Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość madziulah
przepraszam że tyle razy ale komp mi się zaciął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
madziulach, ja też szykuję się na dziewczynkę, mam jakieś takie przeczucia. ;) co do imion to już pisałam kiedyś: dla chłopca nie wiemy jeszcze na 100%, dla córeczki - Amelka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
też się zastanawialiśmy nad Amelką ale chyba jednak wygrywa Klaudia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
My nad dziewczynką nie musieliśmy się zastanawiać, oboje zakochaliśmy się w tym imieniu ;) ale z chłopaczkiem mamy problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Paskudnie duszno dzis :( aż nie chce sie isc do pracy a później z niej wracać :/ mnie dzis boli głowa ale dam radę :) co do kotkow to fakt, rosyjskieniebieskie sa cudowną rasa pod względem wygladu i charakteru. Dodatkowo ważne jest to, ze sa to koty które rzadko kiedy uczulaja :) więc ja takich pociech mam cztery i sa na ogłoszeniach ;) co do imion to Antos po moim Tacie albo i tu nie wiemy, bo dziewczynka jest niesprecyzowana :) pozdrawiam Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam drogie mamy do zakupu ubranek po moim synku, ktory ma już teraz 9 miesięcy. Ubranka sa markowe i w rewelacyjnym stanie. Cena - 2,3 zł za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelutek daj znać za miesiąc lub dwa, gdy wszystkie Mamy będą znać płeć Dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowo-styczniowa
hej moniquaCh dziękuję, a Tobie życzę dobrego samopoczucia i zera mdłości :) będę tu zaglądać, by Wam pokibicować hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam, ugotowałam, zjadłam, nakarmiłam, umyłam córcie połozyłam ja spac i oto jestem :) byłam u połoznej cisnienie oczywiscie 100/62 hehe normalka, powiedziała mi ze jestem okazem zdrowia i mam sie nie przejmowac sie wymiotami bo przejda, kazała mi brac paracetamol na bole głowy a nie czekac az przejda bo wtedy nie wiem czy to tylko ból głowy czy cos powazniejszego. nastepnym razem mam wziasc procha gdyby nie przeszło to mam sie zgłosic do lekarza. pierwszy raz mi ktos tu wytlumaczyl sensownie po co paracetamol ;);) poza tym powiedziała mi ze musze i powinnam byc skierowana na cytologie po poprzednim porodzie i nie wie dlaczego nikt tego nie zrobil (najlepssze w tym to ze ja prosilam doktorki kiedys o skierowanie to powiedziała ze niema takiej potrzeby!) mam ja zrobic to konca 1 trymestru. patrycja2222 mnie sie jak najbardziej podoba Anastazja moja córcia ma tak na imię a jest super dziewczynka wiec kocham to imię pod niebiosa!! pracy juz 2 klientka pytała sie mnie dzis czy znow z ciązy jestem jak wrocilam z przychodni a ja tak nie lubie i nie umiem kłamac ale jeszcze tydzien i powiemy wszystkim. mam jakies dziwne kłucia w kregosłupie co mnie bardzo niepokoi :( i dla mam rodzacych po raz 2 połozna powiedziała mi zeby tym razem nie czekac z przyjazdem do szpitala do samego konca bo 2 dziecko rodzi sie najszybciej - dlatego wlasnie najczesciej 2 dzieci rodza sie nieplanowane w domu w samochodzie itp jak jej powiedzialam ze pierwsze urodziłam w 3h to co z 2 w godzinke bedzie?! to tylko sie usmiechneła i powiedziała wzywaj karetke natychmiast nawet nie czekaj na M. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grudniowo styczniowa a jak tam Twoje dziecię się miewa??ma juz pol roczku raczkuje?? to chłopiec czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj bylam u ginekologa melnstwo zdrowe :) i ma juz 5cm :) wszystkie wyniki badan takze ok :) ma przyjsc za 4tygodnie i juz bedziemy szukac "czegos" miedzy nozkami :) czuje sie dobrze, mdlosci minely ale strasznie sie przez ten czas rozleniwilam i nic mi sie nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowo-styczniowa
