Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

walentynkowa ona nie bardzo rozumie w czym rzecz, moja ciąża planowana jak najbardziej tylko jak pewnie się orientujesz to nie jest tak że HOP i już w ciąży jesteś ;) może udać sie w pierwszym, drugim, trzeci itd cyklu, niektóre z nas tak długo sie starają że ciaża jest dla nich ogromnym szczęściem i na pewno miesiąc w którym będą rodziły nie są dla nich wyznacznikiem :) Ja się cieszę że w upał chodzić z brzuchem nie muszę i sie męczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dziś zmieniła się u nas pogoda i chyba ciśnienie spadło bo praktycznie cały dzień przespałam :) Teraz muszę nadrobić wpisy na kafe i fb. :) Jutro mam konsultację u swojego lekarza a w piątek znów zobaczę swoje Maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczytałam Wasze wpisy odnośnie wagi i u mnie też ok 3 kg na plusie. Ogólnie chodzę do lekarza, ze względu na ciążę zagrożoną co dwa tygodnie, i za każdym razem jak staję na wagę mam zawsze dodatkowo 300 g. Ale zobaczymy jutro jak po pobycie w szpitalu bo leżałam więcej i ciągle podjadałam :) Ja niestety nie pójdę tym razem do szkoły rodzenia. A szkoda bo w pierwszej ciąży chodziłam i byłam bardzo zadowolona :) I też mimo iż jestem na fb zaglądam tu bo nie wszystkie mamy przeniosły się na fb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia, Ana, no to git! piszcie, piszcie od każdej Mamy można się zawsze czegoś nowego dowiedzieć i miło poczytać co się u Was dzieje :-) Misia, gdybym mieszkała w Polsce myślę, że bez wahania wybrałabym się do szkoły rodzenia (choć przyznam, że ceny są dla mnie zaskoczeniem. ale nigdy wcześniej się tym nie interesowałam więc pewnie to w normie (?) ). będąc tutaj mam mieszane uczucia, bo mam obawy, że czegoś nie zrozumiem, albo coś...we Francji jest w sumie inaczej- są szkoły, są tzw coachingi, można umówić się na spotkanie z tzw sage-femme (odpowiednik położnej), z którą się jest w kontakcie i która ma za zadanie pomóc kobiecie się przygotować do porodu (wszystko jest dostępne ale nieobowiązkowe; nie jestem pewna, ale koszty są pokrywane przynajmniej w części z ubezpieczenia). I myślę, że namówię męża na takie indywidualne spotkania. Zresztą tutaj to właśnie sage- femme odbierają porody, ginekolog pojawia się tylko i wyłącznie w przypadku poważnych komplikacji przy porodzie. no i będę chciała odwiedzić oddział położniczy, aby zobaczyć jak to wygląda (też to zalecają). ale to jeszcze nie teraz, staram się nie myśleć o porodzie, bo od razu wpadam w panikę. rozpisałam się bezsensu... piszę to jako ciekawostka, bo przecież Was to nie dotyczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walentynkowa ona, Twój wpis to na serio czy taki żarcik? również pytam bez złośliwości. Nie wiem za bardzo o Ci w nim chodzi, tak, jak napisała Misia- czy ciąża planowana czy nie, chyba procent par, którym udało się akurat "strzałem w dziesiątkę", jest niewielki. a może po prostu chcesz poznać opinie Mam na temat rozpoczęcia szkoły przez 6cio latki? czasem lepiej jest pytać wprost niż kluczyć.i chociaż nie mieszkam w Polsce, a we Francji, mogę Ci napisać, że tutaj dzieci zaczynają szkołę właśnie w wieku 6lat (rocznikowo), nikt tu podziałów na 5,5 czy 6latki nie robi i jakoś się kręci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież każdy wie
