Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Witam wszystkie Mamusie! Nadal jestem w szpitalu i już miałam nadzieję że wyjdę do domku jutro ale niestety czeka mnie jeszcze leżenie w łóżku szpitalnym do piątku. Przedłużają mi się "wczasy" bo dziś znów zaczęłam delikatnie plamić. Mam nakaz leżenia i tylko mogę wstawać do wc. Już mnie męczy to leżenie ale wszystko dla Maluszka. Dziś mąż przyniósł mi wreszcie komputer i mogę nadrobić zaległości w czytaniu. a trochę się nazbierało :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor Mamusie. Straszny dzien dzisiaj za mna, od 3 tygodni mialam spokoj, czulam sie swietnie, a od wczoraj ciagle wymiotuje i strasznie mnie boli glowa:( Ale niestety to tylko i wylacznie moja wina, tak mnie wczoraj wzielo na chipsy, ze zjadlam od razu prawie 2 duze paczki:D no i od tamtego momentu prawie nie rozstaje sie z lazienka:( mam nauczke, zeby zachowywac umiar w swoich zachciankach:):) mam pytanko, pijecie cole?? Bo ja od kiedy jestem w ciazy mam na nia taka ochote, ze po prostu szaleje jak nie wypije puszki dziennie:( potrafie lezec juz wieczorem w lozku i specjalnie sie ubierac, zeby pojsc po nia do sklepu:( pewnie to nie jest zbyt dobre dla dzidziusia, ale coz ja poradze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, ja też mam takie dni że poprostu cola musi być i nic na to nie poradzę, np. pije przez 2-3 dni po szkl. później spokój na kilka dni i znowu w kółko to samo Mamusie dobranoc i spokojnych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z USG i jestem bardzo zadowolona z wizyty. Lekarz robil zwykle USG i 4D co mnie mile zaskoczylo ;) widzialam malenstwo jak ssie paluszka niesamowity widok i slyszalam serduszko co mnie wzruszylo. Pomiary sa wporzadku. Na koniec dostalam film 40 min,opis i 18 fotek oraz gazetke,pieluszke itp.taki upominek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
hej:) ja też piłam colę ale na samym początku jak dużo wymiotowałam. Wtedy było to moje lekarstwo na wszystkie dolegliwości:D a podobno kiedyś colą czyściło się kible bo świetnie czyściła;D widać ma szerokie zastosowanie. Jutro mam o 8.15 wizytę ale jestem spokojna. To jest moja druga ciąża i już tak nie panikuje. Nie analizuje, nie czytam wszystkiego na necie bo na te wszystkie fora to trzeba brać dużą poprawkę bo ludzie różne rzeczy wypisują , najlepiej dopytać lekarza i wtedy wiemy na 1000% Mnie dopadła zgaga ale na to też są sposoby:) 20-22.06 będę w Polsce wtedy odwiedzę mojego lekarza tak dla pewności. Powiedzcie dziewczyny jak u was z wagą?? bo u mnie stoi w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana odpoczywaj sobie :) Alex ja w pierwszej ciazy tez ciagle pilam cole choc nie jestem milosniczka napojow gazowanych. u mnie waga 1kg do przodu czyli ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona26 to tak jak u mnie niestety :( też 4 kg do przodu a teraz pewnie więcej 4 miałam 23-go maja . A w ogóle to znalazłam taki kalkulator wagi w ciąży ile powinno się przytyć przy danym wzroście i wadze sprzed ciąży i wyszło mi że tą wagę co mam teraz przy moim wzroście 158 cm i wadze sprzed ciąży ( 47 kg) powinnam mieć w ...18 tygodniu dopiero . A ja już waże 51 masakra ale czego się nie robi dla dzidziusia ;) Dodam że jestem w 11 tygodniu ale cóż jak się siedzi całymi dniami i non stop lata do lodówki to tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też cały czas w lodówce bym siedziała :)Mam Podobnie z tą colą,aale na szczęście cały czas mi się jakis owoców chce i popijam mlekiem pistacjowo-kokosowym,albo wiśniowo-bananowym :) U mnie waga +3,ale mój mąż dziś stwierdził,że jak ktoś na mnie popatrzy to już nie powinien mieć wątpliwości,że ma doczynienia z ciężarówką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah ci faceci czasem jak coś powiedzą to nie wiadomo czy się śmiać czy płakac . Mój ostatnio mówi do mnie : Kotek brzuch ci juz urósł ja na to ze fajnie a on ... i dupa też :( obraziłam się potem na niego chociaż przepraszał itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cziłałka ty to mozesz przytyc :D ja juz mam zapas wagi sprzed ciazy :) wiec to 4kg.. to za duzo.. az sie boje ile zawaze jak w pon., pojde na wizyte:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby moge ale jakos nie specjalnie mi sie spieszy do tycia a co jak mi zostanie ?? z córkami malutko tyłam i to dopiero później a teraz co? Zanim dojde do 40-go tyg to bede miala ze 40 na + a nie 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yty
internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . ..... . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . .. . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytylam narazie 2 kg , ale na szczescie tylko na brzuszku:) to i tak dobrze, bo przez kilka tyg wymiotowalam:( Nie widac jeszcze, ze to ciazowy brzuszek, raczej jakby mi sadelko mocno wystawalo:D Moj M za to martwi sie czy wszystko w porzadku, bo niby brzuszek rosnie, ale wszedzie schudlam, na pupie, nogach, wszystkie spodnie na mnie wisza... Mam nadzieje, ze tak zostanie, niech wszystko idzie w brzuchol:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety.. z ta waga coz.. ja na poczatku mialam bardzo apetyt i licze ze juz mi przeszedl.. juz az tak bardzo nie czuje glodu i nie chce tyc.. zreszta u mnie juz za duzo cialka wiec wieksza waga nie wskazana wrecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam gdzieś kilogramy !!! nie objadam się , bo też nie posiadam apetytu... nie napycham się ani tłustym ani słodkim... jak do tej pory to wydaje mi się że ciut schudłam.. ważne żeby nie jeść bez opamiętania i by nie gustować w typowo nie zdrowym jedzeniu... chyba przesadzacie z tym mierzeniem wagi w 4 miesiacu ?? jak czytam ze dziewczyna ma 47 kg to ja się pytam o co jej chodzi ?! przecież to chuchro i nawet jak przytyje 15kg to i tak nie będzie to dla niej dramat... Co innego jak kobieta która waży teraz 85 kg pozwoli sobie na przytycie kolejnych 20 kg. to już co innego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Jestem pewna - masz troszkę racji, przy 47 kg to chyba jednak nie powinno być problemu :) Ja zaczęłam się ważyć i mierzyć co tydzień. Dziś zaczynam 15 tydzień, nie przytyłam, nawet wyszło że spadł mi około 1 kg. Ale to pewnie jakieś wahania, przed ciążą też tak miałam, myślę że póki co mi nie zaszkodzi ;) Brzuszek delikatnie widać, powoli "wychodzi" ;) Ale jeszcze nie jest widoczny dla społeczeństwa. Oczywiście też chciałabym jednak jak najmniej przytyć bo tendencje do tycia mam a i na apetyt teraz nie narzekam :( ale wszystko dla dziecka :) byle z umiarem, rozsądkiem :) We wszystkie ubrania wchodzę oprócz jednych spodni, w które wchodzę ale są "niewygodne" bo za bardzo brzuszek i gniotą, także myślę że jest ok. Jeszcze wszystko przed nami :) Miłego dnia życzę drogie ciężaróweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi to mnie przez 4 tyg. spadło 400g ale za to Bąbel urósł i w swoje spodnie owszem te luźniejsze wchodze ale mnie popołudniu cisną więc chodze w ciążowych dżinsach... a miałam tylko mdłości bez torsji, ale za to jem częściej a mniej i odrzuciło mi totalnie słodycze wszelakie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Ostatni dzień w pracy i długi (4-dniowy weekend). Dziś zaczął się u mnie 15-sty tydzień. Brzuszek jest już widoczny. Ludzie zaczynają się na mnie gapić. Pewnie myślą sobie: o jedno małe dziecko a już drugie w drodze. A co tam, niech sobie myślą i gadają co chcą. Ja czuję się dumną mamusią. Od poniedziałku trzyma mnie przeziębienie. Do tego zaraziłam moją 2-letnią córeczkę. Byłam z nią wczoraj u lekarza. Natalka dostała antybiotyk. Ja niestety nie mogę przyjmować żadnych leków. Lekarz powiedział, że zawsze należy rozważyć za i przeciw. Zdrowie dzidziusia jest dla mnie najważniejsze. Pozostanę przy rutinoscorbinie i naturalnych metodach. Znacie może jakieś godne polecenia? Narobiłyście mi ochoty na bakłażana. Robię z niego kotleciki: kroję w plastry, solę i pozostawiam na jakieś 15 minut. Zeskrobuję sok, który wytrącił się po posoleniu (to sposób żeby pozbyć się goryczki), kroję w plastry, obtaczam w jajku i bułce, smażę. Pycha. Jeśli chodzi o wagę, to mam ok 164 cm i obecnie ważę 55 kg (to znaczy ważyłam na ostatniej wizycie u lekarza- 26 maja). Przy pierwszej ciąży przytyłam 12 kg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dziś wychodzę ze szpitala