Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Suuuper!! Wielkie gratulacje dla Idris xxxx 🌻 Blondi ja właśnie tez mam z tymi świętami dylemat. Bo tak w zasadzie to nie wiem co małej kupić :/ kurcze, mate edukacyjna ma po bracie, projektor, pozytywki zawieszki i w pizdziec zabawek tez, ciuchów dla niej mam tyle, ze ledwo co sie w szafkach wszystko mieści. Młody miał prezenty, z tym, ze on z lutego to w święta to juz spory chłop z niego był no a Emilka? no nie wiem właśnie co zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patisonek A ja już wymyśliłam, że kupimy zabawki do wanny :) Akurat to jest rzecz która się zużywa tzn ja nigdy jakoś specjalnie tego nie suszyłam i jak w środku robiły się brzydkie to wymieniałam na nowe, a młoda dawno wyrosła z kaczuszek w wannie ;) Także coś symbolicznego już będzie i na pewno się przyda jak nie już to za jakiś czas bo nie pamiętam kiedy dzieci zaczynają się tym interesować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, gratulacje dla Irdis, Ja wieczorem doła złapałam , ryczałam chyba z godzinę i teraz też łzy w oczach, nie wiem czy to nerwy ze mnie schodzą czy za bardzo się przejmuje przyszłością, czy obawa że nie ogarnę wszystkiego. Jakoś źle mi dzisiaj, ogólnie w małej jestem zakochana, mój kurczak mały ;) , tylko martwi mnie jej jedzenie niby je co 2 - 3 godziny ale nie dłużej niż 10 min , czasami uzbiera się z 15 ale to przez godzinę np, mleka mam tyle żebym spokojnie z 3ke takich bomli wykarmiła, cyce mam tak nabrzmiałe że szok. Bolą i są twarde jak młoda dłuższy czas poleci w gumy i nie pociągnie dobrze. Pokarm mam raczej dobrej jakości, więc może ona się najada w te parę- parenaście minut ? Ok spadam , ide się umyć i ide spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec lecialo ze mnie non stop przy badaniu zlecialo calkiem sporo, ale dalej zero skurczow, boli ale ze wody ciagle schodzily to juz powiedzieli ze dzis mam rodzic, ale przy braku skurczy moze to potrwac 12h-18h mysle no to pieknie. Pod kroplowke o 12 z oxy ii czekaja, a za parawanem porod. No ale byl szybki pozytywnie mnie nastroil, wiec spoko. O 14 zaczely sie bole, no i pozniej zaczal sie porod mialam slabe parcie wiec troche lekarz lokciem pomagal ale spoko. Samo parcie w porownaniu do skurczy spoko, nacieli mnie, bo mala ciezko wychodzila. No i o 16:50 koniec. Wszyscy zdziwili ze tak przyspieszylam i ze szybko urodzilam. Mala spi a mi ciezko troche szwy mnie ciagna, ale mycie tych miejsc nie jest straszne, normalnie to reka robilam. W wiec mozna rodzic z godziny na godzine bez objawow. Ale jestem padnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ogólnie ból do wytrzymania? Gratulacje ! . moja corcia bedzie duzo wieksza ... wiec sie bojee a po za tym te skurcze co mam od 4 dni mnie wykańczają i jak przyjdzie porod bede zmarnowana.. ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek_88 ja tez niestety karmie mm ale to dlatego ze mamy problem z ulewaniem...;/ pediatra przepisal nam Enfamil 1 A.R. ale wydaje mi się ze malego boli po nim brzuszek teraz dajemy bebiko 1 i troszke nutriconu do niego żeby zagescic ogolnie gdyby nie to jedzenie to byłoby ok a tak to się meczymy bo nie wiem czy zmienic jeszcze na jakies inne czy podawac to co jest... Ech... Cizeko mi to ogarnac a jak jeszcze Go kolki łapią to koszmar... Gratulacje dla nowych mamusiek :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak ja już nie mogę się doczekać porodu też już chce tulić swoje maleństwo a tu nic. Najgorsze że ja miałam nieregularne miesiączki i trudno im termin było znaczyć i może jeszcze sobie pochodze pamiętam na pierwszej wizycie u lekarki napisała mi na 30.11 to może ta data okaże się dobra tylko mnie już szlak trafia od tego czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Idris GRATULACJE! 