Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

karmelek to ja leki na recepte juz dawno mam za darmo :P myslalam ze te bez recepty tez bede miala darmo :D :D ze o to ci chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ;) Ja ledwo zyje !! Tak chce mi sie spać że szok. Dzieciak juz 2 noc z rzedu dal czadu ..... Od 12 do 5 rano płacz przerywany checia do zabawy ...... Jesli dzisiaj sie to powtórzy chyba sie zabije . spałam 1h aż ...... MAcie jakies plany an dziś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMałpki to strasznie ci współczuje, ja na szczęście się wyspałam, ale o 2 w nocy się obudziłam i byłam głodna jak wilk, ale stwierdziłam że nie będę wstawać że jakoś wytrzymam do 5 i wtedy zjem kanapkę, ostatnio to cały czas mogłabym jeść chleb z serem żółtym i pomidorem, nie wiem czemu mnie tak naszło ja nie mam na dziś żadnych planów, niby miałam jechać do miasta do jakiegoś szmateksu rozejrzeć się za jakimiś ciuchami ciążowymi, ale lenistwo wzięło górę, może jutro namówie mame co dziś macie na obiad, bo ja sama nie wiem na co mam ochotę, jakoś teraz mi się nie chce tak jeść jak na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdolka tez sie w nocy obudzilam i mowie do mojego zebym zjadla konia z kopytami taka glodna bylam u mnie juz 9.30 a ja jeszcze nic nie jadlam zaraz ide sobie cos zrobic... ranek jak co dzien zaczyna sie od wymiotow ;/ i lekkie załamanie... no ciagle zadaje sobie pytanie ILE JESZCZE TO BĘDZIE TRWAŁO ? wymioty rano, wymioty w poludnie, wymioty po poludniu, wymioty wieczorem, a czasami nawet w nocy sie budze bo mi niedobrze. Ale ciagle sobie powtarzam to tak '' wymiotuje ? czyli dzidzia rosnie '' jak czytam tutaj jak piszecie ze idziecie na USG to strasznie Wam zazdroszcze.... bo ja czekam na ten list od poloznej juz zaraz miesiac bedzie i nic .... ;// poczekam jeszcze do konca tygodnia, list nie przyjdzie to jade do szpitala i powiem im ze maja mi zrobic USG ! na obiad to chyba zrobie ziemniaczki, salate ze smietana i jajko sadzone, szybki obiad ale smaczny... jakos mam ochote... krew narazie mi nie leci z czego sie bardzo ciesze :) tez rozgladam sie za jakim ciucholandem tutaj w Szkocji ; D musze kupic sobie jakies leginsy ciazowe jak nie znajde to bede musiala isc do HM bo widzialam ze sa... bo w lidlu juz pewnie nie ma... no i jakos tunike... nie wiem jak wy ale brzuch mi wyskoczyl... za tydzien albo za 2 tygodnie wstawie zdjecie na FB to zobaczycie :) aaa i zapomnialam sie pochwalic :) nowa bluzka :D z napisem '' A TERAZ SERCA MAM 2 '' chcialam rozmiar L ale kolezanka mowi ze zamowila sobie XL jak w ciazy byla, bo w praniu i tak sie skurczyla, wiec tez XL zamowilam i na mnie wyglada jak XXXL haha ogromna jest :) zamowilam na allegro :) i przyszla mi do polski :) jak bylam w PL odebralam paczke :) wstawie wam link moze ktoras sobie zamowi :) http://allegro.pl/koszulki-ciazowe-z-nadrukiem-koszulka-ciazowa-mama-i2356363299.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika mozliwe,ze masz racje :) napisalam tylko slowa kolezanki :) kochane macie czkawke czesto ? albo kichacie czesto ? ja kicham co 5 minut ;/ denerwuje mnie to bo podczas kichania czuje bol z lewej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma która rodzila rok temu przezyla koszmar w nocy ok 1 odeszly jej wody a urodzila dopiero o godz 18 gdziecko juz ledwo zylo a lekarze powiedzieli ze jej cesarki nie zrobia bo jest mloda i moze tak rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia fajne to koszulki, kilka mi się spodobało , np ta koszulka z kwiatkiem, z usg dziecka, z napisem taki ładny jak mamusia i podobny do tatusia - jak lekarz teraz w czwartek się upewni że to na 100% chłopak to kupię sobie tą ja jeszcze czkawki nie miałam, a kicham raz na ruski rok, ale jak już kicham to nic mnie nie boli jak nie dostaniesz tego listu to jedź do szpitala i powiedz że się źle czujesz, to napewno zrobią ci usg, choć nie wiem jak w Szkocji ale u nas to zwykle zostawiają na 3 doby {tak było w moim przypadku} a ja chce trafić najwcześniej znów do szpitala jak będę miała rodzić :D :D właśnie rozmraża mi się pierś z kurczaka, mam też cukinie, więc coś z tego wyczaruje ale szczerze to zjadłabym sobie śledzia w śmietanie z ziemniaczkami, na piątek zrobię a jutro chyba spaghetti ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde sledz w smietanie + ziemniaczki !!!!!!!! to jest to !!!! dzisiaj robie ! :D dzieki pierdolka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zadzwonilam do mojego bo w Tesco jest zeby kupil sledzie :D bo ziemniaki mamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie jecie jakieś jogurty, pijecie mleko ?? bo ja kiedyś lubiłam bardzo jogurt czy to zwykły czy owocowy z otrębami, mleko też lubiłam, a teraz jakoś nie mogę się przemóc aby zjeść jogurt, kupię go ale zjada Tomasz bo mnie jakoś odrzuca jedynie co bym mogła jeść bez końca to serek wiejski martwię się, że jakoś nie jadam wystarczająco nabiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdolka mleko to ja tylko pije jak platki jem z mlekiem rano, moj dzis do mnie mowi zebym poszla rano jogurt zjesc ( jak wymiotowalam ) ale nie poszlam jakos nie mam smaku na jogurty ;/ chyba ze serki danio to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
Miax3 mi tez podobaja sie te koszulki i tez mam zamiar kupic. tylko powiedz mi czy ten material jest rozciagliwy i elastyczny? bo ja chcialabym kupic w swoim rozmiarze lub o jeden wieksza. nie chcialabym chodzic w jakims worku tylko chcialabym podkreslic brzuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna no ja kupilam wiekszy rozmiar zebym pozniej mogla chodzic jak bede miala wielki brzuchooool :D powiem ci ze material jest rozciagliwy :) mi sie koszulka podoba :) wytrzymajcie jeszcze z tydzien to wrzuce zdjecie w tej koszulce :)) to zobaczycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja tez tylko serek wiejski jem , a kiedys wszystko .;) Jem duzo sera zoltego , a i śmietane to z kubka jem heh ;p Ja musze zaraz rzeczy zbedne ale potrzebne kiedys hah popakowac do akrtonow i powynosic do piwnicy , bo po przeprowadzce nie bedzie na nie miejsca niestety ;p a i tak rzeczys a gdzies pochowane i nie uzywane wiec trzeba A dzisiaj na obiad mieso ze wczoraj i ziemniaki dla M tez ze wczoraj , a ja i maly kapusniak mamy jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc mamuśki nie było mnie kilka dni i miałam dużo do nadrobienia. Widzę że temat porodu już, ja bym chciała normalnie urodzic, chociaż różnie to bywa, moja szwagierka rodziła 28 godzin i już po kilku munutach parcia lekarz oznajmił że będzie cesarka bo dzidzia nie chce wejśc do kanału rodnego, a z kolei bratowa rodziła 7 godzin ale parła przez godzinę na końcu nadusili jej na brzuch i w końcu urodziła. Ja nie chciałabym byc nacinana ani nie chcę pęknąc ale cóż się poradzi. Co do wzroku to mam wadę 0,5 i -1,5 i do tego astygmatyzm, muszę nosic okulary do czytania i komputera. Teraz muszę się umówic na wizytę bo miałam się zgłosic po roku. Ja też bym sobie zjadła na obiad ziemniaczki ze śledzikiem teraz tylko o tym myślę :) nie wiem czy w sklepie będą śledzie :( Co do czkawki to mam często nawet rano pierwsze co wstanę, mama się ze mnie śmieje, a od początku ciąży kicham kilka razy dziennie i w nocy mam zatkany nos dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti to masz tak jak ja, z ta czkawka z kichaniem i zatkanym nosem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
