Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Mam o tyle beznadziejny przypadek, że wszelkie bóle, czy dolegliwości związane z brzuchem są tprudne do rozpoznania GP przez powikłania pooperacyjne i zrosty:( Cały czas sie martwię o dzidziusia i czekam na rozwiązanie. Kilkanaście dni po USG chodzę happy, a potem znów czekam z niecierpliwością na badanie i zamartwiam sie,czy wszystko jest ok. Kończę 17 tydzień, jestem bardzo szczupła, za to mój brzuch "żyje własnym życiem" i przypomina 7 miesięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze się z wami tym podzielic :) Jem sobie ostre najostrzejsze doritos w życiu i cos czuje te bąble w brzuchu, to reke przylozylam ( bo przeciez juz od 2 dni cos takczuje i sobie mysle- maluch jak nic) a tam wyczuwam takie twarde cos jak palec i sie rusza! W szoku jestem! :) To nie moglo byc nic innego, bo wielkosci palca ( mojego) z drugiej strony wypychalo. Smiesznie :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
Keerah gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam dziewczyny u Was z rozstępami? Ja mam chyba on podstawówki na pupie i biodrach, tendencje jak widać mam. Okropnie się boję tych na brzuszku. Smaruje się cały czas i regularnie. Miałam krem LeMadr, ale go musiałam odstawić bo zaczął mi śmierdzieć, później kupiłam ziaje, jakis wynalazek z rosmana, pharmacerisa i teraz czekam na mustele, może któryś mi w końcu przypasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
U mnie tylko miedzy pupa a plecami pojawily sie lekkiie rozstepy i stosuje taki balsam z kolastyny i jak narazie wiecej nie widze ale sie sspodziewam na brzuchu bo swedzi brzuszek i juz dosc duzy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie strasznie piersi swędziały, a jak okazało się później urosły o dwa rozmiary :P za to rozstępów na nich nie zyskałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikuskamiluska ja też mam zrosty po laparoskopii i przed ciążą całe 2 lata dzien w dzień mnie bolał brzuch w prawym boku, nikt nie wiedział co to, diagnoza od wyrostka robacz. do nerek i zrobiłam nawet rezonans - nic nie wykazało, a ból promieniował do nogi :( dopiero mój gin przed ciążą powiedział, że to zrosty i całe życie tak będzie, o dziwo w ciąży bóle nagle ustąpiły :) za to bardzo boli mnie krzyż i lekarz powiedział, że bez pozwolenia ortopedy nie pozwoli mi rodzić naturalnie, więc może być cc. mam tak samo od wizyty do wizyty ogromny strach bo już bardzo dużo przeszłam w tej ciąży :( Keerah - super :) Tamara - ja nie mam nigdzie rozstępów a już przytyło mi się trochę 5, 5 kg jak na połowę i niestety poszło w uda, pupę też, piersi i brzuch ale rozstępów nigdy nie miałam za to cellulit wszędzie :( mi się zrobił. Smaruję się oliwką. Co do ubrań ciążowych to musiałam już dawno kupić spodnie takie z pasem, super drogie ale bardzo wygodne, nie było wyjścia bo jak tylko coś lekko mnie gniotło w brzuch to od razu bolał. Tyję ale nie widać po mnie tak wszyscy mówią, wysoka jestem i waga średnia na granicy niedowagi, ale i tak się martwię bo nic nie jem praktycznie, jem mniej niż przed ciążą i żadnego kalorycznego świństwa a mam skoki o 1,5 kg na dobę! bardzo mi się waga waha, nie wiem czemu, cukier słabiutki od zawsze więc to nie cukrzyca... zauważyłam, że pod koniec dnia mogę ważyć o 2 kg więcej niż następnego dnia rano! dobija mnie to bardzo, albo mam jakieś zaparcia albo woda mi się zatrzymuje.. chyba nie można przytyć 1,5 kg w ciągu doby????!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
