Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Młody po wizycie u lekarza. Waga 7kg, zdrowy jak rybka, rozwija się prawidłowo, dłuższy jak na swój wiek, bardzo fajnie, ze nadal na piersi spokojnie mogę tak jak do tej pory lekko wprowadzać nowości w dietę bez parcia na obiady tylko ot tak żeby zakosztował. Dopytalam ponownie o siusiaka i nadal nic nie ściągać tylko tyle żeby umyć to dziurkę zobaczyć i starczy. Na szczepienie kupiliśmy mu plastry znieczulające Emla. REWELACJA. Patrząc na poprzednie płacze przy wkuwaniu tu nawet nie zauważył. Trzeba nakleić godzinę wcześniej nam wyszło jakieś 40minut bo nikogo nie bylo w przychodni jak przyszliśmy i szybciej nas przyjęła ale juz zadziałał. Polecam jeśli jakaś ma bekse przy szczepieniu ;-) cena troszkę odstrasza bo 2 plasterki to 30zl :O ale efekt wynagradza to. Leonka cały dzień mi po głowie chodzisz. Zrobiłam dzisiaj ciasto używając soku Leon i nazwałam je "Leonek" :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endorfina, nie, mala nadal w nocy sie budzi kilka razy, zdarza sie ze tylko dwa razy a bywa ze nawet cztery razy, no trudno, na szczescie po ssaniu kilkuminutowym od razu zasypia, w zasadzie je na spiocha, ale ewidentnie jest glodna, bo nie wystarcza jej possac z dwa razy ale sobie normalnie wsuwa mleko :) tych zupek na razie Natka je po pol sloiczka, smakuja, ale owoce to juz nie :) moze tez sie przekona. Blondi nie wiedzialam ze sa takie plasterki!!! Super sprawa! Choc moja Natka na ostatnim szczepieniu (trzecim 5w1) nie zaplakala, bylam w szoku!! No ale jeszcze idziemy znowu za jakis czas, chyba za 4 tygodnie albo 3, musze zerknac. To juz chyba bedzie ostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości ;) Blondi ale mi smaka od rana narobiłaś :D mniam... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krucha - widzisz u Ciebie lubi zupki, a owoce nie a u mnie na odwrót. Wczoraj walczyliśmy z jarzynową. Zaraz bedzie znów jadł i bedzie to kaszka bananowa - zobaczymy jak pójdzie. Blondi - a jakiej firmy te plasterki są ? Nie wiedziałam o tym, a faktycznie fajne, fajne. Chociaż mój tez ostatnio już nie płakał przy szczepieniu. Następne mamy po 20 maja - WZW B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki! Blondi pycha :) masz jakiegoś linka na tego leonka? Leonka u nas karmienie jest bardziej za dnia, w nocy coraz rzadziej, a robie jej na180 ml wody i zazwyczaj to wypija. Dziweczyny pisałyście o wagach dzieciaczków,u nas waga Tosi 6480, wiec mała ;) a pieluch i tak zaczeliśmy 4 zakładać bo 3 ledwo się dopinały i po nocy przelatywały siusie. No i mamy prawie ząbka na wierzchu, Tośka zmienia kolejność i wychodzą jej dwójki:D Pogoda sie troszkę psuje ale jak tylko młoda się obudzi to na spacer pędzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój lubi wszystko :) tzn. na początku nie za bardzo smakowały mu deserki ale Go nie zmuszałam tylko po troszku dawałam tak na smaka i już fajnie je choć nie każdy mu jeszcze smakuje, kaszki nie za bardzo mu podchodzą ale myślę, że też się przekona no a obiadki uwielbia nawet jak przy pierwszej łyżeczce się skrzywi to 5 min. i wszystko zjedzone, a jarzynową uwielbia :D jadł też już mięsko, rybkę i też super :) w ogóle jak widzi, że ktoś je to od razu buziaka otwiera więc zawsze muszę dać mu spróbować jak poliże to od razu mu lepiej a to mu smoczek zamoczę w soczku, kakao :) mam nadzieję, że tak mu zostanie i wszystko będzie mu smakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka Plastry nazywają się Emla. Jest też maść, ale dla malucha farmaceuta polecił jednak plasterki Madziolek Napisze Ci później z komputera przepis bo to sama modyfikowałam, ciasto takie naprawdę nie istnieje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi a nada się tak do kawy na chrzciny? Nie chce za dużo wymyślac bo w domu robimy kawe a wygląda na prosty ;) właśnie bedzie nas 13 osób myślicie ze 2 placki i tort w zupełności wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tych plastrów szukałam do 1 go szczepienia, i też chyba o nich tu wspominałam. Ale w końcu nie znalazłam. I mąż z mała chodzi do kłucia bo ja się zbytnio denerwuje. Ale większość pielęgniarek, farmaceutek stwierdzały że na domięśniowe