ale niestety do pracy narazie nie wrócę i w domu mam też leżeć a wstawać tylko do toalety. Zero dźwigania, zero prac domowych itp. Co do tematu wagi ja muszę pilnować wagi bo troszkę "poszalałam"przed ciążą. Ale teraz są częściej momenty że raczej jem trochę na siłę bo jakoś nie mam specjalnej ochoty. Jutro zaczynam 15 tydzień a od początku przybyło mi łącznie ok 2,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy rozpaczacie ze4 kg przytyłyście ja juz 8 i nie robie z tego tragedii jestem glodna to jem czemu mam sie głodzić i jem to na co mam ochote to jest jedyny okres w zyciu kobiety kiedy moze sobie na to pozwolić wiadomo ze pozniej moze byc ciezko z pozbyciem sie tego ale nie ma rzeczy nie mozliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
hej, orientuje się któraś z was w takiej spraweie? mam l4 z leżeniem, moja lekarz kazala mi byc do 16 w domu, bo podobno może byc kontrola z zusu i jakby mnie nie zastali to moga zwolnienie cofnąć...czy orientujecie się czy żeczywiście trzeba być ciągle w domu, jesteście juz na zwolnieniu i w dodatku z leżeniem? jak tak to czy wychodzicie do południa na spacerki? nie wiem co robic, bo nie chce mi się marnować dnia jak będzie ładnie na siedzenie w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz z lezenenie to musisz byc w domu nic by ci nie zrobili jezeli by przyszli a ciebie nie bylo a byla bys w tej chwili u lekarza i miala od niego zaswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o zwolnienia lekarskie to faktycznie trzeba bardzo uważać. Nie radzę ruszać się z domu, bo ostatnimi czasy kontrole się nasiliły. Wynalazłam o tym art.: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/zus-bedzie-kontrolowal-zwolnienia-lekarskie,1,5032539,wiadomosc.html http://biznes.onet.pl/kontrole-zwolnien-lekarskich,18563,5033468,news-detal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co gorsza, jakbyś miała taką kontrolę, to musisz leżeć. Nie tylko być w domu. Czytałam, artykuł o kontrolach jak facet dał się złapać na malowaniu pokoju w ostatnich dniach zwolnienia. Kobiety w ciąży podobno rzadko sprawdzają, no ale jednak. Następnym razem poproś lekarza o zwolnienie nie leżące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie dawno się nie pokazywałam na forum - brak sił. Dzisiaj byłam u lekarza, miałam USG przesiewowe, także wszystko jest w porządku. Cieszę się, bo mogę pomału odstawiać douphaston, może będzie mniej mdłości. Czy któraś z was robiła może test PAPPA. Gin mi zaproponowała, że jeżeli bym chciała to mogę zrobić - niestety odpłatnie, w sumie nie mam wskazań, ale zastanawiam się. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana ;) cofnę się do mojego postu wcześniejszego . Ja przytyłam 4 kg przy mojej wadze i wzroście to naprawdę widać jesli poszło w pupę ale nie robię z tego problemu naprawdę :) Najważniejsza jest dzidzia . Owszem myślę co będzie jak mi zostaną dodatkowe kg ale to wtedy będę się martwiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytyfsd
Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki;) u mnie waga na szczęście w dół ;) ps. jak to lekarz mi powiedział teraz "nie je się za dwoje" (jak to sobie tłumaczymy) "Oprócz tego, że duży apetyt w ciąży jest normalny, nie można pozostawiać go bez kontroli. Zbyt szybkie przybranie na wadze także w czasie ciąży może być niezdrowe, szczególnie dla organizmu matki. Ciąża nie jest czasem, kiedy je się za dwoje, czyli dwa razy więcej. Ta druga osoba, czyli dziecko rozwijające się w łonie matki, jest dużo mniejsza niż dorosła kobieta, a więc potrzebuje dużo mniej składników odżywczych.' leja, jeżeli dobrze pamiętam to Olcia miała Pappa, i jeżeli to sie oddaje krew i jedna fiolka musi odstać 2 tyg to tez miałam robione , ale to juz w ramach b.prenatalnych. po wizycie lekarz kazał mi oddac krew do genetyka- więc to chyba to Pappa- przezierność miałam dobrą 1,7 1,8 (jeżeli badanie nie jest drogie to można zrobić dla świętego spokoju) najgorzej teraz, muszę oddać znowu mocz do analizy i jakoś nie mogę sie zebrać, mąż rano mnie budzi o 5:30 bo do pracy wychodzi więc ide siusiu i co mam od razu gnać do lab ?? yhhh ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×