Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Bentonowa, nad krwią pepowinowa myślałam i rozmawialiśmy z M Ale w zasadzie jeszcze nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Faceta pogratulować ;-) mój też dba i się stara ale nawet gdyby błagał to nie na mowy. Po prostu mam takie podejście. A w tym przypadku będę mieć raczej cc, więc nie będzie nawet możliwości aby asystował. Milusia, ja mam podobnie , choć akurat nie w wózek ale np w foteliki i z przyszłość dzieci inwestuje. Nie robię zbędnych zapasów ubrań, bo przecież sa w ciągłej sprzedaży a ja muszę pomieścić dla dwójki w domu . sama też jeszcze muszę auto zmienić bo chłopcy już maja bryke, ale w coś trzeba ja spakować :-) bo mój samochód jest za mały na tak duży wózek. Więc mam na co wydawać. I tak to już jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
właśnie wróciłam od lekarza i dzisiaj pierwszy dzień na L4 ;) i tu od razu moje pytanie do was bo pierwsze zwolnienie mam na 3 tyg orientujecie się czy następne też będą na takie okresy czy później lekarz daje już do końca ciąży? zaczęłam też dziś brać magnez bo strasznie mnie w nocy skurcze męczą, w dzień jest ok a w nocy koszmar:( w ogóle nie wiem jak wy ale ja ciąże znosiłam wyjątkowo dobrze: zero mdłości, wymiotów, od drugiego trymestru więcej energii a od paru dni chodzę jak pijana: zawroty głowy, krew z nosa, zmęczenie. Mam nadzieję, że mi to przejdzie jak poszłam na zwolnienie i nie będę dojeżdżać do pracy. Co do second handów to przed ciążą nigdy do nich nie zaglądałam ale teraz się przełamałam i kupuję w nich na prawdę cudne, firmowe i "jak nowe" rzeczy. Kupiłam kilka nowych kompletów ale większość mam używane bo ile takie maleństwo zniszczy ubranka. Poza tym jak pisałyście maluch rośnie jak na drożdżach i też wolę dołożyć do wózka, łóżeczka. No i takie rzeczy jak kombinezon, rożek, śpiworek, ręczniki czy kocyki kupię nowe:) Dziś też mój synuś kopie jak szalony i się przewraca. Nawet mój mąż pierwszy raz poczuł ruchy bo wcześniej nie miał cierpliwości do czekania i on odchodził a mały kop, a dziś się zgrali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam l4 od 5 tyg. i co 3 tyg. mi lekarz wypisuje, dłuższego nigdy nie dostałam niestety:( jej ja też chyba za dużo na tym forum siedzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulah, Lepiej bierz zwolnienie co wizytę niż do końca ciąży bo może być taka sytuacja że zus wypłaci Ci pieniążki dopiero po zakończeniu zwolnienia. Przynajmniej mi moja gin chciała tak wypisać ale powiedziała że jak mam jeszcze tyle do porodu to nie będę miała z czego żyć... Może Ci lekasz wypisywać np co druga wizytę na miesiąc np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka to już mamy limity ? :-D:-D Właśnie w wiadomościach mówili że wzrosła kwota kryterium dochodowego na osobę z 504 na 539 zł i rodzinne na maluchy do 5 roku życia z 68 na 77 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błąd ort :-D ale to kawiatura tel oczywiście "lekarz" nie "sz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh :( zaglądam tu często bo kompa mam włączonego i tak zawsze któraś coś ciekawego poruszy i tak piszę i piszę ... :) może jak wszystkie będziemy już na l4 to każda będzie tak dużo tu siedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