Że porody listopad grudzień to wpadki. Po co sę ich pytać, wiadomo że teraz każda Planowała hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 18 lipca mialam zabieg zamkniecie szyjki, przed samym zabiegiem okazalo sie ze z 40 mm szyjka skrocila sie do 30 mm :/ musze bardzo uwazac, duzo odpoczywac, a jak tu odpoczywac jak mam malutkie dziecko, no wiec zapytalam o pomoc w domu ze wzgledu na zagrozona ciaze, ale kurde, jedna babka w tym tyg byla na dwie godziny, troche ogarnela, spoko, druga byla dzis na 4 godz, niby sie starala, duzo by mogla zrobic przez 4 godz (wiem bo tez pracowalam przy sprzataniu) ale zostawila mi pelno kurzu na podlodze, zle po prostu zebrala kurz scierka do podlogi, musialam poprawic jak tylko zamknela drzwi, moglam powiedziec, i sie zastanawiam jak powiedziec takiej osobie nastepnym razem, ze cos jest niedokladnie, tak zeby jej nie urazic, kuzwa nigdy nie mialam takich sytuacji, sama sobie sprzatalam, ale przeciez place to i chyba mam prawo oczekiwac ze bedzie dobrze zrobione w dodatku jak wrocilam do domu ze szpitala, to dzis mam cale nogi przy kostkach pogryzione, myslalam ze to komary jakies, a wczoraj sie okazalo ze sasiad z gory mial zwierzeta, kota i psa, zalil sie mojemu facetowi, ze mial inwazje pchel, ja pierdziele, wczoraj myslalam ze zabije tego brudasa, zmienilam posciel, przejechalam odkurzaczem pod kanapa itd a mialam sie oszczeddzac i odpoczywac, a ja od trzech dni normalnie spac nie moge, bo sie ciagle drapie w pogryzione kostki, a sasiada to nie chce widziec, zamiast spokoju zyje ostatnio w stresie pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj pomarańcze, lubicie od czasu do czasu namieszać na forum :-) jak można sobie na forum również poczytać, planowana czy nie, każda z ciąż jest tu bardzo oczekiwana, a każda dzidzia niemniej kochana. Jeśli czujecie potrzebę podziału na "wpadki"/"nie-wpadki" to wasza sprawa. Zgadzam się z "przecież każdy wie"- nie pytajcie, skoro wiecie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi właśnie nie wiem czy te ceny to norma.... może rzeczywiście, tylko np przy szpitalu w którym mam rodzić prowadzono szkołę rodzenia jedną na NFZ (:)) a drugą za 350 zł wiec pewnie można taniej i chwalono tę szkołę. Ojjj pomarańczki, tylko tak potraficie a rozgoryczenie czuć od Was na odległość, lepiej odpuście sobie i w ogóle nie komentujcie skoro same głupoty macie w głowie, są inne fora - wylejcie swoje żale gdzieś indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmiąca mama bardzo mi przykro z powodu twoich problemów, rozumie że skoro masz dziecko to trudno się nie przemęczać :( dobry pomysł z tym wynajęciem kogoś do sprzątania i uważam ze bez żadnych skrupułów powinnaś mówić o tym co sie tobie nie podoba, płacisz - wymagasz :) o pchłach nie wspomnę, tylko mogę przypuszczać jak to swędzi i jakie problemy może stworzyć.... Życzę Tobie zdrowia i przede wszystkim tego abyś spokojnie bez nerwów dotrwała do grudnia :) choć to niełatwe staraj się jednak oszczędzać - bo teraz dziecko w brzuszku najważniejsze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i nic nei kupiłam :( nic nie było :( a co do fb ja konta nie mam i mieć nie będe miała, mam nadzieję że nie zostanę na forum sama ;) a ciążą planowana i chciana bez względu na to kiedy wreszcie sie uda bo o szczęśliwy finał ciąży walczymy od 2008r. więc na prawdę termin porodu jest mi już zupełnie obojętny byleby ze szczęśliwym finałem!