_aga_ Moje dziecię ma się dobrze :) chłopczyk :) póki co ma dwa ząbki i sam siedzi, raczkowanie zostawił sobie na później hehe, ale myślę że już niedługo zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Aga, zakochałam się w imieniu Anastazja! Jest piękne, takie delikatne a jednocześnie dumne :) piękne!!! Jak woła się na mała Anastazję? :) Ja już w poniedziałek mam 3 wizytę u gina. Nie mogę się doczekać! :) Chcę zabrać ze sobą mojego wiecznego narzeczonego. własnie się zorientowałam, że kilka ostatnich dni zapominałam brać kwas foliowy... ech, skleroza... jestem na siebie wsciekła! A bierzecie witaminy, dziewczyny? Ja nie mogę, po prostu każda jak mi siądzie na zołądek to wywołuje takie wymioty że umieram. Mam 3 różne pudełka, wielkości i po każdej wymiotuję w przeciągu 10-15 minut od połknięcia. Przerzuciłam się na witaminy musujące w szklance, tylko wybrałam te bez wit.A. Ale i tak piję co 3 dni max. Porozmawiam o tym z lekarzem, bo martwi mnie to. A u mnie 2 kg na wadze mniej niż przed ciążą. Nie wiem czemu mdłości nazywają się porannymi, ja najgorzej męczę się po 17tej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka2666 my na naszą małą wołamy Nastusia lub Nastka - jak do tej pory każdemu podoba sie to imie ale na poczatku rodzice mieli jakies waty ale im przeszło. nie przejmuj sie co do tych witamin tylko sprobuj je brac najczesciej jak to mozliwe? połykasz je przed w trakcie czy po jedzeniu?? grudniowostyczniowa mamo siedzi sam tylko pogratulowac moja zaczeła jak miała 8 miesiecy ale zaczeła raczkowac majac 5,5 a wchodzic po schodzac majac 7. to było najgorsze ze ona potrafiła chodzic przy meblach a jak sie zmeczyła nie potrafiła usiasc tylko upadała. i mowie Ci nie spiesz sie jesli chodzi o jego raczkowanie juz nic nie zrobic w domu :) dominika87gd Ty juz wiesz ze masz dzidzie 5cm a ja nadal tylko test ciążowy :( hehe i tez mam mdłosci całodniowe rano a pozniej dopiero pod wieczór. wiecie ze tej maleńkiej Madzi matka prawdopodobnie ukreciła głowke!!! koszmar!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, skąd wiesz że ukręciła?! Masakra... Ja tej fałszywej szmacie wierzyłam, że jej dziecko porwali, nie do pomyslenia było dla mnie, że matka moze zrobić krzywdę dziecku. ale jak się wydało, to już byłam pewna, że sama zrobiła jej krzywdę. Te ściemy z kocykiem, kąpielą itp... nie trzymało się kupy to po prostu. W ten wieczór co się przyznała że mała umarła, to siedziałam i ryczałam. Ja bym wzięła te wszystkie niechciane dzieci do siebie i dała tyle miłości, co nie zaznały przez całe życie. Gdybym tylko mogła... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta matka madzi to mi sie od początku nie podobała, nie rozumiem czemu ona nie siedzi w więzieniu. Anastazja to śliczne imie, moja prababcia takie miała, tylko ze moja córka jest teraz na etapie kopciuszka i mi sie to imie kojarzy jedynie z niedobrą siostrą kopciuszka. Ja pomysłu na imiona nie mam, poczekam do 24 sierpnia, wtedy sie dowiem czy to chłopiec czy dziewczynka to będę myśleć nad jednym, mam nadzieje ze nad imieniem dla chłopaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Wywalili mnie z pracy. Jestem zalamana. Nie moge spac przez nerwy. :( Czuje sie fatalnie. Rycze i rycze!!! Brak slow po prostu!! :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah czemu Cie wywalili, przez ciąże? bardzo mi przykro, nie ma co płakać to nic nie da, idz do job centre powinni ci dać zasiłek a na 3 miesiące przed porodem możesz iść na macierzyński, po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Keerah, głowa do góry! Ja też straciłam szansę na podpisanie umowy o pracę, no cóż - uczciwa byłam. ;) początkowo też byłam załamana, ale w końcu zdarzają się gorsze rzeczy. poza tym Twoje maleństwo denerwuje się z Tobą! Co do witamin, biorę od początku ciąży, co prawda silne wymioty mogły zakłócić ich wchłanianie, dlatego starałam się je brać przed pójściem spać, bo w nocy nigdy nie wymiotowałam. Wyniki badań mam dobre, bobas rośnie, więc jest chyba ok. ;) Moje szczęście miało ostatnio prawie 6 cm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah mialas umowe czasowa?? bo inaczej to NIE moga cie zwolnic!! kobiety w ciazy sie nie wywala trzebabyło im to powiedziec!!! ja bym sie odwolywała!!! nie załamuj sie tylko działaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to wszystko wiem! Ta suczyna podejrzewala ze jestem, zreszta byly takie ploty bo przestalam palic i pic i nie zostawalam po pracy na drinki. Szefowa zaczela miec jakis problem ze mna. W tym miesiacu dostalam moze z 6 sziftow gdzie w tamtym zrobilam 25. Wiec jak zczailam ze ona mi dala mniej dni to powiedzialam w pracy znajomym ze chyba zaczne czegos innego szukac. I wczoraj jak poszlam do pracy na luzie usmiech, to ona podleciala do mnie i pierwsze co z usmieszkiem na buzi - jak ci idzie szukanie nowej pracy. Potem dala mi do zrozumienia ze nie mam prawa miec drugiej pracy. Nawrzeszczala na mnie. No po prostu darla! Az mnie zamurowalo! Mialam ochote wyjsc ale pomyslalam ze jak sama odejde to nie bede miala na nic prawa. Poza tym cale zycie robilam wszytsko impulsywnie a wtedy w tej minucie co ona sie darla stwierdzilam ze dokoncze prace przemysle wszystko na spokojnie. I tak zrobilam, Jeszcze moj maz wbil po klucze i mu na szybko powiedzialam co sie stalo - kazal mi wyjsc. a ja powiedzialam mu ze lepiej nie impulsywnie i zostalam. Na koniec dnia zeszla do mnie do szatni zamknela drzwi i powiedziala ze to koniec naszej wspolpracy. A ja na to czy jest pewna, ze wlasnie jestem po badaniach i mialam z nia rozmawiac o ciazy. A tej nawet to nie zszokowalo. Pierwsze co to zaczela sie drzec ze ja z nia sprawy nie wygram! ze nie mam zadnych praw i tak bo bylam na part time i cos tam i cos tam.. To ja jej powiedzialam ze jeszcze zobaczymy. Jak za to nie zaplaci to ze za dyskryminacje i ze ja juz sie o to postaram. Tym bardziej ze od poczatku jej nie pasowalam ewidentnie bo robila mi sceny. Zreszta... pijaczka jedna codziennie pod barem wino saczy az usta ma czerwone i tak do klientow leciala, nie raz i na nich sie darla. To ludzie wiedza! Nie jest mi zle z powodu ze mnie zwolnila tylko w jaki sposob to zrobila! I tez nie jestem osoba msciwa i w dupie mam jakies odszkodowania ale chcialam malpe wkurzyc. No nie wazne. Dzis spedzialam milo dzien. Choc nerwy mnie nadal trzymaja i pewnie gdybym siedziala w domu to bym wyla, ale pojechalam sobie z kolezanka do miasta i na plaze. ogolnie to pewnie nie mam zadnych praw. Ale pojde do tego biura citizens advice czy cos i zobacze bo chce jej dokopac dla zasady. Najgorsze to to ze chcialam zarobic jeszcze przez te dwa miesiace jakies pieniadze na rzeczy dla malego. Ale wyczytalam ze moge znalezc prace nie mowic o ciazy, a jak powiem to nie maja prawa mnie zwolnic czy zmienic nagle zdania ze jednak nie. Wiec cos moze znajde jeszcze. Na szczescie mam dobrego meza ktoremu bardzo zalezy zebym siedziala w domku i mu gotowala niz zebym charowala. I to moja decyzja ze chce pracowac. No nie wazne. Ale mowicie ze moge wziac zasilek nawet jak jestem studentka? tzn teraz nie jestem bo sa wakacje ale od wrzesnia ide na drugi rok. Rok temu mi powiedzieli ze nie moge. A zreszta, od wrzesnia kredyt bede miala z saasu, nie bedzie tragedii. Mam nadzieje ze u Was wszystko wporzadku. Sorry ze tak pisze o swoich problemach. O! PS, macie trip advisora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki, czytam ostatnie posty odnośnie straty pracy i jeśli przydarzy się to kobiecie w POLSCE to najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie Własnej Działalności Gospodarczej. Ostatnio w Gazecie Prawnej czytałam naprawdę pokrzepiający takie kobiety artykuł. Jeśli któraś z Was potrzebuje informacji z tego artykułu to dajcie znać przeskanuje go Wam. Pozdrawiam, Monia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Witam Was dziewczynki właśnie zajadam zupe pieczarkową i czytam to co mnie poomijało :) Moj facet własnie pojechal na 3 tyg w trase :( ale musze sie pochwalic bylam w czwartek na usg to byl 13 tydzien pokazał mi moją dzidzie na monitorku ruszała sie jak by miała ADHD :) lekarz powiedzial ze narazie wyglada to naprawde dobrze ze ma 2 raczki i 2 nozki i naprawde ładnie sie wierci .mierzył dzidzie i miała 7 cm . wyniki moje tez w normie . pyta mnie czy jakies dolegliwości mam a ja do niego ze wlasnie nie i to mnie dziwi bo