szczepionki to nie działa. Ale nie wiem bo nie próbowałam. Chyba jednak więcej zależy od samej techniki wkłucia. Madziolek, nie mam pojęcia, ja instruktor a nie kierowca rajdowy ;) Wczoraj młodą wzięłam w chuście na spacer , poszłam w las i łąki z psami, i nasza wykurzyła sarne z krzakow wprost na nas ;) sarna jak nas zobaczyła to dała skok w bok i uciekła, ale dosłownie metr od nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tych plastrów szukałam do 1 go szczepienia, i też chyba o nich tu wspominałam. Ale w końcu nie znalazłam. I mąż z mała chodzi do kłucia bo ja się zbytnio denerwuje. Ale większość pielęgniarek, farmaceutek stwierdzały że na domięśniowe szczepionki to nie działa. Ale nie wiem bo nie próbowałam. Chyba jednak więcej zależy od samej techniki wkłucia. Madziolek, nie mam pojęcia, ja instruktor a nie kierowca rajdowy ;) Wczoraj młodą wzięłam w chuście na spacer , poszłam w las i łąki z psami, i nasza wykurzyła sarne z krzakow wprost na nas ;) sarna jak nas zobaczyła to dała skok w bok i uciekła, ale dosłownie metr od nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek Nada się na pewno, polecam jeszcze maślaka obsypanego migdałami. Tanie, proste i szybkie. Zrobienie Leona zajęło mi około godzinę bo trzeba studzić, roboty dużo nie ma, ale trochę zmywania jak to przy wielowarstwowcach ;-) albo orzechowca polecam bo go się robi 3 dni wcześniej tak wiec z głowy się ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Gosia że Ty instruktorka ale myślałam że może coś wiesz ;) Sprawdzałam na str toru, bym musiała mieć zgode automobilklubu i płatność jest 550zł, z tym że wydaje mi się że jest to kwota na sezon. Blondi to możesz mi wysłać przepisy ;) może na maila mojego? Ale to w wolnej chwili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jak super w końcu się zrobiło całymi dniami przesiadujemy na dworze małemu strasznie się podoba. Posiałam warzywka aby mały miał co jeść i my. Moją córkę gdzieś przewiało i ma powiększone węzły chłonne byłam dziś z nią u lekarza i kazał wygrzewać na noc nasmarowałam jej maścią kamforową okręciłam szalikiem i poszła spać, był z nami też mały bo gdzieś zrana trochę pokaszluje i aby go osłuchał ale wszystko czyściutko i przy okazji go zważyłam i waży 7,6 kg . Ja małemu narazie nic nowego nie daje sam cycek jakoś mi tak wygodnie no i mój jest z grudnia więc podczytuje wasze opowieści z wprowadzania nowości do menu maluchów i myślę że spróbuję mu dać marchewki jestem ciekawa jak zareaguje na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek Na facebooka zaraz Ci podeślę przepisy :) 🌼 A ja młodemu dałam dzisiaj słoiczek Hipp "dynia z ziemniaczkami". Młodemu baaaardzo smakował. Nie założyłam śliniaczka, a i tak prawie czysty był po jedzeniu bo ładnie zajadał i otwierał buźkę po następne łyżeczki. Co prawda i tak zjadł tyle co nie widać prawie, że ubyło w słoiczku, ale jadł bardzo ładnie. Na pierwszy raz wystarczy Tak właśnie miałam pytać o karmienie. Jakimi łyżeczkami karmicie? Ile na tych łyżeczkach nakładacie? Dając coś pierwszy raz ile maluch tego zjada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przylaczam sie do pytania Blondi. Moja zjadla dzis marchewke z sloika. Chyba po prostu naturalne z straganu jej nie pasuja :-D. Byla taka zawzieta ze zjadla 3/4 sloika. Duzo, ale ciagle chciala wiec mysle a co tam. potem przed snem zrobila pomaranczowa kupe :-). to normlane? Ja mam taka plastikowa lyzeczke z rossmana inja laduje cala. Wczesniej karmilam zwykla ale mniej wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris kolor kupy normalny po marchewce. Mój akurat marchew lubi gotowaną, jabłko raczej słoiczkowe chyba, że plaster w rękę to mu się podoba ;) A jak dajesz pełną łyżeczkę to nie wypluwa nadmiaru? Ja też karmie płytkimi dziecięcymi i daje tak na pół łyżeczki, jak memla jęzorem to mu wypływa raz mniej raz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietwojasprawaaaaaa
