Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Efii moja koleżanka robiła badania w zeszłym tygodniu i za ten komplet który wymieniłaś zapłaciła 78 zł , mi lekarz na nfz zlecił mocz morfologie toxo i cukier bo gr.krwi robiłam w pierwszej ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi31 te badania powinny byc refundowane a co do grupy to ja mam Rh - a M Rh+ wiec w pierwszej ciazy bylam pod kontrola ale wszystko bylo ok. synek ma grupe po mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro , jak idziesz prywatnie to wypisuje ci tylko karteczke i za wszystko płacisz w laboratorium, tak juz miałam, przy innych badaniach wiec teraz wycwaniłam sie i ide na NFZ moj to mówi, ze nigdy nie znał gr krwi swojej :) dlatego go wysyłam, i od razu jak cos powiem dr , ze moze byc konflikt :) bo jak tesciowa ma - to i mąz ma - , a ja mam + a reszta mamusiek, kiedy kolejna wizyta i usg ?? ja juz lulu idę , dobranoc kobietki, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jastro ...jeśli do lekarza chodzi się prywatnie to niestety zdarza się że nawet za podstawowe badania trzeba płacić :( choć z drugiej strony lekarz rodzinny może dać skierowanie na te badania-ja zawsze tak robiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi31 jesli ty masz Rh+ to niewazne jaka grupe ma maz a konfliktu nie bedzie. konflikt jest tylko wtedy gdy ty masz Rh- a maz +.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mozna tak ze rodzinny lekarz moze wypisywac skierowanie na te badania ? Bo ja tez chodze prywatnie i nie bardzo chce mi sie za badania placic jak musze tym zlodziejom czytaj zus placic prawie 900 zł ! na mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza:):)
Hej Mamusie ja jestem grudniowka z 2011 i bede grudniowka w 2012 :) Moja corcia urodzila sie przedwczesnie tzn w Listopadzie ( termin mialam na koniec grudnia ) I tym razem rowniez mam na koniec grudnia :) Jak sie czujecie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Doberek dziewczynki :* Wlasnie co wstalam u mnie na zegarze 7 rano:) wykapalam sie i ide sie szykowac do wyjazdu . Na sama przeprowadzke mdlosci dostalam ! ale to takich porzadnych ze latam do lazienki zwymiotowac a nie udaje sie zwymiotowac i musze sie meczyc :(( DZIEWCZYNY ! DZIS MIALAM STRASZNY SEN ;(((( AZ MOJ MNIE OBUDZIL BO MOWIL ZE CALA SIE TRZESLAM I PLAKALAM PRZEZ SEN ;(( SNILO MI SIE ZE KRWAWILAM Z POCHWY I W KRWI GRANULKI TAKIE BYLY A DZIEN PRZED TYM SNEM CZYLI WCZORAJ WYCZYTALAM ZE TAKIE GRANULKI W KRWI SA BARDZO NIEBEZPIECZNE ;(( I SNILO MI SIE ZE PROSILAM MOJEGO ZEBY ZAWIOZL MNIE DO SZPITALA A ON MNIE OLAL ;((( POWIEDZIAL ZE PANIKUJE ITD.... :'( naszczescie to tylko glupi SEN !!!!!!!!!! moj mnie uspokoil ze nawet o 2 w nocy bym krwawila to by mnie zawiozl do szpitala ze nawet bedac w pracy bym zadzwonila do niego to by szybko przyjechal... przysiegnal na nasza milosc... az biedny lzy mial w oczach ze watpilam w niego :( ale to przez ten sen :(((( ale juz sie uspokoila.. dobra kobietki nie smece juz Wam tu... odezwe sie jak bede miala neta w nowej chalupie hehe :D buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w S zkocji mam wszystkie badania za darmo nawet umowilam sie do okulisty za darmo badanie i najprawdopodobniej kobietom w ciazy okulary przysluguja za darmo:))) jak do polaka chce tylko prywatnie to place 50 funtow za wizyte :P a jak normalnie w szpitalu u szkotow badania to za darmo :P bo mam INSURANCE NUMBER i pokazuje im to i ok ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wstawac śpiochy ;) tylko luska niech odsypia prace ;), napisz nam kochana, czy nie za cięzko Ci tam było ??, jastro, dzięki, uspokoiłas mnie ;) Mama małpki, mozesz iśc zapytać, ale nie widze przeciwskazań, zeby wypisał, przeciez to podstawowe badania, no oprócz tej taxopl.. po co płacic jak mozna za darmo miec zrobione ;) hej Zuza, to to widze nie próżnujecie ;):):) gratki zafasolkowania , dopiero sie "rozpakowałaś" , a tu prosze ;) termin mam na 7.12, ale przez te 4 pietro myslę, ze pękne wczesniej ;) Miax, mam nadzieję, ze szybko ten internet wam podłączą ;) , o ile dobrze pamietam to w tym tyg bedziesz próbowała prywatnie sie dostać do gin i usg zrobisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska27
Kobietki! Mam już wynik beta... po 48 h wzrósł o 68% czyli wynosi prawie 25 tyś. W piątek miałam 14707. Zgadzałoby się z wiekiem pęcherzyka - 7 tydzień. Niemniej martwię się, bo w piątek dopiero USG a biorę luteinę pod język (ostatnio nieregularnie, bo mam już dość). Ktoś pytał ile kosztuje badanie - w Gdyni w szpitalnym laboratorium płaciłam 30 zł. Chyba tak mniej więcej jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska27
Dodam, że dwa badania beta hcg = 60 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska, to suuper jak na razie wszystko jest ok, teraz tylko czekac na piątek i w końcu zobaczysz zarodek i usłyszysz serduszko, bądź dobrej myśli ;):) mnie dzis troche brzuchal pobolewa a juz miałam spokój, wczoraj w nocy myślałam, ze nie zasne tak mnie muliło ;C:c to przez to, ze nie wziełam tej tabletki. no i nie moge spać, budze sie w nocy i wstaje przed 7 i koniec z e spaniem ;C, a tak bym chciala do 10 pospac . u nas dziś leje deszcz i chyba nie przestanie ;C:c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN_________OST.@_______MIASTO______PŁEĆ______DATA PORODU princessa_33__25.02.2012_____Kielce______???????______1-4 .12.2012 MamaMalpki___27.02.2012____Bytom______ ???????______04.12.2012 hapyypati_____ 1.03.2012____Krosno______???????_______04.12.2012 Preggers______27.02.2012___Gdynia______ ???????_______05.12.2012 Kasia9815_____29.02.2012____Łomża_____ ???????_______05.12.2012 Misia1126_____29.02.2012____Solec Kuj___???????_______07.12.2012 justka27 _____ 29.02.2012____Niemcy_____???????_______07.12.2012 Mamuska2012__18.02.2012____Łódź_______???????_______07 .12.2012 pierdołka____02.03.2012_____Poznań_____???????_______09 .12.2012 Karmelek_30__04.03.2012___Worcester___???????_______09.12 .2012 Mamusia85____2.03.2012_____Bielsko_____???????_______12.1 2.2012 luska46_______05.03.2012____Słupsk______???????______12. 12.2012 Protesia______04.03.2012____Białystok____???????______12 .12.2012 Justyś 27_____07.03.2012____Budykierz___???????______14.12.2012 Keiraxxx_____10.03.2012_____Opole______???????______14.12 .2012 maniusia333___10.03.2012____Olsztyn_____???????______15.1 2.2012 karolaoo_____6.03.2012_____Pszczyna____ ???????______15.12.2012 pozytywnie.zask.9.03.2012____Gdańsk____ ???????______16.12.2012 zolta________11.03.2012_____Gdańsk______???????______17. 12.2012 Miax3 ______18.03.2012_____Szkocja______???????______25.12.2012 jastro______20.03,2012_____Irlandia______???????_______25 .12.2012 Francoise___18.03.2012_____Francja______???????______25.12.2 012 Safari27______16.03.2012____Niemcy______???????______27.1 2.2012 Olcia0105____28.02.2012____Warszawa____ ???????______04.12.2012 Effi31 ________29.02.2012____Olsztyn______???????______07.12.2012 Deminges______17.03.2012_____Bielsko______??????______23.12. 2012 jestem pewna29__03.03.2012____Beskidy____???????______07.12.2012 loco99_________16.03.2012_____Bystrzyca____?????_____20.12.2012 Witam dziewczynki. Wpisałam sie jeszcze raz do tabelki , bo ktos mnie ominoł :( Jak tam Wasze samopoczucie? Bo mnie strasznie męczą mdłości. Mój M. poleciał po cole dla mnie i mam nadzieje że to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska27