🌻 Mała Blondynko mi niedziela też leniwie minęła... co prawda byli teście, ale mążulek zrobił obiad, ja upiekłam na szybko rogaliki z ciasta francuskiego a jeszcze w sobotę J zrobił sernik na zimno ;) 🌻 Nika my przez ten sam problem co u Was karmimy malutką mm... Nam bebilon odpowiada, w sobote mała miała co prawda kolke ale pani w aptece powiedziała że nie tylko butelkowe mają kolki, że na cycu też mogą mieć... to co nam dała pomogło, wczoraj dostała zapobiegawczo wcześniej i kolki nie było :) no i herbatkę koperkową dajemy... Pamiętam że przyjaciółki synek dostawał bebiko i mu nie służyło i przeszli na bebilon to dobry tydzień minął zanim brzuszek Mikusia się przyzwyczaił do zmiany mleczka. 🌻 Gosiu jak samopoczucie? lepiej już dziś? dasz radę ze wszystkim!! wszystko instynktownie... ja też miałam jeden dzień doła i przeryczałam wieczór i też nie wiem tak naprawdę z jakiego powodu... 🌻 jakie plany na dziś? ja chyba tylko obiad... pogoda trochę lepsza niż przez ostatnie dni to może w końcu okna dachowe oblece... Miłego dnia! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynko co do prezentów... młody był też z października to na święta dostał karuzele... teraz prawie wszystko mamy oprócz grzechotek (bo wydałam) więc kupimy jej taki większy zestaw albo matę jak nie zgadnę komu ją pożyczyłam... chyba że to dla chrzestnych zostawię ;) A właśnie kiedy macie zamiar chrzcić dzieciątka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Dawno nie pisałam..ale same wiecie, że ciężko na początku wszystko pogodzić ;-) Teraz mała sobie leży w łóżeczku więc ja mam troszkę czasu żeby coś napisać :P 🌼 Majce się strasznie ulewa..martwi mnie to, bo na ostatniej wizycie u pediatry okazało się, że mała słabo na wadze przybrała :/ ...myślę, że to właśnie przez ulewanie.. Pediatra poleciła nam podawanie razem z mlekiem NUTRITONu (taka substancja zagęszczająca), ale po dodaniu tego zrobiła się taka gęsta papka, że Majka nie mogła uciągnąć..więc zrezygnowałam z tego. Znacie może jakieś sposoby na ulewanie? Boje się, że jeśli na następnej wizycie okaże się, że mała znów słabo przybrała na wadze to będę musiała przejść na mm, a tego bym nie chciała. 🌼 Plany na dziś? Mhmm za dużo ich nie mam :P Ugotuję obiadek...no i malutka troszkę na balkon czas wystawić chcę :D I tak późno się za to zabieram..ale niestety pogoda nie dopisywała, ale dziś słoneczko wyszło, więc jest okej :P 🌼 O najważniejszym zapomniałam... GRATULACJE DLA ROZPAKOWANYCH MAM!! :-) 🌼 Widzę, że nie tylko ja mam problem z prezentem gwiazdkowym dla maleństwa :-) Nie mam zielonego pojęcia co kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszke u nas ten sam problem z ulewaniem :( koszmar i tez podaje Nutricon tylko mniejsza dawke niz podają pediatra nam tak polecil i polozna i maly mniej ulewa ale po moim mleku straszne kolki Go łapią a nic takiego nie jem więc muszę dawać mu mm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika czyli podajesz Nutriton z mm tak? Ja odciągam swój pokarm.. A powiedz mi jaką dawkę tego podajesz? Bo na prawdę mi się straszna papka zrobiła.