Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość blanka25
Oj dziewczyny mówię Wam :D Jak do tej pory odrzucało mnie od wszelkich słodyczy, tak teraz mogę pochłaniać na kg ;P Oczywiście staram się ograniczać ale to nie takie łatwe. ;) Jedynie do czekolady jeszcze nie mogę się przekonać. Z wagą lepiej, prawie wróciłam do tej sprzed ciąży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka mam identycznie. Mdliło mnie az buzia sie wykrywiala, a teraz raz dziennie musi byc cos slodkiego. W niedziele zalapalam sie na dorywcza prace i jade do Stirling oprowadzac grupy po miescie. Przynajmniej cos zwiazanego z moimi studiami. Hehe Przed chwila obejrzalam Titanica a teraz Avatar leci. Na tym pierwszym ryczalam jak dziecko pomimo ze widzialam go z tysiac razy. Na avatarze te placze wiec dzis sie zarycze :) gosienka troche Ci zazdroszcze tej ciaglej opieki lekarza. No i szkoda mi ze tylko dwa usg mam. Jeszcze jeden za miesiac (17 sierpnia) i to juz ostatnie. Potem tylko czekac na porod. Jak ja sobie z tym radze? tego 17 wyczekuje bo chce sie upewnic co do plci :) Potem studia mi sie zaczynaja i planuje sie zajac roznymi rzeczami, basen, szkola rodzenia, malowanie. Co by sie nie zasiedziec i nie zaczytac w dramatycznych opisach porodow co poniektorych kobiet. :) A.. dzisiaj moja kolezanka mi sie zwierzyla ze w ciazy znowu jest... 3 w drodze a dopiero rodzila jescze nie przestala karmic. Biedna rozplakala sie na fotelu u gina, bo nie chciala 3, szczegolnie tak szybko. wogole to zrobila jakis czas temu 2 testy i byly negatywne. a to ju 9 miesiac. Aga, londynek - oglaadlyscie kiedys Born every minute? Ja ostatnio obejrzalam i pierwsy raz w zyciu porod widzialam i jak to ja- znowu zaryczana chodzilam pol dnia. hehe Zastanawiam sie tez kiedy w koncu malucha poczuje. CZytalam na forum ze kobiety juz 17-18 tydzien czuja! Fajnie by bylo! Agunia nie uciekaj bo ja bez Ciebie ju rady sobie nie dam! :) Buziaki :) x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Mam do sprzedania zestaw ubranek po mojej córeczce. Są to ubranka w dobrym i bardzo dobrym stanie. Zapraszam do kontaktu na maila btabor26@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Dzisiaj zaczynamy 15 tc :) dwie ostatnie noce były u mnie przekichane pierwszej obudzilam sie o 3 w nocy i mialam wrazenie ze pali mnie w calym przewodzie pokarmowym przewracałam sie z boku na bok i nawet niewiem kiedy zasnełam . dzisiaj to samo pobudki w nocy chyba ze 4 razy ,spanie w stanie czuwania nawet jak mój szczurek chodził po klatce to mialam wrazenie ze ktos tlucze mi sie pod uchem ;/ apetytu nie mam juz w ogole wszystko musze dalej w siebie wmuszac ... dzisiejszy dzien bezsloneczny tez napewno da sie we znaki i najlepiej z lozka nie wychodzic a tu tyle rzeczy do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah ja kiedyś oglądałam ten program teraz jak jestem w ciąży to wole na takie widoki nie patrzeć, o porodzie nawet nie myśle, to moje drugie dziecko więc wiem mniej więcej czego sie spodziewać ale różnie może być. To my mamy tylko 2 usg myślałam że 3. W pierwszej ciąży do 6 miesiąca byłam w Anglii i wszystko było ok a gdy tylko wróciłam do Polski i poszłam do ginekologa od razu wysłał mnie do szpitala na reszte ciąży. Co do słodyczy to mam to samo, gdy tylko mineły mi mdłości wróciła mi ochota na słodkie, musze sie pilnować. Młoda kacha pewnie to zgaga mi pomaga mleko lub kefir i podobno migdały ale mi jakoś nie bardzo. Miłego weekendu dziewczyny, u nas wreszcie słońce i ma nie padać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inloveee
