Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

:) dzięki za przyjęcie :) mi zaczyna powoli wystawać brzuszek, choć nie wiem czemu :) nie jestem super szczupła, takie 38/40, więc myslałam, że nie będzie widać dłużej :) W pierwszej ciąży byłam duzo szczuplejsza a brzuszek dopiero wystawał w 6 miesiącu. No ale jak się przekonuję - każda ciąża jest inna, mozna tylko liczyć na mdłości i odrzucenie od jedzenia :D Z córką miałam tylko wstręt do zup. Teraz są to miesa, wędliny, zupy, smażenina.... czyli zostały tylko owoce, warzywa i chleb :) więc wolę zagrywać kwaśne, bo mnie nie mdli. A jak u Was z takimi rzeczami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w drugiej ciazy brzuszek szybciej wyskakuje (juz miesinie nie takie :) ) mi tez z corcia wyszedl dopiero 4-5msciacy a teraz 10tc i juz mam pileczke :) ja poczatkowo nie mialam ochoty na NIC, musialam wmuszac w siebie jedzenie, ale od kilku dni jest lepiej powraca ochota :) i nie wiem czy mam sie cieszyc czy nie :) nie chcialabym zbyt duzo przytyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! londynek i gosienka witajcie ;) londynek nie mam jeszcze wyznaczonego terminu na pierwsze USG i nie moge sie do nich dodzwonic! ile wczesniej przyslali Ci ten list?? ja juz miesiąc czekam i nic. w którym szpitalu bedziesz rodziła?? gosienka mnie nie wyszedł brzuszek jeszcze ale urósł mi napewno bo opiete mam spodnie jak sie zapinam chodze non stop z otpietym guzikiem bo tak mi wygodniej. pracujecie dziewczyny jeszcze?? keerah nie masz prawa na zadne kryzysy proszę się usmiechnac pogadac z nami o byle czym a napewno bedzie ci lepiej! kotkotkotkot gadałas juz ze swoją mama?? lenka witaj w klubie z tymi mdłosciami u mnie jest coraz gorzej a myślałam ze z biegiem czasu bedzie lepiej ranki do 12 to mam wyjete z zycia :( co chciałabyście miec dziewczynke czy chłopczyka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie takie szczesliwe a ja kurde nie ma dnia bez placzu. Mam takie stany emocjonalne i takie mysli w glowie mi sie roja ze to chyba paranoja jakas. I nie mysle juz o malym tylko takie raczej wahania nastroju. Jak u malego dziecka z placzu w smiech, ze smiechu w sen ze snu w ryk, z ryku w katastrofe. :( Juz mam tego dosc!!!! Ze skrajnosci w skrajnosc. Drazliwa na wszystko. Jest jakis sposob na to? Jakies ziolka, tabletki zielne? Nawet jak sie wyspie i najem to i tak mnie to lapie. :( Brakuje mi juz sil!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga czekaj cierpliwie, mi wysłali w zeszłym tygodniu a usg mam we wtorek, tez już myślałam że zapomnieli o mnie. Wczoraj też dostałam list od midwives, zapowiedzieli sie z wizytą na piątek u mnie w domu, ma to być ogólny wywiad i wezmą krew i mocz do badania. Zdziwiło mnie to bardzo bo przy pierwszej ciąży chodziłam normalnie do przychodni a teraz do domu mają przyjść. Ja będę rodzić w Chelsea and Westminster Hospital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah a jest jakiś konkretny powód tych twoich myśli i wahań nastroju czy to tylko hormony? Bo jeśli Cie to pocieszy to ja też wcale nie jestem szczęśliwa, nie potrafie cieszyć sie niczym ot tak żyje z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah, może spróbuj meliski...? uspokoi Cię z lekka i zapobiegnie mdłościom. Może zacznij planować pokoik dla dzidzi itp...? spacerki wieczorową letnią porą..? Coś, co podniesie Ci nastrój....Przesyłam moc pozytywnej energii :) Mnie dziś znów męczą mdłości i złe samopoczucie, ale upiekłam drożdżówkę z wiśniami, taką kwaaaaśną i pojadłam mimo to :) taki upał u mnie, że nie da się funkcjonować. Mam mega niskie ciśnienie, góra 100/50, zawroty głowy i ogólnie ledwo zipię- czekam aż to samopoczucie minie. Chcę już drugi trymestr!!! :) A jak Wy znosicie letnią pogodę? Co do pracy: Jeszcze nie pracuję, ale narzeczony ma mnie zatrudnić teraz... tylko nie wiem ile mam przepracowac i w jakim wymiarze, by przysługiwały mi swiadczenia. Znacie