Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

mamucha a jak jest z wizytami u gina po porodzie? Ile razy sie trzeba na kontrol "połogową" stawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamowilam sobie pas (gorset) na swoj brzuchol, wlasnie dzis mi przyszedl i siedze w nim :P nie wiem czy to cos da, ale probuje. tez chcialabym schudnac, ale jak bede w domu siedziec to na pewno nie schudne, chociaz mam zamiar zaczac juz cwiczyc w domu. dzis wywietrzylam malego na 10min w drugim pokoju z otwartym oknem. nie wiem czy cos zlapal powietrza, bo byl opatulony. nie wiem ile ze mnie zeszlo, w ndz bede u rodzicow to mam nadzieje pamietac i sie zwazyc. mamucha na razie nic nie znalazlam wczesniej do tego neurologa, moze siostra mojego cos zalatwi-a jak nie to bede wykupowac abonament medyczny prywatnie i wtedy sie na pewno dostane. pediatra w ogole kazala by to neurolog wypowiedzial sie na temat szczepien jakie powinno moje dziecko przyjac. nie wiem po co,ze pediatra nie moze? Moja kolezanka, z ktora chodzilam do szkoly rodzenia i odzilysmy potem w tym samym szpitalu, przeziebiona ma dzidzie i prawdopodobnie wyladuje w szpitalu :/ Ja ten bujaczek od kolezanki odkupuje, tylko musze po niego jechac.a to juz spokojnie 3tyg dzieci moga w nim "siedziec" tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka moja niunia ma smoczek z tommee tippee.Też wypluwa....a za chwile płacze bo znów chce.... moja ma zaparcia i cały czas stęka bo nie może kupy zrobić....która z was daje maleństwu wodę z glukozą???ile glukozy i na ile wody dajecie???może to jej pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki tak wlasnie poznalam ze to soczek tommee bo ja mam z tego butelke. ja podawalam glukozei polozna mi pow zbic zoltaczke ale nie mam konkretnej miary bo polozna mi powiedziala ze woda ma byc lekko slodka i taka robilam, na czuja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny , nadrobilam czytanie wczoraj dzis doprawilam ale nie mam sily cosik nawet napisać, dzis wysprzatalam mieszkanie ,az jasno sie zrobilo , torba do szpitala spakowana i tylko czekac , mam dosc czeste skurcze , w sob myslalam , ze to moze juz ale nici z tego , przypomniala mi sie jak to Wy dziewczyny o tych skurczach pisalyscie a teraz juz tulicie i karmicie malutkie swoje skarby. agusia i lilka z tego co kojaze Wy nastepne w kolejce , mi mowila siostra , ze masowanie sutków przyspiesza skurcze , cos moze w tym jest a tu znalazlam zaskakujacy arykul czy sex przyspiesz... http://www.siostraania.pl/artykul/seks-przyspiesza-porod , tak wiec jak rottana cosik wspominala na jedna dzialo , to na drugla tamto a na trzecia nic... ale probowac mozna wszystkiego. 3majcie sie mamuski i pociechy ze szkrabow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013............39 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 38......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............29.. .....dziewczynka anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............27.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzan na Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartu moje konto......08.01.2013.....3630......54......Marysia kropelka6983...09.01.2013......3450.....54......Piotruś< br /> rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartos z viola..............18.01.2013.......4900......57......Filip< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka- trzeba jeszcze iec chlopa ktory chce uprawiac sex w ciazy... No u mnie sie nic nie dzieje, za to agusia sie nie odzywa wiec moze juz rodzi albo jest po akcji. Ja w srode mam wizyte u gina kolejne ktg i badanie, wiec zobacze czy cos sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :* u mnie wieczorami jakas katorga :/ kapiel,jedzenie a potem walka do poznych godzin bo mu sie spac niechce... wczoraj co