Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Leonka spokojnie i Ty doczekasz. U mojej znajomej synek dopiero w 10 miesiącu zaczął. A teraz zaczął mnie gryźć przy karmieniu i moje krzyki, że nie wolno nie pomagają tylko wywołują śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też zero zębów nadal. Widać coś pod skórą w miejscu trójek ( ponoć może być widać, ale i tak nie wyjdą raczej bo one później ), w miejscu dwójek od dwóch tygodni ma jakby mini pęknięcie ale ząb się nie przebija nadal. Fotelik jak najbardziej tyłem montowany, wszak on ogólnie od noworodka mógłby być - taki wkład specjalny mamy do niego, ale nie używaliśmy bo wygodniej było w nosidełku nosić. Ale tak jak napisałam dobrze do auta przymierzyć. W starym był super zamontowany, ten ma bardziej wyprofilowane oparcie i już go tak inaczej trzyma. Teraz w pozycji bardzo leżącej jest tak jakby pół siedząca. A wiem, że leżąco ma bardzo fajną no ale to tutaj dopiero po odwróceniu będzie miał dobry kąt. Poszukam później jakiś może zdjęć młodej gdzie widać układ fotelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka moja tez nie ma zeba choc mlodsza ale nic nie zapowiada zeby sie pojawily. Moja znajoma ma corke 11 miesiecy i tez nic. Ja slyszalam ze im pozniej wyjda tym mniej sie psuja i powinnam sie cieszyc. Ja czytam u was o tych siateczkach dopiero sprawdzilam co to, i super sprawa, gdzie to mozna kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki :) Moja Natka ma jednego zebolka, wyszedl dwa tygodnie temu, ale z kolei Malgosia pierwszego miala w dniu ukonczenia 11 miesiecy :) dluuuuuugo czekalismy :) Czy sie mniej psuja, moze i prawda, bo zabki ma jak perelki, zdrowiutkie i jeszcze zaden nie wypadl a skonczyla 6 lat. Choc wydaje mi sie ze odpowiednia higiena jest najwazniejsza ;) Fotelik drugi tez Natka bedzie miala chicco key po Malgosi, nie wiem czy ten sam model co ma blondi, ale jest super moim zdaniem, polecam. Poki co jezdzi w maxi cosi, jeszcze sie miesci :) Endorfina, czytalam kiedys o BLW, to by nie bylo na moje nerwy, dawac dziecku wszystko do reki i patrzec jak paprze sie w tym i wszystko dookola przy okazji :P ale z kolei gdyby dziecko nie chcialo nic jesc i tylko w ten sposob cokolwiek trafialo by do buzi to pewnie zaryzykowalabym ;) Powodzenia! I pisz jak Twoje dziecie sobie radzi :) Ja odnosnie wprowadzania nowych rzeczy jestem ostrozna, mysle ze wszystko w swoim czasie :) Moja Natalka fajnie je zupki, kaszki, owoce, choc z tych swiezych to tylko banan i jablko. Nie dawalam jeszcze truskawki, ja mam uczulenie wiec boje sie, choc Malgosia na szczescie moze jesc. Skorki od chleba jej nie smakuja, chrupki czasem jesdnego zje, poza tym nic mlecznego na razie nie dostaje, choc w moim mleku juz tak, bo ja jem normalnie nabila od jakiegos czasu i jest ok, wiec pewnie niedlugo dam jej troche kefiru na poczatek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubranka dla dzieci.