Na zgagę można Rennie :) też się męczyłam aż w końcu wyszukałam, że jednak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zgage mialam przez 7 tydzien. Koszmar, mi pomagala Cola. Tez dzis zaczynam 15 tydzien, Mloda Kacha :) Ale juz kiedys mowilam ze sie zgralysmy :) Milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja odebrałam dziś wyniki swoje i mam dobre :) jeszcze nastepne przyjdą w poniedziałek i zobaczymy czy też dobre. Lekarz mi zlecił też na HPV- cieszę się, bo negatywny test wyszedł :) A za tydzień znów lekarz :) ja to normalnie żyję od wizyty do wizyty :) A na zgage nie polecam mleka ani kefirów - ponoć gaszą tylko na chwlilę a potem wzmacniają zgagę. najlepiej miętkę wypic, lub zrobić sobie siemię lniane i wypic ten kisielek z niego :) sprawdzone w 100% i polecam! w dodatku ma mnóstwo błonnika, który się przyda podczas zaparć ciążowych. Nie wiem jak wy, ale ja mam z tym najgorszy problem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja odebrałam dziś wyniki swoje i mam dobre :) jeszcze nastepne przyjdą w poniedziałek i zobaczymy czy też dobre. Lekarz mi zlecił też na HPV- cieszę się, bo negatywny test wyszedł :) A za tydzień znów lekarz :) ja to normalnie żyję od wizyty do wizyty :) A na zgage nie polecam mleka ani kefirów - ponoć gaszą tylko na chwlilę a potem wzmacniają zgagę. najlepiej miętkę wypic, lub zrobić sobie siemię lniane i wypic ten kisielek z niego :) sprawdzone w 100% i polecam! w dodatku ma mnóstwo błonnika, który się przyda podczas zaparć ciążowych. Nie wiem jak wy, ale ja mam z tym najgorszy problem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
ja na szczęście nie mam ani z zaparciami, ani ze zgagą. Wymioty też już przechodzą i ogólnie jest coraz lepiej. :) Dziś zaczynamy 16 tydzień. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki :) u mnie wreszcie pogoda!!! dzis korzystałam z niej cały dzien człowiek od razu lepiej sie czuje. na szczescie ani zaparc ani zgagi tez niemam, ale naprawde wystarcza mi te wymioty co mam, urozmaicają mi zycia wystarczajaco. Keerah narazie nigdzie nie uciekam ale spokojnie i beze mnie dajesz rade ;););) londynek jesli miałas problemy jakies w pierwszej ciazy to powiedz to poloznej to pewnie i tym razem zrobia ci wiecej USG i beda cie bardziej doglądac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Na dzisiaj zupka ogórkowa ,pół kilo malin i gotowana kukurydza na deser a w planach ? wielkie sprzątanie mycie okien góra prasowania . :) aż chce się z łóżka wstawac :) Keerah a Ty skąd jestes ? Może gdzieś blisko Opola :P no nieżle ześmy sie zgrały z tym naszym terminem :D A Ty jak sie w ogole czujesz ? jakies ciezze dolegliwosci Cie mecza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kochana, ja za granica mieszkam :) A w Polsce spod Warszawy. I nie tylko co do terminu ale i co do wieku. Mamy obie 22. :) Nic mnie nie meczy, tylko moj facet :P Od 12 tygodnia to jak w niebie. Wczesniej mialam wszystko po trochu oprocz wymiotow. Ani razu mi sie nie zdarzylo. Ogolnie to bardzo dobrze wszystko znosze, a Ty? Dzis mi sie przypomnialo ze mowilam poloznej o tym mozliwym konflikcie krwi, ale nic mi nie robili. Powinni zrobic test na krew mojemu facetowi tez nie? Ciagle jestem glodna dziewczyny! 