby ale ja mam dziś wrażenie że mała chce mi wyjsc bokiem albo pępowine urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja nie plamiłam ale tak jak Gosia pisze nie każda plami. pamiętam ze w pierwszej ciąży plamiłam pod koniec ale to mi lekarz powiedział że mogę plamić. Masowanie szyjki ma przyspieszyć rozwieranie się jej i ogólnie poród ale to już w donoszonej ciąży. Leonka no i ja czuję że coś się dzieje... Już od nocy jak wcześniej pisałam, nawet mała ma takie akcje że jak skurcz to spokojna a między skurczami bryka :) Co do wagi to Malutka całą ciąże miała wagę w dolnej granicy normy , a i też synek jak się rodził to kolosem nie był bo 3130 miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada Mnie przy ostatniej wizycie nie badał ginekologicznie bo wcześniej miałam usg dopochwowe i tam na wyniku dokładnie widział wymiary, wysokość i stan szyjki więc powiedział, że nie ma sensu zaglądać i drażnić - usg to taki mini wibrator nażelowany ;) a wziernikiem musi rozszerzać. Tzn i tak mój ma inny wziernik na normalne badania, a inny jak w ciąży zwłaszcza w końcówce, ale wystarczył mu wynik usg tamten i robił usg maluszkowi. A teraz na wizytę nie wiem w sumie czy iść. Płacę 150zł a to już termin to w sumie na spokojnie do szpitala za darmo mogę się zgłosić na usg czy ktg ;) 🌼 Mi dalej brzuch sztywny jakiś taki :( Złożyliśmy łóżko nasze i od razu łóżko maluszka też :) Co prawda mamy kołyskę na po urodzeniu, ale łóżeczko też chce bo przewijak na nim położę a w nim mogę sobie zrobić przechowalnie pieluch :D Idę się kąpać to może wanna mnie znowu rozluźni i ten brzuch poluzuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie słyszałam ze dopochwowe usg jest dokładniejsze ale mój nie stosuje dopóki nie jest kobieta w 38tc pełnym ktg nie robił ale serduszko już słyszałam kilka razy bo moja położna ma sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
Dziewczyny ja już po wizycie. Tak więc Maja ma 3400 (duuża jest :D) :-) Jak to ginka powiedziała "wszystko tam jest już gotowe do porodu" wiec jak obstawiam lada dzień coś się ruszy. Pani doktor stwierdziła, że do terminu nie dotrwam..także czekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W życiu nie słyszałam o tym żeby USG dopochwowo robić na koniec ciąży , a to CI niespodzianka . Czy każdy lekarz robi na koniec takie USG, wiecie czy jest to jakaś reguła ? Ja właśnie następną wizytą mam w 38 tc , zobaczymy co ta moja zrobi hehh. MałaB ja mam nadzieję że już następnej tej na 40 tc już nie doczekam, jakoś nie uśmiecha wydawać mi się 130 zł , nie wiem potem jakieś przysiady robić, firanki wieszać, na piłce skakać ;) coś się wymyśli :))) U mnie dzisiaj ruchy słabiutkie, skurcze też jakoś specjalnie mocne nie są, bywało gorzej. Za to brzuch mi opadł (mój M dzisiaj to stwierdził po powrocie z pracy) a dokładnie "... ale masz dziwny brzuch , jakoś inaczej ułożony jest , leci ci w dół ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszke szczesciara:) mi lekarz powiedzial ze po terminie jak nic zobaczymy co powie w piatek na ostatniej wizycie, bo póżniej ma 2 tygodnie wolneg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela Ja miałam cyste na jajniku i dlatego to ust, w pierwszej ciąży też nie miałam, ale teraz na zwykłym ust juz nie dało się jej pilnować bo dziecko za duże wiec dopochwowo lekarz patrzył ma jajniki... A jak już na jajniki to i zdjęcia szyjki porobił, wymiary itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja mam taka poduche juz 3 miesiac, jest najlepsza na swiecie :) i mysle ze po ciazy tez bede z niej korzystac :) 🌼 kurcze wy piszecie wszystkie ze was badaja dopochwowo czy nawet usg robia :/ moja lekarka nie sprawdzala mnie od marca w sumie.... przy pierwszej wizycie przebadala i zrobila dopochwowo usg i tyle. pozniej tylko zwykle usg :/ mam teraz w czwartek jeszcze kontrole, moze teraz cos sprawdzi :/ 🌼 ja sie dzisiaj nasprzatalam, naprasowalam. nie zdarzylam tylko z piegorami ;) ale to jutro sie wezme juz na spokojnie. boli mnie podbrzusze bardzo i kilka skorczow mialam dzisiaj ale bez szalu. 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg po 38tc robi mój dopochwowo bo jest dokładniejsze jesli chodzi o wielkosc dzidziusia( tak on twierdzi) a ja chce rodzic do wody wiec dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja po wizytach nie mam żadnych plamień, a zawsze mnie bada i sprawdza szyjkę. 🌼 Leonka, fajna bedzie taka poduszka, już teraz by sie pewnie przydała do pokładania pod plecy ;) 🌼 Ja mam dziś dużo skurczy przepowiadających, mała bardzo sie wierci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też łapie co jakiś czas ból brzucha, ale jest to chyba raczej takie ukucie, kóre trzyma tylko chwilkę. Ja nie wiem chyba jak wygladają takie normalne skurcze nie mówiac już o liczeniu regularności itp. Boje się, że nie rozpoznam. 🌼 Czy siedzenie na takiej dużej piłce jak do ćwiczeń i kołysanie biodrami to przyspiesza poród ? Czy może tylko złagodzi bóle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg* No mi mój powiedział dokładnie tak, ze wszystko ok i czekać na rozwiązanie w terminie bo dziać nie dzieje się nic, jak chce to mogę przyjść już w terminie do niego lub po prostu do szpitala tak samo mnie zbadają. Wizyta była w chyba 36 więc mój nie widział potrzeby co dwa tygodnie tylko normalnie czekać, chyba że sama chce... A co mi da w sumie taka wizyta? Dowiem się, ze albo dalej spokój albo jak dziewczyny że lekkie rozwarcie no i? I tak muszę czekać i tak :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatiana ja mam na kazdej wizycie usg i wywiad jak bylam w 21tc bylam na badaniu w szpitalu czy mala nie ma wargi zajeczej, przekrój pępowiny sprawdzał i serce. total wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
Taak rozwarcie też mam :-) i na KTG ładne skurcze wyszły, ale ja ich wszystkich nie czuje :P więc to pewnie te przepowiadające :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja czytam... u mnie wizyta wygladala tak ze najpierw cisnienie wazenie i sluchanie tetna dzidzi, to z polozna, a potem u doktorka to gadka szmatka i nara :/ zadnego badania, nic:/ no i przez cala ciaze zaden lekarz nie powiedzial mi ile wazy dziecko, "bo tego nie da sie sprawdzic", tak mi mowia, cos mi sie wydaje to dziwne, jak co druga tu pisze ze dzidzia tyle i tyle ma... nie wiem, mam jakiegos pecha do lekarzy czy co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×