Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

dziewczyny bardzo sie pogubiłam w tym co piszecie i w sumie nic nei rozumiem prosze napiszcie po kolei co nam może przysługiwać i co trzeba gdzie złożyc i jakie papiery ja macie pojęcie bo ja zielonego Rozumiem że becikowe- dochód za ost rok cyzli jak rodzimy w styczniu to z US dochód za rok 2012 obojga rodziców ( z tym że nie byliśmy wtedy jeszcze małżeństwem bo ślub był 31 grudnia) i tyle wiem na temat uzyskiwania pieniedzy ae gdzie sie to sklada zeby becikowe uzyskac tez nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha polecam się na przyszłość ;-) ja będę musiała kombinować ze zwolnieniami lekarskimi żeby być w domu z dziećmi i mieć stały wpływ na konto ;-) Ale jak będzie ci przysługiwało rodzinne w momencie urodzenia malucha to możesz starać się o drugi tysiąc złotych dodatku jednorazowego z tytułu urodzenia dziecka. Pamiętaj że na dziecko przysługuje ci jeszcze 60 dni w roku opieki na dziecko płatne 100%. To możesz mieć jeszcze dwa miesiące normalnej pensji a później pbi na wychowawczy.Lub zrobić przerwę w wych. Na opiekę - zw lek na dziecko. :-) Ile to w naszym kraju trzeba się nakombinować aby mieć z czego żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama nie rodziców tylko męża. Porod w 2012 to bierzesz dochód z urzędu skarbowego za rok poprzedzający porod. Porod 2013 to dochód za 2012. O szczegóły zadzwoń sobie do MOPS z twojego regionu.nie wiem wszystkiego ;-) ale tym co wiem to się podziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy przypadek jest inny. Ja też musiałam sprawdzać czy męża wliczają czy nie bo to by mi podniosło dochód.. Musisz pojechać albo zadzwonić i pogadać z działem od zasiłków. Kobieta z która będziesz rozmawiać na pewno ci powie o co możesz się starać. Jedno becikowe od państwa ci się należy . A drugie jest dodatkiem do rodzinnego i uzależnione jest od dochodu czyli tych 504 zł na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama aparatka jesteś :) :) masz rację ja tak całe życie muszę się nakombinować w granicach prawa oczywiście ale aż padam niekiedy.. masz rację jeszcze 60 dni zasiłku opiekuńczego:) przecież:) Ankama - co do becikowego to w zasadzie wszystko co napisalam nie miało tu nic wspólnego z becikowym... jeszcze nie wczytałam się w nowe przepisy bo dopiero co je ustalają, podejrzewam, że skoro uzależnili je od dochodu to napewno będzie potrzebne: 1. zaświadczenie o dochodach z US za poprzedni rok czyli jak rodzimy w styczniu to za rok 2012 Twoje i męża 2. zaświadczenie od lekarza, że conajmniej od 10 tyg ciąży byłaś pod opieką lek, te przepisy zmieniły się od tego roku 3. akt urodzenia dziecka 4. akt ślubu i pewnie coś jeszcze ale się jeszcze nie wczytałam dokładnie w samo becikowe, nowe becikowe jak urodzimy w styczniu to 1200 zł i ważne żeby dochód nie przekroczył 1922 zł na osobę, wliczając w to dziecko cała moja reszta wywodów dotyczy rodzinnego - 77 zł na miesiąc na dziecko i dodatku do tego rodzinnego jeśli będziesz na urlopie wychowawczym, tutaj dochód na 1 osobę to ok 504 zł (chyba, nie wiem dokładnie ile na ten rok), ten dodatek to 400 zł, ogólnie jeśli będziesz na wychowawczym i dochód męża jest taki że na osobę wychodzi do 504 zł to masz prawo do 400 zł + 77 zł rodzinnego. I tu ja kombinuję właśnie czy mi się należy, trzeba się w usatwę wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenak, mama_ dziękuje za odpowiedzi teraz już mi się cokolwiek rozjaśnia, skomplikowane ile sie to trzeba nałazić pewnie i nazałatwiać żeby cos