lenka, jasne że nie można. ;) zaufaj mi, 5 lat się o tym uczyłam. odkąd pamiętam też miałam takie wahania wagi albo i większe w zależnośći od tego co zjadłam. a jak zdarzało mi się szybko przytyć, to jeszcze szybciej chudłam ;) nic się nie martw :* Keerah gratuluję :) Ja nie mam żadnych rozstępów, w ciuszki xs nadal spokojnie wchodzę, waga jest taka jak przed ciążą. ;) Czuję się świetnie, choć miewam jeszcze problemy żołądkowe. ;) Tylko biustonosze do wymiany miałam, z małego B, na D. (C już jest przyciasne ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Gosieńka ;) Tak mam wsparcie ze strony rodziny, chłopaka oraz szkoły ;) ;) I nie rozpaczam bardzo z chłopakiem jesteśmy ponad 3 lata, jeszcze zanim zaszłam , planowaliśmy ślub... :) ja sie w nim już nie mieszczę ;( z pieknego 34 zrobiło sie 40 na rozmiarówce, czas zakupić coś ciążowego, w sumie się nie dziwie 10 kg na plusie ... okrągłe 62 ważę ;/ ale wole to niż jak znajoma urodzić w 7 miesiacu niespełna 2 kilogramowe dziecko i ono teraz musi w inkubatorze leżec ;/ lenka.k. ja też miałam operacje laparoskopową ... rok temu, i bardzo boli mnie jajnik z prawej lub z lewej strony prawie codziennie ;/ promieniuje do nogi? to moga byc zrosty? nawet o tym nie pomyślałam ;/;/ dobrze, że we wtorek do gina. śniło mi się, że to bedzie dziewczynka ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanka ja mam rozstepy na dole piersi ;/;/ i 80D robi sie przyciasne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Cathy, super że masz wsparcie. :) Rozstępami się nie przejmuj, teraz mamy dobre preparaty na rynku. Moja mama mówi, że też miała na piersiach, a potem same zanikły. :) A laparoskopię też miałam, ok. rok temu, początkowo miałam bóle w okolicach prawego jajowodu, szczególnie w okolicach miesiączki, a w ciąży ustały całkowicie. Na początku tylko brzuch mnie bolał jak przed miesiączką i ciągnęło w pachwinach, ale to ponoć normalne jak macica się rozciaga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, bardzo dobrze Cie rozumiem. Mialam 3 operacje, w tym pełne otwarcie powłok brzusznych, nastepna laparoskopowa, a trzecia na kręgosłup, co przesądziło w dużej mierze o cc. Nie wyobrażam sobie rodzić naturalnie, zwłaszcza ze po dwóch pierwszych operacjach miałam problemy z parciem i zrosty sa tak "sztywne" że nie wiem, czy dalabym radę przeć. Przyznam się szczerze, że cieszy mnie taka forma rozwiązania:) Co do spodni ciążowych to mam dokładnie ten sam problem, boli mnie brzuch jak coś uwiera o niego, nawet mały ucisk powoduje duzy dyskomfort. Ale z zakupem sklepowych poczekam na kolekcję jesienną, tymczasem sama sobie poprzerabiałam spodnie i jestem bardzo zadowolona:D Trochę wyobraźni i do dzieła!! Ubrania noszę wszystkie sprzed ciąży, jestem wysoka i szczupla, przytyłam dopiero 900 gram, jedynie piersi urosly mi do rozmiaru E.. masakra. A rozstępów też się boje, bo mam kilkanascie z okresu dzieciństwa, na tyłku i z tylu pleców. Nie stosuje żadnych profesjonalnych kosmetyków p/rozstępowych. Do kąpieli wlewam oliwkę, po wyjściu z wanny na mokre cialo smaruję raz jeszcze oliwką, a na to balsam Nivea 48h(jest rewelacyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ja też. :) Staram się spać na lewym boku, ale niewiele pomaga. Poza tym jest to moja najmniej lubiana pozycja, no ale podobno najlepsza dla ciężarnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cathy, zrosty potrafią promieniować do różnych miejsc i ból przy tym jest podobno "normalny", tylko w naszym wypadku nie wiadomo jaka jest granica tego bólu i kiedy ten ból nie jest normalny ;/ to mnie właśnie schizuje przez cały ten okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
