Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

ja miałam i to kosmiczny... od 8 tyg do 17, teraz trochę mniej boli, najgorzej jak leżę choć sekundę na plecach, lekarz kazał pić dużo mleka bo to mogło być odwapnienie i mi bardzo pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
O nie ja nie znosze mleka. Jogurty owszem lubie ale mleko tylko do kawki. Do lekarza ide dopiero 22 po usg ciekawe co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
A ja czuję ruchy dziecka od jakiegoś czasu i to bardzo wyraźnie. :) Nawet mój kochany wczoraj poczuł jak trzymał rękę na brzuszku. ;) Może to dlatego, że mała to wyjatkowa wiercipięta, a ja drobna i szczupła. ;) Tak czy inaczej cudoooowne uczucie, za każdym razem jak poczuję ruchy, szczerzę się jak głupia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia ja też nienawidzę samego mleka jem z płatkami i bananem i cynamonem albo z czekoladowymi, innego nie tknę. Można też jogurty jeść, ja jadłam takie z mega zawartością wapnia:) Blanka jak fajnie:) też już bym chciała... moja waga jest normalna nawet przy dolnej granicy niedowagi, powinnam już coś czuć... a tu takie mizerniutkie pyknięcia raz na ruski rok:( i 19 tydz. w pełni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dołączam się, jestem w 16 tygodniu. Czekam z niecierpliwością na kolejną wizytę, może tym razem się dowiem czy będzie dziewczynka czy chłopiec. A jak nie to pójdę na badanie 3d. Swoją drogą ciekawe kiedy będzie widać brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Witamy tamaraa :) Też myślę nad tym kiedy w końcu coś będzie widać. Póki co wystarczą mi akrobacje malutkiej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ;) mogę dołączyć? termin mam na 17 stycznia :D ;) Dziś w nocy po raz 2 Maluszek kopał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
U mnie brzuszek tez juz dawno widac tylko jak narazie zadnych ruchow brak ale nie martwie sie tym jeszcze przy pierwszym dziecku niby troszke pozniej sie odczuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Na początku posta chciałabym Wam podziękować za wsparcie i odpowiedzi na moje spanikowane posty. Dziękuję serdecznie i przepraszam że taką panikę sieję. Byłam dziś u położnej. Twardym brzuchem okazał się mój maluch, podobno to normalne i nie mam powodów do obaw. A dodatkowe bóle to te wszystkie więzadła i mięśnie i ZAPARCIA. Wyniki badań sprzed miesiąca dotarły i położna wniebowzięta bo wszystko jak z książek powiedziała że nie zdarzyło jej się w karierze ujrzeć doskonalniejszych wyników. Cukier super. Wszystkie choróbska negatywne (hivy syfilisy chlamydie). Przeciwciała na różyczkę obecne. No po prostu krew i mocz super. Usłyszałam też serduszko malucha. Pierwsza moja myśl - ale napierdala. Lol Ale też w super normie 140. Wg usg to 18 tydzień zaczęłam wczoraj. Londynek- tak też tak właśnie zawsze myślałam. Że w UK to minimum badań, pełno patologii i tak bo na prawo i lewo kobiety palą i piją a dzieciaczki i tak zdrowiuteńkie. I nawet się podśmiewałam że latają w Polsce te kobiety jak poparzone czasami i tyle hajsu może nawet na zbędne badania, bo czasami przecież ginekologom prywatnie może o hajs chodzić. Ale już się nie dziwie, bo kobiety wolą być uspokojone i zapewnione że wszystko jest w porządku. Też mi mleko nie podchodzi. Jogurty wciskałam w siebie przez 3 tygodnie ale już nie mogę ble. A, dziewczyny, jak wygląda u Was śluz? Bo ze mnie to się leje takie coś wodniste i białe jak mleko. Ale tak że koszmar. Też podobno normalka. Pozdrawiamy z maluchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo Keerah jak Ci dziękuję za ten temat śluzu:)!!! u mnie tak samo, trochę biało ale dużo wodniste i wogóle już martwiłam się, że to mogą byc te moje nieszczęsne wody:( ale skoro tak masz jak ja to spoko:) gratuluję wyników :) super! witam nowe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka Dziękuję :) No i ja też! Szczerze- nie nazwałabym tego śluzem! Bardziej wodę/mleko przypomina konsystencją. Ale tak, położna powiedziała że tak ma być i że się wszystko oczyszcza czy jakoś tak mi taką bajkę sprzedała. :) o! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo jak dobrze, właśnie taka woda, myślałam że albo wody uciekają albo mocz niż śluz:) co za ulga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z tym śluzem to nie tyle wodniście, ale dużo go :/ poza tym jedyne co mnie martwi to bóle głowy, jakby mnie ktoś z tyłu w głowę kopnął :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio często mam problem ze spaniem ;/ i czesto boli mnie podbrzusze ... o.O dobrze ze we wtorek do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też często boli brzuch.. ale mam tak od samego początku, najgorzej jak siedzę i uciskam brzuch, jak leżę przechodzi ale u mnie to normalne akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
