Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beata04

Alimenty na dorosłą córkę mojego męża

Polecane posty

Gość tititititititit
skoro jest takie prawo, że musi płacic to musi ale może wnieście o zmniejszenie ze względu na trudna sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieczu a jednak jesteś
miecz damoklesa 1) ta młoda dama nadal sie uczy i nadal jest córka swojego ojca-ona nie bierze alimentów na swoje dziecko a na siebie (kiedy dziecko zostaje sierota otrzymuje rentę rodzinną do 25 roku życia chyba że ostatni rok nauki przypada na 26 rok życia- wtedy o ten rk się wydłuża pobieranie renty) uhm.. znam nawet wysokość takich rent. sąsiadka po smierci meza na czwórke dzieci dostała łacznie 900 zł Renta rodzinna wynosi: dla jednej osoby uprawnionej - 85% świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu dla dwóch osób uprawnionych - 90% świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu dla trzech i więcej osób uprawnionych - 95% świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu. sasiadki mąz musiał malutko zarabiać albo też nie zbyt krótko pracował i podstawa była zbyt niska córka brata otrzymała 1300 zł tu o alimentach na własne dziecko renta była przykładem do jakiego momentu należy płacić na dziecko 2) beata sama była samotna matka brała zasiłki i alimenty od państwa (doczytaj-kwota po 170 zł+ rodzinne+ dodatek z tytułu samotnego wychowywania dzieci) mimo że żyła w konkubinacie i miała z tego tytułu dodatkowa kasę która nie ujawniała. Czy twoim zdaniem w jednym wypadku można kłamać i żyć na cudzy koszt a w innym już nie? Myślę że to jej kłamstwo sie teraz zemściło umkneło mi ... niezależnie od wszystkiego mówisz chyba o jakichs koszmarnie niskich kwotach - całość tych wymienionych przez ciebie dochodów od państwa nie przekroczy 400 zł mówię o nieuczciwości,o kłamstwie poza tym kiedy beaty dzieci z pierwszego małżeństwa były małe przestał istniec bank alimentacyjny a państwo wypłacało jedynie zaliczke alimentacyjna w kwocie 170 zł-pierwszy mąż beaty również powinien płacic mimo tych 170 zł na jedno dziecko chyba masz problemy z liczeniem 3) beata dokładnie jak córka jej męża bierze nie ujawniając swoich dochodów na czym oparłaś tę tezę? doczytałam -w jednym poście pisała o tym ze żyła w konkubinacie i mieszkała pod jednym dachem w nastepnym poście nazwała samotne matki patologią a w kolejnym napisała ze była samotna matką i jej dzieci otrzymywały po 170 zł w jeszcze innym poście doczytałam jak ktoś kto zna beatę pisał o jej uczciwości wobec innych.... 4) skąd ty wiesz że beaty wersja jest prawdziwa? może jest sama,może tez choruje,może facet od niej sie odwrócił,może jej dziecko (wnuk jej męża) ma równiez problemy zdrowotne i stad dalsze pobieranie alimentów które przecież zostały zasądzone a nie uchylone nie wiem, zaznaczyłam to w jednej ze swoich wypowiedzi. ale odnieść się mogę tylko do JEJ wersji więc nie krytykuj kogos kogo nie znasz,kogś o kim wiesz tylko z jednej strony prawo jest takie jaki jest ale poza nim sa jeszcze obowiązki rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość di beaty
