Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Najczesciej ruchy dziecka odczuwa sie ok 20 tyg. Zalezy to od tego ktora to ciaza,czy jest sie szczuplym itp. Ja w pierwszej ciazy zaczelam czuc ruchy w 18 tyg.ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej na poczatku 18 tyg czulam ;) ja ostatnio zjadlam metke cebulowa jedna kanapke , nie wytrzymalam psychicznie smaku;p i dzisiaj plakalam w aucie o hot doga ze stacji ;p Na tej gdzie tankowalismy nie bylo i zaczelam plakac ze musze go zjesc i wogole ;p i 30 km dalej dopiero byly , i zjadlam 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewyczny dzis wypatrzylam na zdjeciach Usg z 4D ze chyba bedzie chlopak siurek tam rosnie.;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrska a lekarz nic tam nie wypatrzyl? a wolalabys dziewuszke czy chlopca? Jestem pewna super :) to pozostaje zyczyc szerokiej drogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z ktorego kalkulatora korzystacie zeby obliczyc tedzien ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
Super:) ja mam badanie dopiero we wtorek i muszę do tego czasu wytrzymać...też już bym chciała wiedzieć, że jest ok z maluszkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia musimy byc cierpliwe, ja mam jeszcze 12 dni do usg :/ akurat w urodziny meza i w nasza rocznice slubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
czesc kobietki do tych dziewczyn ktore skusily sie na surowe miesko... raz na jakis czas nie zaszkodzi nam jak zjemy pasztet, bo on ma witamine A , a ona tylko w duzych ilosciach jest szkodliwa dla maluszka. ale jesli chodzi o surowe miesko to sa tam grozne bakterie i niezaleznie czy ktos bedzie jadl je codziennie czy tylko raz na jakis czas to i tak jest ryzyko zakazenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
U mnie też pierwsze ruchy w 16 tyg, druga ciąża. W pierwszej nie pamiętam. Teraz też mi się wydaje ale myślę ,że to raczej jelita pracują. Dzidzia jeszcze za malutka ,żeby czuć jej ruchy. Wiecie mnie się wydaje ,że z tymi zachciankami to przesadzacie. Tzn. chyba te , które są po raz pierwszy w ciąży. Jak Was czytam to czasem zdobycie zachciankowego jedzenie graniczy u niektórych z histerią. I wierzcie mi ,że bardziej same to sobie wmawiacie i się nakręcacie ,ze koniecznie teraz musicie to coś zjeść /wypić. Nawet nie będąc w ciązy zdarza się przecież ,że ma się na coś ochotę. Dlatego sorry, nie chcę nikogo urazić ale dla mnie to jest śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Luna , pasztet ma wit A , pod warunkiem ,że jest z wątróbki. A więszość pasztetów w sklepie jest ze skór , mięsa i innych śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja jestem w drugiej ciazy i jeszcze takich zachcianek nie mam ale jak bylam w pierwszej ciazy to niemal co noc snily mi sie slodycze i az plakalam z nerwow jak nie mialam nic slodkiego pod reka, czulam sie jak jakis narkoman na glodzie :/ a slyszalyscie cos na temat wedzonego lososia? czy wedzona rybka tez nie za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
nika... wiem ze chodzi o watrobke, ale moja wypowiedz miala zupelnie inny sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewna tam jest przepieknie :) to musi byc raj na ziemii, zabierz mnie z soba :) a powiedz czy grecy mowia po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepieknie :) jak bylam na gran canarii to z angielskim roznie bylo, np facet w recepcji hotelowej raczej na migi rozmawial a ja jestem zdania ze jak sie pracuje w hotelu to trzeba znac jezyki obce a angielski to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Pewna, zakochalam sie ogladajac te filmiki :) a powiedz mi jakie tam sa ceny? zwlaszcza jedzenie, obiady itp. bardzo bym chciala sie tam kiedys wybrac ale finansowo u mnie ostatnio krucho no i przy 2 dzieci to chyba nastepny urlop bede miala za 20 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
