Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Klaudia wiem wiem :D ale czuje ze to bedzie corcia :D zreszta jak bedzie synus to wezme wozek taki sam jak dla corki tylko inny kolor :P z lozeczkiem to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti ja robie zdjecia brzucha tydzien po tygodniu :) i wczesniej nie mialam takiego odstającego jak mam teraz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
ja wczoraj ogladalam lozeczka i wyposazenia do lozeczek i powiem Wam ze jest tak duzy wybor ze nie wiem jak sie zdecyduje na jedno konkretne :( a pozatym ja tak mam ze musze wszystko zobaczyc na wlasne oczy i dotknac wiec chyba poszukam czegos w sklepach na miescie. widzialam tez kilka komisow wiec moze tam znajde cos fajnego i taniego. a wozek dostane po bratanicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie mierzyłam i mój brzuszek ma już 97 cm urósł przez dwa tygodnie 3 cm :) oj dzidzia rośnie i niedługo zacznie się już nam rozpychac, nie mogę się doczekac tych pierwszych kopniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej mamuśki! nie zaglądałam od soboty bo byłam na wyjeździe i 3 godziny nadrabiałam zaległości. zaszalałyście:) szczególnie miax3... w sobotę rano miałam usg prenatalne, jak Wam wspominałam. To co najważniejsze to, że lekarka nie dopatrzyła się niczego niepokojącego, wygląda na to, że wszystko ok:) bardzo mnie to uspokoiło bo dwa 2 przed badaniem miałam koszmarne bóle krzyża promieniujące do pośladków i czarne myśli z tym związane. niestety atmosfera badania mnie totalnie rozczarowała:( najpierw okazało się, że najprawdopodobniej nie będzie można nagrać filmu bo nagrywarka nie działa, później że zamiast zapowiadanego usg brzusznego musiałam wyskakiwać z gaci, do tego lekarka robiąc badanie niczego nie tłumaczyła mimo , że wspominałam że mąż jest ze mną pierwszy raz i pierwszy raz ma okazję zobaczyć dzidziusia i usłyszeć bicie serduszka:( robiła swoje jakby mnie i męża nie było, czasami rzucała jakieś zdawkowe uwagi... a miało być tak miło... no cóż co mąż zdążył zobaczyć to jego, a najważniejsze jest to , że z maleństwem wszystko dobrze. zamiast filmu mieliśmy dostać większą ilość zdjęć... dostaliśmy... 2 z czego...na jednym nic nie widać bo jest zbliżeniem głowy:/ w czasie badania była jedna zabawna sytuacja. lekarka kazała mi kaszleć żeby dzidzia się obudziła i odwróciła ale nie miała zamiaru:) lekarka stwierdziła, że jest uparta i zapytała po kim. zgodnie odpowiedzieliśmy, że "po mamusi":) na co lekarka mówi: "dziewczyna charakterna" a ja "dziewczyna!?", lekarka na to "o pani mówię, u dziecka jeszcze nie widać" :) myślałam, że spadnę z leżanki ze śmiechu:) tak sobie wkręciłam, że to będzie chłopak:) najważniejsze żeby było zdrowe:) rozpisałam się, ale po 3 godzinach nadrabiania zaległości należało mi się:) pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcyś to super że wszystko dobrze, ale rzeczywiści jakaś dziwna, powinna wszystko tlumaczyc i pokazywac, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie... Marcys...faktycznie podejscie lekarki troche malo profesjonalne wedlug mnie:( Najwazniejsze jednak, ze z maluchem wszystko ok. Znowu sie rozpisalyscie...ja za wami nie nadarzam :) A my juz jestesmy po usg Nasze malenstwo ma ok 9cm (dokladnych wymiarow nie podano). Niestety na przeziernosc bylo juz dzis za pozno ale zrobia badanie krwi pod katem ZD. Maluszek lezal sobie z noga zalozona na noge i machal do nas lapka. Komicznie to wygladalo... Jak pocztwowka z wakacji a pozniej odwrocil/a buzke w nasza strone jakby chcial/a zobaczyc kto ja tam podglada. Jak groszek zaczal fikac nozkami to M sie smial, ze to na pewno chlopak, bo juz pedaluje, jak tatus Wymiary dokladnie pokrywaja sie z terminem OM takze termin porodu zostaje ten sam-10 grudnia. Niesamowite uczucia widziec to fikajace malenstwo a nie bedac w stanie nic jeszcze wyczuc... Takie nieco surrealistyczne... Ogromne przezycie.... lezalam na tej kozetce, a lzy jak grochy splywaly same po twarzy... jedna po drugiej. Wrzucilam dwie fotki na fb takze jak macie ochote to mozecie sobie spojrzec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki, Marcyś super , że z dzidzia wszystko , ok, a zachowanie lekarki - masakra ;C:C, mam nadzieję, ze przynajmniej darmowe miałaś to badanie ., bo ja bym za taka "fuszerkę" nie zapłaciła. jak ja zapytałam sie dlaczego mój gin robi mi prenatalne przez brzuch, przecież przez pochwę lepiej widać no i na filmiku będzie wyraźniej, ;) bo zanim przez mój tłuszczyk sie przebił itp to troche trwało ;C:C, powiedział, ze nie uznaje sie badań prenatalnych robionych przez pochwę . szukałam w necie cos na ten temat ale nie moge znaleźć nic takiego ;C:C , może mój gin ściemniał ?? Mia , koszulki super, a one sa do pasa , czy takie dłuzsze ?? tez sobie jakąś upatrze i zamówie :):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wozxkow nie ogladam bo wylukalam ze w sierpniu bedzie baby market to wszystko bedzie taniej :) lozeczko mam turystuczne i jestem z niego zadowolona a dziecko nie wali glowa w szczebelki :) Miax te pierwsze wozki ladne :) podoba mi sie wiekszosc kolorow z wyjatkiem rozowego. brzucha nie mierze bo rano go nie ma a wieczorem jest lub przed kibelkiem jest a po kibelku nie ma hehe :) Karmelek super wiesci :) Marcys najwazniejsze ze dzidzia zdrowa ale wiem jak to jest jak sie czlowiek nastawi na mila atmosfere i dokladne wyjasnienia a tu tylko jakies zdawkowe informacje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti...dzis zaczelam 15tc. Ja jeszcze jestem w szoku po tym usg :D Ciagle spogladam na zdjecie:) I nie moge uwierzyc, ze ta malutka istotka fika sobie w moim brzuchu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No szkoda... ale za jakies 5 tyg bede miala kolejne usg i miejmy nadzieje, ze wtedy uda nam sie podgladnac co tam sie skrywa miedzy nozkami. M twierdzi, ze to chlopiec... :D Zobaczymy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
dokładnie dziewczyny, najważniejsze że dzidzia zdrowa. za dwa tyg. będę jeszcze miała wyniki badania krwi . usg miałam w prywatnej klinice do której chodzę ale lekarz załatwił, że było w ramach nfz. gdybym robiła to badanie prywatnie też bym za nie nie zapłaciła po tym jak wyglądało:/ mąż stwierdził, że pójdziemy sobie prywatnie na usg 3D albo 4D, nagramy film i na spokojnie zobaczymy malucha. jastro, jeśli dobrze pamiętam to Ty tak jak ja kończysz dziś 12 tydz.:) ale ten czas leci:) widziałaś ostatnio swojego malucha? ile mierzył? mój maluch miał w sb. 51mm i jest mniejszy niż podaje większość stronek z cyklu "ciąża tydzień po tygodniu" a na opisie tego sobotniego usg, jest napisane: "termin porodu z OM 25.12.2012, termin porodu z obrazu usg 19.12.2012" . Zdziwiłam się kiedy to przeczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No szkoda że nie widac kto tam w brzuszku. Ja teraz obliczyłam że następna wizytę mam w 16 tyg 4 dniu więc chyba też mi nie powie co będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti...tu duzo zalezy od umiejetnosci lekarza i od jakosci sprzetu. W Polsce szybciej mowia. Tutaj zwlekaja z tym, bo boja sie oskarzen po ewentualnej pomylce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effi31 koszulka nie jest krotka jest wlasnie taka do pasa ze zakrywa ladnie brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki byłam dzis na dokładnym USG To 12t6d. Moje maleństwo ma 5,89 cm, przezierność karkowa 1,2 FHR: 153/min W komentarzu mam wpisane niska przezierność tkanek. I nie wiem czy chodzi o mnie czy moje maleństwo. Ta lekarz co robiła mi USG powiedziała że mam przejść na diete lekkostrawną ale ja i tak mało co jem i bardzo lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
Karmelek, to spora ta twoja dzidzka!! ja też mam termin na 10 grudnia ,a jutro właśnie szczegółowe usg więc dam znać ile cm mój maluszek ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
karmelek, możesz mi podac wasz namiary na fb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax śliczna bluzeczka :) gdzie kupiłaś? Karmelek jak byłam jakiś czas temu u lekarza to w poczekalni podsłuchałam rozmowę lekarza z pacjętką, pytała się kiedy jej powie co będzie a on na to "ooo u pani to jeszcze trochę, dopiero koło 20 tyg wszystko widac" ale cały czas mam nadzieje że może mi powie, skoro moje maleństwo tak szybko rośnie, jak byłam w tydzień temu na usg to dzidzia miała 7 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
miax dzięki za linka, ale u mnie nie działa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti... to teraz maluch ma pewnie okolo 8 cm, bo podobno dziecko rosnie okolo 1 cm na tydzien :) Z tymi pomiarami tez roznie jest... Dzis usg robila mi polozna, a pozniej lekarka. Poloznej wyszlo okolo 9 cm, lekarce troche ponad 8cm. Jednak ja bardziej opieram sie na wyliczeniach poloznej, bo ona duzo dokladniej to robila i robi to przez caly dzien, co dzien... za to lekarka jest taka "dochodna". Zreszta bylo widac po tym jak wykonywala usg, tak troche nieporadnie. No i jak wychodzilam to polozna wpisywala do komutera swoje pomiary wiec tez chyba nie bardzo lekarce ufala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
jeszcze mam pytanie, to usg ostatnie koło 14 tc to juz robią przez brzuch czy dopochwowo? raz byłam z mężem jak mi robiła dopochwowo i widziałam, że był speszony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×