Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

Gość Mała czarna kawka 22
Cześć dziewczyny...piszę do was bo podczytuje od jakiegoś czasu i mam pytanko o temperature-widze że jesteście obeznane... Temperatura skacze w momenci owulacji?? Czy jak sie zaczynają dni płodne?? Czy jeśli mam 12 dc i temperatura nie skoczyła to wszystko ok?? Cykle mam 30-35 dniowe...Teraz mam 12dc i tempka od 4 dni 36,6 Wcześniej 36,5..zwykle pod koniec cyklu mam 36,9-37,1. Jakbyście mogły mi opowiedzieć byłabym wdzięczna :) Biorę dodatowo bromergon....na prolaktyne i z mężem działamy tak konkretnie od wakacji choc wcześniej prawie rok bez zadnego zabezpieczenia ale nie było owulacji-u gin powiedziałam że rok sie staramy...dostałam Clo i po jednym cyklu z clo coś się ruszyło(jajniki odżyły) i teraz pęcherzyki rosną ale nie pękają. Będę miała pewnie w sierpniu/wrześniu podany pregnyl-jak nie bedą pękały jajeczka. Ale interesuje mnie ta tempka może napiszcie jak to u was wygląda?? Jak sie mają skoki do owulacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała czarna kawka 22
No i u mnie starania o pierwsze dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała czarna kawka 22
Haloo?? Jest tu kto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane. U mnie kolejny miesiąc starań 3 cykl po poronieniu. Czekam na @, przyjdzie albo nie. powinnam dostac ok 11 lipca. 3 zauwazylam 2 krople krwi na na papierze(jakos tak zawsze sprawdzam;)) temp w pochwie 36,9 - 37.3 w tych granicach, mierze rano. jestem zmeczona i ciagle jestem zpocona niewiem czy to z upalow, ale mam w pracy klimatyzacje i ciagle chodze zalana potem. mam krosty na brodzie (kiedys mialam problemy ze skora - a to moze byc tez przyczyna tych upalów) lekkie zawroty glowy (to tez pewnie z upalow i mdli mnie delikatnie to tez z upalow :) czytalam troche o tym plamieniu implantacyjnym, gdzies tam w sobie mam nadzieje ze to własnie bylo takie plamienie. ciasno mam nawet nie moge wyczuc palcem szyjki, mam za krotkie palce. popadam w paranoje ;) chyba jutro kupie test bo nie wytrzymam ;) pozdrawiam 3 mam za was kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defgdgd
INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a od wczoraj plamienia najpierw zolto - brazowe a dzis juz zadka krew w malych ilosciach. wiec jutro sie @rozkreci na dobre. Odkad poronilam to wszystko sie u mnie rozlegurowalo cykle 28 wczesniej dluzsze, i mam wrazenie ze @ zanim sie zacznie to tydzien przed jakby sie zaczynala poprzez plamienia i bole. nigdy wczesniej tak nie mialam. Czy wam tez sie pozmienialo po poronieniu??? Wczesniej zaszlam w ciaze za pierwszym strzalem urodzilam syneczka a druga ciaza tez za pierwszym strzalem tylko poroniona. 16 kwietnia poronienie chybione i lyzeczkowanie w 10 tyg. Na usg bylo wszystko w porzadku robilam w maju wyslalam ze wszystko pojdzie jak po masle a teraz mam wrazenie ze nie bedzie mi tak latwo zajsc w ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała czarna kawka 22
Dziewczyny co tu tak cicho...:( weźcie mi odpiszcie jak z tą tempką...i do tego jeszcze dzisiaj mam 15dc i mam niepłodny śluz...tak jakby ta owu była już. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafii
jak też mam czarny humor od rana :( na 15/07 spodziewana @ ale wczoraj według kalkulatora jesli doszło do zapłodnienia to dzisiaj na 27dc można zrobić pierwszą próbę ciążową no i teraz wiecie skąd u mnie taki dół JEDNA KRESKA :( fuck,fuck!!! było napisane że na 30dc mozna powtórzyć test ciążowy, ale już nie robię sobie złudzeń te wszystkie objawy ból piersi,podbrzusza,zmęczenie i czasami jakby było mi niedobrze to oznaki nadchodzącej @, a miałam nadzieję bo w zeszłym cyklu nie odczuwałam nic żadnych objawów, a teraz było za wcześnie na objawy ciąży. Tylko moje przypuszczenia się sprawdzają że mogę mieć coś z żołądkiem po przebytej wirusówce. Chyba po @ wybiorę się do mojego gina i poproszę o jakieś wspomagacze bo chyba bez tego ani rusz, ja tylko kwasik a mąż Salfazin ale chyba to za mało. Chyba dzisiaj sobie popłaczę na pewno zrobi mi się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
kafii jeszcze nie poddawaj sie. troche wczesnie na test skoro masz miec @ 15. test najlepiej robic max 2 dni przed terminem @ a najelepiej w dniu okresu ., wiec poki nie ma @ zawsze jest nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała czarna kawka 22
Dziewczyni pliiis.....niekt mi nie chce odpisać....widziałam że kilka z waz jest obcykanych jeśli chodzi o temperaturke..Widziałam że koniczynka79 dużo wie i chyba jeszcze ze 2-3 kobitki. Proszę odpiszcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala czarna kawka22 u mnie ta tak wyglada z ta temp. mierze ja odkad poronilam bo czekam na dwie kreseczki juz drugi cykl i nic:( u mnie 7 dni po @ tepka wzrasta. mierze ja rano zawsze o tej porze dopochwowo elektronicznie. jest w granicach 36,9 do 37,3 im blizej @ spada stopniowo o jedna kreske. a wdniu spodziewanej mam 36,6 - 36,7. niewiem na ile przydatne jest takie sprawdzanie tempki, ale mam wrazenie ze im blizej @ bardziej sie nakrecam i ciagle mam nadzieje ze nie spadnie wiec spada:) najlepiej zmierzyć ja w dniu spodziewanej @ i po wtedy mozna myslec ze moze byc sie w ciazy. Ja juz drugi miesiac mam mdlosci, zawroty wysoka temp. i co z tego jak @dostaje wtedy juz niewiem czy cos ze mna nie tak i obwiniam sie o wszystko. ze za duzo chodze, ze za bardzo chce i dlatego sie nie udaje, teraz nabijam sobie glowe tym ze nie potrzebie wsadzalam paluchy aby zbadac szyjke i moze naruszylam i znowu dostalam @. Mala czarna mysle ze dzis tempka ci wzrosla, wiec pelen luuz przytul ssie i dzialajcie :) Moje poronienie bylo prawdopodobnie na skutek stresu 3 miesiace temu. Ta chec zajscia w ciaze chyba mnie blokuje albo jeszcze za wczesnie - sama sie pocieszam i probuje od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała czarna kawka 22 Ja się za eksperta nie uważam. Obserwowałam tylko 2 swoje cykle bo się za drugim razem udało już. Wszystko co wiem, wiem z internetu lub z różnych for internetowych. Skok temperatury następuje w dniu owulacji i taka podwyższona temperatura utrzymuje się do dnia wystąpienia @, ewentualnie dzień po. Ja robiłam sobie wykres, żeby ładnie to było widać. Przed owulacją temp. wynosiła 36.4-36.5 a po 36.8-37.1 (ale to kwestia indywidualna) Ja dodatkowo wspomagałam się w drugim cyklu testami owulacyjnymi i się udało:) Moja przyjaciółka natomiast miała regularne cykle i poprosiła lekarza o wyliczenie tych najlepszych dni. Zastosowała się do jego rad i za pierwszym razem się udało:) Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pytaj. Jeśli będę potrafiła to postaram się odpowiedzieć choć myślę, że najlepiej pójść do lekarza. Ja zmykam bo mam dziś wizytę u gina i kolejne usg. To już 15 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała czarna kawka 22
:) dzieki :) UU 15 tydzien to prawie połowa!! Podczytywałam was kiedyś i pamiętam jak napisałaś że sie udało!! Jakby to było ze 2 tygodnie tewmu :) Widać już brzuszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać widać:) Na razie wszystko ok. Dziś miałam też robione usg także znów widziałam bąbla:) niestety nadal jeszcze nie wiadomo co tam chowa między nogami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafii
już się pogodziłam z naturą czekam tylko na @ ma być w niedzielę i znów do dzieła, mam napisane że jutro mogę znów zrobić próbę ale już nie chcę, dla pewności rano zmierzę tylko sobie temperaturę i jak gdzieś wyczytałam jest przed @ powyżej 37st.i się utrzymuje to można jeszcze liczyć na ciążę? jeszcze jedno mnie zastanawia dzisiaj strasznie boli mnie brzuch jak na @ tylko nigdy tak nie miałam i zaobserwowałam białawy śluz a przed @ powinno być sucho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, wróciłam z urlopu, było wspaniale, poza tym że jeszcze ze 2 razy miałam te krwawienia ale w mniejszej juz ilosci i brazowawe plamienie ale na razie ustalo. wrocilam dzis i od razu zrobilam te same testy co przed wyjazdem tydzien temu i tym razem juz krecha ciazowa ciemniejsza od testowej, wiec wyglada ze HCG rosnie, ale to i tak na razie te testy o czulosci 10. musze zakupic w aptece te normalne bo juz powinno wyjsc na takich i w pon lece do gina bez kolejki, powiem ze mialam krwawienia i jestem w ciazy i musi mnie przyjac poza kolejka. pewnie dostane duphaston jak w poprzednich ciazach, no i najwazniejsze to usg, czy wszystko ok. co do urlopu to bylo super, domki nad oceanem, basen, ale ja nie pływałam tak na wszelki wypadek, dzieciaki za to sie chlapały w basenie codziennie. troche sie martwie bo nie bylo tam "domowego jedzenia" tylko takie gotowe wiec nie wiem co tam bylo tak na prawde, ale staralam sie zeby jakies warzywa tez goscily na talerzu, najgorzej bylo z nabialem bo go tam poprostu nie bylo i dopiero teraz uzupelniam, ale mam nadzieje ze przez ten tydzien nie zabraklo malenstwu witain i mineralow. nie wiem tez jak to bylo z alkoholem w okolicy poczecia dziecka, bo byly te mecze i nie wiem czy cos nie upilam od meza odrobine ze szklanki piwa, jak bylam przekonana ze sie nie udalo, no ale tego juz i tak sie nie da cofnac. odwiedzilam NMP w Fatimie i sie pomodlilam za mojego bobaska i tyle tam moglam zrobic. teraz wracam do poprawnej diety, swiezy soczek z buraczkow jablek i marchwii juz wypity i biore sie do zdrowego obiadku. odezwe sie w pon jak juz bede po wizycie u gina:) a tak w ogole to od jutra sprobuje zmierzyc ta tempke zeby powiedziec na wizycie czy rzeczywiscie dalej mam tak samo niska. ciekawe co na to ginekolog, czy w ciazy moze byc niska temperatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniczynko moje GRATULACJE, ściskam Cię z całej siły, i cieszę się razem z Tobą... Widzisz jakiego natura spłatała Ci figla, tak sprawdzałaś pilnowałaś, myślałaś, że bezowulacyjny a tu NIESPODZIANKA... :D Oby jak najwięcej takich niespodzianek... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udostępniam link do sprawdzonego kalkulatora ciąży i porodu. u mnie przy drugim dziecku go używałam i wszystko się sprawdziło. ten dokładnie pokazuje dni i tygodnie ciąży.serdecznie polecam zaciażonym:) http://dziecko.haczewski.pl a opis tygodni ciąży jest chyba najlepszy na mamazone.pl: http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafii
wczoraj wieczorem mnie jeszcze pokorciło i zmierzyłam sobie temperaturę 37,2 nawet trochę się ucieszyłam bo na razie brak @ oznacza jeszcze szansę na ciążę, ale rano moje marzenia się rozwiały 36,9 czyli temp. spada i jestem w tym cyklu bez szans na dzidziusia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Koniczynko, mam silne przeczucie, że wszytsko bedzie dobrze z Twoją ciążą, a dupka dostaniesz na pewno:):):) I kobiecA INTUICJA MI MÓWiŁA, ŻE JAK WRÓCISZ Z URLIOPU TO BĘDA DALEJ 2 krechy. Bardzo fajnie, że byłaś sie pomodlic w tym pięknym miejscu, Matka Boska uchroni Twojego maluszka. Słyszałam o takich przypadkach krwawień w początkach