skoro jestes tak pewna o wysokości dochodów swojej pasierbicy,o jej możliwościach to po jaka cholere pytasz tu na forum i prosisz o rady!! nie szkoda tobie czasu i nerwów? Zrób sobie w tym czasie rachunek sumienia i postaraj sie postawic na miejscu swojej pasierbicy-podejdź do niej z miłościa a nie z nienawiścią Sama sobie odpowiedz jaka ty byłaś w jej wieku-czy byłas tak doskonała,tak uczciwa.. powołujesz sie na wiarę,na Boga czyż nie on mówił "jesli ktoś ciebie pięścią ty go chlebem" nie musisz się zaprzyjażnić z pasierbicą ale nie musisz byc jej wrogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieczu a jednak jesteś miecz damoklesa 1) ta młoda dama nadal sie uczy i nadal jest córka swojego ojca-ona nie bierze alimentów na swoje dziecko a na siebie (kiedy dziecko zostaje sierota otrzymuje rentę rodzinną do 25 roku życia chyba że ostatni rok nauki przypada na 26 rok życia- wtedy o ten rk się wydłuża pobieranie renty) uhm.. znam nawet wysokość takich rent. sąsiadka po smierci meza na czwórke dzieci dostała łacznie 900 zł Renta rodzinna wynosi: dla jednej osoby uprawnionej - 85% świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu dla dwóch osób uprawnionych - 90% świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu dla trzech i więcej osób uprawnionych - 95% świadczenia, które przysługiwałoby zmarłemu. sasiadki mąz musiał malutko zarabiać albo też nie zbyt krótko pracował i podstawa była zbyt niska córka brata otrzymała 1300 zł tu o alimentach na własne dziecko renta była przykładem do jakiego momentu należy płacić na dziecko 2) beata sama była samotna matka brała zasiłki i alimenty od państwa (doczytaj-kwota po 170 zł+ rodzinne+ dodatek z tytułu samotnego wychowywania dzieci) mimo że żyła w konkubinacie i miała z tego tytułu dodatkowa kasę która nie ujawniała. Czy twoim zdaniem w jednym wypadku można kłamać i żyć na cudzy koszt a w innym już nie? Myślę że to jej kłamstwo sie teraz zemściło umkneło mi ... niezależnie od wszystkiego mówisz chyba o jakichs koszmarnie niskich kwotach - całość tych wymienionych przez ciebie dochodów od państwa nie przekroczy 400 zł mówię o nieuczciwości,o kłamstwie poza tym kiedy beaty dzieci z pierwszego małżeństwa były małe przestał istniec bank alimentacyjny a państwo wypłacało jedynie zaliczke alimentacyjna w kwocie 170 zł-pierwszy mąż beaty również powinien płacic mimo tych 170 zł na jedno dziecko chyba masz problemy z liczeniem 3) beata dokładnie jak córka jej męża bierze nie ujawniając swoich dochodów na czym oparłaś tę tezę? doczytałam -w jednym poście pisała o tym ze żyła w konkubinacie i mieszkała pod jednym dachem w nastepnym poście nazwała samotne matki patologią a w kolejnym napisała ze była samotna matką i jej dzieci otrzymywały po 170 zł w jeszcze innym poście doczytałam jak ktoś kto zna beatę pisał o jej uczciwości wobec innych.... 4) skąd ty wiesz że beaty wersja jest prawdziwa? może jest sama,może tez choruje,może facet od niej sie odwrócił,może jej dziecko (wnuk jej męża) ma równiez problemy zdrowotne i stad dalsze pobieranie alimentów które przecież zostały zasądzone a nie uchylone nie wiem, zaznaczyłam to w jednej ze swoich wypowiedzi. ale odnieść się mogę tylko do JEJ wersji więc nie krytykuj kogos kogo nie znasz,kogś o kim wiesz tylko z jednej strony prawo jest takie jaki jest ale poza nim sa jeszcze obowiązki rodziców Mówicie o dzieciach, a tutaj chodzi o dorosłą kobietę. Ten ktoś kto mnie zna jest byłą żoną mojego męża, bo nikt inny, znany przeze mnie nie jest mi wrogiem, ja nie otaczam się ludźmi takiego pokroju z popapranymi przekonaniami, bo faszyści też doszukiwali się żydowskiego pochodzenia do 5 pokolenia!!!!!!!!!! i tylko ona robi krecią robotę:) ale jak to lubi niech robi - bo to ona robi. Jej pies jej pchły. Mnie to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