Mamo małpki to mozliwe,ze czujesz juz delikatne ruchy bo w 2 i 3 ciazy czułam pierwsze ruchy ok 14 tygodnia:)zazdroszczę cie! ja miałam dziś wizyte i wszystko jest super,tak sie cieszę;\) widziałam moje maleństwo na usg i machało do mnie łapką,wzruszyłam sie:) ma 5 cm ja przytyłam 5 kilo prawie a moja doktor powiedziałą ze to za dużo?i ze skieruje mnie do dietetyka jak bede duzo tyła!zdziwiło mnie to trochę bo 5 kilo to nie duzo a ja zawsze na poczatku tak przybieram ale cóz,francuskie myslenie i dbanie o linie eh,te francuski maja takie małe brzuszki a poradniki fr podają,że w ciazy mozna przytyc nie wiecej jak 8-9 kilo!nie wiem skad takie normy he he ale ok,niech im bedzie:)aha i jeszcze dziwna kolejna opinia-waga dziecka po urodzenoiue2-3 kilo a jak moja córcia wzżyła 3850 to juz chyba byłaby wg nich nadwaga!!oups buziaczki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise, rzeczywiscie dziwne maja normy. w Irlandii 9-13 kg jest ok a ja i tak przytylam w poprzedniej ciazy 18 i 5 mi zostalo do dzis :/ waga sie nie przejmuj, najwazniejsze ze dzidzia zdrowa :) a widac juz cos miedzy nozkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
to było tylko kontrolne usg a takie ze specjalistą(bo tu lekarz nie jest expertem !)to mam w piatek 15 czerwca i wtedy zapytam bo z tego co wiem to nie wszyscy chca mówic na tym etapie,dopiero w 20 tygodniu ale zobaczymy,mam nadzieję,ze mi powiedzą wg chińskiego kalendarza powinien byc chłopiec ale..pierwsza córka wg tego kalendarza tez powinna byc chłopcem wiec u mnie chyba sie nie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ten kalendarz trzeba odczytywac odwrotnie bo moj synek tez powinien byc dziewczynka hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Grecji jest euro i jednak wiele rzeczy w tym jedzenie , rozrywki , wycieczki są droższe niż w Polsce. W hotelach mówią po angielsku bez problemu, w sklepach, tawernach nie ma żadnego problemu. Na kolacje w tawernie z piwkiem dla 2 os trzeba wydać ok. 30-50 euro Wycieczki fakultatywne od 30 euro/ os. Wypożyczenie samochodu na dzień od 35 euro.. Jadąc do Grecji trzeba mieć HB albo All żeby nie wydawać za dużo na samo jedzenie i napoje. Z tawerny korzysta się jak z dodatkowej opcji lecz ciągłe stołowanie się tam jest dosyć drogie. Owoce są tanie, gyrosy czyli tzw szybkie jedzenie z ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam na Krecie i bylam na all w hotelu 4,5* i z mezem zmiescilismy sie w 4500zl. ale rozmawiallismy z innymi polakami i wyszlo na to ze chyba my zaplacilismy tam najwiecej.. z innych miast/biur/lotnisk wyszlo ich taniej, a Ci co poczekali na lasta to juz wogole :) w cenie mielismy doslownie wszystko jedzenie caly dzien, drinki od chyba 10 do 22, a w tym 2 baseny, 4bary, tenis, bilard, wifi, animacje caly dzien (gra w siatkowke, aerobik w basenie, gra w woter polo i wiele innych), klima i z tego co czytalam dzieci do lat bodajze 6 mialy za darmo. ale wycieczki dodatkowa oplata to fakt i samochod na caly dzien mysle ze sie nie oplaca taniej wyszlo jak sie wypozyczylo na pare dni i pogadalo z innymi polakami kto na ktory dzien bierze auto i wyszlo duuuzo taniej. polecam Krete :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* water polo - ale w all to zawsze kazdy ma cos innego moze fajniejszego w programie :D wieczorne imprezki byly najleppsze kiedy ludzie z roznych panstw sie jednoczyli i razem bawili - po angielsku chyba kazdy gadal. W hotelu doslownie kazdy, nawet Panie sprzataczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak żona26 ma rację. Dobry hotel to podstawa i warto wybrać all bo ma się różne opcje, ale trzeba przynajmniej ze 2,3 razy zajrzeć do tawern gdzie wieczorami i nocami jest niespotykany klimat... Samochód warto wypożyczyć z kimś na spółkę bo wychodzi to jeszcze taniej :) Dzieci małe też mają za darmo do któregoś tam roku.... http://www.youtube.com/watch?v=jk-sE3neS1Q&feature=related a tu jeszcze nutka grecka z widokami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×