ciązy, i na to jest rada luteina albo własnie duphaston do 3 miesiąca, mało stresu, łykaj dalej kwas foliowy, zdrowo się odżywiaj, przede wszystkim nie dżwigaj za dużo i za 8 miesięcy będzie Twój maluszek:):):) Masz już typowe objawy ciązowe? Jak apetyt i samopczucie? Pewnie lec do gina, na pewno Cie wciśnie. Do reszty dziewczyn z forum, ja tez mam często czarne mysli, że nie zajdę, mm teraz 10dc, wczoraj miałam sluz płodny, ale tylko trochę, cały czas go nie czuję, zaczęłam łykac wiesiołek, dzięki za radę Koniczyno. W którym dniu miałas owu? I iludniowe masz cykle, jak tak średnio 26-27. Jak myslisz, kiedy mam owu? I codzienny seks jets wskazany czy tylko osłabia plemniczki? I czy po pozytywnym tescie owu trzeba od razu do działania czy to dopiero za 24godziny owu? Czy seks na dzien przed pozytywnym testem ma sens? Dzięki z góry za opowiedż. Elizabeth, zajdziesz, wiem, że tak będzie, tylko się nie martw na zapas, od teraz dziłamy, jaki masz dc? Fajnie by było zajsc razem:) Głowa do góry. Alex, ale czas leci, już 15 tydz...Masz jakies przeczucie, czy to chłopak czy dziewczynka????? Domyslam się jak byłas wzruszona patrzac na swojego maluszka na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane ja tylko chcialam potwierdzic ze jestem w ciazy. Od jutra zaczynam 7 tydzien, szkoda ze narazie ten piekny okres znow przyslania mi zle samopoczucie. Nie mam apetytu i co dzien wieksze mdlosci. Ale zrobie wszystko zeby to przetrwac. Pozdrawiam Was serdecznie i zycze szybkiego zafasolkowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutka, ja tez myślałam że nici z ciązy bo sks byl tylko raz po naszym przegranym meczu czechy-polska 16.06 w 12 godzin po pozytywnym tescie LH i chyba przez tydzien potem byla niska tempka tak jak na poczatku cyklu wiec bylam pewna ze nic z owu w tym czasie. dalej cos mi nie pasuje bo pleniki zyja chyba wlasnie do tych 6 dni i to te zenskie, wiec albo sie udalo w ostatnim momencie i owu byla pozniej i bedzie dziewczynka albo nie wiem jak to sie stało. potem ze złości już nie mierzyłam tempki i chyba nawet sie napilam raz piwa bedac przekonana ze ze staran nici. teraz po powrocie zmierzylam pierwszy raz tempke i bylo 36,7 wiec poszla wyzej bo normalnie bylook 36,4 ale nie skoczyla jakos bardzo, tylko troche i w dodatku nie wiem kiedy skoczyla bo przestalam mierzyc. czy to ciąża zobacze dopiero na usg, moze mam urojona, albo jutro tez bo poszlam dzis na beta HCG do przychodni i jutro wynik kolo 12tej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do objawów, to na razie ich za bardzo nie ma. chyba z raz mnie zemdliło na wjedzie ale tez podróżówalismy troche w autokarze wiec to też moze byc choroba lokomocyjna. martwi mnie też że mnie piersi nie bolą jak na razie, a w poprzednich ciążach miałam bardzo wrażliwe i mnie kłóły, teraz nic nie czuje, ale też fakt że pół roku temu dopiero przestałam karmić piersią wieć mam też teorię że mogą być zahartowane 2 letnim karmieniem piersią i może nie są takie czułe na zmiany hormonalne. jedynym objawem jaki się pojawił już w połowie cyklu to byly ciągnięcia w podbrzuszu, bóle brzucha i wzdęcia ktore mam do dzis. wtedy się ktoś na forum śmial ze nie ma tak wczesnie objawow ciazowych, a jednak mialam bole i potem dodatni test ciążowy. Może przy 3 cim dziecku juz to mocniej odczuwam. na pewno wiem ze macica wieloródek jest bardziej wycwiczona i czesciej sa skurcze. ruhy dziecka tez sie wyczuwa wczesniej a po porodzie macica sie kurczy duzo szybciej niz u pierworódek, po drugim porodzie miałamintensywniejsze bóle skurczowe macicy i juz bez srodkow przeciwbolowych sie nie obeszlo. wowczas położna mnie "pocieszyła" że