Markowe ubranka dla dzieci ... http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us _id=28845496 *** Spodnie, spodenki, bluzy, bluzki, koszule, spódnice, sukienki, body, pajace i wiele innych fajnych firmowych ubranek dla dzieci... Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris ja taka siateczke kupilam jakis miesiac temu w Biedronce. Blondi to fajnie jakbys jakies zdjecie podeslala. Ten nowy model jest bardzo podobny wiec albo kupie taki nowy albo taki jak Ty masz uzywany. Jeszcze jakbys mogla potwierdzic albo zdementowac opinie jakie czytalam, ze pasy sa przykrotkie jak dziecko ma kurtke zimowa i ze bardzo sie w nim poci glowka i plecy. A my wczoraj mielismy wychodne i w kinie bylismy na filmie Noc oczyszczenia. Film nawet spoko. W ogole to jestem pod wrazeniem że od kiedy sie Leon urodził to chyba z 5 razy bylismy w kinie. A znajomi zawsze nas straszyli że na takie wyjscia nawet nie mamy co liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris - były w Biedronce takie siateczki i są w smyku- ja kupiłam i naprawdę rewelacja. Mały się zajmie chwile i można coś porobić :) Fotelik Chicco Key - nawet fajny (wygooglowałam sobie) Kr***a - mój i tak jest cały upackany, bo zwyczajnie nie je tylko memła, wkłada palce, stopy do buzi, raczki do talerzyka, łapie za łyżkę. Znalazłam taki filmik na youtube i ten dzieciak po prostu wymiata :) chciałam dac link ale traktuje to jak spam - wpiszcie w youtube Jem sam, czyli BLW - brokuły, chleb, banan - Kajtek 7/8 mscy Tym bardziej, że widzę jego chęci, bo jak ja jem o się wyrywa i dzioba otwiera. Dam mu posmakować ale przecież nie dam mu zjesć bułki z kiełbasą suchą :) No zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris, ja tą siateczkę kupiłam w tesco. Z canpolu chyba. Ale w sumie nie używam :D Na początku kilka razy a teraz mi to leży hmmm na spacery muszę zacząć brać bo w domu to mam oko na niego jak je. Leonka, pasy były nam ok chociaż faktycznie na styk już tak prawie. Pocenie takie samo jak w innych. Mieliśmy wana 7 osobowego i nie raz ze znajomymi jechaliśmy. Tak samo w upały pociła się młoda jak inne dzieci w innych fotelikach. Wiadomo po 2-3 godzinach jazdy w lecie plecy zawsze się spocą! Ale nie zauważyłam by jakoś bardzo źle się pociła, a w razie czego dobrze ściągało się do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha a ta metoda to nie wiem co to, ale ja moim dawałam zawsze do ręki i daje. Wsio wkoło upaskudzone, ale pralkę i wodę w domu mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, podesłałam fotki z rozpoczęcia sezonu letniego ;);) W ogóle kumpel który wziął nasz jeden motor do naprawy w zamian za to że sobie na nim trochę pojeździ , przyjechał dziś na nim ;) aj jak fajnie było poczuć drżenie tych koni mechanicznych pod tyłkiem ;) bo oczywiście nie przepuściłam możliwości zrobienia rundki w koło osiedla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Gosia zdjęcia super! zazdroszczę Wam tego większego basenu :) I ja podesłałam parę zdjęć i filmik z pierwszych "kroków" raczkowania Tosi. Teraz grzecznie się bawi po spaniu. Padł dzisiaj rekord bo spała od 20 do 8,20 ciągiem! Leonka my też dzisiaj chcieliśmy basenik rozłożyć, niby ma być 31 stopni u nas ale póki co to już dwie burze przeszły od rana. Po mału myślę o pakowaniu. Blondi dzięki za odpowiedź. dziś chciałam na pusto walizki i wózek włożyć do auta i zobaczyć jak to +/- będzie wyglądać. Wczoraj była u mnie moja chrześniaczka- jak uda mi się zgrać zdjęcia z aparatu to podeślę różnica między Tosią a Natalką jest 12 dni ale za to wielkościowo to ja mam kruszynę- jakieś 2 kg mniej waży Tosia i jest o dobre 10cm krótsza, ale Natalcia ma wysokiego tatę to może dlatego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A No basen się przyda, on u teściów jest , szwagier w zeszłym roku zaszalał i postawił , teraz jest jeszcze fajniej bo jest pełny na zdjęciu jest tylko w 2/3 napełniony ;) Najprawdopodobniej wpadnie mi fucha , odpłatna sesja ciążowa ;) koleżance ostatnio robiłam i jej znajomym się podobało i też chcą więc sama im zaproponowała ;) no i ja jak to ja, milion pomysłów na minutę , znów zaczęłam się zastanawiać czy oby napewno nie fotografia. Żeby stronę z portfolio sobie założyć i może by wpadło w miesiącu pare złoty , sama nie wiem. Ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Tośka fajnie się zrywa :) jak pospolite ruszenie normalnie :P moja nie chce raczkować a to tak fajnie wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapraszam maluchy na zdjęcia (cena tylko 250zł) facebook.com/studiopinezka studiopinezka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, mi ten link nie działa. U nas od paru dni są takie upały że szok, wczoraj było najgorzej, niby przez małopolske burzę straszne przeszły a u nas nic,,, i wszystko się kisiło, wracałam pociągiem z krk to młoda w samym pampersie jechała , a w domu chłodna, prawie zimna kąpiel i śpi już od wczoraj w samym pampersie, nawet jej niczym nie przykrywam bo taki zaduch jest. Wsadziłam w okna moskitiery żeby nas komary nie jadły. Mam pytanie do karmiących cycem, jak karmicie jedną piersią to z 2giej leci Wam samoczynnie pokarm ? , teraz do karmienia kładę się z młodą w samych majtkach i jak nie poczuje że mi cieknie to czasami cała poduszka mokra. Ale mam ochotę popływać , skoczyłabym nad jeziorko zrobić rundke,,, tylko że tu jeziorka nie ma... Za to czeka mnie sterta prasowania , chyba że teściowa mnie ubiegnie i zajmie deskę. W ogóle chyba kupię młodej takie koło z zabezpieczeniem pod pupę, że dziecko nie wypada z koła, bo widzę że lubi wodę więc się przyda na sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie o ten lik chodziło: http://moto.wp.pl/kat,0,wid,15742135,martykul.html Gosia ja jutro kupie mu takie kółko z siedziskiem i pójdziemy na basen. Mam nadzieję, że mu się spodoba bo to jego pierwszy raz będzie. Narazie tylko 2 dni oswajania z pluskaniem miał w małym dmuchanym baseniku. Dziś to chyba mu się bardzo podobało. Rano byliśmy u neurologa na wizycie kontrolnej po tym jak w kwietniu chodziliśmy na rehablilitacje. Okazało się, że wszystko jest już ok, ale za miesiąc mamy umówione dwu tygodniowy turnus rehabilitacyjny, jednak jak do tego czsu zacznie raczkowac to damy sobie spokój z rehabilitacją. To znaczy tak powiedziała Pani dokor, nie to, że ja sobie wymyśliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi teraz nie wchodzi ani ten moj link, ani Twoj Leonka. Na wp pisali o fotelikach maxi cosi, ze cos maja z klamra nie tak. No u nas jutro ma byc niby najcieplej. Sasiad siedzi w belgii to tam dzis bylo zapowiadane 36stopni. My w domu mielismy 30! Masakra, nawet wiatrak nic nie daje. Na dwor tez strach wyjsc bo taki skwar. Ale... byla dluga zima to niech teraz bedzie piekne dlugie lato :) Gosia a wczoraj Ci pisalam posta ale go wcielo, a wiec, moja jest pazdziernikowa i roznica miedzy Lusia a Tosia jest ponad 3tyg wiec spoko i Twoja zacznie raczkowac :) Dobrej i spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia niby tak,,, ale nie licze na to ze podniesie pupe,,, bp po raz,,, nie znosi leżeć na brzuchu , też więc ma mało okazji by zacząć próbować po dwa - z mojej strony żadna baba nie raczkowała:) ani ja , ani siostra ani siostrzenica,,, więc duże prawdopodobieństwo że Lusii też nie będzie tym bardziej że już teraz jak jej się podaję rękę to od razu siup na proste nogi wstaje i ma przy tym taką radochę jakby nic fajniejszego na świecie nie było :) może jak będę miała męża w któryś dzień to ją nagram jak wstaje to podrzucę na pocztę ,,, póki co tak od 3 dni ładnie łapie równowagę jak siada i siedzi samodzielnie bez podpierania,,,, :) oczywiście samej jej jeszcze nie zostawię bo jeszcze zdarzy się jej polecieć. Sprawdzałam orientacyjnie foteliki samochodowe,,,, masakra ceny i ilość modeli, i bądź tu człowieku mądry ,,,, Powiedzcie mi , jak sądzicie czy fotelik bez crash testów byście kupili,,,??? Z tego co się orientowałam to nawet dobry, bezpieczny fotelik nie zawsze je ma bo np nie ma dystrybucji na Niemcy a w Niemczech te testy są robione. Jest np taki polski fotelik, ma niezłe opinie ale nie ma tych crash testów bo to jakaś nowość i nie ma dystrybucji jeszcze do Niemiec. Co sądzicie . ??? http://allegro.pl/avionaut-glider-fotelik-samochodowy-9-25kg-nowosc-i3305527510.