w sumie ciekawe czy ZUS rzeczywiście wypłacił by dopiero na koniec zwolnienia czyli załóżmy w styczniu ? muszę się zapytać jak będę w następnym tygodniu zawoziła zwolnienie. A na zwolnieniu też macie wpisaną 1 (że musicie leżeć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Hejka:-) co do krwi to my niestety zrezygnujemy bo nie bedzie na to pieniazkow pewnie a szkoda. problemy z wyproznianiem to mialam zawsze i teraz tez mam. No i jeszcze meczy mnie wciaz ta siara strasznie duzo jej wyplywa z wkladkami musze chodzic. dziewczyny czy ktoras z was nie czuje jeszcze kopniaczkow? Wiem ze ciagle o tym pisze ale martwi mnie to ze ruchy czuje juz dawno ale ani jeddnego kopa. Dobrze ze usg w srode bo w glowe zajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A i co do L4 to moj lekarz wystawia na mies i mowil ze zawsze tak daje nie ma dluzszego zeby nie bylo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluskamiluskamili też mnie cieszy taki ubiór :D ale w sumie musimy mieć więcej warts niż mamusie letnie :P zakupiłam dzinsy ciążowe o rozmiar wiecej niz noszę, aby nie były za chwilę za małe :P w sumie tak mi doradził mąż, bo wiecie jako kobieta nie chętnie przymierzałam rozmiar więcej :D no ale pewnie ma racje ;) jutro dostane paczkę z allegro z bluzeczkami z długim rękawem i pasy ciążowe na spodnie, nie mogę sie doczekać przymierzania!!! a dzisiaj udało mi sie kupić w lumpiku swterek na ciąże, kosztował mnie 5 zł :D hehe i wkońcu coś dla syneczka słodki pajacyk w kolorowe paski i bluzeczke na 6 msc juz, ale jest sliczna z misiem :D i słodziutką ciepła malutką czapeczkę :)))) razem za 15 zł ;) Bentonowa gratulacje!!! i też się zastanawiałam nad pobraniem krwi z pępowiny, ale faktycznie drogi interes... ale mam znajoma, która w to zainwestowała, ale już w ciaży wiedziaął o zagrożeniu, jej dziadek zmarł na białaczkę, z mojego wywiadu rodzinnego niby nie ma tego typu zagrożeń...... Mam do was pytanko, w sumie jutro mam wizyte u gin i pwoiem mu o tym, ale moze wy tez tak macie, czy bola was sutki jak jest wam chłodno????? nie wiem czy to normalne... niby pierswi sa teraz na maxa wrażliwe, ale taki dziwny bół, jakby cos mnie ciągnęło za nie :P Ależ się rozpisałam :D pozdrowienia dla was wszystkich :D aaa co do ruchów dzidzi, jak wcześniej pisałam, i zgadzam się z Lenką, jęsli po 12 h nic to wtedy do lekarza albo na izbę przyjęć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do L4 dostaje co msc, co wizyte u lekarza, nie wiem jak bedzie póżniej... Trzymajcie kciuki, żeby jutro okazało się, że wszytsko ok, zwłaszcza ta moja nadżerka... i hemoroidy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
gosieńka2666- ja mialam i w sumie nadal mam .... od kilku dni to jest jakas masakra nie moglam sie wyproznic przez 2-3 dni co mnie niepokoiło strasznie ,bo pozniej jak mnie przycisnelo to az bolalo przy wyproznianiu ,teraz staram sie jesc duzo owocow jogirtow pic duzo wody i staram sie siadać na kibelek i nie wstawac dopoki nic nie wyjdzie ,a nawet siadac kilka razy dziennie jak jest problem . Co do dzisiaj kupilam sobie 3 pary spodni ciazaowych w h&m mama .i kilka innych ciuszków i buciki na małym obcasie na zime sliczne sa . W ogole wybralam sie dzisiaj z kolezanka na szalenstwo zakupowie ona kupowala we wszytskich sklepach a ja dla siebie znalazlam tylko w H&M . Zna ktoras z was sklep w ktorym maja jeszcze taki dzial dla ciezarnych ? moze c&a ? albo cos podobnego ? Właśnie siadam robie rogalika z dżemem i kakao i pisze w zeszyt najpotrzebniejsze rzeczy jakie musimy miec na start dla maluszka i wyprawke do szpitala. na poczataku pazdziernika pojdziemy z mym lubym na zakupy i juz bedzie z grzywki zeby pozniej nie bylo niepotrzebnych spiec . Wybieram sie z mama w piatek pochodzic po lesie za grzybkami ,bo nie ma nawet zapasow na te swieta a nie wyobrazam sobie wigilii bez USZEK :P może uda sie cos znalesc ,bo znajomi mowlili ze grzybki sa . Chodziała ktoras z was juz moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ja bylam na grzybach a bardziej na spacerku i przy okazji na grzybach troszke znalezlismy ale to bylo dobre 2 tyg temu. Nie jadlam ich bo nasluchalam sie ze kobiety w ciazy i male dzieci nie moga grzybow wiec tylko rekreacyjnie zbieralam i dalam mamie;-) u mnie w miescie nie ma zadnego sklepu z odzieza ciazowa wiec zazwyczaj w dresie chodze ale planujemy przejechac sie gdzies dalej i cos na zime ladnego i wygodnego