5 min po obiedzie burczy mi w brzuchu i siedze i jem :) A brzucha nie widac. A co u Was? Aga co u Ciebie? Jak mala? Wie ze bedzie miala rodzenstwo? Jakos teraz scan masz, 27-ego tak? :) Gosienka gratuluje ze wszystko w porzadku! Dobrze jest wiedziec ze jest gitek. Ja nic nie wiem. Zadne wyniki nie przychodza. Podobno brak informacji to dobry znak. Tego sie trzymam i nie nakrecam. Choc przyznam wolalabym wiedziec cokolwiek. Pozdrowienia dziewczyny dla Was i maluchow :) Trzymajcie sie :D xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Keerah, mam to samo - ciągły głód. ;) Nie mogę się już doczekać kiedy odczuję pierwsze ruchy maleństwa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) bardzo długo mnie tutaj nie było:( Byłam dosyć zajęta przez ostatnie 3 tygodnie ale cieszę się bo szybko zleciało i to już 17 t.c. Czy Wy czujecie może już takie "bulgotanie" w brzuchu? jakby dzidziuś pływał? ja tak miałam prawie przez cały 16 t.c. ale teraz się uspokoiło. Nie mogę się doczekać pierwszych ruchów:) może jeszcze tydzień lub dwa:) Napiszcie jak u Was z wagą. Ja przez 3 i pół miesiąca czułam straszny głód takie niemiłosierne ssanie i do tego mnie mdlilo więc nie ruszałam się z domu przeszło dopiero od 16 t.c. i teraz mogę wytrzymać ok 3 h przerwy między posiłkami a wcześniej co godz góra dwie byłam głodna- niestety efekt jest bo przytyłam od poczatku już 5 kg:( myślicie, że to za dużo? Wszędzie czytam że do 20 t.c. można przytyć ok 5 - 6 kg wtedy jest oki. Ja mam jeszcze 3 tygodnie mam nadzieję, że przystopuję trochę a powiem Wam, że wcale dużo nie jem, żadnych słodyczy bo mnie nadal od nich mdli i nie mogę patrzeć na słodkie, żadnych soków słodkich, fast foodów, smażonego, tłustego itd... ale myślę, że moja waga to efekt braku ruchu przez 3 miesiące pierwsze bo do końca 1 trym przytyłam 3,5 kg! Jestem ciekawa jak u Was, myślę, że ja spokojnie dojdę do końca do 16 kg niestety ale zgodnie z moją wagą przed i wzrostem to jest ok. Zauważyłam, że jak spaceruję albo sprzątam 2 godz dziennie to waga leci w dół:) albo stoi w miejscu:) pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
lenka.k., książkowo powinno się przytyć do 2 kg w I trymestrze, a od ok. 13 tygodnia 400g na tydzień. Jednak wiadomo - mało która z nas dokładnie tak przybiera. Ogólnie masa ciała w I trymestrze nie jest istotna, można przytyć, można schudnąć, w II i III już tak. I ważne by przyrost był równomierny. Ja się martwię w drugą stronę, bo jem bardzo dużo a jeszcze nie osiągnęłam wagi sprzed ciąży, na początku schudłam ok. 2kg, niedawno gdy wymioty ustąpiły przybrałam może 1 kg. Ale u mnie waga się w ogóle mocno waha i w ciągu dnia i tygodnia. Mam nadzieję że już będzie szła w górę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka chciałabym tak:) ale myślę, że też nie masz się co martwić, przeczytałam mnóstwo wypowiedzi kobiet i niektóre chudły do 10 kg nawet a później ważyły do 20 + na koniec... albo inne w ciągu jednego miesiąca + 5, + 8 kg! to jest masakra.. ale cóż poradzić chyba nie ma nic tak bardzo nieprzewidywalnego jak tycie w ciąży każda inaczej... jak tak spojrzałam na moje zapiski to od 13 t.c. tyję równomiernie po 0,5 na tydzień. Jeśli to się utrzyma to będę ważyła +16 do +17 kg na koniec. Już tak bardzo się pilnuję i z dietą i z ruchem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja nie mam dokładnej wagi więc nie wiem dokładnie ile przytyłam ale myśle że zmieściłam sie w tych 2 kg. Miałam podobnie jak Lenka jak sie nie ruszałam to tyłam gdy tylko zaczełam więcej chodzić to waga staneła, a to ssanie w żołądku też mnie męczyło, teraz też tak czasem mam, bardzo to męczące. U mnie już 15 tydz, jeszcze ani bulgotania ani ruchów dziecka nie czuje, brzuch powoli