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas niedziela uplynela pod znakiem gosci :) mimo,ze prosilam,zeby odlozyli te wizyty w czasie,to pradziadek musial przyjsc, zeby...zobaczyc, ze to faktycznie prawnuk i przedluzenie rodu!:D myslalam,ze padne,dopiero jak jajka przy przewijaniu zobaczyl to powiedzial,ze teraz moze spokojnie umrzec i poszedl do domu :P Poza tym tesciowa nagotowala zarcia chyba na 2 tygodnie,w sloiki popakowala i tym sposobem zaraz ide bezkarnie na drzemke z Mlodym :D Tatusiek poszedl zarejestrowac Feliksa do urzedu czy co tam sie robi,nie pamietam :P a ja dzis rano odprowadzalam Nine do przedszkola,dziwnie sie czulam podobnie jak Kasia,zostawiajac Felka z tata:) pozniej poszlam do szpitala,bo szwy niby sie rozpuscily,ale petelka jedna zostala,odebralam wypis i zaplacilam za sale no i mam na razie z glowy formalnosci. Co do prezentow,to u nas jest tak, ze u mojego meza bardziej obchodzi sie Mikolajki-do tesciow przychodzi wujek przebrany za Mikolaja i daje dzieciakom prezenty juz konkretniejsze,a na swieta dostaja drobiazg od tesciow i reszty rodziny. Z mojej strony jest na odwrot, ale my przyjelismy tradycje tesciow i tak teDlz bedzie w tym roku. Felek tez ma wszystkie zabawki po Nince,grzechotki,itd,ale smutno by mi bylo,jakby dzieciaki dostawaly prezenty,a on nic, wiec zamowilam mu plyte z jazzowymi przebojami w wersji dzieciecej, bo skubaniec zasypia tylko przy muzyce:) i zabawke do wozka,bo w sumie nie kupilam wczesniej. Tesciowa poprosilam o zakup video niani i spiworka do fotelika samochodowego i to tyle,bo tym razem wyprawke kupywali moi rodzice- przy Ninie z kolei tesciowie. Z Nina je gorzej,bo codziennie chce od Mikolaja cos innego :P ja od dzisiaj na diecie jestem,nie jem slodyczy,tzn staram sie....chcialam sie dzis wbic w przedciazowe dzinsy,ale jeszcze za wczesnie,wiec marze o tym,zeby na swieta wygladac juz jak nieciezarna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszke tak dodaje Nutricon do mm i jak sciagne to do swojego tez choc juz coraz mniej bo malemu moje mleko nie pasuje za bardzo a na 90 ml dodaje nie cala a polowe tej miarki zeby lekko zagescic no i mniej mu sie ulewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ja też na diecie jestem :D Znaczy dieta dietą, ale muszę też jeść skoro karmię :P Jednak słodyczy unikam. Wczoraj miałam próbę wbicia się w spodnie, i nic z tego :D niby 13 kg mam już mniej, ale jeszcze sporo do zrzucenia :D Mam takie samo postanowienie jak Ty :-) Na święta ma być okej :D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris - wielkie gratulacje !!!!! Jak szpital ? W praskim w końcu rodziłaś ? 🌼 A jak mojemu się ulewa sporo a jest na cycu to myślicie, że to też jakiś problem - na wadze przybiera bardzo dobrze. 🌼 Dziś byliśmy z Leonkiem na badaniu stawów biodrowych. Wszystko ok, następna kontrola za 6 tygodni. Potem jeszcze urząd i odebranie peselu. Myslałam, że uda się jeszcze załatwić sprawę becikowego, ale tu wielkie zdziwko, że nie załatwia się tego w urzędzie gdzie jestem zameldowana tylko tam gdzie faktycznie mieszkamy. Czy naprawde to tak jest ????? macie jakieś info w tej sprawie ? 🌼 Jeszcze jedna nurtująca sprawa. Pediatra uważa, że to normalne, ale mnie zastanawia. Czy dziecko tylko na cycu może robić kupy co 10 dni ??? U nas tak mniej więcej jest.Jakoś nie wyglada żeby go kupka męczyła więc może faktycznie to normalne. czytałam, że mleko z cycka jest przyswajalne w 90 % i dlatego zanim coś się uzbiera do kupy to może tyle trwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja też cycem karmię i mojej Majce się sporo ulewa...mam czasami wrażenie, że wszystko to co zje zwraca :/ .. 🌼 Jeśli chodzi o kupki..to moja Maja przez 3 dni nie robiła nic. Teraz już robi nawet kilka razy dziennie, co prawda małe te kupki ale robi. Mi położna też powiedziała, że to normalne jeśli dziecko karmione piersią przez kilka dni kupki nie robi, ale czy aż 10 dni jest normą to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszczeTroszke- a dobrze przybiera Ci na wadze ? U mnie tak samo to ulewanie wyglada, myśle sobie zawsze wtedy "szkoda mleka" tyle wyssał, narobił się, a potem to ulewa. Masz jakąś radę na to ? 