Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość Nela1314
Monika31- no własnie tez zamierzam taki soczek kupic, juz nawet rozgladalam sie w sklepie, a smakow jest taka ilosc ze glowa puchnie. Codziennie dajesz małemu ten soczek? W jakich ilosciach? Lenka tez juz od 3 dni je marchewke, bardzo jej smakuje, ale jest ona wszedzieee:) Misia- ale Ci dobrze z tym masazem, mm cos pieknego tak sie zrelaksowac:) Agnieszka29- śliczna coreczka i jaka piekna ma sukienke. Pektynka- faktycznie widac jakby starszy synek byl bardzo grzecznym i odpowiedzialnym za braciszka. Bardzo sie ciesze ze wreszcie kupka sie pojawila. Jak u małej nie było kupki po 3 dni, to jak sie pojawiła to sie cieszylam jak dziecko, M sie ze mnie smial ze tak nie duzo potrzeba mi do szczescia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Trochę mnie nie było ale widzę, że specjalnie mnie wam nie brakowało ;-). Ale rozpisane jesteście, fajnie! Napiszę krótko bo straciłam zapał. U mnie lipa. Tato miał zawał czeka na operację (bajpasy). Ech było mi wstawić zdjęcie, może wróżka Iwka by mnie uprzedziła....Chrzest zaplanowany ale i już odłożony na bliżej nie określoną przyszłość. I tu moje pytanie- czy któraś może ma już za sobą pierwszy lot z malenstwem? Chce lecieć do pl z tosia jak tylko dostanie paszport, a że będę lecieć sama- mam okropnego stresa, nie wiem jak się zorganizować, kompletna pustka... Wczoraj szczepienie- z tosia wszystko ok (6,3kg i 63cm) ale za to zęby zaczely pracować. Stąd brak apetytu u niej od 1,5tyg. Ponadto zaczęła się podciagać trzymając się czyichs rąk i sama ćwiczy podciaganie główki w pozycji leżącej i kiedy jest na leżaczku. Trochę to przerażaje bo na siadanie jeszcze ma sporo czasu. 3majcie sie kochane, mnostw buziakow dla was i waszych ślicznych szkrabow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pektynka, moj brat z zona stosowali ten komputerek jako metode antykoncepcji i.. pojawila sie im trzecia cora rok temu, 3 lata po wczesniejszym dziecku :p Ja gumek nie cierpie, nie znosze i moje cialo ich totalnie nie toleruje. Aaa, dziewczyny, jesli macie problemy z poslizgiem go bardzo goraco polecam zel Durex play Perfect Glide - 3 razy dluzsze dzialanie. Bardzo skuteczny, nie wysycha, nke klei sie - dzieki niemu odzyskalam komfort - tak to czulam przyjemnosc przez bol i dwa dni po seksie jeszcze mnie bolalo. A teraz super! Inne zele probowalam i jest jeszcze jeden fajny ale ciezko go kupic - wlasciwie tylko w sex shopach - jesli ktoras z was bedzie chciala jeszcze te nazwe to odszukam bo nie pamietam. Ten drugi jest zupelnie inny od durexa ale tez nie wysycha i sie nie klei, ale jest mniej "tlusty" a bardziej "wodnisty". Misia zazdroszcze masazu. Na czym to polega - to jest tylko wykladanie tych kamieni? One sa cieple? Jakie sa odczucia przy tym? Ja regularnie zamawiam u mojego M. sesje prywwtna s miziania - hehe :) bardzo lubie mizianie po plecach i karku i M. regularnie mi to serwuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi ja cie chyba myslami sciagnelam! Wczoraj mialam oisac ze dawno cie nie bylo! Ojeja no przykro z powodu taty i tego, co musi przejsc - no ale operacja da mu wiekszy komfort zycia. Co do lotu - moja przyjaciolka leciala dwa razy ze swoim synkiem polrocznym - na razie wiem tylkk tyle ze podczas startu i ladowania karmila go oiersia by wyrownywalo mu sie cisnienie w uszach. Zapytam ja o szfzegoly logistyczne jesli chcesz. My planujemy wakacje w czerwcu i rozwazamy Hiszpanie (miejsce w ktorym juz bylismy) wiec tez bedziemy leciec. Choc jeszcze decyzja nnie zostala podjeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia ale fajnie z tym masazem :) ale ty nie karmisz piersia, prawda? Bo ja sobie nie wyobrazam, polozyc sie na brzuchu, jak piersi sa pelne :( Agnieszka, Pektynka, ale macie fajne dzieciaki. Jak widze taka ksiezniczke, to chce coreczki, ale widok takich dwoch braci trzymajacych sztame tez jest kuszacy :) Moj maly niestety dzis w nocy