Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morelkaaa

Kobiety, które starają się o dziecko -zapraszam na pogaduchy

Polecane posty

Gość Karamel
Ajka czytalam o roznych przyczynach takich plamien. Nadzerka odpada, przynajmniej przy ostatniej wizycie u Gina jej nie bylo wiec podejzewam progesteron. Juz tyle czasu sie staramy ze chociaz z reguly jestem optymista to mam takie mysli ze moze nigdy nie bede mama... W kazdym razie czekamy na in-vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki :) Co za pogoda u mnie od samego rana leje, bleee aż się nie chce wychodzić... Karmel rozumiem, że jesteś pod stałą kontrolą gina tak? Miałaś już IUI, że już myśleliście o IVF? Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karamel
Morelka Ja mieszkam w Anglii I tutaj invitro przysluguje Ci za darmo jesli sie "zakwalfikujesz" wiec my sie zapisalismy. Nie stac nas niestety normalnie na invitro wiec jest to dla nas jedyna szansa. Dziewczyny poradzcie bo nie wiem co myslec.. Moje plamienia skonczyly sie wczoraj i nie wiem czy mam je liczyc jako przedwczesny okres czy isc do lekarza na wywolanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Karamel z tego co mi mówił gin to plamienia zalicza się do starego cyklu o ile to nie zywa krew a plamienia 1 dc -żywa krew jak się pojawi. a kiedy macie termin na in vitro ? trzymam kciuki już dosyć sie naczekałaś !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super, że w Anglii jest to refundowane, bo my w Polsce chyba nigdy się tego nie doczekamy :( Co do plamień może idź do lekarza, żeby się upewnić że wszystko jest ok, lepiej tego nie lekceważyć. Xrozza ma rację co do obliczania cyklu. xrozza, wpisałam CI "N" za nieobecność wczoraj :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh Morelko poprawie się obiecuje ;D kurcze szkoda właśnie że u nas to nie jest refundowane ;/ale co u nas jest ;/ jak u nas ludzie na raka nie maja leczenia a co dopiero żeby in vitro refundowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, jak się słucha w TV o tych lekach na leczenie raka tj. coś strasznego ... :( Ja podejrzewam, że IVF jeszcze długo, długo nie będzie refundowane... Także u nas IVF to luksus :( a jak już słyszę, że to nieetyczne, to mnie szlak trafia... To niech to powiedzą prosto w oczy tym osobą, dla których tj ost. deska ratunku, albo spojrzą w oczy dzieciom, które są z in vitro. xrozza, o 15 masz gin tak? Daj odrazu znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak na 18 mi sie przesuneła wizyta dam znać Ty też! ;D ja tam nie zwracam uwagi na tych wszystkich co tak plotą by pleść że nie etyczne że takie że siakie poprostu nie mają zielonego pojęcia i tak gadają bez sensu niewiedzą jak to jest latami walczyć o dziecko pierwsi do oceniania i rzucania kamieni uhhhh ja nie mam nic przeciwko tej metodzie i uważam ją za zbawienną dla niektórych jak ktoś niechce to niech nie robi in vitro ale niech nie ocenia innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to tez paranoja.. niech sie postawia w sytyacji rodzin gdzie nie stac ich na wizyty, lakarstwa a nie mowiac juz o invitro a chcą mniec dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) czytam wasze wpisy na okrągło gwarno tutaj to dobrze:) słuchajcie czytałam o tych plamieniach o jeśli miałam 14 kwietnia tylko plamienie a żywa krew pojawiła się 15 kwietnia to który jest dniem 1dc bo muszę niedługo zacząć brać duphaston i mam go brać 16 dc i jak bym liczyła od 13 kwietnia to musiałabym brać 29 kwietnia kurcze pogubiłam się już w tym wszystkim,aha a wiecie może czy duphaston można brać z kwasem foliowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie ma przeciwskazan to tego aby brac kwas i dupka w jednym czasie. Ja tez nigdy nie wiem jak to liczyc -zazwyczaj biore pierwszy dzien jak mam normalne krwaiwenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna :) Zamiast tak nas podczytywać, odzywaj się częściej kochana :) a nie tak cichutko siedzisz :p CO do plamień mam takie samo zdanie jak Xrozza wyżej ;) Ja też na 18 do gina, ale będę późno w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mój pęcherzyk ma pękac dziś albo jutro ale raczej jutro ma 21 mm gadałam z lekarzem i sumie ustaliliśmy że ide na histeroskopie na początku lipca i boje się tego cholrenie to badanie ma wykluczyć zrosty niedrożność i inne cuda co u Was ?Morelko napisz jak będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja juz po wizycie....jestem trochę rozczarowana tą wizytą... chyba gin mial kiepski dzien bo jakoś nie byl dzisiaj rozmowny a ja się bałam tej wizyty jakby to był moj pierwszy raz .. ;)) stwierdzil ze nie widać żadnego pecherzyka juz- ze wyglada mu na to ze pekl i sie wchłonał. Tydzień temu mial tylko 14mm a teraz (20dc) żadnego śladu po nim... cos mi tu podejrzanie wygląda..kazał być dobrej mysli ... co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się po powrocie ze stolicy, oj zmęczyłam mnie ta Warszawka:) Dzwoniłam też do gina, bo miałam od soboty iść na monit,ale że wyjeżdżamy, to