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie,i ja się odezwę :) Byłam dzisiaj na wizycie,ale tylko badanie ginekologiczne i słuchanie tętna i do domku,następna wizyta 7 sierpnia z usg. Po drodze wstąpiłam do ciucholandu i mam spódniczkę jeansową-ciążową za 25 zł,jak nowa,i jeszcze nowy pajacyk oraz cieplutką białą czapeczkę w komplecie z równie cieplutkim kaftanikiem:) Wózka nie kupuję bo jak juz wcześniej pisałam mam,ale choruję na fotelik-nosidełko Besafe Izi Go,fajny wizualnie,lekki,i ma 4 punkty w testach ADAC,czyli jest bezpieczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
zgodnie z tym co pisałam koło południa - jestem:) ja również nie mam konta na fb i nie zamierzam mieć. a z tego co przeczytałam jest nas kilka(6?) więc jest nadzieja, że dotrwamy na tym forum do grudnia a może i dłużej:) poza tym kilka dziewczyn mimo fb zagląda do nas, np. Ana32 :)dlatego piszcie dziewczyny bo fajnie się Was czyta:) byłam dziś w centrum handlowym i przypadkiem przechodziłam koło sklepu 5/10/15 i ... nie mogłam się powstrzymać żeby nie wejść kiedy zobaczyłam ogromne czerwone napisy "sale"... efekt? polarek, 2 sweterki i komplet spodenki i bluzeczka dla łobuza w brzuchu:) miałam nic nie kupować do września a tu masz babo placek... 45 min. oglądałam te rzeczy i walczyłam ze sobą "kupić - nie kupić". zwyciężyło KUPIĆ!:) dobrze , że nie znam jeszcze płci malucha na 100% bo dzięki temu musiałam się ograniczyć do rzeczy neutralnych ...ale skłaniając się ku chłopięcym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia , a miałam jedną za 300 zł a jedną za darmo;) trzeba tylko poszukac heh . Ja mam 4 kg na plusie;/ Ale nic dziwnego jak non stop jem heh ;) Ale z adaskiem tez poczatek szybki a potem stop. Iminimalnie tyłam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcyś hehe "zwyciężyło KUPIĆ "-skąd ja to znam :D nie to żebym była zakupoholiczką ,ale przecież czasami nie da się inaczej :)Zwłaszcza te ciuszki dla dzieci są cudne,bo nie powiem,że jak mam kupić coś dla siebie to masę ciuchów jest a nic mi "nie wpada w oko". Przytyłam do tej pory 3,5 kg,już pomału zaczynam bać się wagi,niby jem tak jak zwykle a waga rośnie :/Wiem że musi,ale nie tyyyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Marcys rozumie Ciebie, też nie miałam kupować a jak przyszło co do czego to nie mogłam się oprzeć ;) Pektynka gdzie ty wynajdujesz w tych ciucholandach takie fajne rzeczy ;) w sobotę musze wziąć M i pojedziemy troszkę pobuszować po tych sklepach może coś się wynajdzie :) Pektynka teraz jesteśmy pewnie w tym czasie kiedy będziemy najwięcej tyć :( oczywiście jest to normalne i tak musi być aby dzieciątko było zdrowe ale rozumie ciebie bo też bym nie chciała za wiele przytyć :) Ja już zupę pomidorową gotuję i chce robić placki ziemniaczane, przyznam szczerze że nigdy nie robiłam sama ;) a teraz mnie jakaś ochota naszła już od kilku dni i spróbuję, zobaczę co z tego wyjdzie hehe ;). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba niektórym osobom forum się pomyliło, mam wrażenie... U mnie żadna tam wpadka. Nie miało dla mnie znaczenia, kiedy wypadną narodziny. Udalo się za drugim razem po prostu, a mogło być różnie przecież. Zresztą nie wierzę we wpadki po ukończeniu 15 roku życia. Chyba wówczas każdy jest już na tyle uświadomiony, że wie, skąd się biorą dzieci. Nie ma wpadek, jest głupota, jeśli ktoś liczy na cud, że po seksie bez zabezpieczenia nie będzie w efekcie brzucha. Czytałam, że zimowe dzieci rodzą się większe i są zdrowsze, bo ich mamy przez większość ciąży miały dostęp do świeżych warzyw i owoców sezonowych, miały więcej ruchu na świeżym powietrzu a do tego uodparniają się dzięki niskim temperaturom. Więc byle do przodu Grudniówki :) No i nie ma nic piękniejszego, niż taki malutki prezent pod choinkę ;) Boję się szkoły rodzenia, że jak się napatrzę, to dojdę do wniosku, że nie dam sobie rady, albo coś... Ale te przy szpitalu słyszałam że są za darmo z NFZ. pektynka - skąd jesteś? Za Chiny nie mogę znaleźć ciuchlandu z ciążowymi rzeczami w okolicach W-wy :( Faktycznie można tam trafić nie zniszczone, fajne ciuchy. Justi - u nas jest podobna "instytucja" do sage-femme. Nazywa się doula. Działa to na tej samej zasadzie :) Pocieszyłyście mnie Dziewczyny z tą wagą, szczególnie że dzisiaj jakiś dół łapię chyba... :( Ja nie jem więcej, a tyję. Wiem, że tak musi być, ale nic nie poradzę, że się martwię :( Na razie NIC nie kupiłam dla Ani! Jestem twarda! :) Ale już znalazłam prezent na pierwszą Gwiazdkę :) Takie maskotki są, które można położyć w łóżeczku i odtwarzają dźwięk bicia serca mamy, jak maluch zapłacze. Specjalnie dla noworodków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia - odwagi z plackami! Są łatwe, ale najlepsze jak się usmaży tuż przed podaniem :) Tylko tarcie ziemniaków okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
witam!:) ja nie mam szczęścia do ciucholandów... byłam w kilku ale nic rewelacyjnego nie znalazłam (poza body - 2szt, zwyczajne) a ciągle słyszę/czytam o super ciuszkach z ciucholandów... muszę się chyba bardziej postarać:) dziewczyny, napiszcie w których tygodniach jesteście i ile przytyłyście... bo ja się nie łapię i czytam te kg ale nie wiem na jakim etapie jesteście:) ja mam chyba inny problem, bo jak byłam na ostatniej wizycie ( skończone 16tyg. ) to okazało się, że przytyłam do tej pory 1kg. nadal nie mam wagi i nie wiem jak jest teraz ale myślę, że 1.08 na wizycie okaże się, że jednak ta waga ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcyś - ja teraz 21 tyd. kończę. Na początku schudłam 1,5kg, mimo, że nie miałam mdłości. Też późno mi waga ruszyła w górę. Tak koło 16-17tyg. właśnie. Za to z kopyta... Jak Maluch rozwija się dobrze, to waga nie ma znaczenia - chyba, że jest za duża, bo to może być cukrzyca, stan przedrzucawkowy i Bóg jeden raczy wiedzieć co jeszcze... Rozpędzisz się z pewnością ;) Na mniej niż 7-8 kg nie ma co liczyć, tyle waży Maluch wraz z "asystą" łożyska, wód, maminych cycków itd. Reszta to zapasy naszego sadełka, które mogą być ale nie muszą. Ja mam wrażenie, że u mnie to trochę też woda się zatrzymuje, bo puchnę mocno przy tym upale. Nogi głównie. Polecam kremik do nóg z serii Bielendy Sexi Mama! Jestem zaskoczona jakością w stosunku do ceny. A widziałam, że mają jeszcze coś do biustu z wyciągiem z kapusty. Zamierzam nabyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka dzięki :) mam nadzieję że dam radę hihi ;) Ja też ma problem z ciucholandami, nie potrafię nic wyszukać albo po prostu nic u nas nie ma :( kupiłam jedno body i okazało sie że plamka która tam była się i tak nie sprała czyli