się na tym może? Co do płci - mam dziewczynkę i ją uwielbiam :) chyba chciałabym drugą pannę ,ale jak będzie chłopak to też będę happy :) choć z chłopakiem to ponoć całkiem inna zabawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Ale nie mam mdlosci i nie mialam w sumie od poczatku, a to juz 12 tydzien. Nie mieszkam w Polsce wiec letnie spacerki odpadaja. Zreszta dobrze bo od slonca mnie muli w ciazy zauwazylam. Pogoda mi sie moja w sumie podoba leje i chlodno- tak sie czuje najlepiej. Te nastroje to chyba hormony. Gosienka pokoik? Jak my nie mamy nawet swojego mieszkania jeszcze. Wynajmujemy. Niestety czekamy az dostaniemy jedno jak maly sie urodzi. Widzisz, same problemy i wogole. tylko w domu siedze i pracuje. Po pracy wszyscy piwko i papierosek a ja udaje ze rzucilam dla zdrowia i nie pije bo bede pozniej prowadzila.. czasem wole isc od razu do domu, a w domu siedze sama. Moj kochany pracuje caly czas. A jak nie pracuje to sie z nim kloce o byle co. A jak sie nie kloce to rycze jak dziecko ze on taki dobry a ja jestem taka zla a potem znowu klotnia. Wkolko to samo. I nie, nie moge wyjsc ze znajoma na spacer czy do kawiarni, bo znajomych nie mam. Mam kilka z uni ale nie mam ochoty na takie spotkania. Mam kolege mlodszy jak brat dla mnie to mi moj luby nei pozwala sie z zadnymi kolegami spotykac bo jak mowi co jego znajomi powiedza jak mnie w ciazy z jakims innym 'facetem' zobacza. No popierdulka nie zycie. Spadam do pracy. Odezwe sie jak wroce. Buzki mamusi i dzieki za dobre slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah ale ja też niemam swojego mieszkania a to nie znaczy ze nie mozesz zrobic jakiegos kaciku dla małej sa fajne naklejki na sciane ładnie sie odklejają więc wlasciciel nie moglby miec zadnych watów. musisz sie wziąć wgraść kobieto - idz na zakupy kup sobie cos fajnego a napewno bedzie ci lepiej. Włąsnie pytanie do londynka: masz posciel dla dzidzi?? bo ja sprowadziłam kilka pospieli dzieciecej z Pl podusia + poszewka, kołdra + poszewka, ochraniacz, baldachim, stelaż do baldachimu, serca dekoracyjne zostało mi 3 sztuki. Jedną mam dla straszej córci i jest ekstra zostawie nastepną dla tego dzidziusia więc te 2 muszę sprzedac jakby co daj znac jakbys była zainteresowana. Ja bede chodziła ponownie w Kingston Hospital kojarzysz te okolice?? gosienka zapodaj przepis na swoja pyszna drozdzowke moze sprobuje zrobic akurat drozdze mi zostały. I ja tez mam podobne cisnienie do Twojego wiec znam ten bol. wczoraj probowałam znalesc serduszko maluszka ale jest jeszcze za wczesnie zeby moj doppler go wyłapał, poczekam ze 2 tyg i juz napewno powinno byc. gosienka tez mam dziewczynkę teraz płec mi obojetna ale po cichu z M liczymy na chłopca aby była parka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Hej dziewczyny! Cieszę się, że znalazłam to forum:)) Termin mam na 15 stycznia. :) Dzisiaj właśnie idę na usg, ważne, bo lekarz będzie mierzył przezierność karku itd. (jestem w 13 tygodniu). Troszkę się stresuję, ale mój kochany mężczyzna jedzie ze mną, to mnie podnosi na duchu.:) Na szczęście już zaczynam lepiej się czuć, choć do niedawna mdłości i wymioty były okropnie męczące, schudłam 2 kg i dalej leci w dół. :( ale to ponoć niegroźne dla maleństwa. :) Pozdrawiam Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ciśnienie też mam niskie, ale lepsze takie niż wysokie. ;) Co do płci, to mam takie przeczucie, że to córeczka, ale mogę się mylić. ;) Może zasugerowałam się tym, że mam straszny trądzik na dekolcie i plecach. :P A wybrałyście już imiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) przepis na drożdżówkę mam stąd - jest fajny, ciasto zawsze puszyste i miękkie: http://majanaboxing.blox.pl/2008/04/Ciasto-drozdzowe-z-wisniami-i-kruszonka.html zamiast wiśni oczywiście dowolne owoce mozna dać :) ja uwielbiam te wszystkie "zwykłe" ciasta, typu drożdżówka, babka, biszkopt z owocami, jabłecznik.. :) nie lubię ciast z kremami i masami. Reszta rodzinki ma odwrotnie, no ale muszą się dostosować, póki to ja piekę :D Keerah, no to już wiadomo, czemu masz taki nastrój.. bidulko, ty poprostu się martwisz i czujesz niepewnie i niestabilnie w swojej sytuacji.., tak mi się wydaje.. Głowa do góry, wszystko się ułoży na pewno! Ja się umówiłam z moim lubym co do imion, że dziewczynkę nazywam ja, a on chłopca. No ale jak słyszę tego jego Kacpra albo Serkana, to chyba bedę protestować :D a u Was jak z imionami..? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Uff, byłam na usg, wszystko jest w porządku.:) ależ to wzruszające słyszeć serduszko swojego skarba :)). Zastanawiam się czy robić test PAPP-A jeśli przezierność jest ok, jak myślicie? My imiona wybieramy razem, dziewczynka będzie na pewno Amelka, a dla chłopca jeszcze nie wybraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ide jutro na pierwsze usg, mam nadzieje że z dzieckiem wszystko ok i że to nie bliżniaki (po prostu by mnie to przerosło), no i mam nadzieje że to chłopak bo w mojej rodzinie same dziewczynki więc z chlopaka ucieszą sie bardziej. Ale pewnie jeszcze za wcześnie na dojrzenie płci. aga, nad pościela jeszcze nie myślałam, nic jeszcze nie mam, może jak sie już dowiem czy z dzieckiem wszystko ok to sie rozkręcę z organizacją wyprawki, to dam znać. Kingston bardzo lubie kiedyś mieszkałam w tych okolicach. Ile twoja córcia ma lat? Moja ma 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Cześć Dziewczyny :) mam 25 lat, obecnie jestem w 14 tc, a termin mam na 01.01.2013, jest to moja pierwsza i dłuuugo wyczekana ciąża :) o ciąży dowiedziałam się w 7 tyg bo spóźniał mi się okres ale myślałam, że jest to spowodowane wyjazdem na wczasy :) nie dawałam sobie już cienia nadziei na dziziusia a tu proszę! Poszliśmy z chłopakiem na pierwsza wizytę w 9 tc i bardzo się cieszę, że byliśmy razem bo słyszeliśmy serduszko- nie spodziewałam się, że tak szybko je usłyszymy :) W 12 tyg i 4 dniu byliśmy na usg prenetalnym, lekarz "męczył" nas prawie godzinę ale dzidziuś mierzył 8,5 cm i jest zdrowy jak rybka...no i będziemy mieć synka. Po wizycie wygooglowałam swojego lekarza i się okazało, że kończył kursy usg prenatalnego w Londynie! miło się zaskoczyłam, tym bardziej że podczas tej wizyty wybadał naszego Filipka baaardzo dokładnie a moje koleżanki dowiadywały się u swoich lekarzy na raty co i jak z ich dzidziusiami. W związku ze stresującą pracą przez którą strasznie bolał mnie brzuch i robił się twardy jak skała dostałam zwolnienie na miesiąc i lekarz się śmiał, że już pewnie nie wrócę ale mi już się nudzi w domu :P Co do zachcianek to na początku pochłaniałam jak odkurzacz- co prawda na maksa zdrowo się odżywiam, bo mój mężczyzna ma na tym punkcie fioła ale taaaakie ilości, że szok. Minęło mi to w 11 tc, za to teraz zachowuję się jak niejadek, na nic nie mam ochoty- wręcz wmuszam w siebie. Nudności miałam na początku ale tak słabe, że nawet nie wiem czy warto o nich wspominać :) za to zmienne nastroje dały mojemu chłopakowi nieźle popalić :P Ale się rozpisałam hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Witam i ja wszystkie przyszłe mamusie :) ja też mam termin na 16.01 . U mnie było nawet kolorowo od samego poczatku . wynajelismy z chłopakiem w polowie kwietnia mieszkanie od jego brata po czym stwierdzilismy ze jak juz jestesmy na swoim to zaczniemy "starania" a tu taka niespodzianka ze jak urzadzalismy juz gniazdko to we mnie zagniezdzała sie ta mała istotka :) teraz leci juz 12 tc znoszę ją naprawdę dobrze żadnych wymiotów ani młodśći nic kompletnie ... Problemem jest tylko to ze moj chlopak jest kierowca tira i jest w domu tydzien w miesiacu . jak zadzoniłam do niego zeby mu powiedziec ze robilam test i plakalam mu do telefonu to az musial sie zatrzymac bo mu sie nogi ugieły :) oboje jestemy szczesliwi ze wyszlo jak wyszlo i jestesmy pewni ze damy sobie rade RAZEM :) kolejne usg 9 lipca juz czekam z