🌼 Gosia - ja tez miałam takie doły i ryczałam ciągle i strasznie mi jakoś źle było. Ale pocieszające jest to, że po 3 tygodniach własciwie mi to przeszło. Teraz jest już pod wzgledem psychiki bardzo ok, ale wiem, że gdyby było lato i lepsza pogoda to byłoby genialnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka, Majka w ciągu tygodnia przybrała 100g i pediatra powiedziała, że to za mało, że powinna przybrać minimum 200g... Jutro będzie u mnie położna i znów sprawdzimy wagę, jeśli kolejny raz będzie tylko 100g to obawiam się że na mm będę musiała przejść. Chociaż moim zdaniem to nie od pokarmu zależy, a właśnie to ulewanie wpływa na wagę, no ale lekarzem nie jestem, więc nie wiem. Zobaczymy. Sposobu na to niestety nie mam..szukam. Zmieniłam trochę technikę karmienia małej. Do tej pory czekałam aż ona się naje, a teraz w trakcie robię jej kilka przerw na odbijanie, niby ulewa ciupkę mniej, ale i tak wciąż sporo :/ Spróbuję z tym Nutritonem..może coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszke - mo jak miał 2,5 tygodnia to przybrał na wadze ponad 600 g wiec dużo. Mam w piatek wizytę i sprawdzimy jak wtedy będzie wyglądała jego waga bo własciwie to od niedawna on tak dużo ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa Martynaaa_19.......tp. 22.11......1 ciąża..........Antosia..ok.Gdyni dorotelinka123......tp. 22.11.......2 ciąża..........chłopiec ..Biłgoraj Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........Antoś........Wrocław Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK............T.POR/D.POR...........WAGA/DŁ. /RP.........IMIĘ/DZIECI/SKĄD.. ............................................................ ....................................... Dagniesia37..........14.11/13.10.......3100g/50cm/CC..... ...Kubuś/4dzieci...... Azja1212..............29.10/21.10.......3200g/54cm/CC.... ....Madzia/Filip........ Leonka.................05.11/28.10......3310g/54cm/SN. .......Leon/Warszawa... madziolek_88.........05.11/29.10......2870g/52cm/SN...... ..Tosia/Poznań........ ulna30..................03.11/29.10......3020g/54cm/SN... ......Miłosz/3 dzieci..... 1111ewa...............06.11/01.11......2900g/51cm/CC..... ....Agnieszka........... ada1305...............10.11/01.11.......3050g/56cm/SN.... .....Emilia, Maria/Wolsztyn patisonek87...........06.11/02.11......3725g/...cm/SN.... .....Emilia, Katarzyna/Dorian/Anglia Justyna1991..........03.11/05.11.......3590g/52cm/CC..... ....Alan/Poznań MalaBlondynka........01.11/06.11.......3200g/57cm/SN..... ....Artur/Martyna/Wrocław JeszczeTroszke......8.11/11.11.........3600g/59cm/SN..... ....Maja/Poznań(okolice) justyk89...............16.11/11.11.......3550g/53cm/SN... ......Julia................... Nika89..................../12.11............3500g/55cm/SN .........Kacperek............. martarta...............17.11/14.11...... 3800g/57cm/SN.........Michał.................. Krucha2007............17.11/14.11...... 3450g/55cm/SN.........Natalia.................. Przeterminowana.....04.11/17.11.......3450g/54cm/SN...... ...Marysia................. ewela....................14.11/17.11.......3120g/51cm/SN. ........Igor/Tychy.......... AgataHa................25.11/19.11.......3500g/55cm/CC.. . ... .....Feliks Bazyli/Nina ..... GosiaqKR.............23.11/21.11.......3210g/52cm/CC. ....