hej przyszłe mamy,widze ze soe rozpisalyscie troche ja wrociłam włąsnie z weekendu nad morzem sródziemnym na południu Francji ehhh..było cudownie i przywiozłam 2 torby muszli bo ja je wprost uwielbiam i kolekcjonuję:) podróż zniosłam dobrze ,choc wieksza jej czesc przespałam :) ogólnie to ja nie umiem zyc bez podrózy,to moja pasja i hobby,mam tylko nadzieje,ze samopoczucie mi pozwoli na kolejne podróże czuje sie dobrze,tylko mdłości mnie dopadają jak poczuję mięsko z przyprawami:(jem raczej dania jarskie i owoce oczywiscie humm..rozpoczęłyści temat porodu no tak,wiem ze wszystki pierworódki maja stracha,to normalne ja ,jako doswiadczona he he to powiem tak..bywa róznie i poród może trwac kilkanascie godzin,to prawda niestety a te co piszą,że to bzdura to chyba nie rodziły albo miały super szybkie porody 1 dziecko rodziłam 13 godzin,w upałe 34 stopni!akcja porodowa nie postepowała szybko,skurcze zanikały,przeszłam masaż szyjki bardzo bolesny nie mogłam wstac z łozka a to było najgorsze i powiem wam,ze płakałam z bezsilności..najdłuzsza była 1 faza porodu ,potem jak przecieli mi pecherz płodowy to akcja owszem przyspieszyła z mega bólem,poetm poszło w miarę szybko 2 poród wspominam najlepiej,cudowna położna,do ost momentu chodziłam aż głowke miałam w kroczu, 3 raz gorszy niestety i bardziej bolesny ale to z powodu mojego problemu z rozejsciem spojenia łonowego,trwał 4 godziny pomaga obecnosc bliskiej osoby-męża,(był przy 2 porodach,)a także prysznic,masaż pleców i wsparcie oczywiscie za każdym razem miałam bóle tzw od krzyża czyli te najbarzdiej silne brrr pierwszy raz byłam nacinana,wtedy to było normą,potem juz nie i nie popekałam.wiem,ze teraz w polsce tez nie nacinają szyta byłam za każdym razem,nic mnie potem nie bołało,zadnych komplikacji z kroczem ,ropienia,wszystko ok nie bójcie się,wystarczy słuchac połoznej i koncentrować sie na oddechu na pewno dacie radę a kazdy poród jest inny,jedne kobiety rodza prawie bez bólu w 2-3 godziny,inne 10 godzin,nie ma reguły,wszystko zalezy od tego jak szybko rozwiera sie szyjka macicy dodam jeszcze ze 2 pierwsze porody mialam prowokowane bo przenosiłam i za kazdym razem mialam przecinany pecherz płodowy bo nigdy sam mi nie pękł.podobno taka natura moja:))) myślcie pozytywnie to najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise ale sie rozpisałaś :D ale masz racje pozytywne nastawienie najważniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
no troche sie rozpisalam bo rzadko sie tu udzielam ostatnio:)mam nadzieje jednka,ze was nie zanudziłąm:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak myślę, na razie się niczym nie denerwuję ani nie boję co będzie to będzie nie ma co się matrwic na zapas. Mam pytanko do was, słyszałam że drugi poród jest trochę lżejszy czy to prawda? Mam na myśli też te które poroniły i miały wywoływany przed wczesny poród. Ja poroniłam co prawda w 13 tg ale miałam wywoływany poród, wody mi odeszły i po chwili sama urodziłam ale nie obyło się