Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

Gość no i tak :)
Leal Price-Charlston 21 obrazila sie,bo jej nie wychodzi a innym owszem.ale jak moze zajsc w ciaze jak sama sobie wkreca dziwne objawy.po 2 dniach od stosunku miala juz objawy ciazy:):):):) i nie chodzi mi o to,ze ma problemy z owulacja i inne przypadlosci(glowa).ta dziewczyna nie jest gotowa na macierzynstwo,bo sama zachowuje sie jak male,rozkapryszone dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
alex to właśnie i ja wyczytałam, bo w każdym artykule piszę to samo. Dowiedziałam się jeszcze, że jest jakiś zabieg badanie pod znieczuleniem , w którym można sprawdzić czy jest przegroda czy tylko macica dwurożna. Spytam o to lekarza. Moja ciąża odrazu będzie zagrożona i będę musiała leżeć , a teraz pracowałam i byłam bardzo aktywna bo świetnie się czułam. Wierzę że następnym razem będzie inaczej.Muszę tylko się przygotować, zrobić badania, być pod stałą opieką lekarza i odrazu jak się dowiem zL4 i leżenie. Trochę dziś się otrząsnełam.Jest mi lepiej, tylko martwię się tą macicą.Nie będę jednak załamywać rąk. Chcę mieć dziecko i to jest mój cel. Nie wszystkim to przychodzi łatwo, muszę to zaakceptować i pokonać przeszkody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, przestałam tu zaglądać i nawet się nie pochwaliłam, że u mnie już prawie 8 tydzień ciąży. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka z serem strasznie mi przykro! ;( to musi byc okropne uczucie taki zawod mam nadz. ze szybko zaskoczysz i bedzie dobrze , rob badania i oszczedzaj sie ! Nayeli czesc !no gratuluje !milo slyszec:), i co za 1razem sie udalo? a jak samopoczucie ? a u mnie dziewczyny chyba lipa, w sobote rano mialam owu a w czwartek bylo przytulanko, a wieczorem w sobote i dzis plamienie ciemne nie wiem o co chodzi, moze to tzw. "plamienie okoloowulacyjne" ale to dziwne wczesniej w 21 dc mialam tez plamienie i to liczylam jako krwawienie i pocz. nowego cyklu co bylo prawda a teraz plamienie w 16 dc juz mnie to zaczyna irytowac mam schize ze moze zarodek nie moze sie zagniezdzic nie wiem ... co o tym myslec ;/;/poczytam cos o tym ale tak czy siak jestem poirytowana bo juz 2 raz w tym miesiacu taka akcja z plamieniem itd. no ilez mozna.. jutro zapisuje sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka - no właśnie czytałam że trzeba leżeć i dużo odpoczywać ale dla maluszka można się poświęcić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że czujesz się już lepiej. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie dużo daje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało się za 3 razem, jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam dwie kreski... przed tym testem robiłam dwa, ale wychodził wynik negatywny, dopiero po pół godzinie na obydwu pojawiła się 2 kreska, ale myślałam, że to trzeba zignorować, bo po takim czasie to nie ważne. ostatni test zrobiłam tylko żeby mąż się uspokoił, bo prosił. a tu dwie kreski, nie widziałam czy się śmiać czy płakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało się za 3 razem, jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam dwie kreski... przed tym testem robiłam dwa, ale wychodził wynik negatywny, dopiero po pół godzinie na obydwu pojawiła się 2 kreska, ale myślałam, że to trzeba zignorować, bo po takim czasie to nie ważne. ostatni test zrobiłam tylko żeby mąż się uspokoił, bo prosił. a tu dwie kreski, nie widziałam czy się śmiać czy płakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia00 udało się za 3 razem, jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam dwie kreski... przed tym testem robiłam dwa, ale wychodził wynik