di beaty skoro jestes tak pewna o wysokości dochodów swojej pasierbicy,o jej możliwościach to po jaka cholere pytasz tu na forum i prosisz o rady!! nie szkoda tobie czasu i nerwów? Zrób sobie w tym czasie rachunek sumienia i postaraj sie postawic na miejscu swojej pasierbicy-podejdź do niej z miłościa a nie z nienawiścią Sama sobie odpowiedz jaka ty byłaś w jej wieku-czy byłas tak doskonała,tak uczciwa.. powołujesz sie na wiarę,na Boga czyż nie on mówił "jesli ktoś ciebie pięścią ty go chlebem" nie musisz się zaprzyjażnić z pasierbicą ale nie musisz byc jej wrogiem Byłam uczciwa, jestem i będę i stąd moja niska renta. W wieku 23 lat wychowywałam już 2 dzieci, rok po roku i nie wyciągałam kasy od mojej mamy, bo po prostu ona jej nie miała, a jak miała to sama dała bez wyciągania przeze mnie ręki. Tak zostałam wychowana i uważam, że tak powinno być. Myślcie sobie i piszcie co chcecie, a ja i tak zrobię swoje, bo mam takie samo pisać na kafe jak ty i inni, a wiesz dlaczego bo są na świecie jeszcze kobiety, są mężczyźni i są ludzie tacy jak ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Beaty
Mówicie o dzieciach, a tutaj chodzi o dorosłą kobietę. MÓWIMY O DZIECKU TWOJEGO MĘŻA KTÓRY WŁAŚNIE ZOSTAŁ DZIADKIEM!!!! JUŻ TYLE RAZY WYTYKANO TOBIE ŻE JAKO DOROSŁA KOBIETA Z DZIEĆMI ZAMIESZKAŁAŚ U MATKI KTÓRA TOBIE POMAGAŁA,DZIĘKI KTÓREJ MIAŁAŚ WIĘCEJ NIŻ GDYBYŚ ŻYŁA TYLKO SAMA Z DZIEĆMI. GDYBY NIE TWOJA MATKA NIE SKOŃCZYŁABYŚ SZKOŁY ŚREDNIEJ BĘDĄC SAMOTNA MATKĄ Z DWÓJKA DZIECI!! TO DZIĘKI RODZICOM DZIECI MOGĄ OSIAGNĄĆ WIĘCEJ ANIŻELI BYŁYBY SAME!! TY ZAPOMINASZ O SWOJEJ MŁODOŚCI-A BYŁAŚ ŚWIETOSZKIEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powołujesz sie na wiarę,na Boga czyż nie on mówił "jesli ktoś ciebie pięścią ty go chlebem" nie musisz się zaprzyjażnić z pasierbicą ale nie musisz byc jej wrogiem A czy ja napisałam, że jestem jej wrogiem? Ona jest moim wrogiem więc zapraszam wroga do mojego domu bo tak jest napisane w Piśmie Świętym. Powołuję się na wiarę i na Boga, a wiesz dlaczego - bo gdyby wszyscy przestrzegali JEGO przykazań nie było by Sądów i córek pasożytów ... oraz złych ludzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Beaty
heh owszem byłaś dobroduszna - dawałaś wszystkim bez wyboru!! czytając ciebie można się porzygać!! Hipokrytka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Beaty
gdybys czytała Pismo Świete i rozumiałabys przesłania to bys ze zwykłej uczciwości nie oczerniała ani swojej pasierbicy ani jej matki,nie wypisywałabys historii a po cichutku bez rozgłosu załatwiłabys sprawe o której tak sie rozpisałas,nie atakowałabyś żadnej z nas i nie pluła jadem na tych którzy maja inne zdanie niz ty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Beaty Mówicie o dzieciach, a tutaj chodzi o dorosłą kobietę. MÓWIMY O DZIECKU TWOJEGO MĘŻA KTÓRY WŁAŚNIE ZOSTAŁ DZIADKIEM!!!! JUŻ TYLE RAZY WYTYKANO TOBIE ŻE JAKO DOROSŁA KOBIETA Z DZIEĆMI ZAMIESZKAŁAŚ U MATKI KTÓRA TOBIE POMAGAŁA,DZIĘKI KTÓREJ MIAŁAŚ WIĘCEJ NIŻ GDYBYŚ ŻYŁA TYLKO SAMA Z DZIEĆMI. GDYBY NIE TWOJA MATKA NIE SKOŃCZYŁABYŚ SZKOŁY ŚREDNIEJ BĘDĄC SAMOTNA MATKĄ Z DWÓJKA DZIECI!! TO DZIĘKI RODZICOM DZIECI