bez zabiegu. Pytam się dla tego bo wszyscy mi mówią że w takiej sytuacji może byc tak że "drugi" poród może postępowac trochę szybciej, chociaż ja w to nie wieżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise ja rowniez mialam robiony masaz szyjki i tak ryczalam ze mnie chyba caly szpital slyszal - to byl horror :/ i tez mi przebijali pecherz. Miax ladne te koszulki :) a jesli chodzi o wizyte w szpitalu to mi pierwsze usg wyznaczyli na 14 t.c. ale tak do nich wydzwanialam, do przychodni i do szpitala ze wkoncu przyjeli mnie w 7 tyg :) Nika hehe no fakt ze parcie przez 24 godziny to jakis absurd :) nikt by tego nie wytrzymal :) co do nabialu to ja mleka nie pije, jogurow nie lubie. jedyne co jem to ser zolty :) ja dzis lece do lekarza na przeglad hehe :) chodzi o to ze jestem na zwolnieniu juz 5 miesiecy i oni musza to sprawdzic tzn czy potrzebuje jeszcze zwolnienia, na szczescie przyslali mi list ze szpitala ze powinnam jeszcze siedziec w domu przez kolejne 2-3 miesiace wiec sie nie martwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti ja tez slyszalam ze drugi porod przebiega szybciej ale nie wiem czy to prawda, mam nadzieje ze tak :) byle nie za szybko, zeby zdarzyli mi dac znieczulenie hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ogladacie na internecie wozki i lozeczka juz ? ja codziennie przegladam strony :D i juz z M wybralismy wozek i lozeczko :) zestawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie oglądam , oglądam lezaczki i posciele ;) Łozeczko mam sosnowe ale jest brzydkie heh dlatego zedre ten lakier z niego i zalakierobejcuje na wenge a ew ubytki zaszpachluje szpachlowka do drewna ;) mam jeszcze kojec tzn szmaciane lozeczko ale adas woli je od drewnianego ;) W sumie nic nie ogladam poza lezaczkami i poscielami bo wszystko inne juz wiem jakich firm i jakie modele bede uzywac;) No moze jeszcze spiworek do wozka ale z adasiem nie uzywalam wiec i teraz chyba zrezygnuje , karuzelke nad lozeczko mam zabawek sto milionów , tylko mate dokupie bo zagineły mi pałąki ...... ;) I kocyk jeden jakiś dokupię boo mam po malym chłopięce i uniwersalne A jakie miax upatrzylas sobie wozek i lozeczko ? daj link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam oglądam, ale nic nie kupuje, wszystko dostane od bratowej, ewentualnie tylko jak coś będzie brakować to dokupie dziewczyny zaraz umre, zjadłam garść chipsów i teraz mnie mdli, żołądek boli, że już chipsów do końca ciąży nie tknę, fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdolka ja tez narazie nie kupuje, ogladam tylko narazie.. ale juz wybralismy tylko narazie nie kupujemy wiadomo za wczesnie :P zreszta moja mama dzwonila i mowila ze mam wozka nie kupowac ze ona dziecku chce sprezentować :) to pokaże jej jaki mi sie podoba :) http://www.ebay.co.uk/itm/ETNO-DENIM-JEANS-Pram-Pushchair-swivel-wheel-3in1-CAR-SEAT-AIR-WHEELS-/260937278575?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item3cc112e46f http://www.ebay.co.uk/itm/180742229142?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649 http://www.ebay.co.uk/itm/ORION-5IN1-PRAM-PUSHCHAIR-CAR-SEAT-UMBRELLA-AIR-WHEELS-Rotary-70-DESIGNS-/260928710765?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item3cc090286d te wozki nawet fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tylko ten etno podoba ;) A Ty sie miax tak na dziewczynke nie nastawiaj , bo jak bedzie chlopczyk tgo sie nieźle rozczarujesz.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×