umówiłam się,że wpadnę w sob rano-9dc i zobaczymy czy w ogóle moje pęcherzyki startują, a później będziemy strzelać w ciemno. Co prawda mam testy owu w domu,ale one mi nigdy nie wychodzą, więc nie będę się nimi stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już po wizycie :) ja mam 11 d.c. i są 2 domniujące pęcherzyki 16 i 14, reszta jakaś mniejsza. Z tych dwóch może cosik być, jutro wieczorem mam sobie podać zastrzyk na pękniecie Ovitrelle. W związku z moim i gin wyjazdem to była ost wizyta tym cyklu. Potem ost 3 cykl z CLo i jak też nie zaskocze, czeka mnie HSG i inseminacja, tak zadecydowaliśmy. Do insemki będzie cykl na Gonalu, a że do tanich nie należy ginka mówiła żeby lepiej podejść na IUI. Xrozza, dobre wieści i chyba będziemy razem testować ;) Masz też coś na pękniecię, czy naturalnie? NIc nie słyszałąm na temat tego zabiegu... Na czym on polega? psioszka, co slychać w wielkim świecie? Dobrze, że chociaż pójdziesz w 9dc, przynajmniej będziecie coś wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa, kurcze troche dziwny ten lekarz , może faktycznie miał zły dzień ;) JAk to się wchłonął pęcherzyk ... Słuchaj leć może na progesteron będziesz miałą pewnośc czy była owulka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelko pękają mi same nie musze brac zastrzyków i mam maluśką nadzieje malusieńką że nie będe musieć iśc na to badanie bo nie chce i się go boje to jest coś jak drożnośc tylko sprawdza wszystko między innymi tez drożność i takie tam zrosty polipy i inne ogólny ogląd macicy a jak cos takiego jest to odrazu lekarz usuwa tylko że na nfz umnie w szpitalu tego nie ma i gin mi może zrobić prywatnie 850 zł. ;/ i pod narkozą Morelko trzymam na Nas kciuki żebyśmy nie musiały podchodzić już do niczego !!!!!!!!!!!!!!!!!!! i za inne dziewczyny też trzymam justa zrób progesteron w 23 dc jak mówi Morelka jak wyjdzie coś koło 20 tzn ze owu była i nie ma bata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelkaaa ponoc to naturalne ze po pęknieciu się wchłania- tak odpowiedzialy dziewczyny na innym forum .. .. nie rozumiem tego jak mozna miec dyzur w szpitalu prez calą noc a następnego dnia przyjmować w przychodni od godziny 10 do 19:30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no nic przyjemnego to badanie pewnie :( ja będę miała to HSG jakoś też na końcu czerwca, początku lipca. Ja HSG i insemkę będę miała robione na NFZ. Obyśmy nie musiały przez to przechodzić. Narazie trzymam kciuki za nas i pozostałę dziewczyny, oby ten cykl okazał się dla nas szczęśliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam mieć to na koniec czerwca ciągle nam się daty zlewają zobaczysz jeszcze urodzimy w ten sam dzień ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelkaa nie boj sie HSG.. naprawde nie jest takie straszne...trwa doslownie 10 min albo i to nie wiec naprawde jest do wytrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xrozza, hheheh kto wie, może :D justa, wiem, że na pewno jest do przejścia, ale do przyjmenych nie należy prawda ;) Ty już miałaś robioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam w pazdzierniku tamtego roku. wg mnie gorsze jest odchodzenie znieczulenia (bo kreci sie w glowie strasznie ) niz cale badanie. Fakt ze jest kepujące bo musisz rozebrać się przy wiekszej ilość osób( ja do tego mialam jeszcze na sali widownie w postaci studentów) ale dla upragnionego efektu my kobiety jestesmy w stanie duzo znieść. Tak w ogole to trzymam za WAS dziewczyny kciuki abyście sie przestraszyly tego badania i zaszly w ciaze przed ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa ;) ja też będę miała robione to badanie w szpitalu klinicznym, a studenciaków tam pełno :D no ale co zrobić, jak mus to mus ;) DObra kobietki ja ide spać, bo padam a twarz ;) Dobrej nocy, buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie bójcie się HSG, ja miałam robione 2 tygodnie temu. Jestem największą panikarą na świecie i mam niski próg bólowy, a nie miałam robionego w narkozie.Dostałam tylko ketonal p/ból dożylnie i tyle. Samo badanie trwa nie dłużej niż 10min.Nie jest to najprzyjemniejsze badanie,ale to przeżycia. Boli jak na @, a jak są nie drożne jajowody to trochę mocniej- ja miałam prawy niedrożny,ale właśnie pod wpływem kontrastu na badaniu się przetkał.Sekundowe ukucie. Wróciłam na sale, zjadłam śniadanie i poszłam do domu.Wyszłam do szpitala o 7:00 a wróciłam po9:00. Co do płatności-ja skierowanie miałam z prywatnego gabinetu ,a zrobiłam w szpitalu na NFZ.Poza tym jak w jednym szpitalu tego nie robią, to dziewczyny próbujcie w innym, nie ma sensu płacić za to takieeee pieniądze! Skierowanie jeśli macie, to przyjmą Was w każdym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie niewiem co robic iśc prywatnie do lekarz któremu ufam i jest specem czy państwowo do szpitala gdzie nie znam rzednego lekarza boje się że ktos mi cos spartaczy!!! a u mnie dziś sie bzykamy bo chyba pekł bo mnie cos tam kuło rano a teraz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×