przy 3 cim dziecku bedzie jeszcze bardziej bolalo po porodzie. jak się uda zrobić usg w pon, to bede juz pewna na 100% czy to ciąża czy nie. wg miesiączki w pon bedzie koniec 6 tygodnia, a jeżeli owulacja była tydzień póniej to koniec 5 tygodnia, więc już powinno być coś widac na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutka Co do płci to sama nie wiem. W domu wszyscy mają przeczucie że to chłopak, nawet mówią o dzidziusiu "on" a ja myślę, że może być dziewczynka:) Sądzę, że najpóźniej we wrześniu będę już wiedzieć no chyba że się dupcią wypnie i nie zobaczymy:) Na razie lekarz mówi, że wszystko jest w porządku. Bobas ma 10cm. Ja też czuję się dobrze. Zastanawiam się tylko, czy nie jem za mało. Teraz gdy było tak gorąco to najchętniej bym tylko piła i jadła owoce. malinka i koniczynka dbajcie teraz o siebie, nie przemęczajcie się i napewno wszystko będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutka- u mnie dzisiaj 8 dc....a już czuję jak się podcieram śluz, (nie sprawdzam już tak dokładnie, nie mogę fiksować), więc nie wiem kiedy zacząć działać....ostatni cykl miałam 27 dniowy, ale częściej mam 29 dniowe cykle..... Może od jutra co drugi dzień? Straciłam jakoś zapał do tego wszystkiego...u mnie 6 cykl starań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Elizabet1204 , jesteśmy w podbnym dc, ja mam 10ty, i wiesz, też miałąm sluz typowo płodny w 8mym no i był seks na wszelki wypadek. I dzis z rana. Ale dziś śluzu już nie czuję. U mnie cykle 26-27dniowe, ciekawe kiedy owu. Elizabeth testujesz testami owu? Ja mialam nietestowac, ale wczoraj zaczęłam i o 18.30 testowa prawie jak kontrolna, więc może dzis będzie równa. Czy seks dzien przed pozytywnym testem może być owocny? Kochane, jak to jest z plemniczkami czy seks codziennie przez 4 dni do dnia owu nie osłabi ich? Bo różne są szkoły na temat. Koniczynko, co ciąża to inne objawy, cyckami się nie sugeruj. Na pewno jesteś w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutka- jak się aż tak nie znam, ostatnie 2 cykle były właśnie ze starankami codziennie i nic z tego nie wyszło, dlatego tak myślałam, że zmienię taktykę i będziemy się starać co 2 dzień... Ja nie używam testów owulacyjnych... Ale jak teraz się nie uda to może zacznę...bo TSH mam w normie, endokrynolog kazał się starać, bo dobry moment, a nam nie wychodzi... Tak bardzo bym chciała żeby ten 6 cykl był znowu dla mnie szczęśliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafii
no i stało się obudził mnie straszny ból przyszła @ dla pewności rano temp.36,9 i test negatywny:( wyliczyłam @ na 15/07 a przyszła 2 dni wcześniej to wygląda na to że się spóźniłam ze staraniami bo owulacja nastąpiła 2 dni wcześniej czyli 29/06, a nie 01/07 bo wtedy była akcja i wniosek jest prosty tylko zastanawiam się dlaczego 01/07 bolały mnie jajniki jak na owulację. A z tymi testami owul. to sama nie wiem 29/06 pokazał idealne 2 kreseczki, 30/06 już nie były identyczne i to właśnie wtedy należało działać bo minęło ponad 24godz. a ja głupia czekałam do 01/07 no to teraz mam :(. Teraz jestem taka mądra, ale napiszcie mi proszę czy mam rację po czasie, no i jeszcze proszę napiszcie czy któraś z was umie obliczyć średnią cyklu bo ja mam raz 31,30,29 mam dodać wartości do siebie i podzielić przez miesiące? i czy do obliczenia cyklu wystarczą 3 poprzednie czy więcej? myślałam że cykle mam 31 dlatego kalkulator wyliczył mi na 01/07 sama wpędziłam się w maliny. Ja chyba też będę jedną z tych co nie obejdzie się bez problemów z zajściem w ciążę :( ale pozostałym serdecznie gratuluję i codziennie czytam co nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×