znow dal w kosc, 4 pobudki, wiec ta poprzednia noc byla tylko psikusem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TITUCHA Do takiej perfekcji z Hula.. jeszcze nie doszłam, a by się przydało bo UDKA też muszę trochę odchudzić. A poza tym mój metraż nie pozwala na takie wariacje ;) a podwórka nie mam... może wiosną w parku będę kręcić??? ciekawe co na to mieszkańcy :) JUSTI Współczuję, że stan Twojego tata jest tak słaby. Na pewno się polepszy, będziemy trzymać kciuki i wspierać. Szybko się Twoja Kruszyna rozwija. Moja apetytu też ostatnio nie ma, ale nie wiem czy to zęby. Chora nie jest. ślini się okropnie, ale to w tym wieku normalne. A co do siadania to jak położę Ją na wyższej poduszce (do karmienia, żeby spływało do żołądka) to napina mięśnie i składa się jak scyzoryk, czyli główkę odrywa od poduszki, także pracuje nad siadaniem powoli. Jeśli chodzi o kupki to chętnie podzielę się swoimi hihi, u nas są codzinnie po 2 o tej samej porze, chociaż wolałabym jedną, bo Mała niewiele je. U nas dzisiaj znowu zima więc nie wiem jak ze spacerem, na razie sypie śnieg, jak przestanie to oczywiście się wybierzemy. Oj jak dobrze, że babcia kupiła Tosi nowy kombinezon zimowy, bo wyrosła, a ja miałam już tylko wiosenny. A ten mam nadzieję, że wystarczy też na następną zimę. MISIA Zazdroszczę takiego masażu, ja nie mam z kim dziecka zostawić :( bo M pracuje, a w weekendy się do szkoły jeszcze zapisał wrrrrr :( także teraz to nawet sama na zakupy nie wyjdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela no to mój bardziej oszczędny z tą marchewką bo wszystko w buźce zostaje, no troszeczkę na buzi ;) marchew miał sobota niedziela potem poniedziałek wtorek i środa sok jabłkowy (gerber po 4 m-cu samo jabłko bez dodatku) rozpuszczony z wodą no i wczoraj znowu marchewka. marchewki miał po ok. 30g gotowego produktu na porcję, a soczku 30-40ml + woda na początku dostał łyżeczką sam sok było oki ale za chwile sie krzywił więc rozpuściłam z woda w proporcjach 2/3 soku 1/3 wody pił słabo, za to pół na pół z woda to już chętnie wypił, nie wiem co mu nie odpowiadało w samym soku... piszecie o okresie, ja urodziłam w listopadzie a jeszcze nie miałam... mój gin mówił ze jeśli sie karmi o stałych godzinach regularnie to są duuuuuuuuuuże szanse na to że owulacji nie będzie a tym samym potem bez zapłodnienia okresu. musze sie siostry dopytac jak to u niej było bo każde z 3 dzieci co najmniej rok karmiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik Dzięki. Gdybyś mogła dopytać koleżanki byłabym ogromnie ' dźwięczna'... Też słyszałam o karmieniu na odblokowanie uszkow. Najbardziej jednak przeraza mnie brak trzeciej i czwartej ręki oraz histeryczny ryk nie do opanowania jak ten z wczoraj, który zafundowała nam PRZED szczepieniem na widok dwuzębnego chłopczyka smalącego do niej cholewy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terli, Moja toska robi dokładnie tak jak napisalaś. Niedługo będę jej rapowac 'scyzoryk scyzoryk tak na mnie wołają....'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladalyscie dzien dobry TVN? Ja wlaczylam przed chwila tv i sie skończyło a widziałam ze rozmawiali o tym czy niemowlę może mieć nadwagę. Ciekawa jestem co tam mówili eksperci. Spadam myć okna dopóki Krystian spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) Moje słoneczko wstaje codziennie coraz wcześniej, dziś uraczyła mnie uśmiechem o 5:50 :) i już nie chciała spać, o 7 "sprzedałam" ją mamie i spałam do 9:15 ( rozpustaaaa). w ogóle mistrzyni allegrowych zakupów wylicytowała matę edukacujną za ( uwaga, uwaga) 10zł i 50 gr :P taką oto : http://allegro.pl/fisher-price-mata-edukacyjna-rainforest-k4562-i3089389025.html i kupując krem na zmarchy w ramach zadośćuczynienia ze paczki nie dostałam za 2 dni a za 5 dostałam drugi taki sam krem gratis :))) Justi, strasznie Ci współczuję nerwów związanych z chorobą taty na szczęście operacja poprawi mu zdrowie i jakość życia, przechodziłam