Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

nie, nic nie biore i po serii zastrzykow lekarz powiedzial ze na to nie ma lekarstwa a rechabilitacja nie pomoze. powiedzial ze po ciazy powinno byc lepiej i powiem ci ze po pol roku na chorobowym jest duzo lepiej a operacje robia w wypadku gdy stan sie nie poprawia tzn w ostatecznosci. ja mam jeszcze dodatkowa chorobe kregoslupa tzw choroba scheuermnna. wiaze sie to z tym ze w mlodosci za szybko uroslam. polska nazwa to jalowa martwica trzonow kregoslupa :/ szlag czlowieka trafia ze mlody jeszcze a juz schorowany i jak tu pracowac do 67 r.ż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia masz racje, to sie bierze z dlugotrwalej utrwalonej wymuszonej pozycji. ja od kilku lat pracuje w sklepie na dziale deli tzn robie ludziom kanapki, kroje wedliny itp i ciagle jestem w pozycji pochylonej do przodu bo jestem wysoka wiec wszystkie lady sa dla mnie za niskie. pracuje tak na nogach 10 godzin dziennie i jestem fizycznie wykonczona. teraz wlasnie skonczylam college. kierunek healthcare assistant. chce zmienic prace ale w ciazy jest to nie mozliwe :/ lekarz powiedzial ze dla mnie tylko lekka praca i nie siedzaca, nie stojaca tylko taka w ktorej mozna zmieniac czesto pozycje. sama wiesz jak ciezko o taka prace skoro czlowiek przez lata pracowal w innej branzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, trudno zmienić swoją branżę, mam nadzieję że Tobie się to uda, ale pewnie już po rozwiązaniu, a póki co pozostaje chorobowe i odpoczynek. ja planuje pracować do końca czerwca i już odpoczywać,najprawdopodobniej nie wrócę do pracy po ciąży i poświecę się dzieciątku, nie wyobrażam sobie być 12 godz poza domem jak już dziecko będzie na świecie, bo teraz tyle mi to zajmuje ... :( praca stresująca i męcząca, dojazdy również, teraz w końcu czas na mnie i na przygotowanie się do narodzin, nabranie sił :) zacznę szukać pracy bliżej, lokalniej, najlepiej w Solcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi z powodu Twojej choroby, słyszałam o tym również, zawsze to problem, całe życie przed nami a tu taki problem :( 67 tok życia, ja to z drwiną mówię że pewnie nawet tyle nie dożyje, a co tu do pracy do tego roku ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje z tym szukaniem pracy blizej. ja jak wracalam z macierzynskiego do pracy musialam budzic dziecko o 6 rano zeby M mogl mnie zawiezc do pracy. jak wracal do domu przewijal malego, przebieral , nakarmil i kladl go znowu spac. to jest chore ze musialam budzic niemowle tak wczesnie i ciagac go samochodem do pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi ja jestem w 12 tyg i jeszcze z 2-3 dni ikoncze. kupie sobie jakies witaminy, one tez zawieraja kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effi ja brałam do 12 tygodnia, teraz biorę witaminy które też zawierają kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
hej dziewczyny, ja też jestem z Bydgoszczy:) może się spotkamy? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja bardzo chetnie bym sie spotkala ale mieszkam w Irlandii :( a z jakiej dzielnicy jestes? ja mieszkalam na gdanskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja mam jeszcze kwas foliowy na jakiś tydzień, ale myślę żeby teraz kupić jakieś witaminki, tylko nie wiem jakie ??? ech... w czwartek mam wizytę, niby te pierwsze ciśnienie mam w normie ale te drugie ciągle podwyższone, masakra.... a po za tym przez tą pogodę to nie mogę funkcjonować, jest tak parno że nie ma czym oddychać, przez to jest mi ciągle ciężko i czuje się zmęczona, a w ciągu dnia to potrafię na siedząco zasnać.... u mnie już leci 15 tydzień, juupii jak ten czas leci.... pamiętam że w 5 tc byłam u gina aby potwierdzić ciążę a tu proszę już widzę mojego bąbelka na usg :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierdolka kup jakies tansze. ja nie widze sensu w wyrzucaniu pieniedzy na drogie witaminy, przeciez sklad jest podobny. najlepiej zapytaj w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od początku ciąży biorę witaminy w którym jest kwas foliowy ;) jedna tabletka dziennie.. czasem mi się zapomni wziąć niestety :p odkad pije ten plyn na te hemoroidy to ciagle mam biegunke ;/ w poniedzialek zacznie sie 13 tydzien.. oby mdlosci i wymioty juz przeszly... i te hemoroidy meczace ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Miax3 współczuję dolegliwości oby tylko nie było gorzej po porodzie. Ja w ciąży problemów z hemoroidami nie miałam