Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

A ja dziś wstać nie mogłam...pewnie dlatego, że egzamin mam na studiach... Boże, ostatni rok, a nas męczą jakimiś sesjami ;) trzymajcie kciuki o 13tej ;) u nas w dzień upał, wieczorem i w nocy burze. I tak dzień po dniu :/ męczarnia. pędzę na autobus. Miłego dzionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ja nie mam egzaminu, ale też wstać nie mogłam. ;) Będę trzymać kciuki, powodzenia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
u mnie po upalnym dniu, deszczowej nocy dzisiaj pochmurno i znowu parno. Chodzę jak pijana i głowa taka ciężka. Ostatnie noce też jakieś trudne, nie mogę sobie znaleźć pozycji w której byłoby mi wygodnie a co będzie w bardziej zaawansowanej ciąży? Miłego dnia dziewczyny, dbajcie o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
gosieńka trzymam kciuki za egzamin. Może maleństwo coś ci podpowie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Mnie też śpi się nie najlepiej, ale mogło być gorzej. ;) Wczoraj to chyba przesadziłam z jedzeniem i zasnąć nie mogłam :P Jejku, jutro zaczynamy 14sty tydzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
no ja dziś mam 13 t i 2 d wg usg :) a wy jak liczycie swoje tygodnie od ostatniej @ czy wg usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
ja od ostatniej @ (1szego dnia), tak też liczę miesiące, bo chyba najłatwiej. A termin porodu w usg i od ostatniej @ różni się tylko jednym dniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
no u mnie jest różnica wg usg termin porodu 9-10 stycznia. Internetowe kalkulatory natomiast biorąc pod uwagę ostatnią @ wyznaczają termin na 1 stycznia :) no i wg usg mam wpisywane tygodnie w karcie ciąży czyli obecnie jak pisałam 13 t i 2 d a wg @ to będzie początek 16 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka2666 powodzenia na egzaminie, ciesz sie że to ostatni rok, pewnie zaplanowałaś ta ciąże po studiach. Bo ja wziełam dziekanke przed ostatnim rokiem i teraz ta ciąża, a od pażdziernika miałam wracać na studia, nie wiem jak ja to wszystko pogodze. Mi położna kazała liczyć każdej niedzieli nowy tydzień, więc jutro jest 13 tydz. Keerah po usg, jak zobaczysz maleństwo i dostaniesz zdjecie na pewno poczujesz sie lepiej, szkoda że nastepny scan dopiero za 7 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pom pom porompom
Podkradam gimnazjalistom zeszyty do muzyki i rysuję w nich zamiast kluczy wiolinowych wielkie wzwiedzione kutasy. Niestety, mam problem z trzymaniem się w pięciolinii. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
To spora różnica, ponad tydzień... Hm, myślę, że licząc od usg będzie mimo wszystko dokładniej, bo z tą @ to różnie bywa. ;) Ja np. miałam cykle trwające od 22 do 34 dni... W każdym razie wkraczam w drugi trymestr! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) ja już po egz, zobaczymy za 2 tygodnie jakie wyniki z tego będą ;) Co do liczenia tygodni to mam niemały kłopot, bo zależy kto liczy-wychodzi inaczej. Jedną miesiączkę miałam w już ciąży i lekarz liczy mimo to od niej. Usg pokazuje ponad tydzień różnicy, kalkulatory ciązowe też tak samo. A mi wychodzi prawie 2 tygodnie różnicy :) licząc od tej ostatniej prawdziwej miesiączki a nie ciązowej. Wg lekarza to 10tydzień, a wg mnie 12 :) Ale o tym już pisałam więc nie będę się powtarzać :) U nas szykują się remonty, bedziemy adaptować poddasze. Póki co mamy salon i sypialnię, a córka ma pokój z nami. Teraz chcemy zrobić sypialnię na poddaszu (malutkim-więc będzie tylko łóżko i mała garderoba), a w naszej starej sypialni zrobić pokój dla dzieciaków :) z salonu będą schodki na poddasze.... No ale jeszcze mnóstwo pracy przed nami, trzeba dach położyć nowy, okna wstawić, wzmocnić stropy itp itp.... niewiele będę mogła pomóc przy remoncie w ciąży. Jaka szkoda :D Żałuję jedynie że tak późno się zabraliśmy za ten remont.. no ale tak było wygodniej mi. Narzeczony cały czas w trasie, prawie nie ma go w domu, więc lubiłam dzielić pokój z córką. Teraz trzeba już inaczej rozplanować mieszkanie. Mała tak szybko urosła... pamiętam jak się urodziła, a ja się zastanawiałam, jak to będzie gdy skończy roczek..to było dla mnie takie odległe. A tu juz prawie 7 lat ma :) Tylko ciąza się zawsze wlecze w nieskończoność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
gosieńka, u nas też remont trwa :) na razie jeszcze mieszkam z rodzicami ale lada moment przeprowadzam się do własnego odnowionego mieszkanka, z ukochanym oczywiście. ;) I niestety też zostałam wyłączona z wszystkich prac remontowych, pomagałam tylko jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. ;) Ten kalkulator jest ciekawy: http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=30&dzien=8&miesiac=4&rok=2012&bg=000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. a ja nie remontuje mieszkania tylko szukam nowego do 30.07 musimy sie wyprowadzic :( jest porazka bo tu niema nic ciekawego a wypowiedzenie tez bardzo krotkie :( pozdrawiam mam nadzieje ze jakos znosicie ta temperature!