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No super Tośka sie zbiera do raczkowania!! Fajniusia :) Moja Natka tak jak Twoja Lusii tez nie lubi na brzuszku lezec i poki co raczkowanie jej nie interesuje,ale z kolei starsza corcia tez nie znosila pozycji na brzuszku a raczkowala fakt ze dopiero w 9 miesiacu ale ruszyla z kopyta :) Natka na razie tez nie wstaje, lubi siedziec i czasem jak ma checi to sie troche poturla na brzuszek i szybko z powrotem :) Gosiu no mnie bardzo leci z drugiego cyca przy karmieniu, wlasnie wczoraj chcialam spac bez stanika po tych ponad 7 miesiacach spania w nim, ale nic z tego bo i tak musialam reka trzymac chusteczke na drugim cycku, chustka zalana, mi reka zdretwiala, bez sensu, wiec z powrotem zalozylam :) Upaly straszne, ale z drugiej strony dobrze ze wreszcie pogoda fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też leci z drugiego cycka przy karmieniu. Mały mniej zjada bo jest dokarmiany a mleka produkuje tyle samo. U nas też upały i mały wczoraj w samej pieluszce spał. My kupiliśmy takie kółko ale jeszcze nierozpakowane. Co do basenu to chodzimy na zajęcia dla niemowlakow i fajnie jest. Najpierw Kuba chodził z tatą ale płakał a że mną pływa fajnie, ja bym wolała by z mężem jeździł ale cóż. Kubus raczkuje i staje wszędzie gdzie się da więc biegam cały dzień za nim a w tym upale to masakra. W ogóle to mieszkanie mamy nie przystosowane do dzieci. Wszędzie coś, albo szyba, trawka, polka, rama, kamienie a Kuba nie zajmuje się sobą już. A wasze dzieciaczki siedzą spokojnie czy też je nosi że trzeba mieć oczy nawet w sypie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczy nawet w d***e- pisze z tel. Padł mi modem a mam z play i czy ktoś wie jak wygląda u nich wypowiedzenie umowy.? Dziś Kuba lnu zadziwił, zrobiłam mu kaszke + trochę kleiku ryzowego i dodalam tartego banana- tak wcianal, że aż mnie popedzal by mu na łyżkę nakładać. Co do BLW jak narazie ok, zjada więcej. Dziś miał całe zoltko i kilka rozyczek brokula. Wkłada ładnie do buzi, memla, gryzie. Ładnie je więc jestem zadowolona. Tylko syf nieziemski w około. :) i pije wodę ze szklanki, bo z niekapka nie bardzo chce. Zresztą robi to co my. Jak my jemy to on też i najlepiej to samo. Ale się rozpisalan ;) nie mam neta to nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaMagiera-bies
witam zrobiłam sobie wyprawkę dla dziecka - mam już wszystko oprócz kosmetyków oraz różka dziecięcego. Ogólnie nie wiem czy brać ten rożek czy nie. A jak już to czy z wkładem kokosowym czy bez wkładu. A i jeszcze mam dylemat co do kremiku na odparzenia, jaki polecacie nie koniecznie musi być najdroższy.? Co sądzicie o pieluszkach dada? czy warto przepłać za pampersy? Co do ubranek to kupiłam całą wyprawkę w polecanym na tym forum, przez jedną z mam sklepiku www.topmaluszek.pl a teraz szukam sklepiku gdzie tanio kupię pampersy lub te dady z zapasem, może coś polecicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endorfina, mój też wszędzie łazi, wszędzie wstaje. Po mieszkaniu zasuwa całym i mimo, że staram się podłogę myć dwa razy dziennie to on i tak jakiś okruch jakiś kurz znajdzie i do buzi chce wpakować :D Ostatnio stanął nam przy stole i nie wiedział co dalej ma zrobić ;) Upał straszny. Właśnie siedziałam z dobre pół godziny nad wanną i pluskałam młode moje. Żebym tak jeszcze ja mogła iść się ochłodzić, a nie skorzystałam jak młody chwile kimał Co do mleka to jeszcze czasem mi tak leci, ale już mniej jak kiedyś. A fotelik może i bym kupiła bez wszystkich crash testów, ale pod warunkiem, że ogólnie jest ok, a nie od chińczyka za 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscbj
KarolinaMagieraBies - ja miałam rożek ale zwykły miękki. W szpitalu jako kolderke a w domu przydaje się jako pidklad na przewijaj. Co do kremu na odpazenia używam bepanthenu i jest według mnie rewelacyjny. Ale wiem, że inni chwalą sobie te z ziajki i z rossman. Dady uzwam ale dla mnie one smierdza. Choć kupuje je czasami. Ostatnio w biedronce była promocja huggiesow. Cena dady 39 zł i tyle samo pampersy kosztują w stokrotce. Wolę kupić używane ubranka a lepsze pieluchy bo dziecko 24 na dobę w nich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idriss
Krem to zgadzam sie z powyzszym postem jest bezkonkurencyjny a tak duzo sie go nie uzywa.Ja po porodzie uzywalam pieluszek happy belli i uwazam ze jako te pierwsze okazaly sie bezkonkurencyjne, dwojki rowniez. Sa sztywniesze od innych a to bardzo dobrze dziala na rozwoj bioderek. Natomiast trojki byly takie sobie i przeszlam na dade i sa naprawde super, ale czy smierdza ja tegonie czuje. Rozek u nas okaza sie bezsensownym zakupem podobnie jak spiworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×