ale przy porodzie od wysiłku wylazł mi jeden ale za to ogromny. Bolesny i swędzący. Masakra. Co do witamin to też uważam ,że nie ma co nabijać kasy koncernom bo niektóre witaminy dla ciężarnych mają kosmiczne ceny. Trzeba porównać składy bo podjerzewam ,że są w wielu bardzo podobne i ile nie takie same. Wczorajszy mecz przyniósł wiele emocji. Aż strach co będzie w meczu z Rosją . No i po meczu mogę się założyć ,że będa rozruby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax moze pij polowe dawki tego plynu zeby ci sie unormowalo. biegunka bywa niebezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek_30 wiem ze juz dawno o to pytalas ale w Polsce bylam i teraz dopiero czytam nadrabiam co pisalyscie. A wiec chodzi mi o te uklucia na srodku co pisalas ze masz, ja tez mam i po boku i na srodku brzucha uklucia.. wiec mysle ze to normalne :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika mi sie wydaje ze Rosja nas pokona ;/ Jastro ja pije to 2 razy dziennie po 15ml tak jak lekarz powiedzial zobaczymy jak do poniedzialku sie chociaz troche nie polepszy to jade do szpitala jeszcze raz. Chcialabym zeby mi to przeszlo bo jak nic nie pomoze to tylko operacja ;/ ale to pewnie po porodzie.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax ja mam hemoroidy od lat i rzadne lekarstwa nie pomogly. tego sie nie operuje tylko robia zabieg w znieczuleniu miejscowym ale lekarka mi powiedziala ze po zabiegu bardzo boli i to mnie blokuje przed poddaniem sie zabiegowi :/ jesli po plynie masz biegunke to zamiast 2 razy dziennie pij raz. ja tez mysle ze Rosja wygra i niestety beda rozruby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie czytam co tu Olcia pisala i zazdrosze... chodzi mi o to ze odkupila ubranka wszystko od kolezanki i ze bratowa jej duzo rzeczy dla dziecka da... jak ja teraz w Polsce bylam i chcialam ciuszki od siostry po synku... wybralam juz sobie nawet kilka ciuszkow dla dziecka to zrobila mi taka jazde ze nic nie wezme... ze to jej za wlasne pieniadze kupione i nic mi nie odda... a ja mowie ze nie musisz oddawac... ze mozesz pozyczyc moje dziecko ponosi i ci oddam.. to tak sie z nia poklocilam ze caly urlop nam zepsula.... az sie poplakalam ze wlasna siostra taka chytra... ona po rozwodzie jedno dziecko ma i watpie ze kiedykolwiek drugie bedzie miala... jak kogos pozna to moze... a taka chytra.. jak zadzwonilam do mamy do niemiec ( bo w pracy jest ) to mama w szoku byla... rzucilam jej tymi cuszkami wszystkimi w twarz i powiedzialam ze wszystko dla dziecka sama kupie... i sie nie odzywam z nia... to ja jej tyle lat pomagam nawet finansowo a ona tak mi podziekowala... no ale coz rodziny sie nie wybiera... mam dwie starsze siostry z najstarsza nie utrzymuje kontaktu tylko z jej dziecmi ktore sa dla mnie wszystkim... a z ta druga zawsze dobry kontakt mialam ale teraz mnie zaszkoczyla z tymi ciuszkami... tym bardziej ze wczesniej mi obiecala ze bede mogla wziasc sobie do szkocji co chce dla dziecka... bo u niej na gorze w pokoju wszystko w kartonach lezy i sie marnuje... a mi by sie przydalo teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro ale jak bylam teraz w szpitalu to wlasnie lekarz mi powiedzial ze mam pic 2 razy dziennie i jak bede miala biegunke to lepiej niz zatwardzenie... ze rana sie zagoi i hemoroidy znikna ;/ a ogladalam filmik na youtubie jakis tam lekarz mowil ze jak zadne leki nie wylecza tego to tylko operacyjnie.. to chyba mu chodzilo o ten zabieg ciul wie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj byl na pierwszym USG ze mna i teraz jak bylam w szpitalu bo mi krew z odbytu leciala to sam powiedzial ze chce zeby mi usg zrobili ale nie zrobili bo nie bylo powodu ;p teraz do 14 tygodnia ma przyjsc list od poloznej na wizyte usg on nie moze sie doczekac ciagle sie mnie pyta kiedy ten list przyjdzie :D :D :D w ogole jak zadzwonilam do niego w czwartek ze mi krew leci to biedny byl w drodze do pracy i szybko sie wrocil i zawiozl mnie do szpitala, normalnie lzy w oczach mial tak sie bal o mnie i o dziecko.. ja z panikowana ze cos dziecku dolega a tu jeszcze On lzy w oczach.... ciesze sie ze tak Nas kocha :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia ale akcja.. Ja bym się pięknie wkurzyła w końcu to siostra i to której pomagałaś.. no ale co zrobić ja ciuszków mam masę po cioci bo 2 lata temu urodziła córeczkę tyle że większość to różowe ciuszki albo sukieneczki .. :) także jak trafi mi się chłopczyk będę musiała zrobić selekcję i kupować sama ;) koleżanka ma 3 miesięcznego synka także może też mi pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_m
