Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliwkowa mamusia:*

Napój kubuś,- dajecie dzieciom do picia?

Polecane posty

Gość carlinka
woda najlepsza, ale dzieciaki tak lubia ten slodki smak... ale jak juz sa takie wody jak kubus dla sportowcow to mozna je podac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyba
>>>>w kubusiu nie ma nic złego, tylko ze daje uczucie sytosci i dziecko moze nie chciec jesc po nim, dlatego powinno sie go dawac raz na jakis czas>>> ale to mowisz o tych orginalnych kubusiach, co sa na bazie marchwi, one faktycznie zatykaja ale zawsze ozecie pić inne produkty kubusia, jak te wody smakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyba
>>>>>>cukier to naturalny konserwant? a co to za nowości? wierzę, że fruktoza jest zdrowsza i wód smakowych nie ma sensu konserwować, bo nie ma tam co konserwować.>>>. nie wolno, sa niektore wody smakowe ktore są slodzone aspartamem, nie powinno sie ich pic ale takie ktore maja cukier np z fruktozy sa wg mnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
o aspartamie to już chodzą legendy :) mniej kaloryczny, ale czy zdrowy? Nie wie tego nikt, ale skoro sztuczny to lepiej unikać. Waterrr Sport nie jest konserwowany, bo nie ma takiej potrzeby, wiadomo, że po otwarciu trzeba spożyć w 24 h i nic nie ma prawa się zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
to, ze nie ma konserwantow to jedna z wielu zalet tej wody kubusia, trzeba zwracac na to uwage w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyba
jak przy wszystkim, teraz trend się odwraca, bardziej zaczyna sie liczyc to co ma krotka date spozycia bo mam mniej konserwatnów a juz calkiem inna sprawa to fakt, że taka woda w rękach dziecka nie będzie stała do następnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyba
moja chrześnica znalazła w jakiejś reklamie że jest konkurs kubusia, na NK (nie przyzwyczaję się do tej nazwy), odnajdzcie profil kubusia http://nk.pl/KubusWaterrrSport i jak pokażecie jak wasze dzieci ćwiczą to sa szanse na jakieś nagrody, w zasadzie to lepiej jakby dzieciak sam się tym zajął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
to prawda, teraz szukamy produktow, ktore sa naturalne, a to fakt, ta woda kubusia dla sportowcow jest tak dobra, ze wypije ja do razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
"szyba moja chrześnica znalazła w jakiejś reklamie że jest konkurs kubusia, na NK (nie przyzwyczaję się do tej nazwy), odnajdzcie profil kubusia http://nk.pl/KubusWaterrrSport i jak pokażecie jak wasze dzieci ćwiczą to sa szanse na jakieś nagrody, w zasadzie to lepiej jakby dzieciak sam się tym zajął" o fajan sprawa, trzeba to pokazac dzieciakom, one najlepiej sie na tym znaja;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komixa
a co do wygrania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja odkąd córka skończyła
10 miesięcy podaję sok pół na pół marchwiowy (czysty) Hipp adrugie pół to świeży z wyciśniętej pomarańczy i tak codziennie po dwa razy, raz do śniadania a raz do obiadu . Jak nie ma akurat pomarańczy do skrapiam sok marchwiowy sokiem z cytryny i tez pieknie wypija. Wcześnie jak córka miała mniej niż 10 miesiaków to kupowałam sok marchwiowy albo marchwiowo jabłkowy i podawałam po 30 ml dziennie a samego marchwioego 50 ml i tyle. Ja akurat mam w domu sokowirówkę i sklepy pod nosem w żywnością organiczną więc takie poamrańcze czy tez jabłka i marchew mam od ręki i wtedy wiem co moje dziecko pije a o kubusiu w Pl słyszałam ale nie wiem czy to jest takie super dobre bo zdrowe to napewno nie skoro pprócz czystego soku sa tam jeszcze jakieś inne składniki. Moja znajomej mama pracowała kiedyś w Rzeszowie na hali w produkcji soków bobofrut i to było w latach 90 tych i mówiła że te soczki są zbyt słodkie a część pochodzi z koncentratów owocowych. Trzeba zwracać uwage na to czy pisze sok i w składzie równiez jest sok 100 % czy tez sok to tak naprawdę woda i sok z koncentratów owocowych . Kubuś skoro ma wodę w składzie to i ma sok marchwiowy z koncentratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alison taka
"Cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, miód, dodawane są do wielu produktów spożywczych, często bogatych w składniki odżywcze, głównie w celu poprawienia ich smaku, ponieważ dzieci nie zaakceptują propozycji, które im nie smakują" To jest czesc odpowiedzi producenta. Zakladanie, ze wszystko co jedza/pija dzieci musi byc slodkie bo inaczej im nie smakuje :o niestety wiele osob tak mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
z tego co widział to są różnie kategorie i nagrody, aparat cyfrowy, rower itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
alison taka a czy Twoje dzieci jedzą nie słodyczy rzeczy, albo czy potrafisz je przekonać do czystej wody czy gorzkiej herbaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
Ja odkąd córka skończyła ja niestety nie ma tyle czasu i muszę czasem się posłużyć gotowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alison taka
Tak, moje dzieci bez problemow pija czysta wode, nieslodzona herbate owocowa, nie slodze im tez prawie wcale, czasem brazowym cukrem albo miodem jesli jest bardzo kwasne, do kaszek, deserow dodaje owoce. Jak gotuje kompot to kwasne owoce mieszam ze slodkimi zeby nie trzeba bylo dosladzac. W wypiekach staram sie ograniczac cukier. I wszystko im bardzo smakuje, maja swietne apetyty, uwielbiaja jesc. A maja 1,5 i 3 lata. Ale nie o tym wczesniej pisalam. CHodzilo mi o to, ze zaklada sie ze dzieci musza jesc rzeczy slodkie, lagodne, malo wyraziste bo inne im nie beda smakowac. I takie jedzenie im sie daje, nie dajac im szansy zasmakowac w rzeczach kwasnych, cierpkich, lekko gorzkich, ostrych, pikantych. Tesciowa mi mowi ze moje dzieci maja 'dorosle smaki'. Ale to nie dlatego ze akurat takie dzieci mi sie trafily, ale dlatego ze dostawaly takie 'normalne' rzeczy i sie nauczyly je jesc. Na poczatku pily tylko wode i jak bardzo polubily, to wprowadzilam herbatki i soki, nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
no niestety na moje dzieci to nie zadziałało. zawsze wolały również zdecydowane smaki, ale wody odmawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
"mandarynka__03 z tego co widział to są różnie kategorie i nagrody, aparat cyfrowy, rower itd." no tak, teraz dzieci nie zadowola sie gra planszowa;p ale bardzo fajne nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
z czasem moze sie przyzwyczaja. probuj rozwadniac jakies dobre napoje jak woda kubusia, bedzie coraz mniej slodko i w koncu czasem wody tez sie napija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyba
>>>>Przeczytajcie sobie to od deski do deski , na początku jest że tak powiem reklama soku kubuś play a potem niezależna opinia tego co w nim sie znajduje >>>> przeczytalam, szczerze to zgadzam sie ze slowami przedstawicieli kubusia, mnie one przekonuja, jednakze zauwaz ze to dotyczylo kubus play, czyli rozcienczonego soku, a kubus waterrr sport, to woda smakowa wzbogacona o witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyba
>>>>alison taka Tak, moje dzieci >>>> prawda jest taka ze mozna wszystko, no niemal wszystko, ale z rozsadkiem, umiarem i zbilanowaniem, to tyczy sie owocow, miesa, napojow, slodyczy, sportu, komputera, nie zamykajmy dzieci pod kloszem, tylko pilnujmy zeby probujac roznych smakow i produktow podchodzly do tego z rozsadkiem, i odpowiednim zroznicowaniem np w diecie, czy hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
faktycznie, to jest inny napoj, od tego waterrr sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlinka
faktycznie to jest inny napoj kubus waterrr sport, a play

