Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gugajnaa

zdrowy styl życia

Polecane posty

Cześć zaraz na początek -ciekawostki Dodaj ananasa Wiele produktów spożywczych pozwala redukować wagę. Jednym z najskuteczniejszych jest ananas. Warto go dodawać do posiłków, a jeśli obiad czy kolacja z ananasem wykracza poza nasze kulinarne gusta, warto zjeść kilka plasterków w ramach drugiego śniadania i podwieczorku. Ważne, by stosować świeży owoc, a nie krążki z puszki. Dzięki zawartych w ananasie enzymom i kwasom owocowym, owoc przyspiesza spalenie tłuszczu. Najważniejszą rolę odgrywa w tym procesie bromelina - enzym, który reguluje przemianę materii, pomaga strawić białko oraz oczyścić przewód pokarmowy. Z kolei obecny w ananasie potas usuwa z tkanek nadmiar wody i kwas moczowy. Odchudzanie wspomaga też witamina C - rozpuszczająca tłuszcz i zwalczająca wolne rodniki. Dzięki włączeniu ananasa do swojej diety w ciągu miesiąca można zgubić nawet 3-4 kg Płatki owsiane na drugie śniadanie Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców Purdue University, miseczka płatków owsianych, zjadana na drugie śniadanie, pozwala ograniczyć ilość przyswajanych dziennie kalorii o ponad 600. Stosując tą prostą metodę można stracić nawet trzy kilogramy miesięcznie Pij wodę przed posiłkiem Zdaniem ekspertów z Uniwersytetu w Virginii, wypicie dwóch szklanek wody przed posiłkiem pozwala stracić ponad 2 kg miesięcznie. Takie wniosek postawili po przeprowadzeniu eksperymentu na 48 odchudzających się osobach w wieku od 55 do 75 lat. Ci uczestnicy, którzy wypijali o pół litra wody przed jedzeniem stracili w 3 miesiące średnio 7 kg więcej od grupy, która wody nie piła Do tej ostatniej rady powoli się przyzwyczajam Ciężko mi było z piciem wody i wymyśliłam sobie sposób na smaczny napój cytrynowy tzn-litrem wrzątku zalewam pół cytryny jak wystygnie dodaję 1 łyżkę miodu ,Myślę,że dobrze robię Dziś na kolacyjkę wciągnęłam 2 kolby kukurydzy obiad-zupa pomidorowa z makaronem razowym II śniadanie-banan,brzoskwinia i pół dużego jogurtu nat. Sniadanie -2 kromki chleba z wędliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś pytałam o jakiej porze najlepiej ćwiczyć dziś znalazłam odpowiedz Ćwicz rano przed śniadaniem Ważnym warunkiem utraty wagi jest trening. Aby był maksymalnie skuteczny warto zdecydować się na wysiłek o pustym żołądku. Jest znacznie skuteczniejszy, niż gdy ćwiczymy po jedzeniu. Po kilkugodzinnym śnie krew jest oczyszczona ze składników odżywczych. Wątroba zużyła też zapas glukozy. W tych warunkach każdy wysiłek zmusza organizm do sięgnięcia po zapasy energetyczne, czyli odłożony tłuszczyk. Ćwicząc przed śniadaniem można stracić trzy razy więcej tłuszczu niż w przypadku treningu niedługo po posiłku. Stosując tę metodę można stracić dodatkowo około 3 kg miesięcznie Śpij dłużej Ta metoda sprawdzi się w przypadku osób, które przeznaczają na sen zbyt mało czasu. Zdaniem amerykańskich naukowców, m.in. dr Oza i dr Breusa przedłużając czas nocnego wypoczynku z 7 do 8 godzin na dobę, można stracić od 2 do nawet 6 kg miesięcznie. Na utratę wagi, spowodowaną przez dłuższy sen, wpływa kilka czynników. Po pierwsze dłużej śpimy - mniej jemy. Z badań naukowców wynika, że nawet o 300 kcal dziennie, co oznacza około 1,5 kg przyrostu wagi w miesiącu. Jednocześnie niedobór snu oznacza spowolniony metabolizm i wysoki poziom kortyzolu. Podwyższony poziom tego hormonu powoduje zwiększone uczucie głodu i skłania do sięgania po wysokokaloryczne produkty. Za zwiększony apetyt odpowiada też grelina, której poziom rośnie w wyniku niedoboru snu. Zbyt krótki sen powoduje też niski poziom leptyny - hormonu hamującego łaknienie