Też nie mogłam spać dzisiaj Effi31... Obudziłam się w nocy i tak leżałam długo. Myślę, że to dlatego, że nie lubię włączonego tv w nocy, ale mój inaczej nie potrafi zasnąć... Też cierpiał na bezsenność. Mnie zwala z nóg i czuję, że zaraz się przewrócę, więc chyba jeszcze zdrzemnę się :) Już mdłości, jakbym miała luteinę pod językiem, a miałam ją ostatnio wieczorem. Mdli mnie już na samą myśl. Was też odrzucają zapachy i jedzenie? Ogólnie jem, ale wszystko jest takie... inne. Piersi bolą, zauważyłam delikatne żyłki czerwonawe, niebieskie. Ale najgorsze jest to, że jestem taka słaba... Do końca tyg. na L4, ale potem mam nadzieję wrócić do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwuska dobrze ze się odezwałaś bo się martwiłam o ciebie:( ale skoro beta wyszło dobrze to już bedzie z górki :) gorzej ja mam niby nie mam juz tych takich plamien ale jeszcze ten sluz jest taki dziwny jutro ide do gin mam nadzieje ze zrobi mi jeszcze raz usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u mnie tez najwiekszym problemem sa mdlosci:( Ale zauwazylam ze najgorzej jest jak jestem glodna, chociaz czasem nie moge w siebie nic wmusic, szczegolnie rano, wiec nie wiem ja tego uniknac. Nerwuska Ty jestes z Gdyni? Ja tez, do jakiego lekarza chodzisz? A Twoj przyrost bety jest super, na pewno dzidzia duza i silna! :) Wlasnie ja tez sie zastanawialam, czy jesli pojde do lekarza rodzinnego to chociaz na niektore badania da mi skierowanie, bo z ta lista, ktora dostalaam od lekarza (a chodze prywatnie) to niestety chyba sie nie wyplace a musze jeszcze zapisac sie na bad,. prenatalne ktore tez troche bedzie kosztowalo. Ktoras z Was pisala o bialym sluzie. To zupelnie nomrlane w ciazy, moze go byc bardzo duzo. A jeszcze co do krwawien, to na pewno to strasznie stresujace, ale na szczescie jak widac po dziewczynach, nie musi to oznaczac najgorszego:) moj lekarz powiedzial mi ze moga sie zdazac i wtedy mam nie panikowac, tylko zobaczyc najpierw jak sie rozwija sytuacja. Najwazniejsze, ze te z Was ktore mialy je, nie musza sie martwic, bo z dzidziami wszystko w porzadku, i na pewno tak pozostanie do konca ciazy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska, to ja mam tak jak Twój mąz, nie zasne bez tel, nawet na 10 min ale musze włączyć ;) , mąz natomiast położy sie i zasypia w 5 min ;) na mdłości polecam - prenatal complex - mi bardzo pomaga, ale juz to pisałam z 5 razy , heheh ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska27
happypati - ja miałam dwa dni temu dużo śluzu, także w moczu, na szczęście jednorazowo... Uważaj na siebie, ja leżę prawie cały czas (wyjątek kiedy nie siedzę na kafeterii, a mam komputer stacjonarny). Oczywiście do USG będę miała stres nadal... Mój maż mówi, że takie właśnie są mamy i już teraz będę martwić się do 20 r. życia dziecka, ale mi się wydaje, że do końca :) Preggers - jestem z Gdyni. Chodzę na Dąbrowę do p. dr. M. Tomczyk- Małyjasiak. Bardzo ją polecam, chociaż jest droga... Chodzę prywatnie, bo w przychodni musze czekać aż do połowy