rośnie, zwłaszcza wieczorem jest już widoczny. U nas w Londynie wreszcie przestało padać i mamy lato, aby jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny. Nie wiem ile wazylam przed ciaza. Nie mam wagi :( ale w 12 tyg mnie wazyla i wyszlo 59 kg. Z clinic record z grudnia 2011 wazylam 53 kg. Tylko wtedy to mialam tragedie i podejrzenie bulimi czy innej anoreksji. Czuje sie tak samo i nie widze zadnej zmiany oprocz malej oponki na brzuchu. No i znajomi mowia ze zmarnialam na buzi. Dziwne to wszystko :) Kazda ma inaczej. Jednakze wszystkie bedziemy miale ogromiaste brzuchole pod koniec 2012 :P Tak, strasznie zasysa w zoladku. Doslownie po kilku minutach od porzadnego obiadu czuje nieopisany glod, taki zasysajacy i az glowa boli jakbym nie jadla caly dzien. Staram sie zaspokajac go owocami jogurtami i warzywami. lenka.k. To musi byc super uczucie co? Ja w wannie ostatnio probowalam sie 'skontaktowac' z moim maluchem. bawilam sie z nim pukajac go a potem przykladalam szybko reke czy odpowie :P londynek, u nas w Szkocji tez slonce i w koncu lato - 19 stopni :) hehe jak bedzie wiecej to bedzie kataklizm. A dziewczyny 17 sierpnia mam scan polowkowy. Nie napisali mi czy na ten scan tez musze napelnic pecherz? xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah - bardzo śmieszne to bulgotanie, gotowałam obiad w ndz i nagle coś tak zaczęło rajcować w brzuchu, że aż się uśmiałam. Teraz tez czasami tak z raz dwa na dzień czuję bulgotanie ale mniejsze, czekam na mocne pierwsze 100% ruchy:) Połówkowe usg to już z pewnością przez brzuch robią a jeśli tak to z pełnym pęcherzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Mnie się właśnie wydaje że nie trzeba mieć pełnego pęcherza, macica i tak jest "na wierzchu". Martwi mnie trochę, że znowu strasznie często sikam, oby to nie było jakieś zakażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki no niestety nie ma zbyt ciekawych wieści:( posłuchajcie: Nadal nie znam płci ale to najmniejszy problem... Maluszek bardzo urósł ma już 190 gram a to jest dopiero 17 tydzień i ma ogromne stopki - 2,4 cm! caly czas bidulek stoi na głowie:( ma mało miejsca bo mam malo wód płodowych i nie ma jak nóżek wyciągnąć nawet... jak narazie lekarz zalecił mi tylko dużo pić (myślę, że to moja wina bo choć bardzo się starałam nie piłam dużo góra 1,5 l dziennie i to wody głównie gazowej bo po niegazowanej mnie jeszcze mdliło, soków nie mogę żadnych bo też mnie mdli to samo po herbacie itd...) więc teraz będę pić niegazowaną 2-3 l dziennie choćby mi się ulewało... kolejny problem - strasznie boli mnie od ok 9 t.c. krzyż tak jak na rwę kulszową aż jęczę niekiedy.. nie wiem w jakiej pozycji ja będę rodzić! najgorzej boli na plecach jak leżę, mam skoliozę lekką i lekkie zwyrodnienie w miejscu w którym mnie boli właśnie... lekarz powiedział, że mam to skonsultować z ortopedą bo grozi mi cesarka:(: kolejny problem - przytyłam 5,5 kg a to dopiero 17 t.c. i wcale nie jem dużo ani niezdrowo! 2 kg na miesiąc można tyć dopiero po 20 t.c.! i mam ścisłą dietę bo sobie później nie poradzę ani z kręgosłupem ani po cesarce (nie daj Boże). Tak oto zrobiłam sobie mega dietetyczny obiad i się martwię o te wody płodowe.... jedyne co dobre to zdrowa ogromna dzidzia i moje wyniki badan - rewelacyjne! lekarz aż nie wierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bomba*