nawet nie mam na co ponarzekac a inne dziewczyny tak ciezko przechodza ciaze. dzisiaj zaczynamy 14 tc a nastepne usg za miesiac . dziwne tylko to ze przez rowny miesiac nie przytylam ani grama waga miesiac temu 66,3 i w czwartek taka sama a na brzuszku zaczyna sie juz robic pileczka co mnie dziwi ze przy wzroscie brzuszka zero wzrostu masy . moniquaCh - ja wlasnie skonczylam wszelkie formalnosci zwiazane z założeniem firmy :) ale o takich sprawach powinno sie glosnio nie mowic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniquaCh no niestety artykul podawal tylko czesc informacji zeby placic dwiescie zlotych skladek chorobowych trzeba cale skladki zrowodne zwiekszyc (skladnie sa ze soba nierozelwalne) i wowczas oplaty wychodza ok 3000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
keerah bardzo mi przykro że będąc w ciąży musisz się martwić o pracę i walczyć z jakąś małpą. Dobrze że masz takiego faceta i nie zostałaś z tym sama My dzis mamy 14t i 2d (wg usg) a 16 wg @ - Sama nie wiem jak podawać te tygodnie :) czujemy się wyjątkowo dobrze chociaż u nas bardzo pochmurno, burzowo i ciągle pada więc w głowie nie zły kołowrotek i ciągle spię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam nowe ciuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ja czuję się wyjątkowo dobrze. Mam mnóstwo energii i mija mi wstręt do jedzenia.:) Dziś nawet nabrałam chęci na kawę, na którą do tej pory nie mogłam patrzeć. ;) I od dwóch dni nie wymiotuję, co jest nie lada wyczynem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zdania, że jeśli o czymś piszą w sensownej gazecie gdzie jakaś mądra głowa podpisuje się pod artykułem to szerokim pasmem powinno się to rozpowszechniać :) by kobiety w różnej sytuacji życiowej a przede wszystkim bez pracy mogły sobie poradzić w tych podlych czasach.... Gdy pracodawca gorzej traktuje albo co gorsza zwalnia kobiety. Prawda jest taka, że jest większy odsetek zwalniania kobiet swiezo po ślubie, bo są w ryzyku zajścia w ciaze..... Ech szkoda pisać o tym. Niestety taka rzeczywistość.Mimo to, udanego weekendu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://podatki.wp.pl/kat,104762,title,Placisz-669-zl-a-dostajesz-110-tys-zl-Za-co,wid,14702538,wiadomosc.html to jest ten artykul, wystarczy poczytac odpowiedzi do tego osob kore maja pojecie w tym temacie... ksiegowych finansistow itd jakie przeprowadzaja wyliczenia... takie jak: To co piszą w powyższym artykule jest nieprawdą i wprowadzaniem kobiet w błąd.Nie wiem skąd niekompetentny autor wziął takie rewelacje, zwłaszcza że jest to powtarzane na wszystkich portalach .Od prowadzenia działalności podlega się obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu i wypadkowemu. Opłaca się również składkę na ubezpieczenie zdrowotne, która to kwota została wymieniona w artykule i ma się nijak do wysokości zasiłku macierzyńskiego. Ważna jest składka CHOROBOWA, którą opłaca się dobrowolnie. I najważniejsze: podstawa wyliczenia składki chorobowej jest taka sama jak składek emeryt-rent. Czyli deklarując podstawę wyliczenia składki chorobowej np, na 8000 tysięcy podwyższa się jednocześnie podstawę wyliczenia składek emerytalno - rentowych - również na 8000 tys. Wyliczenie będzie wyglądało wówczas tak: 8000 x 19,52% - emerytalna; 8000 x 6% - rentowa; 8000 x 2,45% - chorobowa; 8000 x 1,67% - wypadkowa; 8000 x 2,45% - Fundusz pracy. To jest ogółem 2567,20 co miesiąc do dnia porodu. Nadmieniam, że podstawę zasiłku macierzyńskiego wylicza się z ostatnich 12 m-cy ubezpieczenia chorobowego i jeżeli ktoś miał działalność wcześniej i deklarował mniejsze podstawy - to wszystko się sumuje i średnia nie wygląda tak różowo. zreszta zawsze mozna samemu zadzwonic do zusu i zapytac czy mozna zwiekszyc TYLKO skladke chorobowa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzialam artykuł i byłam świecie przekonana, ze pomoże wielu kobietom w ciężkiej sytuacji. Dominika miło, że napisałeś o tym. Jednak uważałam, że w tak poważnej gazecie nie ma takich bzdur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×