przez chorobę i śmierć taty w ciąży i było ciężko. słuchajcie zaczęłam walkę ze zmarszczkami i kupiłam dermaroller, to działa cuda!!!! Chcę taki kupić na brzucha tylko z dłuższymi igiełkami, bo mimo że brzuch ładny to wiem ze przed ciążą był ładniejszy :) Co do okresu ja nie miałam i się nie zapowiada oby jak najdłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assiula, ja ogladałam to, mówili że może i że rodzice robią błąd dokarmiając dziecko w nocy myśląć że zamało zjadło w dzień bo dziecko samo sobie normuje ile jedzenia akurat potrzebuje i że to tak jak u nas raz ma ochote na więcej raz na mniej, to tak w skrócie dużym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i jeszcze mówili żeby nie dawać dziecku cały czas czegoś do ciamkania bo nie chce potem jeść normalnych posiłków i że nie przesadzać z soczkami bo też dziecko nie jest głodne jak się opije, ale ogólnie odniosłam wrażenie że oni mówili o starszych niemowlętach niż nasze, takich co już jedzą stałe pokramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka - czadowa ta twoja Majeczka w kreacji chrzcinowej :) powiem ci, że sukieneczka wygląda przystępnie, wcale nie na taką znowu niewygodną. No i chudzielec z ciebie ;) Nie wiem, jak wy to robicie... justi - ależ przykrość z twoim tatą :( mam nadzieję, że będzie dobrze. Podziwiam cię, że masz odwagę z takim maleństwem na lot samolotem, ale z drugiej strony w petołni rozumiem twoją decyzję. co do okresu, to szybko dostałam. Pomimo ściągania pokarmu laktatorem w miarę regularnie. To chyba nie ma reguły. Stosowałam tabletki jednoskładnikowe, ale je odstawiłam, bo ciągle coś ze mnie leciało i do tego kilka razy zapomniałam wziąć o czasie. Więc skoro i tak i tak trzeba było na ogumieniu jechać, to się nie faszeruję już tym. Jak skończę z laktacją, to wrócę do zwykłych tabletek bo byłam bardzo zadowolona. Spirala - nigdy w życiu. Żadnego więcej grzebania w tych rejonach, o nie..! ;) Zresztą... Mam pewne obawy, że znowu w ciąży jestem... :( :( To by dopiero było... Ja nie wierzę we wpadki i na prawdę nie wiem, jak to się mogłoby stać... Jedyne co mi do głowy przychodzi, to początek stosowania tych tabletek. Koniec stycznia, początek lutego. Może coś nie zadziałało od razu. Załamka :( Kupię dzisiaj test. Przeraża mnie kolejna ciąża maksymalnie. Dwoje malutkich dzieci rok po roku, nie wiem jak dałabym radę... :( No i wówczas praco zawodowa - żegnaj! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś dostałam okresu. Nie musiałam nawet testu kupować. Od dziś biorę tabletki. Iwka to by dopiero było. Jak będziesz w ciąży to ja przez pierwszy miesiąc i tabletki będę brała i gumek używała. Ja sie zastanawiam nad spirala. Na 5 lat kosztuje 1200 z założeniem. Ale gin mi powiedział ze klientki zakładają a po 3 latach przychodzą żeby wyjąć bo chcą drugie dziecko a mówiły ze nigdy wiecej. Wiec wcisnąć mi tabletki i za rok powiedział żebym podjęła decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka29
Iwka ale numer, koniecznie daj znać jak zrobisz test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka, jejku, cokolwiek pokaże test, mam nadzieję, że będziesz szczęśliwa z wyniku. dziękuję dziewczyny za ciepłe słowa. niestety dziś okazało się, że sytuacja jest na tyle poważna, że operację zaplanowano już na przyszły tydzień. nie uda mi się dojechać. a na pewno nie z Tosią. nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela1314