A.. dzisiaj moja kolezanka mi sie zwierzyla ze w ciazy znowu jest... 3 w drodze a dopiero rodzila jescze nie przestala karmic. Biedna rozplakala sie na fotelu u gina, bo nie chciala 3, szczegolnie tak szybko. wogole to zrobila jakis czas temu 2 testy i byly negatywne. a to ju 9 miesiac. Keerah mam pytanko - Twoja kolężanka robiła testy i one wychodziły negatywnie a teraz jest w 9 msc. ? to znaczy,że te testy były jakieś felerne ? boję się bo ja również,jeszcze karmię była mała wpadka i ja robiłam test i wyszedł negatywny. pozdrawiam wszystkie ciężarówki :) szczęśliwa mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
a ja tez nie mam dobrych wiesci :( leze w szpitalu na podtrzymaniu i z zatruciem pokarmowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Patrycja trzymaj się tam mocno! ja leżałam na początku ciąży a kto wie co przede mną...:( smutny ten dzień:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomba* pomylilo mi sie 9 tydzien, nie miesiac. Zrobila 2 testy i wyszly negatywne. Ale ona dopiero co urodzila. Nadal karmi piersia malucha. Moze byc jej gospodarka hormonalna nadal zachwiana. Nie wiem.. Ja tez sie nigdy bym nie spodziewala, ale teraz wiem ze od razu jak urodze to trzeba sie porzadnie zabezpieczac. Wpadka zaraz po tym maluchu absolutnie nie wchodzi w gre!! :) Lenka.. bardzo mi przykro ale mysle ze skoro maly zdrowy to nic nie moze byc zlego! Ja z kolei sie martwie bo brzucha nie widac i nie pije nic wody bo mi sie nei chce. A i tak sikam non stop. Troche mnie tym przestraszylas ze wod moze byc za malo- zawsze myslalam ze organizm zesra sie a i tak postawi na dobro dziecka i wszelkie zapasy wody i innych rzeczy pojdzie na malucha. A teraz chyba bede musiala sie zmusic do tej wody. Patrycja!! Wspolczuje! Oby wszystko dobrze sie skonczylo!! :( Strasznie mi Cie szkoda. Trzymaj sie napewno bedzie dobrze, przesylam Ci dobra energie! Buzka! xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Kurczę, smutno mi się zrobiło jak przeczytałam Wasze posty. :(( Dziewczyny, trzymajcie się! Patrycja, musi być dobrze!!! Trzymam kciuki za Ciebie i malucha. Lenka, też się trzymaj i pamiętaj - grunt to pozytywne myślenie. Keerah i znowu mam tak samo - też w ogóle brzucha nie widać, waga raczej stoi, już na ostatnim usg maluszek był mały (w normie, ale w dolnej granicy) i martwię się, że nie rośnie. :( W poniedziałek idę na usg, bo nie wytrzymam do września i zobaczymy jak będzie. Nie mogę się doczekać, ale też się niepokoję. Spokojnego weekendu dziewczyny! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję kochane:* już mi dziś nieco lepiej ale całą noc miałam sny o wodach plodowych:( tak ku przestrodze lepiej pijcie więcej - niektóre artykuły mówią, że to nie ma wpływu i że wody są niezależne od naszych poczynań ale najnowsze badania wykazały, że picie 2-3 litrów na dobę, a w ciężkim wypadku na szybko 2 l w 2 h pomaga i wód jest więcej. Jak czytałam wypowiedzi kobiet to faktycznie wielu to pomogło jak piły więcej. Lekarz mi tylko powiedział, że jak będę dużo pić to będę dużo sikać( wiadomo) ale malutki tak samo podobno ma a jak więcej sika to tym też robi wody plodowe. "Płyn owodniowy jest roztworem wodnym, który zawiera produkty odżywcze oraz przemiany materii. We wczesnym stadium ciąży wytwarzają go błony otaczając łożysko i pępowinę. Wchłaniany jest on w tym czasie przez skórę malca. Potem jest on wydzielany przez płód jako mocz (po 14 tygodniu)." buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZYSZŁA MAMUSIA 2013
Witajcie przyszłe mamusie ja też mam termin na stycznia 2013r już nie mogę się doczekać:))) A są mamusie z lublina lub okolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×