ja tak samo ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie najwygodniejsza (o ile może) pozycja na boku to z pierzyną lub jaśkiem dokładnie pomiędzy kolanami. Nie wiem jak u was ale u mnie wtedy czuje takie "rozpulchnienie" w szyjce,nie wiem jak to ujać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, ale np. wczoraj nie mogłam już wytrzymać ;/ chłopak chciał na pogotowie jechać widząc jak sie skręcam ;/;/ ja już nawet jakbym chciała nie moge spać na brzuchu :> boli mnie i już ;) a ze spaniem to wg od tygodnia mam problem straszny, budze sie wierce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co jak tak mocno Cie boli to powinnas pójść do lekarza. Czym prędzej bez względu na umówiony termin. Ja przez miesiac mialam leki na podtrzymanie,właśnie przez pulsacyjne bóle, jakby skurcze, że nie mogłam oddychac. Zrosty ciągną i pobolewaja, ale chyba nie aż tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* Dobrze, że zagadałyscie z tym spaniem. Bo ja mam straszny problem, śpię kiepsko, budzę się koło 3-4 i nie mogę zasnąć. Moja najukochańsza pozycja to spanie na brzuchu i nie mogę usnąć jesli śpię inaczej...masakra. A i tak budze się na brzuchu prawie codziennie. Jest jeszcze mały więc się nie martwię, ale niedługo urośnie i co ja zrobię? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak czy siak, teraz to już musztarda po obiedzie, bo przyjmuje najwcześniej we wtorek ... no to nic innego mi nie zostało jak czekać jeszcze 2 dni, oooooooo właśnie boli ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba nie mogłabym spać na brzuchu, zawsze mi piersi przeszkadzały za to mam tendencje do odwracania się nie plecy jak nigdy zawsze spałam na boku tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cathy - tak właśnie u mnie zrosty promieniowały do nogi aż chodzić niekiedy nie umiałam...psychicznie też już mi było ciężko, 2 lata bólu, teraz w ciąży dopiero ustało :) ale lekarz mnie ostrzegał, że w ciąży może się nasilić zależy jak się dzidzia ulokuje. No to dziewczynki widzę, że nie ja jedna po laparo :) gdybym miała mieć cc to trudno, już się oswoiłam z tą myślą :) Spanie .. tak tak od 4 wiecznie się przewracam z boku na bok, jak śpię na plecach to też budzę się z ogromnym bólem lędźwi, krzyża i wnętrzności :( śpię na bokach z kolderką między kolanami, to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno ja są taki duże robią cc, tak czytalam o różnych wskazaniach do cc, drobne wady wzroku nie kwalifikują się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 22
Witam wszystkie przyszłe mamusie :) Ja poród przewidywany mam na 24 stycznia, już nie mogę się doczekać.. Przed ciążą ważyłam 58 kg, teraz w 16 tygodniu waże 65 :( Nie jem słodyczy, jem mało, ale zdrowo, nie wiem czemu tyle przytyłam. Piersi mi urosły nie całe 2 rozmiary z czego się cieszę, ale boję się rozstępów. Narazie nigdzie nic nie widzę, ale wiem, że mogą być. Zamiaruję wybrać się na zakupy po specjalne kosmetyki p.rozstępom. Mam już spory problem z kręgosłupem, a dokładniej z lędźwiowym. Boli mnie strasznie jak leże i promieniuje do prawego pośladka. Ciężko się przekręcić, wstać.. Lekarz stwierdził, że to rwa kulszowa ciążowa. Tak też zamiaruję wybrać się od września lub pażdziernika na specjalne zajęcia fitness dla kobiet w ciąży do Warszawianka Wodny Park. Ćwiczenia mają dobrze wpływać na sylwetkę jak i utrzymanie formy. Mam 22 lata i jestem z Warszawy, są tu jakieś przyszłe mamusie z Warszawy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×