Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość magdalena24_

Turcja/Egipt - wakacje za granicą

Polecane posty

Gość hjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjh
ale poruta jezdzic na tanie wczasy do Egiptu, przeciez tam maja polki za dzifki .... zastanowcie sie co robicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Ja już trochę styczności z Turkami miałam, więc wiem jak się potrafią narzucać. Przystojni mężczyźni, ale ich mentalność mnie odstrasza. Zazdroszczę Ci tych wszystkich doświadczeń. Mam nadzieję, że za kilka lat i ja będę miała o czym opowiadać:) Na pewno jeszcze niejedno pytanie mi przyjdzie do głowy, więc zaglądaj od czasu do czasu na ten topik:) A jeśli coś ciekawego Ci się jeszcze przypomni, to napisz. Ja wracam do obowiązków, bo powinnam teraz siedzieć nad czymś zupełnie innym, ale tak się nie mogę doczekać tych wczasów, że nie mogę się na tym skupić:) Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę udanego weekendu majowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewniam Cie ze nikt mnie za dziwke nie ma, tak cie traktuja jak na to pozwolisz, swoja drogą wiesz jak Egipcjanie określają łatwe panienki? mówią na nie Nataszhka....nie brzmi tak bardzo polsko, hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalena, ja też pozdrawiam i oczywiście ten komentarz co do dziwek był odpowiedzia na wcześniejszy post,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zawsze wybrałabym Turcję. Czyściej, piękniej, inne powietrze, nie ma wiatru od pustyni a co za tym idzie piachu, Turcy o 100 razy przyjemniejsi od Egipcjan, ładniejsze miasta, piękniejsze kurorty, ludzie bardziej "europejscy" , zupełnie inna mentalność, zachowanie. W Egipcie byłam 2 razy : raz na rejsie po Nilu z pobytem w Hurghadzie i pozniej po latach (niedawno) w Sharm na samym pobycie. Dla mnie nic się nie zmieniło. Byłam zmęczona nagabywaniem, wyzywaniem mnie, traktowaniem jak puszczalskiej, traktowaniem jak ZERA, bez szacunku. W Turcji polecam wszystkie rejony bo wszędzie gdzie pojedziesz jest pięknie czy to MArmaris, Oludeniz, czy Alanya, Antalya, Kemer, Finikie - mogłabym liczyć do jutra. Jesli chodzi o zemste to zlapiesz ja i w Turcji i w Egipcie - w mniejszym lub wiekszym stopniu. TO normalne, trzeba tylko znac kilka zasad i uniknie sie najgorszej wwersji - kroplówki (przeżyłam to w Egipcie za pierwszym razem i nikomu nie zycze spotkania z doktorem z Egiptu). We wrzesniu wszystkie oferty beda drogie bo to najwyzszy sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
O, dziękuję za nowe opinie. A jak myślicie, czy jest taka możliwość, żeby wcześniej zapobiegawczo przyjmować jakieś leki, tak żeby nie złapać tej zemsty faraona? Pariss, myślę że to nie ma znaczenia gdzie pojedziesz. Wszędzie możesz trafić na chamów, ale też i na ludzi, którzy są w porządku. Napisz mi, czego wg Ciebie należy unikać, żeby nie złapać zemsty? fcuking irlandia, fajna ta Twoja wycieczka. Ale ja myślałam o czymś bardziej spokojnym. Po takiej wycieczce człowiek wróci do Polski jeszcze bardziej zmęczony niż wyjeżdżał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fcuking irelandia
spoko, rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
saintpaulia, przyszło mi jeszcze jedno pytanie do głowy. Mam nadzieję, że niedługo wejdziesz jeszcze na topik:) Jak sądzisz, ile mniej więcej pieniędzy trzeba szykować na wydatki tam, na miejscu, łącznie z tymi wszystkimi napiwkami itd.? A pieniądze lepiej wymienić jest wcześniej w Polsce, czy już tam na miejscu? Chyba coś już na ten temat pisałaś, ale ja się już troszkę zamotałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CytrynkaXXXXXXn
o co chodzi z tym zlym traktowaniem przez egipcjan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby uniknąć zemsty trzeba profilaktycznie przed wyjazdem pić actimelki, i kupic w aptece trilac. Brać to razem kilka dni wczesniej przed wyjazdem i tabletki kontynuować w czasie pobytu. Na miejscu w pierwszych dniach unikać ciast z kremami, i sałatek z majonezami. Pić drineczki alkoholowe z umiarem. Lód w Egipcie może być robiony z kranówy, w Turcji to się nie zdarza w dobrych hotelach 4-5 gwiazdek na 100%. Jak bedziesz tam dwa tygodnie to mniej wiecej po 5 dniach mozesz jesc w miare wszystko jednakze to zależy od Twojego żolądka i jak toleruje nowe jedzenie. W Turcji jedz/pij jogurty. Na upał najlepszy jest ayran - powinien być w hotelu. To jogurt z dodatkiem soli. Wycieczka objazdowa to super sprawa. Te rejony w tej opcji są piekne. Widok z gory Tahtali zapiera dech w piersiach, to moje najpiekniejsze wspomnienie. Cała Licja jest naprawde super. Demre, Myra, Kekova - te zakręty, dziewicze plaże... W ogóle dla mnie wszystko na zachód od Antalii (łacznie z Antalią) i na wschód od Alanii to rejony najbardziej warte zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkknmnmn