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
co do nagród, to rzeczywiście teraz dla dzieci liczy się tylko to co można dostać w zamian :) Moim to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
szyba rzeczywiście warto próbować nowych rzeczy rozszerzać smaki i masz rację, że umiar jest potrzebny. Ale mimo wszystko ja swoim dzieciom wszystkiego nie dam spróbować. Wybieram bardzo selektywnie produkty w sklepie i staram się aby były jak najbardziej pełnowartościowe i bez zbędnej chemii, ale jak mówisz, wszytko w granicach rozsądku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbados2
jasna sprawa kazdy patrzy na to co kupuje dla swoich dzieci, szczegolnie jak sa to gotowe produkty, mozliwosc przeczytania skladu, sprawdzenia w internecie, zapoznania sie z instytucja ktora wydaje odpowiedni dla dzieci atest, no w cos trzeba zawierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlica
"mandarynka__03 co do nagród, to rzeczywiście teraz dla dzieci liczy się tylko to co można dostać w zamian Moim to odpowiada. " ucza sie zycia:P no jesli jakos wynagrodzi sie strania to satysfakcja jest wieksza i to mobilizuje do dalszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
no to trzymaj kciuki za moje dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie rozumiem oburzenia względem tego co ma w składzie Kubus Play, toć to żadna tajemnica, na każdej butelce można zobaczyć.Poza tym co tu takiego szokującego?? Napój wieloowocowo-marchwiowy wzbogacony w witaminy A, C i E, pasteryzowany, naturalnie mętny. Z zagęszczonych soków. Wysoka zawartość witaminy C. Wstrząsnąć przed otwarciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce nie dłużej niż 24 godziny. Sok z marchwi i owoców może powodować naturalne rozwarstwienie napoju. Opakowanie 400 ml zawiera dwie sugerowane porcje produktu. Skład: Woda, soki (20%) z: marchwii (11%), jabłek, limetek, cytryn i malin, syrop glukozowo-fruktozowy, witaminy A, C i E, aromaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×