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia, życzę, żebyście szybko znaleźli coś fajnego :) Bianka, dzieki za link, liczę i liczę :) ale zobaczymy na usg jaki teraz będzie wiek żabki :) Coś mi się pomyliło i myslałam, że w tym tygodniu idę do lekarza, a to dopiero za tydzień w poniedziałek :( juz nie mogę się doczekać! Mam nadzieję, że zobaczę żabkę machającą rączkami i nóżkami, zdrową i rozbrykaną :) Chcę zabrać narzeczonego, żeby też zobaczył nasze maleństwo :) chodze niestety/stety(?) publicznie, nie prywatnie, więc nie wiem jak to z wchodzeniem z tatusiem do gabinetu.. Szczerze mówiąc w moim miescie nie ma chyba lepszego lekarza niż ten do którego chodze, ale prywatny gabinet ma w innym miescie. Nie mam prawka, żeby dojeżdżać, więc korzystam z państwowej opieki i jak na razie jestem zadowolona :) Wy dziewczyny chodzicie prywatnie czy państwowo? Jak zwykle się rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ja chodzę prywatnie, jakoś tak się przyzwyczaiłam ;)choć koszty są niemałe :P myślę, że tata w gabinecie to norma, tak czy siak :) chyba waga nareszcie zaczyna trochę rosnąć!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
moge sie przylaczyc? mam termin na 23 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Cześć Dziewczyny, dawno mnie nie było :) rozwala mnie ta pogoda! chociaż wczoraj było super, więc wybraliśmy się z lubym na wycieczkę na półwysep- tego mi zdecydowanie było trzeba :) a dziś idę pierwszy raz na zajęcia dla ciężarnych na basenie, akurat w tą dzisiejszą duchotę o niczym innym nie marzę :) Nas też czeka remont i to niestety gruntowny...tylko znalezienie rzetelnych fachowców graniczy z cudem- co jeden to gorszy. MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamy witamy :)
Czesc Patrysiu, jasne :) witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Betonowa :) Jesli chodzi o fachowców, to chyba najlepsi są z polecenia, czyli robili gdzieś u znajomych/rodziny i ludzie są zadowoleni. Ja wczoraj też byłam na wycieczce nad jeziorkiem. Wzięlismy quada, trochę pojeździliśmy, kąpaliśmy się, ogólnie było fajnie :) dzień udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
moim najlepszym fachowcem jest mój luby ;) witaj patrycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
u nas tez remont nie dlugo sie zacznie :( naszczescie mam 2 fachowcow w domu ( moj tata i przyszly maz ):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta g.
hej dziewczyny :) w piątek byłam u lekarza i przeżyłam szok,bo przez 3 tyg schudłam 5 kg...wszystko przez ciągłe wymioty o każdej porze dnia ;/ ciężko było mi się przyzwyczaić do jedzenia często a mało, ale już ok :) przy okazji zmienił mi termin porodu na 18.01.2013 r. zrobił usg, ale jak oglądam poprzednie z 8 tyg i teraz to z 12/13 tyg to jejku. widziałam już główkę, oczodoły, buźkę, brzusio, rączki, nóżki, serduszko oczywiście jeszcze nie w idealnej postaci, ale są :) maleństwo waży 65 g :D już nie mogę się doczekać kiedy zacznę odczuwać ruchy :) co do remontów to jest nas więcej :) z mężem kupiliśmy dom zaczynamy tam mały remoncik na szczęście sam potrafi sporo zrobić :) pozdrawiam i życzę chłodniejszej pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta g. To tak jak moj GP mi wyliczyl moj termin tez na 18 stycznia. :) Ale dopiero jutro bede znala date wedlug usg :) Aga - Bylam wczoraj u poloznej. Okazalo sie ze wyslali mnie nie do tej przychodni co trzeba, ale i tak spotkanie sie odbylo, ale nastepne bede miala juz w innej przychodni i z inna polozna. Wszystko ok, tylko waze malo bo 55kg na 178 cm. Ten brzuch co ci na poczatku mowilam ze tak sie wylewal jak w 20 tyg, to teraz nie mam nic, plaski moge smialo stwierdzic, jakbym sie najadla tylko bardziej. Ogolnie polozna wyslala mnie do GP z sercem. Bo mam klucia i bole. No i wczoraj sie umowilam i dzis juz wizyte rano mialam. GP powiedziala zebym brala paracetamol i sie rozciagala!! A ja powiedzialam ze mnie to nie satysfakcjonuje to ona zaproponowala EKG i ide w czwartek na to EKG. A jutro pierwszy scan i zobacze dzidzie. I sie tym stresuje strasznie :( Nie wiem czemu. A co u Ciebie slychac? Jak sie czujesz? Troche nas przybylo. Czesc wszystkim jak sie miewacie? :) Gdzie tabelka chyba trzeba ja update :) xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
ojej, Keerah, chudzinka z Ciebie ;) U mnie chyba pomału widać zarys brzuszka!!:)) Strasznie się cieszę i mam nadzieję, że to nie kalafior, którego zjadłam :D :P. Czuję się dobrze, a upały jakoś mi nie przeszkadzały. :) Widzę że dużo tu remontów ;) U mnie akurat nie było to w ogóle związane z ciążą, po prostu dobrze się złożyło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzialas o jedno slowo za duzo!! KALAFIOR! pedze do sklepu bo mi sie zachcialo przez Ciebie!!! Takiego z maselkiem i bylka tarta ... mmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
:D :D taki najlepszy ;) smacznego!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha! Tez tak macie ze zachcianek takowych nie macie, ale jak cos uslyszycie albo zobaczycie to nagle lapiecie niesamowita ochote na to? :) Ja kupilam dwie glowy i nie uwierzycie zjadlam wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×