Pariss jak cie traktowali? turki, araby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykład pierwszy traktowania przez Egipcjan w 5 * hotelu: Podchodzimy we dwie z koleżanką do baru gdzie siedzi dwóch Anglików już z piwem. Stoje i chwilke czekam bo barman wyciera szkło, widzę ,że nie zwraca na mnie uwagi więc mówię, że chce dwa drinki . Zero reakcji. W tym czasie podchodzi kolejny pan-turysta, barman roześmiany od ucha do ucha, pyta czego chce sie napic, nalewa, kładzie drineczka w tempie ekspresowym. W końcu ja drugi raz mówię, że chce 2 drinki. Dalej nic. Prawie odchodzę, ale Anglik siedzący przy barze mowi, że tam stoi ktoś. Ktoś czyli kobieta. No proszę KOBIETA w barze!!!!!! NIEPOROZUMIENE dla Egipcjan. Ta sytuacja powtórzyła się drugiego dnia, trzeciego juz tam nie poszłyśmy. PRzykłąd drugi: Wsiadamy do taxi umawiając się wcześniej na daną cenę powiedzmy 10 funtów. Jedziemy a taksówkarz do mnie, że on jednak nie pojedzie za 10 tylko za 25. Ja krzycze, ze nie mam ze chyba mnie zle zrozumial. Nie, on sie upiera ze 25. Karzę mu sie zatrzymac, on jedzie dalej, ja sie dre, prawie otwieram drzwi w locie , wysiadamy, on wyzywa nas my jego. Wchodzisz do sklepu z herbatą, przyprawami. Chcesz kupic 1 kg herbaty karkade (to hibiskus). On Tobie nasypuje do jakiegoś worka, na oko. Mowi, ze tyle czy tyle. Pytasz o wagę, bo skąd on niby ma wiedzieć ze tam jest 1 kg czy 70 dkg???? On nie ma wagi!!!! Pytasz jak on odmierza te wszystkie produkty, on mowi, ze wie ile to jest kg a ile 2. Za chwile mowie, ze nie chce jego herbaty, ze dziekuje i wychodze. Wyzywa Cie na ulicy az nie znikniesz z jego oczu, a koledzy z mijanych sklepów mu w tym pomagają. Tak chcesz spedzac wakacje? Na upierdliwym użeramiu się z interesownymi miejscowymi? Takich jest 9 na 10. W Turcji mniej wiecej 5/10. W restauracji hotelowej tez obłużą najpierw Panów a pozniej Ciebie jak "zauważą" bo dziwnym trafem jak podchodzi kobieta to mają pełno spraw na zapleczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dziwne..
ze nie próbowali zaciągnąć Was do łózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkknmnmn
w Egipcie za gwalt jest kara smierci, a w Turcji pewnie z 10 lat. w Turcji czesciej gwalca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Pariss, ja akurat jadę z narzeczonym, więc może nie będzie tak źle. Najgorsze jest jednak to, że on nie zna angielskiego, więc mówić za niego będę musiała ja. Ale może jakoś da radę. A co do oszukiwania na każdym kroku, to już do tego przywykłam. Zwiedzałam trochę różne regiony Ukrainy. Tam wcale nie jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, wysłało mi się wcześniej. Nie dałam tego linka żeby Ciebie straszyć bo to może się Tobie nie przydarzyć, ale uwierz mi, że takie rzeczy mają miejsce. Egipt jest naprawdę dzikim krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma jedzie na 2 tygodnie 4.05 ultra all anlanya za 2008zl z itaki zauwazylam ze itaka jest dobra cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Brzydula30, świetną ofertę znalazła ta Twoja znajoma. Ehhh, ja się już nie mogę doczekać moich wojaży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam w lutymmm
hmm paris to dziwne rzeczy ci sie przytrafily,bylam w lutym w egipcie i byli dla mnie bardzo mili ciągle mowili komplementy ze jestem fantastik;) w turcji tez nie narzekalam na obsluge zawsze podawali co chcialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjhjh
Ukraina a arabia przecie tam nie podrywaja kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Pariss, może i jest tam niebezpiecznie, ale ja się nie wybieram na wycieczkę objazdową. Będę w kurorcie sączyć drinki, ewentualnie może spróbuję nurkowania. Myślę, że jeśli się człowiek nie zagłębia sam w jakieś "szemrane" zakątki, to niebezpieczeństwo nie jest takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, wspomnienia z egiptu ... BEZCENNE :D:D:D ale ma Pariss całkowitą rację, tylko i wyłącznie turcja a wierz mi zakochasz się w niej. na pierwszy raz jednak obstawiam alanyę, biuro podrózy w sumie nie ważne z każdym można mieć jakieś przeboje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie mialas wspomnienia
???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakie są tam kary za gwałt. Jeśli to prawda co piszesz to tak na krótko: Egipt to kraj muzułmański gdzie rządzą sunnici, a Trucja to kraj świecki w Europie i tam nie ma w ogóle kary śmierci za żadne przestępstwo. Brzydula 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam w lutymmm
ja bylam na rejsie po nilu i w kairze w rocznice zamieszek:P i bylo spokojnie ale na plac tahrire nie bylo zwiedzania:) bylo bezpiecznie a egipcjanie bardzo mili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×