MOGĄ OSIAGNĄĆ WIĘCEJ ANIŻELI BYŁYBY SAME!! TY ZAPOMINASZ O SWOJEJ MŁODOŚCI-A BYŁAŚ ŚWIETOSZKIEM? MÓJ MĄŻ ZOSTAŁ DZIADKIEM NIE WŁAŚNIE ALE PONAD ROK TEMU, A JAK SIĘ DOWIEDZIAŁ, ŻE ZOSTAŁ DZIADKIEM OD KOLEGI, BO PRZECIEŻ CÓRKA O TYM FAKCIE GO NIE POINFORMOWAŁA, BO PO CO? A TY MATKO, GDZIE BYŁAŚ JAK TWOJA CÓRKA W WIEKU 21 LAT ROMANSOWAŁA Z DOROSŁYM ŻONATYM MĘŻCZYZNĄ, Z KTÓRYM MA DZIECKO A TEN MĘŻCZYZNA MA 36 LAT? GDZIE BYŁAŚ? JA SZKOŁĘ ŚREDNIĄ SKOŃCZYŁAM DUŻO WCZEŚNIEJ, NIM TY NAUCZYŁAŚ SIĘ MÓWIĆ, BO DO DZISIAJ MÓWIĆ SIĘ NIE NAUCZYŁAŚ I JESTEŚ Z TEGO POWODU OPÓŹNIONA W ROZWOJU, BO BREDZISZ W AMOKU, ALBO SIĘ ZNÓW NAPIŁAŚ - UWAŻAJ ALKOHOL SZKODZI ZACHORUJESZ NA MARSKOŚĆ WĄTROBY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Beaty heh owszem byłaś dobroduszna - dawałaś wszystkim bez wyboru!! czytając ciebie można się porzygać!! Hipokrytka!! Słabego masz informatora, do bani,weź takiego jak ja, co będziesz miała wszystko na piśmie. To jedź do rygi... ty jedziesz do rygi z przepicia, nie pij tyle bo mylisz pojęcia i wszystko ci się już pokręciło kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Beaty
my sie nie znamy-ja czytam ze zrozumieniem-czyłam o tobie w poscie twojej znajomej i zobacz sama jaka jest twoja wiara.... wiesz pisz juz co chcesz-wygraj sprawę ale obys przez to nie przegrała życia i wcale nie mówie tu o pozwie o odstapieniu od płacenia alimentów a o twoim podejściu,o twoich metodach,o podstepie i nienawisci powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Beaty gdybys czytała Pismo Świete i rozumiałabys przesłania to bys ze zwykłej uczciwości nie oczerniała ani swojej pasierbicy ani jej matki,nie wypisywałabys historii a po cichutku bez rozgłosu załatwiłabys sprawe o której tak sie rozpisałas,nie atakowałabyś żadnej z nas i nie pluła jadem na tych którzy maja inne zdanie niz ty!! Po cichutku to robili faryzeusze i komunitywa ... oraz tacy jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty awanturnicy
szok co ta wypisuje!! uważacie że autorka jest przemiłą macochą? ja bym nie chciała z taką awanturnicą nawet siedzieć na ławce-niech by ja coś wyprowadziło z równowagi to pewnie mnie by sie tez oberwało a co tu mówic o przebywaniu w jej domu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Beaty my sie nie znamy-ja czytam ze zrozumieniem-czyłam o tobie w poscie twojej znajomej i zobacz sama jaka jest twoja wiara.... wiesz pisz juz co chcesz-wygraj sprawę ale obys przez to nie przegrała życia i wcale nie mówie tu o pozwie o odstapieniu od płacenia alimentów a o twoim podejściu,o twoich metodach,o podstepie i nienawisci My się nie znamy? No proszę, a to jakaś nowość teraz, a ja już myślałam, że ty mnie znasz lepiej ode mnie. Ty mi wytykasz metody, spójrz na własne metody... przegrana to ty już jesteś i to nie tylko w Sądzie... To ty zapoczątkowałaś tę wojnę - wygrałaś nie jedną bitwę stosując właśnie nieuczciwe metody - a teraz przegrasz wojnę, bo kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Alimenty na dorosłą córkę mojego męża 1 2 3 12 | nast. 11:53 beata04 Witam, chciałabym poznać Wasze opinie odnośnie alimentów na dorosłą 23-letnią kobietę, która studiuje zaocznie, mieszka ze swoim konkubentem w jego mieszkaniu, mają roczne dzieciątko, wspólnie prowadzą działalność gospodarczą (ona nieoficjalnie), ponadto ona korzysta z wszystkich przywilejów jako samotna