negatywny, dopiero po pół godzinie na obydwu pojawiła się 2 kreska, ale myślałam, że to trzeba zignorować, bo po takim czasie to nie ważne. ostatni test zrobiłam tylko żeby mąż się uspokoił, bo prosił. a tu dwie kreski, nie widziałam czy się śmiać czy płakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, przepraszam za dublowanie, nie chciało się wysłać,a tu 2 razy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dbam dbam, jakże by inaczej, właśnie wciskam w siebie śniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia - Może rzeczywiście idź do lekarza. Nie zaszkodzi sprawdzić czemu tak się dzieje i skąd te plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
Marcysia no zawód straszny, już wolałabym sto razy dostać odrazu okres i tego nie przeżywać. Byłam taka szczęśliwa, a tu nagle taka tragedia dla mnie. Mam do tego wyrzuty sumienia, bo może gdybym leżała to ciąża by się zagnieździła, a ja taka aktywna byłam....Jeżeli chodzi o twój cykl to nie wiem co ci napisać , ale on ci się kompletnie rozregulował.Musisz iść do lekarza i sprawdzić co jest tego powodem. Nayeli Gratuluję ci serdecznie :-) Uważaj na siebie teraz i dużo odpoczywaj, teraz dziecko najważniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do no i tak: ja się nie obraziłam . Mam swoje zasady po prostu i pisze to co myślę. A ty jakbyś miała troche więcej odwagi to pisałabyś pod czarnym nickiem :) Każdy może napisac sobie na pomarańczowo. Ja mówie to co myśle i nie jestem absolutnie zła że komuś się udało a mi nie! Owszem jestem zła że mi nie wychodzi ale od tego jest to forum żeby można było też sobie ponarzekać. Dla kogoś kto nie ma większych problemów z płodnością to może wydawać się nienormalne. Tylko że to ja mam problem a nie ty moja droga. Zastanów się i napisz na czarno-myślę że ty to jedna z naszego forum. Zwykle po jakimś czasie wychodzą takie kwiatki :) I na nikogo się nie obrażam po prostu jak ktoś mi mówi że wyluzuje i zajde to smiech na sali bo od wyluzowania to owulacja raczej nikomu nie wróciła-skoro nigdy jej nie było bez leków-nawet przed staraniami. I ot dlatego nie będe tu pisała bo widać raz napisałam coś nie tak i się nie spodobało :) trudno:) są inne tematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak:) - wiesz myślę, że nie nam oceniać czy leal jest gotowa czy nie. I nie sądzę, żeby się obraziła. Nikt nie czuje się dobrze jak mu lekarz mówi, że coś jest nie tak. Ma prawo być podłamana a głównym założeniem tego forum jest wzajemne wsparcie nie tylko w tych dobrych ale też albo i głównie w tych złych momentach. Leal bardzo pragnie być matką jak każda z nas. Mamy różne charaktery. Niektóre z nas są bardzo cierpliwe i na spokojnie podchodzą do sprawy a inne dużo bardziej emocjonalnie. Musimy sobie z tego zdawać sprawę i zaakceptować to. Nie każda z nas ma możliwość porozmawiania na pewne tematy w realnym życiu i to jest takie miejsce w którym dzielimy się naszymi radościami i nadziejami ale tez czasami wylewamy żale i dzielimy się bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i w tym właśnie prywatne forum przewyższa kafeterię, nie ma tych docinków od niezalogowanych użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie przejmowalabym sie zbytnio jakimis docinkami ludzi ktorym sie nudzi... Nayeli no to niezle jak za 3 razem sie udalo - pewnie skoro nie zagladalas to nie przeczytalas stron wstecz bo troche ich tam jest hehe :) - ale ja np. juz nie uzywam zabezpieczenia od 2 lat i nic .., nie staralismy sie jakos specjanie wyliczajac dni plodne itd. no ale zeby nic sie nie wydarzylo, zadnej wpadki ani nic.. a teraz juz od 3 cykli sa starania i tez nic... juz troche sie zaczynam frustrowac... gutka jak tam u ciebie?? bo cos ucichlas .. kanapka z serem no zawsze @ mialam raz na 3 miesiace - jelsi chodzi o moja nieregularnosc a nie tak jak teraz dwa razy w miesiacu wiec calkiem odwrotnie juz nie wiem o co chodzi mam nadzieje ze lekarz cos na to poradzi bo tak to tez sie calyczas zawodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z serem