dziewczyny, aż się dziwię jak czytam Wasze posty ;) Ja gdybym nie miała wcześniejszych objawów, no i oczywiście braku @, w ogóle nie wiedziałabym że jestem w ciąży. ;) Czuję się jak młoda bogini. ;D A co do seksu, sprawia mi ogromna przyjemność i wciąż mam ochotę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewzczyny. witam równiez nowe przyszłe mamusie. keerah i londynek - tak pierwsza córkę urodziłam w Anglii i juz przezyłam raz ta angielska opieke medyczna ale pomimo to zdecydowalismy sie na drugie dziecko tu bo w zyciu bym nie chciala rodzic w tym brudnych polskich szpitalach :( gdzie w razie czego na kazda wizyyte czeka sie miesiacami albo sprzetu brak. prawda jest taka ze tu trzeba zadac a nie prosic! bo na prosby jak sie jeszcze nie znasz to cie zbyja czym kolwiek. ja w pierwszej ciąży mieszkałam w domu z 2 nieszczepionymi kotami prosilam o test na toksmoplazmowe i wyszłomi ze nie mam i nigdy nie miałam. po 3 miesiacach znow prosilam o kolejny i tu zaczeły sie problemy bo nie ma takiej potrzeby bo nie zmieniam kuwety wiec ryzyko zerowe itd ale wymusiłam. przed samym rozwiazaniem prosiłam raz jeszcze a tu były jeszcze wieksze schody bo po co ja 2 razy juz wyszedl mi negatywny. na nic zdały sie tlumaczenia ze moglam zlapac przezz te 3 miesiace a jakbym złapała w tym okresie to jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka podczas porodu i potrzebowałoby od razu antybiotyku i ja musze to wiedziec. ona nie i nie. To powiedziałam im ze nie wyjde z gabinetu dopoki mi tego nie zrobia ze to moje dziecko i ja beda go wychowywac! ja place podatki skladki wszystkie i nalezy mi sie 1 glupie badanie. dzwoniła do szpitala ordynatora laboratorium i nie wiem kogo jeszcze ja sie uparłam wiec zrobili mi na odczepnego :) nie wazne z jakiego powodu wazne ze postawilam na swoim. słyszałam od znajomej ze tu tak trzeba ze wszystkim, tylko najgorsze jest to ze my nie wiemy co mozemy zadac. Keerah dalej swedza cie te dłonie?? nie przejmujcie sie ze nie czujecie ruchów w pierwszej ciąży naprawde moze to byc i po 20 tyg jesli dziecko sie tak ułozy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Cześć Dziewczyny, mój synek to mały wiercipięta....o! nawet teraz dostałam kopniaka :) ktoś pisał o bólu kości ogonowej- też to przerabiałam a nawet bałam się czy to nie hemoroidy hehe ale odpukać przeszło :) Dla mnie mleko też jest obrzydliwe ale robie sobie co rano kakao i jakoś wchodzi, no i pomaga na zatwardzenia bo mam nietolerancję laktozy :P a jeżeli chodzi o zaparcia to polecam również otręby albo płatki górskie. Robie sobie sałatkę owocową, zalewam jogurtem naturalnym posypuję otrębami i trochę miodu dla osłody! Jutro idziemy do gina na wizytę, ciekawa jestem jaki już duży ten mój bobasek, no i jak się zmienił na buzi- fajnie jak doktor znowu przełączy na 4D Kurcze nie mogę się doczekać już małego, tym bardziej jak widzę te wszystkie maluchy w wózeczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie mój skarbeczek skopał mnie wczoraj wieczorem i dziś rano tak porządnie:) nareszcie się ruszyło:) bo już się martwiłam, choć te pierwsze kopniaczki przypominają mi raczej jakby mnie ktoś palcem od środka pukał takie delikatne:) ale cieszę się niezmiernie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, czasami, ale nie więcej niż przed ciążą. Położna się o to też wypytywała wczoraj, jak powiedziałam że trochę to się śmiała że jeszcze mnie poswędzą i to ostro. Czemu niby? Czemu wogóle pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
lenka mój to porusza się niczym anakonda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy jadlyście w ciąży śledzie matiasy? ja miałam ogromną ochotę i zjadłam na poczatku ciąży śledzie w occie i niedawno matiasy z majonezem .. a tu czytam, że nie wolno! i oscypka też zjadłam kiedyś a tu znów czytam, że nie wolno!!! wszędzie listerioza... czy ktoś może coś o tym powiedzieć? a miałyście badania na listeriozę w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! tak się zastanawiałam ostatnio kiedy będzie widać brzuszek, a dzisiaj moja mama mi oświadczyła, że już widać brzuch jest jakby przejedzony, aż mi się wierzyć nie chce, że to już może być ciążowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka.k - ja mam akurat wstręt do ryb teraz, a wcześniej się nimi zajadałam, ale jakbym miała ochotę to bez zawahania bym zjadła :D moim przysmakiem są teraz winogrona mogę je jeść tonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze jedno widziałam tabelki i chętnie dołączę wiek 25 termin 31.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×