matka, od mojego męża pobiera co miesiąc 700 złotych alimentów. Ja jestem według niej tą wiedźmą, która niby zabrała jej ojca. Jestem z jej ojcem po ślubie, mamy dwoje dzieci, w wieku 7 i 10 lat, ja jeszcze na dokładkę zachorowałam na raka złośliwego piersi, po czym przeszłam na rentę. Aktualnie toczy się postępowanie w Sądzie odnośnie unieważnienia alimentów. Ona nie odpuszcza, bój jest strasznym przeżyciem, ona uważa (tak opisała w odpowiedzi na pozew), że ona urodziła się pierwsza, więc jej ojciec powinien zapewnić byt a jej młodsze przyrodnie rodzeństwo nie powinno w ogóle się urodzić, a ojciec powinien jej płacić bo niestety jej się należy, chociaż ona tak naprawdę pieniędzy nie potrzebuje, to on i tak będzie jej płacił, piszę dosłownie, bo nie chce mi się już ubierać w miłe słowa tego co się naprawdę dzieje. Proszę, napiszcie jak Wy to widzicie, bo według mnie - jest to nie moralne, nie wychowawcze i w ogóle beznadziejne, bo wydaje mi się, że tak nie powinno być... ale to jest tylko moja opinia." Nie ma raka niezłośliwego:P. " [zgłoś do usunięcia] beata04 Do Beaty gdybys czytała Pismo Świete i rozumiałabys przesłania to bys ze zwykłej uczciwości nie oczerniała ani swojej pasierbicy ani jej matki,nie wypisywałabys historii a po cichutku bez rozgłosu załatwiłabys sprawe o której tak sie rozpisałas,nie atakowałabyś żadnej z nas i nie pluła jadem na tych którzy maja inne zdanie niz ty!! Po cichutku to robili faryzeusze i komunitywa ... oraz tacy jak ty." Tylko moje pismo jest święte:P.Ale znam kilkanascie metod na nowotwory:classic_cool:.Jak grzecznie poprosisz to podam:classic_cool:.Przynajmniej będziesz mogł dłużej pociągnać:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty awanturnicy
ty wiesz że gdzies dzwoni tylko nie wiesz w którym kosciele doszkol sie a wtedy sie powołuj I kiedy się modlicie, nie bądźcie niczym obłudnicy. Bo kochają modlić się stojąc w synagogach i na rogach placów, aby pokazać się ludziom. Zaprawdę, powiadam wam, otrzymują swą zapłatę. Ty zaś, kiedy się modlisz, wejdź do swego alkierza i zamknąwszy swe drzwi módl się do twego Ojca, tego w ukryciu. I twój Ojciec, który widzi to, co ukryte, odda ci. Modląc się zaś nie paplajcie niczym poganie, bo im się zdaje, że w swym wielomówstwie zostaną wysłuchani. Nie upodobniajcie się więc do nich, bo wie wasz Ojciec, czego potrzebujecie, zanim go poprosicie. Nie sądźcie, byście nie zostali osądzeni. Jakim bowiem sądem sądzicie, takim zostaniecie osądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką wam zostanie odmierzone. Dlaczego zaś widzisz drzazgę w oku swego brata, zaś w swym oku nie zauważasz belki? Albo jak powiesz swemu bratu: Pozwól mi wyjąć drzazgę z twego oka, a oto belka w oku twoim? Obłudniku, wyrzuć najpierw ze swego oka belkę, a wtedy przejrzysz, by wyrzucić drzazgę z oka swego brata. Powiedziano zaś: Kto by oddalił swoją żonę, niech jej da dokument rozwodowy. Ja zaś wam mówię, że każdy, kto oddala swoją żonę, wyjąwszy przypadek rozpusty, wiedzie ją do cudzołóstwa, a kto by poślubił oddaloną, cudzołoży. Słyszeliście, że powiedziano: oko za oko i ząb za ząb. Ja zaś wam mówię, nie przeciwstawiajcie się złemu. Ale jeśli ktoś uderza cię w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać twą tunikę, zostaw mu i płaszcz. A jeśli ktoś cię zmusza do tysiąca kroków, idź z nim dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie pożyczyć. Nie każdy mówiący mi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa nieba, ale ten, kto pełni wolę mego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie mi tego dnia: Panie, Panie, czy nie twoim imieniem prorokowaliśmy i nie twoim imieniem wyrzucaliśmy demony i nie twoim imieniem czyniliśmy liczne dzieła mocy? I wtedy oznajmię im: Nigdy was nie poznałem, odejdźcie ode mnie czyniący bezprawie. Każdy więc, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, podobny będzie do męża rozsądnego, który zbudował swój dom na skale. I spadł deszcz i wezbrały rzeki i powiały wichry i uderzyły w ów dom, i nie zawalił się, gdyż miał fundament na skale. I każdy, kto słucha tych moich słów, a nie wprowadza ich w czyn, podobny będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku. I spadł deszcz i wezbrały rzeki i powiały wichry i uderzyły w ów dom, i zawalił się, i upadek jego był wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beaty awanturnicy szok co ta wypisuje!! uważacie że autorka jest przemiłą macochą? ja bym nie chciała z taką awanturnicą nawet siedzieć na ławce-niech by ja coś wyprowadziło z równowagi to pewnie mnie by sie tez oberwało a co tu mówic o przebywaniu w jej domu ... A ty pod kogo się jeszcze podszyjesz i co jeszcze wymyślisz. Działasz na zasadzie, jak nie kijkiem to drewkiem - nudzisz mnie tym. Ile masz lat? W końcu dorośnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beaty awanturnicy ty wiesz że gdzies dzwoni tylko nie wiesz w którym kosciele doszkol sie a wtedy sie powołuj I kiedy się modlicie, nie bądźcie niczym obłudnicy. Bo kochają modlić się stojąc w synagogach i na rogach placów, aby pokazać się ludziom. Zaprawdę, powiadam wam, otrzymują swą zapłatę. Ty zaś, kiedy się modlisz, wejdź do swego alkierza i zamknąwszy swe drzwi módl się do twego Ojca, tego w ukryciu. I twój Ojciec, który widzi to, co ukryte, odda ci. Modląc się zaś nie paplajcie niczym poganie, bo im się zdaje, że w swym wielomówstwie zostaną wysłuchani. Nie upodobniajcie się więc do nich, bo wie wasz Ojciec, czego potrzebujecie, zanim go poprosicie. Nie sądźcie, byście nie zostali osądzeni. Jakim bowiem sądem sądzicie, takim zostaniecie osądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką wam zostanie odmierzone. Dlaczego zaś widzisz drzazgę w oku swego brata, zaś w swym oku nie zauważasz belki? Albo jak powiesz swemu bratu: Pozwól mi wyjąć drzazgę z twego oka, a oto belka w oku twoim? Obłudniku, wyrzuć najpierw ze swego oka belkę, a wtedy przejrzysz, by wyrzucić drzazgę z oka swego brata. Powiedziano zaś: Kto by oddalił swoją żonę, niech jej da dokument rozwodowy. Ja zaś wam mówię, że każdy, kto oddala swoją żonę, wyjąwszy przypadek rozpusty, wiedzie ją do cudzołóstwa, a kto by poślubił oddaloną, cudzołoży. Słyszeliście, że powiedziano: oko za oko i ząb za ząb. Ja zaś wam mówię, nie przeciwstawiajcie się złemu. Ale jeśli ktoś uderza cię w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać twą tunikę, zostaw mu i płaszcz. A jeśli ktoś cię zmusza do tysiąca kroków, idź z nim dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie pożyczyć. Nie każdy mówiący mi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa nieba, ale ten, kto pełni wolę mego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie mi tego dnia: Panie, Panie, czy nie