Łucja, Aleksandra/Kraków tatiana_xx............ 11.11/21.11.......4170/54cm/SN...........Kamil/Szwajcria biegaczka..............24.11/22.11........4820g/68cm/SN. ...........Maksymilian idris..............22.11/25.11........3150g/54cm/SN. ...........Agata pozwolilam sobie dopisac idris :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka to ładnie przybrał. Mi pediatra powiedziała, że niemowlę powinno przybrać mniej więcej 200g na tydzień, więc Majka zdecydowanie za mało przybrała. Mam nadzieję że teraz będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny gratulacje dla młodych mam Ja ostatnio miałam urwanie głowy bo robiliśmy chrzciny w niedziele więc nie zaglądałam i nie wiem co u was ale w miarę możliwości was nadrobię Moja nie ulewa i karmię cały czas piersią i w ciągu 17 dni przybrała już 750 gram i położna powiedziała że to w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris gratulacje :) Jak wrazenia z Praskiego ? vvvvvv Gosiu mam nadzieje ze juz Ci lepiej. vvvvv Listopadowa hop hop urodzilas ? vvvvv Martynaa, Dorelinka, MaggieWhite a co u Was? jakies postepy ? porody juz blisko czy nadal brak widokow ? vvvv Ja dzis po kolejnym KTG, rozwarcie na 2 cm-czyli bez szalenstw :( w srode mam sie juz zglosic do szpitala na testy z oxy i juz tam zostane do rozwiazania.Kurcze co tu zrobic zeby urodzic do jutra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze z tel to moze byc chaotyczne. Mojej sie tez ulewa ale widze ze to normalne uff. Wazne pytanie moja nie zrobila siusiu czy to jest niebezpieczne? Mi sprawdzila sie data z usg czyli 25.11, odeszly mi wody a rozwarcie zero postepu, dopiero po oxy ruszylo ale tez nie za szybko, polecam jednak bez znieczulenia bo taki porod jest szybszy, boli, pokrzyczalam troche, ale uwazam ze da sie to zniesc :) ale u mnie porod z silnymi skurczami trwal 3h wiec sie nie wypowiadam. co do praskiego super, moze jest jedna lazienka, ale przy porodzie bylo 5 osob, lekarz, polozna, polozna neocos tam, kobieta od wymiany podkladu podania i jeszcze ktos kto nie wiem jaka funkcje pelnil wszyscy sympatyczni, jedzenie nrazie smaczne. Codziennie tez przychodza 2 polozne do mycia, 4 osoby do kontroli wiec opieka na wysokim poziomie. Ale skrzypiace lozka i drzwi, ale chyba to nie jest najwazniejsze. Dziewczyny ja nie mialamzadnych objawow, skurczy, bolow tylko w nocy poczulam ze cieknie ze mnie i okazlo sie ze bede rodzic wiec badzcie dobrej mysli. Porobily mi sie rozstepy na dole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no mi nic nie mówili wczoraj bylam z rana na KTG. i nic nie mówili tylko tyle ze 14 dni po terminie to wywoływanie. a ja bóle krzyzowe i podbrzusza... dalej nie spie to juz 5 noc... wygladam i funkcjonuje jak zombi ..... czyli prawie wcale... Czy ktoras z was też miala takie okropne bóle przed porodem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszke- to trzymam za nas kciuki :D co do ulewania to Nina ulewala strasznie...Do 6 miesiąca-nie pomagalo nic,zmiany mleka na HA, na R, mleka apteczne-nic.Po prostu wyrosla z tego,a po kazdym karmieniu odbijalam ja,czasem i 30 minut.Felkowi czasem poleci odrobina serka,ale przy ilosciach jakie zjada,to nie dziwie sie-co 2 godziny zjada 120ml,od piatku wytrabil juz duza puche NanPro no i rosnie...poki co wszerz,widze po gumkach w portkach,ze juz mu tak nie leca no i pampersa nie musze juz tak ciasno zapinac jak wczesniej :D Pytanie jeszcze mam do mam :) po ilu dniach poszlyscie z dzieckiem na pierwszy spacer? Nam neonatolog powiedziala,zeby pojsc 10dni po wyjsciu ze szpitala czyli wychodzi,ze w sobote. Juz odliczam dni i ciekawa jestem,jak to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×