dostać, ale dla 1,200 warto, przynajmniej wozek by sie zwroil lub cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja otworzyłam firmę żeby mieć coś tam więcej na miesiąc. Ale nie zamierzam odpuścić bo cholera przeżyj za 504 zł na miesiąc.. Bo takie jest kryterium dochodowe... Tylko po po żeby dostać kolejne ok 500 zł.. To co my mamy jeść i w co ubierać i czym karmić dzieci. Nikt z tych którzy biorą po 100.000 na miesiąc nie przejmują się nami... A polityka prorodzinna to kolejne cięcia fot już kryterium dochodowego w sprawie becikowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tu masz wszystko. Wyborcza robi artykuły dość łatwe do zrozumienia czego nie można powiedzieć np o stronie zus i ich przepisach. To czytajcie i się uczcie. Mnie coś głowa boli dzieci skaczą jak piłeczki heh... Wózek wyprany czeka na dzieci. Ankama na kiedy ty masz termin? Moje dzieci urodziły się o ok tydzień wcześniej niż planowany termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mama_ :) wysłałam ci maila termin mam na 20 stycznia od wczoraj olinek rusza się ze wzmożoną siłą, naszło nas dziś rano na amory i trochę się bałam że go poprzygniataliśmy, maz rano pobiegł po bułki do Fraca, a ja przygotowywałam śniadanko i jakoś tak miło się zaczął mi dzień a teraz mam napiety brzuch a juz myslalam ze jest super neidziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po seksie może tak być. Wzrasta poziom oksytocyny i jak może być przez jakiś kwadrans. Już otwieram pocztę. Głowa do góry. Słońce wyszło ruszyć grube dupki na spacer ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomrocznosc ;) słońca brak temp ok 15 stopni, moze wyciagne męża do sklepu tzn galerii gdzie jest smyk poogladac rzeczy- eh poogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomrocznosc ;) słońca brak temp ok 15 stopni, moze wyciagne męża do sklepu tzn galerii gdzie jest smyk poogladac rzeczy- eh poogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 22
Keerah...:) Przygotowania w porządku:) Ślub Cywilny 28 września na Starówce, potem obiad weselny (może z tańcami i napewno alkoholem) w restauracji Rycerska również na Starówce. Po suknię jadę w tym tygodniu ( białą ślubną), buty.. Mamy kilka małych rzeczy jeszcze do załatwienia i tyle. Wynajęliśmy dorożkę do dojazdu, obrączki kupione. Jestem strasznie wszystkim zestresowana :/ Tyle na głowie.. Na powitaniu ja piję wodę:) Potem nic z alkoholi, popatrzę jak się inni bawią i piją:) Dam znać jak już będę po...wszystkim:) Uff.. Co do zakupów dla dzidziunia zacznę je robić po malutku jak będę znała płeć ( USG 19.09 ) narazie narzeczony mi w ogóle nie pozwala :( Mam doświadczonego faceta, bo ma dwójkę dzieci z poprzedniego malżeństwa, więc się nie stresuję zakupami, bo on wzystko wie:)) Jak mało który chyba facet :) Powiedział żebym się niczym nie stresowała, bo pojedziemy na zakupy razem i się kupi :) Jestem taka zadowolona.. A jak Wasi faceci ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 22
mama... Ja miałam własną działalność, ale musiałam ją zamknąć. Bo nie opłacało mi się tego utrzymywać, dostałam zastrzeżenie od lekarza, że nie mogę masować, to jednak wysiłek:( Pozatym idąc na zwolnienie otrzymałabym 90zł.miesięcznie-śmieszna kasa! Zatrudnił mnie mój narzeczony we własnej firmie, jestem na zwolnieniu i biorę całkiem przyzwoitą kasę za robienie nic :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam czytam, i zielona jestem, muszę te artykuły pokazać mężowi, ja jestem w tym nieogarnięta :P ale dobrze, że poruszyłyście ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vxhhdhhdhdhd