o jeziiiuuuu moj to moja tamto moj robi zolte kupki a moj niebieskie.... rzygam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzygaj,smacznego!!!! my tez mamy plasitkowa lyzeczke avent, malutka dostała od zajaczka ;) ;) i pierwszy raz dawalam odrobinke na nia i zjadla tylko 1/3 sloiczka, teraz je po pol sloiczka i lyzeczke prawie cala nakladam, wiec szybko znika ;) Idziemy jutro na wesele, Natka bedzie u tesciowej, mam stresa jak to bedzie, tym bardziej ze malutka zanim w koncu zdecyduje sie laskawie napic z butelki to najpierw wrzeszczy, na szczescie restauracja w ktorej sie odbywa jest 5 minut drogi autem od tesciow, wiec cos czuje ze bede tam jezdzic co chwile..w sumie i tak alkohol odpada hihi. Najbardziej sie boje nocy.... bo jednak cyc idzie w ruch kilka razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie taka fajna miekka łyzeczka Tommee Tippee. Jemu sie to bardzo podoba bo ciumka ta lyzeczke razem z jedzeniem. Moze dziasla w ten sposob sobie masuje. A daje tak cala ale plaska łyzeczke i po pol sloiczka naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Warszawy dzisiaj i jutro na stadionie Narodowym Targi Dziecka. Ja się wybieram w południe to mogę zdać relacje. Na ogól jest taniej niż w sklepach. Zobaczymy czy będzie coś ciekawego, w tamtym roku przyznam że były takie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiitajcie Mamusie, Idris dzieki za info o targach :) xxxxxx Ja karmie plastikowa dzieciecą i nakladam cala, maly czasem zjada cala a czasami nie ;) dlatego sliniak zakladam zawsze bo zmyc ta marcheweczke to niezle wyzwanie :) Jak dawalam mu pierwsza potrawe to dalam na pierwszy raz tylko trzy lyzeczki a teraz to od razu pol sloiczka wiekszego lub caly maly, bo moj Wojtus kocha jesc :) TP.21.11.2012 Synek Wojtuś ❤️ Czekamy na Ciebie kochanie ❤️ Wojtuś urodził się 29.11.2012 o godz 18.10 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na targach. Do kupienia raczej nie bylo nic ciekawego. zdecydowanie wiecej dla starszych dzieci. Tez sporo gier i zabaw. Z takimi bobasami to raczej nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza, pustka - gdzie jesteście ? Co robicie ? 🌼 My już po chrzcinach. Pogode mieliśmy fatalną :( Cały ranek padał deszcz. Przestało jak wyszliśmy z kościoła - całe szczęście chociaż to. Było zimno i plany ubrania Leona trochę się musiały pozmieniać - w ruch poszły rajstopki, kurteczka i cieplejsza czapka. W kościele był bardzo grzeczny, jak zaczał trochę kwękać to dostał butle i było juz ok. A go księdza to się śmiał jak nie wiem co :) Obiad w restauracji - super ! Naprawde bardzo wszystko się udało. 🌼 A i jeszcze jedno - skończył już pół roku - dokładnie w dniu chrztu 28.04. Ojej jak to szybko zleciało - nie mogę uwiezyć, że jest już z nami tyle czasu. Wydaje mi się, że poród był tak strasznie nie dawno, że jeszcze nie dawno z wilekim brzuchem łaziłam. Oj zleciało, zleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czas biegnie bardzo szyko :) ciesze sie ze chrzciny sie udaly!!! Nam zabawa na weselu rowniez sie udala, wybawilosmy sie, jezdzilam do Natki, troche stresu bylo ale dalismy rade :) Dzis pierwszy raz Natusia jechala w spacerowce ;) podoba sie jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Dawno nic nie pisalam ale mam nadzieje ze choc czesc mnie kojarzy:) U nas wszystko ok mala rosnie jak na drozdzach wazy juz 7600 i ma pewnie wiecej niz 70 cm maly wielkoludek:) my tez juz troche zaczelysmy jesc nowosci i jak na razie mala przetestowala ryz, jablko, marchewke, gruszke, slodkiego ziemnieka i kabaczek a jutro fasolka zielona i na razie wszystko je ze smakiem ale z doswiadczenia juz wiem ze na poczatku dzieci jedza ladnie a potem i tak zaczynaja troche wybrzydzac wiec sie nie napalam ze jej tak zostanie. starsz corka chodzi juz do przedszkola i bardzo jej sie podoba. pierwsz dni byly troche trudne ale szybko sie przyzwyczaila. troche sei balam jak bedzie z sikaniem bo w grudniu przestala sikac do pieluchy i obawialam sie czy nie bedzie miala jakis wpadek ale jak na razie ladnie wola wiec jest ok. krucha moja wczoraj tez pierwszy raz w spacerowce jechala troche jeszcze tak smiesznie wyglada i wydaje sie w niej malutka:) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z mala od wtorku u rodzicow. Jest mega grzeczna, ladnie zasypia, dzisiaj prawie caly dzien na zewnatrz. Anja pczywiscie ze pamietamy. Odzywaj sie czesciej. No i gdzie pozostale dziewuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×