niecierpliwoscia :D Pozdrawiam i sciskam wszystkie mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! :) jak samopoczucie dzisiaj? :) Mnie męczy duchota :O Za 2 tygodnie moja córa ma 7me urodzinki :) czas szybko leci.. :) ja już nie mogę się doczekac przełomu stcznia i lutego :) dziś śnił mi się dzidziuś, że była ładna słoneczna pogoda a ja spacerowałam z wózkiem i córką :) Mam urodziny 26 stycznia i tak pomyslałam, że może bobasek urodzi się w moje urodziny..? byłaby miła niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Zazdroszczę Wam braku nudności. U mnie to było przerażające. :P O ciąży dowiedziałam się w 5tym tygodniu, jakiś tydzień później się zaczęło, plus niskie ciśnienie, zero chęci i siły na cokolwiek, bóle głowy... Teraz jest dużo lepiej, choć nadal czasem rozmawiam z kibelkiem. ;) Już się nie mogę brzuszka doczekać, a tu nic i nic, płaszczak :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn.............Filip lenka.k...........XX...............11.01.2013............XXX...........XXX sinisza.............XX..............14.01.2013........... .XXX..........XXX blanka25..........XX..............15.01.2013............XXX............XXX MłodaKacha22..XX..............16.01.2013............XXX............XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Keerah............23...............21.01.2013...........XXX...........XXX __aga__...........27...............26.01.2013...........XXX...........XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX...........XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX inLoveee..........23..............29.01.2013............XXX...........XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XXX............XXX gosieńka2666....XX..............XX.01.2013............XXX............XXX londynek moja córcia ma 10 miesięcy 🌻 witajcie dziewczyny blanka25🌻, młoda Kacha 22 🌻, bentonowa 🌻 - fajnie że do nas dołączacie bo czasami to już bywało że sama do siebie gadałam hehe dopisałam was do tabelki ;) mam nadzieję ze sie nie gniewacie. ja swój pierwszy skan mam w połowie lipca poza tym wczoraj dowiedziałam się ze muszę się przeprowadzić do 28 lipca :( bede miała teraz ciekawie musimy cos znalesc dla siebie i nie zbankrutować przy tym. Bentonowa dobrze że poszłam na ta pierwsza wizyte własnie w 9 tyg bo jeszcze tydzień a by Ci becikowe przepadło :( trochę głupie prawo. gosienka2666 ja też moge non stop spać wczoraj spałam już o 20.30 hehe ale i tak sie nie wyspałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualnię tabeleczkę o swoje dane :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip lenka.k...........XX...............11.01.2013............ XXX...........XXX sinisza.............XX..............14.01.2013........... .XXX..........XXX blanka25..........XX..............15.01.2013............X XX............XXX MłodaKacha22..XX..............16.01.2013............XXX. ...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Keerah............23...............21.01.2013...........X XX...........XXX __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX inLoveee..........23..............29.01.2013............X XX...........XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX gosieńka2666....27..............XX.01.2013............XX X............XXX widzę jestem jedna ze starszych, oj oj oj :) ale córę rodziłam młodo, bo ledwo 20 miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciuniu
smerfy, muminki, reksio, olinek www.bajce.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