marcysiu a miałaś robione jakies badania hormonalne, lekarz nie szukał przyczyny pojawiania sie okresu raz na 3 miesiące? zgłoś się do lekarza jak najszybciej i powiedz ze 2 lata kochasz sie bez zabezpieczenia i nic i o tych cyklach to szybciej zrobi ci badania.Jak powiesz ze starasz sie 3 miesiace to powie ze jest jeszcze czas. Powodzenia i czekam na dobre wieści :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i tak :)
leal,nikt z toba i twoimi objawami ciazy 2 dni po stosunku nie wytrzyma na zadnym forum:))))mimo wszytsko zycze powodzenia i prawdziwej ciazy a nie urojonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre dziewczyny odczuwają ból implantacyjny-ale wydaję się że jesteś trochę zbyt pewna siebie żeby mozna było ci zarzucić niewiedzę :) ale znów to zrobię i zarzucę ci niewiedzę-tak się składa że torbiel która mi się zrobiła dawała pewne objawy ciąży-potwierdzone przez ginekologa. I owulacja-nie było pewne w którym była dniu. I masz rację boli mnie że nie moge zajść tak łatwo jak zdrowe kobiety ale mam nadzieje że mi się uda. I nie martw się jak widać dziewczyny z innego forum dają ze mną radę wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapko bralam tableti anty 4 lata, pozniej odstawilam a od lekarza mialam hormony itd.tabletki na wywolywanie okresu itd itd.zrobilam badania na tarczyce - mam lekka niedoczynnosc badania musze powtorzyc, a teraz jeszcze zmienilam lekarza - bylam u niego tylko raz wiec jeszcze nie zdazylam go poinformowac o wszystkich moich problemach- hehe, bo juz dawno nie bylam u lekarza wiec sie nazbieralo a tutaj obojetnie z czym najpierw sie idzie do ogolnego a pozniej dalej, nie tak jak u nas ;( niestety..., ale jutro sie wybieram i bede mu smecic :), dalej jestem na zwolnieniu jak narazie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysiu, niedoczynność tarczycy może być przyczyną Twoich problemów, walczę z nią od ponad 3.5 roku, nie lekceważ tego chora tarczyca sieje na cały organizm i zatruwa go kawałek po kawałku dlatego jeśli tylko to możliwe, idź jak najszybciej do dobrego endokrynologa :) :) :) Zobaczysz wszystko się ułoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafii
ja mam ostatni cykl obserwacji, wyliczyłam średnią cyklu od początku roku i wychodzi że co 31 dni @ 14.05.12 używam 3 m-ce testów owulacyjnych+folik przy moich cyklach testowanie powinnam zacząć od dzisiaj od 15 do 19 dnia cyklu, owulacja wypada 31.05.12 czasami mam ból jajnika ale nie zawsze na testach nie miałam jeszcze jednakowych kolorem kresek ta dolna sprawdzająca jest jaśniejsza od kontrolnej ale zawsze ma najlepszy kolor w owulkę i tego dnia na którego sobie ją wyliczę. Przeczytałam wszystkie wasze wpisy tym którym się udało gratuluję, a reszcie życzę owocnych starań. Ja mam 13 letnią córkę, a teraz jak dobrze wypatrzę owulację to chciałabym mieć syna, testy robię ok 17:00 i nie wiem czy działać 31.05 w owulkę czy jeszcze dobę odczekać bo różne źródła różnie podają???i kiedy zakończyć starania-tylko raz czy już można do oporu;)prawdopodobne zajście w ciążę w tym miesiącu to 28.05-01.