porażka na całej linii :( Mój M niby kiedyś tylko po ciucholandach chodził i twierdzi że tam są super ciuszki tylko trzeba poszperać cóż... zobaczymy jak go wyciągnę :) Iwka czytałam że w Polsce coraz bardziej jest popularne coś takiego jak doula - coś jak indywidualna położna tylko troszkę na innych zasadach. Chyba że coś pomieszałam ale chyba nie :) Marcyś w 16 tyg również miałam tylko 1 kg na plusie, teraz mam 3 (ważyłam się we wtorek - nie chcę popaść w paranoję i nie ważę sie co dzień ;)) Moje dane : Misia1126 - aktualnie 21 tydzień 1 dzień czyli 22 tydz - 3 kg na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka78 mam balsam nawilżający z Bielendy Sexy Mama - działa bardzo dobrze, nawilża i przeciwdziała podrażnieniom, dzięki czemu udało się troszkę pozbyć wysypki/krostek na plecach i dekoldzie, spróbuję też ten na stopy :) a ceny rzeczywiście nie za wysokie, więc warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnalazłam też Naszą tabelę, myślę że można ją zmodyfikować i dodać coś (np aktualny tydzień) jeżeli miałybyśmy taką ochotę. Nie wiem czy dobrze że to napiszę bo na prawdę nie chciałabym nikogo urazić ale jest tu wiele koleżanek które już tu nie zaglądają, może zredukujemy tabelę ? Ale oczywiście jak ktoś się pojawi to zawsze może dołączyć :) Będzie bardziej aktualnie. LOGIN__________OST.@______MIASTO_____PŁEĆ_____DA TA PORODU_____WIEK wpisujemy sie wg terminu porodu !!!!!! Madzia590_______24.02.2012____woj. lubelskie_???????_____1-4.12.2012_____30 princessa_33_____25.02.2012_____Kielce______???????_____1 -4.12.2012 MamaMalpki______27.02.2012_____Bytom______???????_____04. 1 2.2012 happypati________01.03.2012_____Krosno______???????_____0 4.12.2012_____21 Czarna Iness______28.02.2012____Mysłowice____??????_____04.12. 2012 Preggers_________27.02.2012_____Gdynia_____???????_____05 .12.2012 Kasia9815________29.02.2012____ Łomża_______??????______05.12.2012 Ana32___________01.03.2012____Sosnowiec____syn ______05 .12.2012_____34 karm_mamsia____01.03.2012_____Belgia_______syn________06. 12 .2012_____33 Misia1126________29.02.2012____Solec Kuj____ córka ______07.12.2012_____29 Effi31 __________29.02.2012____Olsztyn______córka______07.12.2012 ______31 pech_szczęściar _ 29.02.2012____Piekary Śl ___???????_____07.12.2012 Mamuska2012____18.02.2012_____Łódź________???????_____ 07.12.2012 pektynka________23.02.2012____Lubliniec______syn______ 08.12.2012______25 pierdołka_______02.03.2012____Poznań_______?????? ______09.12.2012_____24 Karmelek_30_____04.03.2012___Worcester____???????______09 .12.2012_____31 Iwka78_______05.03.2012______Warszawa____córka_____10. 12.2012_____34 Kasiaip83 _______3-03-3012____Bydgoszcz ____??????? ____ 10-12-2012______29 Mamusia85______2.03.2012____ Bielsko_______???????_____ 12.12.2012 luska46__________05.03.2012____Słupsk_______??????? _____12.12.2012 _____20 pewna29________03.03.2012____Beskidy______???????______12 .12.2012_____29 Boss_lady _______6.03.2012 ____ Łódź ________???????_____12.12.2012 Protesia________ 04.03.2012____Białystok_____syn _____09.12.2012 Keiraxxx_______ 10.03.2012_____Opole________??????_____14.12.2012 Papi20__________7.03.2012_____Tarnów______???????_____14 .12.2012______20 karolaoo________06.03.2012_____Pszczyna_____??????_____15 .12.2012 maniusia333_____10.03.2012_____Olsztyn______???????