___aga___ możesz coś więcej powiedzieć o tym becikowym? bo szczerze mówiąc nigdy nie sprawdzałam, jakie należy spełniać warunki aby je otrzymać :) Dziewczyny jest 6.56 a ja od 4.50 nie śpię (chociaż mój pies na tym skorzystał bo poszliśmy na długi spacer- tylko, że teraz mój chłop śpi, pies też a ja nic)...nie mogę ostatnio znaleźć wygodnej pozycji dla siebie, bo już lekki bębenek mam i pojawiły się problemy ze spaniem. Koleżanka doradziła mi wkładać "jaśka" między nogi...pomaga ale na chwilę :( Ale wczoraj nastąpił progres z moim brakiem apetytu. Tak mnie nagle naszło na spaghetti! poleciałam szybko do sklepu, kupiłam co trzeba i najadłam się jak smok :P Widziałyście już film "Jak urodzić i nie zwariować"?? byliśmy niedawno z chłopakiem i się uśmialiśmy, bo moim zdaniem to idealny film dla kobietek które akurat przechodzą to samo co bohaterki :) A że jestem teraz wrażliwsza niż zwykle to oczywiście groszki w paru momentach poleciały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gosieńka2666
Musisz przepracować co najmniej pełny miesiąc, wymiar etatu nie jest ważny - ważna jest kwota od której będzie liczona podstawa do chorobowego a później do macierzyńskiego. Jak już tak kombinujecie to dokumenty muszą być na tip top - BHP, badania, kwestionariusz. Pozostałych pracowników narzeczonego również (o ile kogoś zatrudnia) bo kontrolę macie jak w banku. Mój znajomy ma już drugą rozprawę sądową z ZUSem, pierwszą wygrał ale ZUS się odwołał. Dobrze żeby poprowadziła to jakaś dobra księgowa, chociaż i tak cała odpowiedzialność spadnie na narzeczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Mało nas tu z rana :) Ja tez uaktualnie tabelke swoim wiekiem NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip lenka.k...........XX...............11.01.2013............ XXX...........XXX sinisza.............XX..............14.01.2013........... .XXX..........XXX blanka25..........XX..............15.01.2013............X XX............XXX MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XXX. ...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Keerah............23...............21.01.2013...........X XX...........XXX __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX inLoveee..........23..............29.01.2013............X XX...........XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX gosieńka2666....27..............XX.01.2013............XX X............XXX betonowa -my tez bylismy w niedziele na "jak urodzic i nie zwariowac" film dosyc fajny a obecna sytuacje ,ja płakałam jak małe dziecko a mój chłopak tego nawet nie widział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa;)
Hej dziewczyny ;) jestem w 10 zaraz 11 tygodniu ciąży ;) i mam termin +- 29.01.2013r.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
Witajcie dziewczyny:) ja mam termin niby na 13 stycznia ale wczoraj miałam badanie przezierności karkowej i wyszło że 9 stycznia:) jestem w 13 tygodniu i maluszek rośnie a mój brzuszek razem z nim:) w końcu coś już widać:) póki co ciąża wzorowa: zero wymiotów, czasem mdłości i duuużo śpię...czasem mam dni wycięte z życiorysu ;) miłego dzionka mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
dołączę się do was :) NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn .............Filip lenka.k...........XX...............11.01.2013............ XXX...........XXX sinisza.............XX..............14.01.2013........... .XXX..........XXX blanka25..........XX..............15.01.2013............X XX............XXX MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X. ...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Keerah............23...............21.01.2013...........X XX...........XXX __aga__...........27...............26.01.2013...........X XX...........XXX Aneta G..........23...............27.01.2013............XXX....... ....XXX Słońce Moje....XX..............27.01.2013............XXX........... XXX inLoveee..........23..............29.01.2013............X XX...........XXX dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ............XXX londynek.........XX..............XX.01.2013............XX X............XXX gosieńka2666....27..............XX.01.2013............XX X............XXX madziulah.........27..............10.01.2013............XXX.............XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×