kupic. moj facet lezy przeziebiony i az sie boje ze jutro mnie to dopadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są w c&a, a sama polecam allegro :) jutro napiszę czy to co zamówiłam jest ok :) trochę mi żal wydawac na ciuchy ciążowe, ale nie lubię wyglądać jak bomba w np za duzych ciuchach :P albo cisnąc sie w moch starych :P a macie pasy ciążowe? jestem ciekawa czy mi coś dzadzą... bo w sumie jak spodnie mam odpięte to nie cisna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki, zastanówcie się jeszcze dobrze nad tym pobraniem krwi pępowinowej. Ostatnio słuchałam wywiadu w radio z jakimś doktorem, który siedzi w tym temacie i stwierdził, że jakby się go ktoś zapytał o opinię, to on ODRADZA pobieranie krwi pępowinowej, bo tak naprawdę wszystko jest w fazie testów, a wcale nie ma gwarancji że odmrożona krew pępowinowa ma takie samo działanie jak ta zaraz pobrana. Więc może to być całkiem zbędny wydatek nie gwarantujący niczego. Uważam że miał dużo racji w tym co mówił. Ale zawsze warto sięgnąć do kilku źródeł wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka, ja też czytałam takie opinie ale kto się boję wypowiadać bo zaraz ktoś mnie zaatakuje, że znów piszę... Czytałam i ulotki banków i badania.. Teoretycznie nie ma przeciwwskazań i można próbować taka krew wykorzystać ale czy ona pomoże... ? Chyba tak naprawdę nigdy się nie dowiemy na sto procent. Banki chwalą się wynikami badań, lekarze mówią co innego.. Ciężko stwierdzić i zadecydować. Ciekawe kiedy skończą testy....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym sie jeszcze podzielić z wami co do ciuszków dla maluchów, czytałam artykół, ze jeśli kupować pajacyki, śpioszki dla maluszka to najlepiej odpisane na całej długości :P dla wygody ubierania :) jakie macie opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Madziulah ja dziś właśnie do mojego mówiłam, że dotychczas ciąże znosiłam rewelacyjnie ale od wczoraj czuje się jak kupa. Źle mi jak leżę, źle jak chodzę, źle jak siedzę, mam już problemy żeby zawiązać buty, depilacja intymna odbywa się już tylko na czuja, mierzyliśmy obwód brzucha...98 cm! Co do zaparć to mnie już ten temat nie dotyczy ale to pewnie dlatego, że często piję herbatę z miodem i cytryną, albo sam miód z cytryną albo na przeziębienie mleko, miód i czosnek...a potem na tronie, że tak powiem- idzie jak ta lala :) no i śliwek jem sporo, od dziecka je uwielbiam :) teraz sama wyglądam jak ta śliwka ;) Ehhh dziś tyle kicham, że mi chyba gębę urwie :( Na grzybach byłam kilka razy- ale coś bida w tym roku, dużo kurek było. Pytałam lekarza czy mogę jeść bo bardzo lubię, powiedział że lepiej nie bo po pierwsze nie wiadomo co tam nazbieraliśmy a po drugie grzybki niestety nie mają żadnych wartości odżywczych...noooo poza walorami smakowymi :) ale teraz mnie naszła ochota na grzybki z cebulką w śmietanie- moja Babcia ś.p. robiła przepyyyyyyyyyyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajacyki sa praktyczniejsze, rozpinane od szyjki do stópek lub trochę poniżej kolanek. Śpioszki dobrze jak sa dodatkowo rozpinane w kroku - wygodniej do zmiany pieluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/a-l-b-podwojnie-ocieplone-spiwory-owcza-welna-pl-i2618932205.html?source=oo Taki śpiworek wybrałam dla mojego synka, ale kupię dopiero w listopadzie :) no i kombinezonik może być już cieńszy.. :) Oczywiście co do pajacyków to też myślę, że te odpinane na całej długości są najwygodniejsze. Moja córa była małym potworem jeśli chodzi o ubieranie, więc już nigdy nie popełnię błędu kupowania ciuszków, które trzeba wkładać przez głowę albo nierozpinanych w kroku :) muszą być możliwie jak najbardziej rozpinane :D tym bardziej że mały będzie duży po tacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciuszków to ja juz wczesniej pisałam ze lepiej kupowac te rozpinane na całej