Justi trzymaj sie dzielnie! Wszystkie jestesmy z Tobą. Napewno wszystko będzie dobrze z Twoim tata. Iwka- nie martw sie, narazie to tylko przypuszczenia. Co by nie wyszlo na tym tescie to dasz sobie rade:) Ajc jestem przeziebiona, oby tylko mała sie nie zaraziła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny duzo śpią wasze maluchy w dzien? Mój od wczoraj spi miedzy karmieniami po godzinie. Na spacerze spał. Jak przyszłam jeszcze 1,5 h. Dziś to okna pomylam, obiad ugotowalam, małemu ubrania i wszystkie firanki poprasowalam, zrobiłam sobie depilacje a teraz siedzę i ogladam tv bo juz nie mam co robić a ten znowu spi. A no i mniej je. Co 3,4 a nawet 5 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi współczuje. Najwyżej będziesz wspierać tatę po operacji jak nie uda ci sie dojechać. Przecież nikt nie będzie wymagał od ciebie rzeczy niemożliwych. Ja to nawet sobie nie wyobrażam lecieć sama z małym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWKA Może Ci się tylko wydaje... z tą ciążą, oj najważniejsze żebyś była zadowolona z wyniku :) a ja bym tam chciała ;) tak nieraz już napomknęłam jak ktoś coś mówił. Ja bym chciała ale to dlatego, że miałam lekką ciążę, lekki poród i teraz spokojne dziecko. Co nie gwarantuje, że drugie też takie by było. ASSIULA To ja zazdroszczę, że tyle Ci śpi. Moja dziś w sumie spała z godzinę tak ze 3 razy po 20 minut. Też malutko je, co 3 albo 3,5 ale czasem zje 90 a innym razem 150 więc nie mogę utrafić. Kiedyś liczyłam to wyszło, że przez dobę zjadła 860 a powinna 1000 ml (wg HIPP BIO) więc za mało, ale wagowo jest w centrum normy także na razie się nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byli u mnie dziś znajomi. Maja dwóch synów i byli bardzo zdziwieni ze Krystian tylko raz sie budzi sie w nocy. Mówili ze oni starszego na zmianę przysypiajac bujali żeby zasnął. Krystian wieczorem zawsze marudny i juz mu sie spac chcialo a zawsze go przytrzymuje do tej kapieli wiec caly czas musiałam go bujac. Dałam lekko do zrozumienia ze kąpie o 20:30 ale chyba nie zalapali bo poszli przed 21. Oglądam mecz ale szkoda czasu chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terli na tych opakowaniach to jest usrednione. Mój zawsze jadł wiecej. Teraz mu sie tak zmieniło. Wiecej chce spac. Ale gdybym mu wcześniej dawała tak jak jest u mnie 6x120 to by mi sie zakrzyczal. Jadł 7-8 razy. Teraz je te 6. U mnie na opakowaniu 4 miesiąc ( Krystian we wtorek kończy 3) jest 6x150 a on w ciagu dnia czasem nawet tych 120 nie wciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi w takiej sytuacji pewnie zbyt dużo nie zrobisz :/ Chyba,że udało by Ci sie załatwic kogoś do opieki nad małą na kilka dni czy coś a leciałabyś sama.Tylko to sie oczywiście tak łatwo mówi,ale pewnie ciężkie jest do wykonania.Bardzo Ci współczuję takich przeżyć.Mam nadzieję,że operacja Twojego taty przebiegnie pomyślnie 🌼 Gosik to mi teraz dałaś do myślenia z tym komputerkiem.Niby skuteczność 99 % a tu takie buty.Muszę sobie dokładniej potem poprzeglądać opinie na ten temat.A na mecz tez patrzę,włączyłam przypadkiem i liczę na cud,że w ostatnich minutach kilka goli pod rząd strzelą :D:D:D Iwka daj znać jak tam po teście ;) Nie to żebym była złośliwa ale fajnie by było miec na forum koleżankę w ciąży,odświeżyłybyśmy sobie pamięć,jak to było przez te 9 miesięcy :D Ale wiadomo, lepiej żeby było po Twojej myśli. Ja mam jutro imprezkę z okazji urodzin mojego Kuby i mojego M.Urobiłam sie dzisiaj jak dziki wół a jutro dalej jazda,ehh.Na imprezie pewnie będę spała na talerzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela rozumiem Twój strach związany z przeziębieniem.Ja też już raz to przerabiałam,mały się zaraził i był na antybiotyku.Teraz ma kilka dni lekki katar ale nic więcej sie nie dzieje,tylko,że ja się chyba rozchoruję.Już czuję,że jest coś nie tak i trochę smarkam.W tej sytuacji Oliwierek znów będzie zagrożony :/ A ja się pewnie zaraziłam od M,ten to dopiero wygladał,jak półtora nieszczęścia,ale już się prawie wyleczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pektynka Ja już smarkam 2 tygodnie ale że nie karmię to mogę się leczyć skuteczniejszymi środkami więc walczę, a Tosi dodatkowo dodaje wit. C do herbatki i na razie jest ok, ale też się boję, że coś może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwier dostaje Cebion multi.Ja biorę teraz zwykły Cebion i wypiłam herbatkę z lipy.A na gardło Strepsils,lekarka mówiła,że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×