Na hemoroidy najlepsze sa czopki i masc posterisani do tego polecam balsam szostakowskiego,bardzo mi pomógł po porodzie i w czasie ciaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, też uważam, że z Rosja przegramy ;C:c, niestety sa lepsi i to od zawsze :C:c, ale jeszcze szansa z Czechami , moze akurat sie uda . Mia , no nie zazdroszcze siostry :C:c, ja mam bardzo dobry kontakt z siostrami, mniejszy z bratem, ale to dlatego, ze w Londynie siedzi sam, i jak to często bywa , praca- picie- i tak w kółko, denerwuje mnie to i wole z nim nie gadac, ;):)ale mimo wszystko nie jst źle między nami ;) ( ps. to mój świadek ;)) no i jedyny braciszek do tego najmłodszy :) mi koleżanka juz obiecala ciuszki jak bedzie dziewczynka :), zbiera wszystko w kartonach (Iga -jej córcia ma dopiero 6-mcy) , badzo duzo , ciuszków ma nowych , ani razu nie noszonych. gorzej jak będzie chłopak to nie mam od kogo nawet odkupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja będę miała chłopca i wszystko dostane po bratowej, dodatkowo szwagierka mi nakupowała mnóstwo rzeczy w Hiszpanii bo tam mieszka i paczkę mi wyslała, zobaczymy... część ciuszków mi pokazała na skypa i najbardziej chciało mi się śmiac bo kupiła śpioszki w motory a mój T ma pod tym względem chopla i bardzo się ucieszył Mia oj strasznie ci współczuje tych hemoroidów i siostry, może miała gorszy dzień, przemyśli sprawę i napewno "da" ci trochę ciuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek mi tez wyrwali zeba ale jeszcze wtedy w ciazy nie bylam tutaj w Szkocji szkot mi wyrywal, tak mi wyrwal ze na drugi dzien tak cierpialam jeszcze z 2 tygodnie mnie bolalo, budzialam sie w nocy z placzem tak rwalo... ta rana po wyrwanym zebie... mama moja sie budzila i plakala razem ze mna nie wiedziala jak mi pomoc... robilam jakies oklady, przymywalam usta domowymi sposobami to byl horror ! bylam wtedy z innym chlopakiem i on chcial oskarżyć tego dentyste ze zle mi zeba wyrwal ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Fajnie macie z ciuszkami :) Ja będąc przekonana ,że nie będę mieć więcej dzieci już dawno wszystkie ubranka porozdawałam. Zostały mi 1 body :) W rodzinie nie ma już małych dzieci i w sumie nie mam od kogo dostać. Dlatego też co miesiąc kupuję jakiś zestaw na allegro. Na razie uniwersalne zestawy a jak poznam płeć to będę mogła już konkretnie pod tym kątem kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka tydzien temu coreczke urodzila Alisa ma na imie :) i mi napisala ze trzyma te ciuszki dla mnie :) mam nadzieje ze bede miala corcie :) mama moja mowi ze jak wroci z Niemiec z pracy to jak do Szkocji do mnie przyleci to przywiezie mi ciuszki od siostry.... mowi ze jej nie potrzebne w kartonach poskladane leza juz tyle lat, wiec wybierze najladniejsze dla mnie i mi przywiezie... i jeszcze porozmawia z nia ze zle sie zachowala.. bo nawet teraz jak z M moim bylam u niej w Polsce to nas nie przywitala... kawe rano sama pila, obiad robila tylko dla siebie i dziecka [ nawet nas nie zaprosila na obiad ] moj M pierwszy raz byl u mnie w ogole to po 10 latach dopiero w Polsce byl.... a ona tak brzydko sie zachowala.. pierwszy dzien tylko mila byla a potem to masakra... gdyby nie moja babcia [ mama mojej mamy ] to bym sie tam zanudzila... a tak to ognisko zrobilismy wielkie potem gril w karty sie pogralo na spacery sie chodzilo i tydzien zlecial... ciasta codziennie sie pieklo ;d babcia na wsi mieszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax jestem w szoku, rodzona siostra a tak cie potraktowala :( to smutne ze obcy ludzie potrafia sie lepiej zachowac niz rodzina :( ja mialam wszystko od brata lacznie z wozkiem i lozeczkiem a pozniej ja wszystko oddalam drugiemu bratu jak mu sie dziecko urodzilo. na szczescie tu ciuszki sa duzo tansze niz w Polsce wiec mozna je kupowac tonami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja duzo ciuszków też bede miała moja sisotra urodzila rok temu i dala wszystko bratowej bo ba urodzila miesiac temu i zanim jeszcze w ciaze zaszlam powiedziala ze wszystko dla mnie bedzie wiec sie tak nie martwie z tym ze to wszystko na chlopczyka i jak bedzie coreczka to tez bede musiala troszke kupic bo u mnie w rodzinie to same chlopaki mam 1 bratanice juz duza bo do gimnazjum chodzi i 4 siostrzeńców i 1 bratanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×