twoim imieniem prorokowaliśmy i nie twoim imieniem wyrzucaliśmy demony i nie twoim imieniem czyniliśmy liczne dzieła mocy? I wtedy oznajmię im: Nigdy was nie poznałem, odejdźcie ode mnie czyniący bezprawie. Każdy więc, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, podobny będzie do męża rozsądnego, który zbudował swój dom na skale. I spadł deszcz i wezbrały rzeki i powiały wichry i uderzyły w ów dom, i nie zawalił się, gdyż miał fundament na skale. I każdy, kto słucha tych moich słów, a nie wprowadza ich w czyn, podobny będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku. I spadł deszcz i wezbrały rzeki i powiały wichry i uderzyły w ów dom, i zawalił się, i upadek jego był wielki. O Matko jaka jestem uradowana, bo zrozumiałam, że mój temat na kafe tak bardzo był potrzebny - gdy niewierny zajrzał do Pisma Świętego. Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co z tobą dinozaurze? Wymiękłaś? Trzymaj się zdrowo... gdyż ja idę spać... więc wybaczam wszystkim cokolwiek uczynili przeciwko mnie... kolorowych snów. Karaluchy pod poduchy. Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opanuj sie kobieto
O Matko jaka jestem uradowana, bo zrozumiałam, że mój temat na kafe tak bardzo był potrzebny - gdy niewierny zajrzał do Pisma Świętego. Brawo! Wiecej pokory .Zapetlilas sie w swoich wpisach . Wiecej niewiernych czyta biblie niz tych wiernych . Dodatkowqoci niewierni ,nie wybieraja sobie z religi tylko dla siebie odpowiednich regul . Co tez ty czynisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
A ja ci powiem beatko coś twój mąż jak to przeczyta to się może zacząć zastanawiać z kim żyje pod jednym dachem.Jeśli facet ma jaja to z trzaśnie drzwiami z hukiem.Z kimś kto ma tyle.nienawiści,arogancji,chamstwa,obłudy w sobie nie da się żyć.W jednym masz racje córka jeszcze ma czas na zmianę tobie jiż nawet twój bóg nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
czytam i czytam te wojny z beatą i dochodzę do wniosku, że komuś beata zalazła bardzo za skórę i tez ją nerwy ponoszą w tej walce :D ale to właśnie beata a nie te atakujące ją fruzie ma zadatki na prawego człowieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do beaty awanturnicy
??? chyba nie doczytałaś albo czytasz bez zrozumienia wszak Maria Magdalena również sie nawróciła jednak zapomniał wół jak cielęciem był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz damoklesa czytam i czytam te wojny z beatą i dochodzę do wniosku, że komuś beata zalazła bardzo za skórę i tez ją nerwy ponoszą w tej walce ale to właśnie beata a nie te atakujące ją fruzie ma zadatki na prawego człowieka ... tak mieczu, zalazłam za skórę byłej ex mojego męża oraz jej córce, a dlaczego? wszystko opisałam w tym temacie i nie trudno się zorientować i to nie są pierwsze ich ataki na moją osobę, wyobraź sobie jak się zachowała ex małżonka, kiedy zdarzyło się iż pojechałam z mężem do Sądu w sprawie o podwyższenie alimentów, ona gdyby mogła utopiła by mnie w łyżce wody... klepała bezsensu, że mnie to powinno się dzieci zabrać do domu dziecka, a mnie ... a ona zrobi wszystko wsadzi do więzienia ? kiedyś to wszystko bardzo przeżywałam i być może wpłynęło to na rozwój mojej choroby, ale w moim życiu Bóg tak kierował, że znalazłam nie tylko drogę do uzdrowienia ale także ludzi dobrej woli "takich z prawdziwego zdarzenia" i jestem wdzięczna