maja na I wizytę! Można nie doczekać :/ Mam nadzieję, że masz rację, że dzidzia silna i duża :) Czuję, że to będzie chłopiec, ale ważne, żeby było zdrowe maleństwo :) Wam tego też życzę, bo już wiem, co oznacza lęk przed pustym jajem czy poronieniem. Ale beta hcg nie wyklucza pustego jaja podobno... :( Effi31 :) Każdy ma jakiegoś bzika :)) Mam ochotę na kaszkę mleczno - ryżową dla dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dziewczyny ktore nie moga spac w nocy, ja mialam to samo w pierwszej ciazy: bezsenne noce senne dnie. jak przychodzilam z pracy to normalnie zasypialam na stojaco :/ Happypati ja tez mam mega duzo mlecznych uplawow i to jest normalne, nie ma sie czym martwic :) Miax3 udanej przeprowadzki a ten sen to pewnie ze stresu, spokojnie, wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam lenia :/ na stare lata zachcialo mi sie isc do szkoly i teraz musze leciec do biblioteki szukac materialow na esej :/ i jeszcze ta pogoda grrrr :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a ja się martwie bo od 2 dni nie mam kompletnie żadnych dolegliwości, czuje sie normalnie Moj maz polozyl mi sie dzis rano na brzuchu i powiedzial ze slychac i czuc pukanie na dole. To mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa, chyba raczej niemożliwe, to serce , lub puls tak promieniuje, tak mi sie wydaje, ;) ps ja tez czuje po lewej str , bo tam mam dzidzie ;) dziewczyny piersi to mi urosły ze 2 rozmiary ;0 mąz nie może sie nacieszyc i na patrzeć heheheh ;):) smaruje je oliwka dla dzieci po kompieli , zeby nie miec za duzo rozstępów . ja dzis mam ochote na pasztet ;):):) hehe no i cały czas mąz drąży temat wyjazdu do Egiptu, a ja mam tyle wątpliwości, ale widze, ze on juz podjął decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, u mnie weekend minął weselnie, 2 dni wesela.... no i mamy znowu poniedziałek.... jak czytam u Was ze juz widziałyściekruszynki, słuszałyście bicie serduszka to aż zazdroszcze, ja wynik bety odebrałam w zeszły poniedziałek, dzisiaj próbuje sie uowić do jakiegoś lekarza a wszystkie terminy dopiero na polowe maja.... nie wiem czy powinnam tyle czekać czy isc do pierwszego lepszego (nawet prywatnie) byle by w tym tygodniu- potem długi weekend wiec pewnie wiekszość bedzie miało wolne.... jak myślicie czekać czy iść juz w tym tyg. nie ukrywam ze juz bym chciala wiedziec czy wszystko ok, jeżeli bedzie w porzadku to rownież wziasc zwolnienie, pracuje w systemie 12 h, przy komputrze na stojącą, w nocy również- czy myslicie ze nie bedzie problemu z otrzymaniem zwolnienia w tak wczesnej ciąży...??? miala któraś z Was podobie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deminges , ja bym umówiła sie prywatnie na 1 wizytę, w międzyczasie zaklepała termin tam gdzie ci odpowiada jak piszesz w połowie maja , lekarz prywatnie zleci ci badania, wiec możesz iść do rodzinnego, żeby wypisał ci skierowanie na te badania (nie powinno byc problemu) i jak już pójdziesz w maju na wizytę to z kompletem badań ;):) ze zwolnieniem nie powinno byc problemu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi właśnie udało mi się zapisać do lekarza na piątek, dobry lekarz u nas w mieście podobno- bo osobiście u niego jeszcze nie byłam, ale sporo moich koleżanek do niego chodzi, wizyta 70 zł więc tragedi też nie ma... no więc w piątek może już będę wiedziała więcej :)) już sie nie mogędoczekać :) mam tylko nadzieję, że wszytsko jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×