_____1 5.12.2012 pozytywnie.zask._09.03.2012___ Gdańsk_______?????_______16.12.2012 zona 26l_________10.03.2012 ___ Częstochowa __??????______17.12 2012_____27 manolololo_______08.03.2012_____Warszawa____???????_____1 7.12.2012_____30 zolta____________11.03.2012_____Gdańsk______?????_______ 17.12.2012 Nerwuska27______5.03.2012______Gdynia______??????______17 .12.2012 monika31____________________Podkarpacie_____??????_____19 .12.2012 loco99__________16.03.2012____Bystrzyca______???????_____ 20.12.2012 qrska__________15.03.2012____Warszawa_______syn_______20. 12.2012_____20 Elpida:*________13.03.2012_______Grecja______???????_____ 22.1 2.2012 Deminges_______17.03.2012_____Bielsko_______????? ??______23.12 2012 marcyś87_______20.03.2012_____Katowice_____???????______ 24.12.2012____25 Miax3__________18.03.2012_____Szkocja_______???????_____2 5.12.2012_____20 LUNA_260______18.03.2012____PiotrkówTryb___??????______2 5 .12.2012____26 jastro__________20.03,2012_____Irlandia______??????_____ 25.12.2012_____32 vi______________19.03.2012_____Lubuskie_____???????___ __26.12.2012 Cziłałka________22.03.2012_____Warszawa____???????_____ _31.12.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia - ten balsamik z Bielendy jest do całych nóg, nie tylko do stóp. Pomaga na opuchliznę wyższych rejonów jak łydki na przykład. Tak fajnie chłodzi. Kupię może też ten balsam do ciała, skoro polecasz, bo też mam (znowu zresztą) syfki na dekolcie. Może tym je wytępię. Nie bardzo wiem jak zaktualizować tabelkę, żeby nie wyrzucić kogoś niepotrzebnie, w sumie jestem na forum od niedawna. Może utworzyć nową i "aktywne" mamy wpiszą się od nowa? Można uzupełnić o tydzień ciąży albo inne rubryki, które są dla nas ważne. Jak ekshibicjonizm, to na całego ;) Śmiesznie będzie jak zaczniemy rodzić wszystkie dzień po dniu :) Miejmy nadzieję, że zostaniemy do grudnia w niezmienionym składzie i będziemy mogły dzielić się przeżyciami na bieżąco też potem, jak Maluchy będą na świecie. Takie porady bywają bezcenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane Mamy! jesteśmy po porannej wizycie teściów, wpadli na śniadanie po powrocie z wakacji. żar leje się dziś dosłownie z nieba, nic mi się nie chce oprócz PPPIIIĆĆĆĆ....(wiem, że w Polsce też zaczynacie przeżywać te same temperatury). strasznie dziś spuchłam od tego upału, czuję się jak...nie wiem co, nawet określenie balon jest za słabe :-( wczoraj Antosia siedziała cicho, więc dziś postanowiła nadrobić i szaleje od wczesnych godzin porannych. Czytałam Wasze wpisy o zakupach...i podziwiam Was! ja nie mogę! też nas wczoraj naszło i pojechaliśmy do Ikei pooglądać mebelki do pokoju Tosi no i znowu tak się wzruszyłam, że zaczęłam ryczeć :-( jedyne pytanie, które męczy mnie od wczoraj to: CZY TO SIĘ LECZY?? :-/ nie mam za to oporów z zakupami ubrań ciążowych....hmmmm.zastanawiające. Misia, ale trafiłaś mi w smaki-pomidorowa chodzi za mną od 3dni. ale muszę się jeszcze wstrzymać do przyszłego tygodnia. I odwagi z plackami ziemniaczanymi. dobra rada-ja po utarciu ziemniaków i dodaniu cebulki (bo tak lubię :-) ) odczekuję trochę aż skrobia (to chyba to?, taka woda z ziemniaków) wyjdzie i dociskam "paćkę" przed usmażeniem. zawsze wychodzą wtedy pycha :-) Marcyś, moja waga również w początkach ciąży prawie bez zmian, chyba ruszyłam o kg w 14-15tyg. teraz, o zgrozo, idzie frruuuu do góry (i tak