CIEKAWE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupła Ty to jesteś kiler!!!!!! ja pierdziu Beatko świetne rady o wodzie wiem i tak robię, o wiele mniej jem na 1 raz co do ananasa uwielbiam i często kupowałam, ale musze znowu zacząć przejadł mi się po prostu no i cena też nie zniewala czasem na rynku jest taki mocno dojrzały to tanio sprzedają ale takie co muszą poleżeć to i z 12 zł a u nas bedzie to na raz bo wszyscy lubią co do snu to w 100% potwierdzam, nie mówię o chudnięciu przy wyspaniu ale jak się nie wyśpię to czuję sie jak na kacu muszę żreć! odkąd dzień zaczynam o 6 rano kończe go max 22:30 ufffffff trening był zabójczy ale warto było jak zwykle :D w czwartek mam silowe z trenerem i spining godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zmieniłam stopkę na bardziej czytelną jestem mega szczęśliwa!!!!!!!! 5 kg w miesiąc i ponad 30 cm mniej jeejejeeej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Szczupla - 4h cwiczylas?! to ja tyle czasu niestety na cwiczenia przeznaczyc nie moge :D Guga - stopka rewelacja musz epowiedziec :) -10cm w pasie - to mi sie podoba :) grunt to sie trzymac! Beatka - a ta wode mozna tak bezposrednio przed posilkiem? bo gdzies bylo napisane ze pol godz przed.. moge przed samym zjedzeniem? ananasa bym sobie kupila.. no ale zobaczymy jak z cena :P bo u nas tez szybko idzie :) mam nadzieje,ze kryzys mi przeszedl :) ten tydzien mialam stabilizacje wagi :) na szczescie jedynie stabilizacje a nie wzrost.. zastosowalam program minimum - niejedzenie po 18tej, picie wody,i jakis ruch. dzis sroda - moj dzien wazenia - 83,5kg - nie jest zle! mam nadzieje,ze juz wracam z nowa werwa, po @ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaleglosciii dzien 28 🌼 - JESZ PONIEWAZ JEST CO Kiedy mijasz w pracy biurko kolegi z chipsami..siegasz po nie..to samo robisz z promocyjnymi cukierkami czy produktami w sklepie.. powiedz sobie: Nie jadam tylko dlatego,ze jest cos do jedzenia. zwracaj uwage na te momenty,gdy siegasz po jedzenie tylko dlatego,ze znajduje sie w zasiegu wzroku. to,ze ktos serwuje ciasteczka na przyjeciu, to nie oznacza ze musisz je zjesc. Naucz sie ignorowac jedzenie..Za kazdym razem gdy znajziesz sie w poblizu pokusy, przypomnij sobie ze jesz z dwoch powodow - aby odzywic organizm lub delektowac sie smakiem, a nie dlatego,ze jedzenie jest przed toba. latwo powiedziec... ;/ i dzis: dzien 29 🌼 - PODJADANIE Zaczyna sie niewinnie - siegasz po garstke orzeszkow czy chipsow. a jak zniknie ta garstka to siegasz po druga, potem juz iwesz ze wpadlas w nawyk - reka-usta- niemozliwy do przerwania. Jezeli chcesz sie cieszyc przekaskami, bez uzaleznienia - musisz opracowac strategie. Gdy zamierzasz po nie siegnac - przeloz odmierzona czesc do miseczki lub na talerzyk, zeby kontrolowac ile jesz. oj jak to sie przyda... :D milego dnia! ide zbierac ogorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, hello w ten słoneczny poranek :) Pisałam z 2min i nie zapisałam.. Wystąpił błąd i wszystko poszło się... Nie będę pisać 2gi raz bo mi się nie chce :P Napiszę tylko to co najistotniejsze :D 4me ;) Biceps- -1cm, biust nie mierzony 2 tyg -8cm!, pod biustem bez zmian, talia- 1cm, biodra- 1cm, udo - 2,5cm, udo najgrubsze miejsce- 0,5cm, łydka +0,5cm. Do tego -2kg :D Yeah! :) Guga gratulacje :) :* Damy radę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą wodą to bym piła na 30min przed posiłkiem bo rozrzedza soki żółądkowe! Tak samo z ćwiczeniem na czczo- wszęzie teraz trąbi się żeby coś tam zjeść przed treningiem- owoc, shake ale nie na czczo. A ananasy super sprawa, u nas po 2funty :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badzia