dlugosci ale jedynie ze wzgledu wygody. moja córka jak była mała nie znosiła spiochów, pajacyków kopała nogami do tego momentu az guziczki sie rozpiły i wyjeła chociaz jedną nozke na zewnatrz. do dzis ich nie znosi zreszzta skarpetek tez nie lubi jak chodzi to sciaga je, dlatego musze non stop jej rajstopki zakładac ;) co do krwi pepowinowej to ja czytałam ze to niema sensu bo mozna ja podobno pobrac w kazdym momencie (zdrowa) ze szpiku kostnego. Keerah zabraniam ci uciekac z forum! to Ty jedyna rozmawiałas ze mna jak to forum umarło i go odszukałam w archiwum wiec proszę Cię jak nie lubisz nie patrz na posty mamy i rozmawiaj z innymi. wczoraj sprawdziłam zdjecia i musze wam powiedziec ze w 1 ciąży miałam wiekszy brzuszek niz teraz hehe a podobno w kolejnych ciążach brzuch szybciej wyskakuje co u mnie sie nie sprawdza narazie. zobaczymy jak to bedzie dalej, u mnie dalej zupełnie nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uwielbiam takie grzyby, zbierac tez, moze za rok. Fajnie ze piszecie duzo, ja nie udzielam sie czesto ale czytam was na biezaco. Aga ja juz po usg, mialam juz 2. Teraz juz tylko trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spicie? ja dziś się wyspałam właśnie jem śniadanie i pije kawe z mlekime, raczej chyba mleko z kawa:) ale ja zawsze taka piłam Co do grzybów to mój mąz ma ta tym punkcie obsesje, a ja ani nie lubie ich zbierac- musiałyby świecić i wydawać dźwięki żebym je znalazła, a i jeść nie lubie z ywjątkiem kurek pieczarek i tych takich ogromnych co się smaży jak kotlety :) a u nas z grzybami cienko w lasach i mama mnie prosi żebym gdzieś kupiła w Rzeszowie. Zwolnienie mamzawsze na 3-4 tyg max i min :) nie słyszałam żeby ktoś miał na cały okres ciąży przecież i tak raz w miesiącu ma się wizytę więc lekarz wystawia od wizyty do wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
gosieńka też oglądałam te śpiworki i będę taki do wózka kupowała ale jak piszesz w listopadzie:) mój tato się zaoferował, że to jego pierwszy wnuk i to on kupuje wózek tylko mam sobie wybrać, także jeden wydatek z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
dzisiaj przychodzą mi z allegro spodnie ciążowe i pas ciążowy. Mam nadzieję, że wszystko dobrze obmierzyłam. Ostatnio w second handzie kupiłam za 5 zł spodnie ciążowe, jeansy NEXT, jak nowe, nigdzie nie wytarte, szok - będę miała dwie pary do latania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też bym połaziła po lumpkach, tym bardziej że większość to odzież z anglii i szkocji, czasem niemiec - i to są naprawdę fajne rzeczy, choć wcale nie za rewelacyjne ceny. No ale wchodzę i jestem jak w sklepie, wszystko na wieszaczkach, czyste, zadbane...nie lubię takich szmatexów gdzie wszystko rzucone. No ale muszę siedzieć w domku jakiś czas...tym bardziej że od wieczora czuję cały czas ciągnięcie w pochwie, taki nieprzyjemny ucisk, jakby parcie w dół.. Wizytę mam w piątek i zastanawiam się czy czekać czy iść dzisiaj na wizytę..? Niby biorę te wszystkie rozkurczowe leki i powinny pomóc ,ale się martwię :( Czy też czujecie jakieś kłucia i ciągnięcia w pochwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienko, czasem tak. Mało tego czasem tak jakby drapanie w dole brzucha/przy pęcherzu ? Ciężko to umiejscowić. Czasem ból jak na okres ale to bardziej na tle nerwowym i sporadycznie. Jednak ja mam wizyty bardzo często w porównaniu z Wami wszystkimi, boco dwa tygodnie. Więc jestem w nieco innej sytuacji. Może leżenie pomoże . Ciepła relaksujaca kąpiel- nie gorąca-dobra książka czy film. Po prostu trochę relaksu. ;-) Spróbuj. Mi pomaga. A jak będziesz miała skurcze razem z tym ciągnieciem, o którym piszesz, to jedz do lekarza czy na izbę przyjęća szpitala w którym masz rodzic , bo domyślam się że już wybrałaś. I myśl pozytywnie, bo przecież musi być dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×