Ale przekrety robicie,okradacie panstwo czyli wcale nie Tuska i spolke ale np inne uczciwe kobiety w ciazy jak mnie,zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vxhhdhhdhdhd hahahahah ależ prowokacja :D:D:D idź z tym do gazety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vxhhdhhdhdhd
Zadna prowokacja,jak nazwiesz branie pieniedzy za nic z poli do ktorej dokladamy wszyscy,w tym ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 22
Każdy kombinuje jak może :) Takie życie moja droga.. Dlaczeo mam nie skorzystać z czegoś co mogę mieć ??? Ty byś się ujęła honorem i nie wzięła np. 3000zł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opanujcie się i
Opanujcie się i nie chwalcie takimi rzeczami na publicznym forum, że jesteście na lewo zatrudnione i bierzecie kasę od państwa za nic. To oszustwo i coś takiego jest karalne. Ktoś to zgłosi i będziecie miały problemy. Namierzyć po IP i sprawdzić wszystko to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prowadzę firmę na legalu. Teraz nie mogę ze względu na zdrowie dzieci. Niestety w ciąży bliźniaczej żaden lekarz nie pozwolił mi pracować.za darmo na zw lek nie jestem bo składki i podatki opłacałam bez gadania. Miłośn nie oszukuje. Takie jest prawo i nic wbrew prawu nie robię. Każdy zatrudniony pracownik ma prawo do zasiłku chorobowego. Kobiety na działalności też zwłaszcza że otworzyłam firmę a kilka tyg później okazało się że jestem w ciążyg przydało się i tyle. Co do takich tematów nie mam nic do ukrycia. Popieram kobiety które robić wszystko aby zapewnić godne życie swoim dzieciom. Nie zapominajcie że zasiłki sa dla nas i tyle. Nikt nie bierze z nas lewych zwolnień itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram mamusię! :) Ja tak samo pracowałam u narzeczonego na firmie, a teraz jestem na zwolnieniu, więc pieniądze mi przysługują. Mam teraz czas dla siebie, na planowanie ślubu i zakupy dla maleństwa..już niedługo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja od rana się zle czuje, w głowie mi się kreci brzuch trochę pobolewa, i jakoś tak :(. Ale to becikowe teraz pokręcili, a w sumie to nie fer bo w poprzednich latach każdy dostawał bez niczego. Ja buteleczki zamówiłam sobie za punkty peybeck :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włąśnie. Państwo Nas okrada ile wejdzie! Nam też się należy! Kurczę ja nie mogę narazie nic kupić, bo mi narzeczony zabrania.. Męczę go i męczę i w końcu powiedział, że jak poznamy płeć wybierzemy się na zakupy, hurrra! :))) USG 19.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co se dziewczyny denerwujecie takim wpisem o tym okradaniu - ignorujcie prosze neich mnie namierzaja ze pracujac 7 rok place pol pensji na podatki i ubezpieczenia, i to ze dostane tysiac zlotych becikowego- nie rozsmieszajcie mnie- co to w ogole za porownanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :* Ja się czuję już dobrze, ciężko mi wysiedzieć na tyłku ale się staram :) Co do okradania "państwa" .... wiecie kto kogo okrada? ci z góry okradają nas, tu na dole, którzy próbują sobie radzić jak mogą. A te gnoje siedzą na swoich dietkach, wymyślają cuda na patyku jak komu i ile zabrać, a sami ni zrzekną się swojego wynagrodzenia za nic-nie-robienie. Więc każdy próbuje sobie radzić jak może. a podatki płaci każdy, więc niech nikt nie biadoli na co idą jego. wolę żeby szły do uboższych rodzin, niż do grubej świni z pis-u czy PO, czy na utrymywanie więźniów i bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×