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kafii... ja mam podobną sytuację mam o rok starszego syna, teraz staramy się o drugie... też zaczęliśmy starania z testami, zobaczymy co nam czas pokaże... :D :P Tyle, że jak Ty będziesz mocno pracować, to ja czekać na @ 31/05... Trzymam kciuki za Was, owocnych starań :P D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kafii widze ze prowadzisz ostre obserwacje :) dobrze jak sie zna swoj organizm na wylot, ja myslalam ze znam moj tez dopoki nie zaczelo mi sie wszystko mieszac 2 razy w miesiacu okres itd. wlasnie tez zamowilam testy owu - aktualnie czekam powinny przyjsc za niedlugo, ale z moimi problemami tylko lekarz.. jak narazie.. jak chcesz na chlopca to w dzien owulacji - jesli dobe po odczekasz to moze byc troszke za pozno - bo w koncu plemnik jeszcze musi pokonac cala te droge :) nieznajoma no tak ja wiem ze cos tam sie swieci, tylko musze po kolei wsyztsko zalatwiac bo tak dlugo nie bylam u lekarza ze wsyztsko sie napietrzylo i nie chce lekarzowi litanii mowic na 1 wizycie hehe, 20 punktow co mnie boli - haha... wiec powoli powoli do celu ale definitywnie mnie to denerwuje ze nie moge zaciazyc moze nie ze od razu, ale ze zawsze jakis problem.. ;/, a jeszcze jak ogladam zdjecia moich malych chrzesniakow - aaa.. nie moge az sie smiac chce czlowiek do siebie jak oglada zdjecia dzieci zwlaszcza jak tama ladna pogoda.. ps. ja tez bym chciala parke, jak pewnie my wszystkie tutaj hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysiu a chorowałaś już wcześniej na tarczycę, miałaś z nią wcześniej problemy? Leczyłaś? czy dopiero teraz się dowiedziałaś o tym wyniku i się za nią zabierasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero teraz sie dowiedzialam, ale mam na granicy wiec kazali powtorzyc badania tylko ze to byl inny lekarz wiec musze wsyztsko wyjasnic mojemu obecnemu :) mam nadzieje ze sie cos ruszy z tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal Price-Charlston 21 Nie chce mówić że jesteś niedojrzała czy coś ale powiem Ci jedno. Jeśli będziesz za bardzo chciała zajść w ciąże to nie uda Ci się to. Uwierz mi. Mówi Ci to jako psycholog i jako dziewczyna która starała się o dziecko kilka lat. Jestem od 9 lat w stałym związku, nigdy nie stosowaliśmy antykoncepcji. Jak już zaczeliśmy o dziecku myśleć to nastawiałam się przed stosunkiem w dni płodne ze muszę zajść i już. W pewnym momencie zaczynasz traktować sex instrumentalnie mechanicznie. Mała przyjemność bo psychika nastawiona na to że ma być dziecko. Naprawdę, wrzuć na luz. Mi też nie było łatwo. Masa badań hormonalnych, różnego rodzaju USG.... też miałam zaburzenia. Ale dopiero jak wrzuciłam na luz zaszłam w ciąze ( teraz jestem w 12tc) Zachorowałam na zapalenie oskrzeli i byłam pewna że nie zaskocze w marcu no bo jak. A tu dwa razy i się udało - dlatego że o tym nie myślałam i czerpałam z tego przyjemność. Spróboj tak. Co do objawów to mi zaczeły się mniej więcej w terminie spodziewanej miesiączki. Nie ma możliwości wcześniej poczuć objawów. Pierwszym objawem jest pojawienie się hormonu hcg w moczu i krwi. A to następuje najwcześniej 6 dni po stosunku. Obajwy są dopiero przy beta większym niż 50 czyli koło dnia spodziewanej miesiączki. Jajnik może Cie pobolewać bo np mogła się owulacja przesunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem czy wierzycie we wrozby i tego typu rzeczy ale wlasnie sobie zrobilam wrozbe z obraczka- haha, robila ktoras ile dzieci i jaka plec? mi wyszlo dziewczynka i chlopczyk - w sumie dziwne bo chcialam 3 dzieci ale moze jak bede miala 2 to sie nie zdecyduje na 3 haha ;), wiadomo ze to z przymrużeniem oka sie traktuje ale ponoc sie sprawdzilo wielu osobom, a wy jaki macie do tego stosunek :)? hm ciezko sie wierzy w takie rzeczy no ale coz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×