wiem, że to normalne, ale jeszcze nie mogę się przyzwyczaić) (jestem w 20tyg i 3dni licząc od daty @) Dziewczyny, nadal opieram się tabelce, bo postanowiłam oprotestować datę porodu. Będę czekać aż wreszcie usłyszę, że będzie przed 20.12 :-) jeśli w paźdz będzie nadal ta sama, wtedy się poddam. a teraz idę wypocić te hektolitry wody, które w siebie wlałam, może trochę "odpuchnę"... miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia- "odciskam" nie "dociskam"....już mam wodę nawet zamiast mózgu... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję za rady w sprawie placków, zaraz smażę bo M już wraca a pomidorówka pyszna wyszła :) U nas też skwar, już staram się nawet nie spacerować w ciągu dnia, może wieczorem M wyciągnę bo teraz nawet w domu jak siedzę to się pocę :( dużo płynów dziewczyny, dużo wody mineralnej :) I wiecie co.... od kilku dobrych dni zaczęłam więcej pić wody mineralnej - od rana do wieczora, staram się jak najwięcej i (o dziwo) moje wypróżnienia troszke doszły do siebie , co dzień rano i nie mam z tym póki co problemu :) (oby nie zapeszyć) Jestem za nową Naszą tabelą :) PROPOZYCJA: LOGIN - MIASTO - WIEK - OST.@ - PŁEĆ - DA TA PORODU - AKT TYDZIEŃ CIĄŻY Misia1126 - Solec Kuj - 29 - 29.02.2012 - córka - 07.12.2012 - 22 Oczywiście do zmian w razie potrzeby. Jeżeli macie ochotę dopiszcie się :) Justi - rozumie Twój protest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Misia, oczywiście protestuję przeciwko dacie porodu sugerowanej przez mojego ginekologa, nie tej w Waszej tabelce. miałam potrzebę to wyklarować :-) a propos tabelki- może skoro dodałyście tydzień ciąży, nie ma już potrzeby podawania daty ostatniej @ skoro tydz liczy się i tak od tego dnia? chyba, że podajecie wiek ciąży w tyg od zapłodnienia.taka mała sugestia.jeśli odezwą się głosy, że się "wtrącam" w tabelkę sama nawet się nie dopisując- cóż, będą miały rację :-)i zamilknę na wieki (w tym temacie) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja się dopisuję :) tydzień ciąży to myślę tak jak podają lekarze, czyli od daty ostatniej @. LOGIN - MIASTO - WIEK - OST.@ - PŁEĆ - DA TA PORODU - AKT TYDZIEŃ CIĄŻY Misia1126 - Solec Kuj - 29 - 29.02.2012 - córka - 07.12.2012 - 22 Iwka78 - okolice W-wy - 34 - 05.03.2012 - córka - 10.12.2012 - 21 Justi - jak to możliwe, że wyliczyli ci na 20.12 termin? My chyba jakoś tak samo miałyśmy ostatnią @...? no chyba, że "zaskoczyłaś" później niż w połowie cyklu, w sumie tak bywa. Ciekawostka. No i możesz się dopisać do tabelki bez daty porodu, każdy zrozumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem co by można było zrobić z tą tabelką.Jeśli chodzi o date ostatniej @ to to akurat rzeczywiscie chyba jest zbędne,tygodnie właściwie nie liczy się tylko według tego bo owulacja nie zawsze wysepuje książkowo-np.tak jak u mnie. A aktualny tydzień ciąży w sumie mógłby być tylko że sie rzeczywiście trzeba będzie z tym pilnować i uaktualniać co trochę tabelkę...i teraz zrób tu dobrze Dzisiaj pracowity dzień miałam,umyłam okna,pozmieniałam firany,zrobiłam zupę szpinakową (pierwszy raz ale na pewno nie ostatni,pyyycha :),obcięłam moją sunię-Fifi (york więc troche zarasta:D...no i za chwile wpadnie do mnie siostra z chłopakiem,przed momentem dzwoniła:)Lecę jeszcze co nieco dosprzątać,może łazienkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×