LOSOWI, że zachorowałam, bo gdybym nie zachorowała nie poznałabym ich i tacy ludzie mają dla mnie wartość i ogromne znaczenie, aktualnie jak widzisz odpieram atak, a nawet sama atakuję, bo nie pozwolę sobie wchodzić do mojego życia z buciorami i bo doszłam do wniosku, że z takimi osobami jak one trzeba walczyć, po prostu trzeba walczyć i czuję się na tyle silna nawet w tej chorobie, że one przy mnie to pikuś ... mam nadzieję, że mnie zrozumiesz i wiesz dlaczego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" miecz damoklesa czytam i czytam te wojny z beatą i dochodzę do wniosku, że komuś beata zalazła bardzo za skórę i tez ją nerwy ponoszą w tej walce ale to właśnie beata a nie te atakujące ją fruzie ma zadatki na prawego człowieka """""" Ty czytasz ona walczy.. Ja czytam i nie rozumiem was. Oczywiście ,że " beata04 " zalazła za skórę . Zalazła za skórę pasożytom , którzy na siłę próbują usprawiedliwić swój pasożytniczy tryb życia.Każdy złodziej chce się wybielić i usprawiedliwić.Zdając sobie sprawę nawet z tego ,że i prawo go nie usprawiedliwi to i tak chce się usprawiedliwić. . Bo podświadomie wie ,że nie postępuje uczciwie a prawość to dla niego obce słowo.Ale i tak szuka dla siebie usprawiedliwienia.Myśli ,że jak dostaję alimenty bo tak sąd sądzi ...to mu się należy ....i jest zwolniony z odpowiedzialności za zwykłą kradzież. W majestacie prawa \ wyroków sądowych \ to ludzi mordowano i nadal się morduje.Nie wiem , czy ta córka pełnoletnia\pasożyt zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli nie to Tym gorzej dla niej i jej dziecka .Bo ona na pewno dziecka nie wychowa na porządnego człowieka z krzywdą dla dziecka. Ja was nie rozumiem . Wdajecie się w jakąś głupawą polemikę. Po co? Beata 04 uważa ,że trzeba z idiotami walczyć. Ja uważam ,że trzeba ich ignorować . Walczyć trzeba wtedy ...gdy mi będą zagrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
To ciekawe na kogo beata dzieci wychowa bo nikomu kitu nie wciśnie że jek obecny mąż nie finansował jej dzieci z pierwszego małżeństwa.Tylko wtedy beatka ani słówkiem nie pisnęLa że robi to kosztem swojej córki.Facetowi nikt z kapelusza nie zasądza 7stów, o jakiej ucziwości tej pani piszesz.Żylo na kocią łapę jaliś czas by była samotną matką i dostawała kasę od państwa,wtedy nie powinna samej sobie palcem wytykać.W końcu panie z i kej dzieci można jak cielako na pastwisku bez alimentów wyżywić nieprawdaż.Czy już zapomniałeś jak takie teksty pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przelała się szala goryczy
znam wiele małżeństw które sie rozeszły,po czasie każde z małzonków zwiazał sie winnym zwiazku -nikt nie miał pretensji do drugiego-ale w opisywanych przypadkach to najpierw był rozwód a później układanie sobie zycia a nie najpierw kochanica,życie na kocią łapę mimo że nadal tkwiło sie w formalny,,chronionym prawem małżeństwie nie dziwę się kobiecie że znienawidziła autorkę-rozjebała jej małżęństwo więc jej złość jest usprawiedliwiona ile by musiało byc rozwodów gdyby każdy przechodząc małżeński kryzys znalzal na swojej drodzę taka oto beatkę która cudzego męża pod swoj dach z reklamóweczka przygarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecz damoklesa
mam nadzieję, że mnie zrozumiesz i wiesz dlaczego aż za dobrze beato... powodzenia i siły :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×