chciałabym też już 7 zobaczyć ;) Ale jeszcze długa droga. Powiem wam natomiast, że naprawdę widać już, że schudłam. Mój mąż mówi, że spokojnie tak mogę zostać i nie chudnąć już ;) Do niedawna martwiłam się co będzie ze skórą na brzuchu i biuście, ale tak sobię myślę, że skoro ćwiczę i kg spadają wolno to jest szansa, że się obędzie bez operacji plast. Widziałam wczoraj fotki jakiejś babki, która brzuch miała jak ja i ćwicząc bardzo schudła- do płaskiego brzucha no i nie ma takiej zrąbanej skóRY. Także szansa jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guga- możesz opisać swój wczorajszy zabójczy trening? Może coś zwalę od ciebie ;) No i te siłowe też opisz w piątek! :) Ja dziś chyba jadę do parku pobiegać, ale najpierw muszę odwiedzić moją siostrę i zrobić zakupy bo jutro do pracy rodacy! ( miałam dziś, ale się pkany pozmieniały) no i wtedy park, a po nim sprzątanie bo, że mam w domu syf to mało powiedziane (wczoraj po tych 4h nie miałam siły na nic, a mój facet wraca o 18.40 i też mu się nic nie chce, naczynia tylko myje bo nie mamy już zmywarki, a ja nienawidzę tego robić..) Chyba, że coś się zmieni to na rower wsiąde pod wieczór. Cieszę się z tych ubytków jak dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupła nieźle, nieźle !!!!!!! ja z trenerem zawsze mam siłowo/wytrzymałościowe nie umiem już opisywać za bardzo co robimy nie znam kompletnie nazw pozycji, przyrządów na maszynie zaciskałam uda obciążenie 36 kg 50x pozycja jak do pompek dupa u góry nogi szeroko rozszerzanie i zwężanie w podskoku 20x lezenie na materacu nogi zarzucałam za głowę i siad 20x wypady nóg 20x 3 serie potem krążek 25 kg przysiad i wstając ręce nad głową 20x ten sam krążek przysiad i wstając skręt do boku 10x na bok krążek w ręce prawej wzdłuż ciała, podskoki na boki na prawej nodze 30x to samo lewa 3 serie krażek w ręce wzdłuż ciała wymachy nogi do tyłu prostej i do przodu ugietej w kolanie 20x to samo 2 noga 3 serie nie pamiętam wszystkiego i mój opis jest niefachowy, ale serio nie wiem jak opisywać brzuchy na ławce skośnej 3 serie po 20x steper 30min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie znam nazwenictwa tego, ale dzięki wielkie, że tak opisujesz. Zastanawiam się czy to nie podchodzi pod crossfit to co robicie. Teraz znikam, ale się odezwę :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Cieeeee niezle te ubytki :) no mam nadzieje ta 7ke zobaczyc..bo jej 10 lat nie widzialam :) UDA SIE! musi sie udac i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się wyżalić ;) Ja mam jakieś szczęście do jebniętych pomaranczy- znów się ktoś przyczepił do mnie na tamtym topie.. Zostałam oskarżona o pisanie w orange-u pozytywnych komentów w swoją stronę :D Idę jeść i psy wyprowadzić, wrócę wieczorem. Jak nie będę miała siły to nie wiem kiedy bo jutro do roboty. Postaram się jednak was odwiedzić ;) wcześniej niż w niedziele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczupla, olac te pomarancze .... Niestety glupole nie znikna z tego swiata za nacisnieciem magicznego przycisku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sczupła a przestań Ty sie tak przejmować jesteś pewną siebie dowartościowaną przez męża kobietą miej to gdzieś u mnie ok dziś robię przerwę w ćwiczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka szczuplaki!:):):) dzień pomyślnie zaliczony śniadanko: 2 kromale razowego z wędliną II śniadanie: banan,nektarynka plus jogurt nat. obiad: pomidorówka z ryżem brązowym podwieczorek:jabłka kolacja: serek wiejski,pomidorki koktajlowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka- cool :) Fajnie, że trzymasz dietkę i dajesz radę :) guga- tak naprawdę mam to głęboko w doopie ;) Jak tam- odpoczęłaś dziś>? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej tak odpoczęłam! a dzis mam takie zakwasy szokkkk akurat jak mam dziś kolejny trening heheh jestem po sniadanku, piję teraz kawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Waaaam, walka trwaaa Beatka! a jak z waga? spada jeszcze? tak duzo osiagnelas, ze pewnie teraz wolniej.. Szczupla - Ty to masz ruchu.. ja Cie.... a ile masz wzrostu? Guga - to dzis na zakwasikach na silke? :) tych filmickow z ewa chodakowska juz nie ma na youtubie;/ ja wlasnie po Tiffany Rothe waist ;), po owsiance, i pije kaweczke :) fajne te cwiczenia.. tylko trzeba miec jeszcze czas i werwe ;) i bedzie dobrze ;) dzien 30 🌼 Powstrzymywanie sie od jedzenia Jak juz raz zaczniesz jesc przekaski, trudno jest przestac. Wyobraz sibie wieczor z przyjaciolmi z miseczkami wypelnionymi orzeszkami,precelkami w czekoladzie.. Po przyjsciu przyjrzyj sie im, ale nei jedz az do konca wieczoru (swietna rada :D ale cos w tym jest ze jak juz zaczniesz, to nie idzie skonczyc..to lepiej nie zaczynac ;) Za kazdym razem gdy czujesz pokuse, zeby po nie siegnac, powiedz sobei ze mozesz zjesc co chcesz ale jeszcze zaczekasz. Kiedy nadejzie czas powrotu do domu, zastanow sie czy wciaz masz ochote na cos, jesli tak nie krepuj sie i zjedz. Jednak bedziesz miala na to niewiele czasu i zamiast talerza ciasteczek zjesz jedno..czy dwa. Zwlekajac do ostatniej chwili zrobisz sobie mniejsza krzywde, niz podjadajac przez caly wieczor :) Ta metoda pomaga rowniez unikac dokladek lub deserow. Powiedz sobei ze cala przyjemnosc przed Toba i zawsze bedziesz mogla zjesc, jesli chcesz. Zwlekaj z jedzeniem do ostatniej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam ananasa i zjadłam 2 plastry Badzia fajnie, ze przepisujesz te rady :) niby człowiek wie, ale fajnie sobie przypomnieć o zasadach :) \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski Troszkę poprasowałam, czego nie lubię Jeśli chodzi o moją wagę stoi jak zaklęta 99-100kg Myślę,że to przez hormony,bo inaczej tego nie umię wytłumaczyć,dietkuję cały czas ,ruchu mi nie brakuje. W pażdzierniku wybiorę się do dietetyczki ,może coś zaradzi na ten zastuj pozdrawiam Sniadanko: jak zwykle 2 kromale razowe z wędlinką[bo tylko rano ją jem ,dlatego ciągle w wędlinką....] II śniadanie: jabłka obiad: szynka pieczona w rękawie z jabłkami ,brokuł .................dalej nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko za Tobą 20 kilo, musisz byc cierpliwa, na pewno w końcu zacznie spadać ja właśnie dostałam @@ akurat na trening grrrr idę zaraz z bąblem na spacer, muszę ją zmęczyć przed drzemką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guga- fajnie,ze tez korzystasz z porad .. :) Beatka - pewnie tez bede miala problem z zejsciem ponizej 80kg cos czuje.. bo tak jak pisalam 10 lat juz takiej wagi nie mialam..poza tym w styczniu jeszcze mialam 98kg.. wiec nie sadze,ze bedzie prosto zejsc nizej.. Karolina - uu jaki serek, to sprobuj zrobic, jak Ci wyjdzie pyszny to ja tez sie skusze :) 8 - owsianka / waist workout kawka 20 min rowerku 11 - pol twarozka z pomidorem i 3 kromki chleba orkiszowego (!) efektywne zbieranie mleczy dla krolikow+jakies cwiczonka 14 - kawalek kabanosa + 3 plastry sera zoltego +pomidor i o 16.30 bedzie krupnik z kasza jaglana, ktory wlasnie gotuje ;) i mam nadzieje dzis na kije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badzia, u mnie byl taki prob psychologiczny - 93 kg i nie moglam za cholere zejsc ponizej tego... Mam nadzieje, ze tym razem bedzie lepiej :) Serek zrobie na bank. Do grahamki taki.. mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×