zasnal mi na rekach to jak go odstawialam do lozeczka to otwieral oczy i ryk i tak w kolko az wkoncu odstawilam go do lozeczka ryk jak nie wiem byl az sie serce krajalo ale wkoncu sie zmeczyl i zasnal!! co to trzeba przezyc z tymi dziecmi :P w piatek bylismy na pierwszym spacerku :) sliwkamona-ja jestem z Poznania i szczerze to polecam szpital sw.Rodziny, bylam bardzo zadowolona bo o Polnej to wlasnie slyszalam ze masowa.. kamilki09 ja robilam glukoze jak maly mial zoltaczke i na 100ml 1,5lyzeczki dawalam. na poczatku dawalam 1, ale polozna mi powiedziala ze dzieci lubia slodsze i zeby troche wiecej dac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013............40 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 38......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............29.. .....dziewczynka anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............27.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzan na Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartu moje konto......08.01.2013.....3630......54......Marysia kropelka6983...09.01.2013......3450.....54......Piotruś< br /> rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartos z viola..............18.01.2013.......4900......57......Filip< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziewczyny nie rodze:-/ jestem w szpitalu. Ktg ok,szyjka srednio skrocona,rozwarcie na 2cm. Jutro jakis cewnik do szyjki mi zakladaja. Co to jest wogole?wie ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia załoza ci cewnik Foleya, jest to taki balonik ktory sie zaklada do szyjki macicy zeby wywolac ozwarcie- co do skutecznosci roznie bywa, ale nie jest to zbyt przyjemne i boli :( mozesz odmowic zalozenia i odrazu poprosic o oksytocyne. Jesli ja bede w szpitalu nie zgodze sie na zalozenie tego cewnika. Widzialam dziewczyny ktore przez to cholerstwo krwawiły, plakaly i wily sie z bolu a gówno im dal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papi ja mam to samo z zasypianiem i to praktycznie codziennie. w dzien spi tylko raz gora 2 i to krotko a o nocy nie wspomne. ale była dzis polozna i maly wazy 3750 a w srode skonczy 3 tyg. czyli przybral na wadze wiec narazie wycofuje mm bo to znaczy ze te krzyki to nie jest niedojedzenie dkoro przybral tylko bole brzucha;/ agusia 3mam kciuki, jak juz masz rozwarcie to do porodu juz tuz tuz, czyli juz cie ze szpitala nie wypuszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a j chwale sobie ten cewnik (o ile mozna to sobie chwalic) milam pozniej wywolywany porod i chyba gdyby nie on to bym dlugo rodzila a tak to 4h i po krzyku jak tam sytuacja dziewczezta? u mnie juz w lozeczku zabawa w smoczek trwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze szpitala juz mnie nie wypuszcza bo pojutrze musialabym i tak wrocic. No wlasnie sie naczytalam o tym cewniku i zaczynam miec stracha. Nikt mnie o zgode nie pytal tylko stwierdzila babka ze rano mi zakladaja i juz sobie wpisala. Padam dzis na twarz wiec nawet nie nadrabiam wpisow. O 6.30 tu jest pobudka z tego co sie orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas przyplątał sie chyba jakiś kaszelek i mały dziś bardzo dużo psika, wogole wieczorem był aż za spokojny, aż mój sie zaniepokoił czemu on taki spokojny. spać nie chciał po kąpaniu, dop na rękach usnął jakieś 20min temu ale bez płaczu.jak tak będzie psikał i kaszlał jutro rano to mąż pójdzie do przychodni żeby pediatra przyszła szybciej bo jeszcze jej nie było. głodek - tak, moja koleżanka swojego synka też tak wcześnie wkładała do bujaczka kamilki - my dajemy samą wodę albo herbatkę rumiankową, położna powiedziała że jakby nie chciał wody to wtedy dosłodzić mu glukozą papi - u mnie też tak jest z tym że nie ma krzyku, ale usypianie jest na rękach i zazwyczaj jak sie go odłoży to sie budzi. a jak masz w nocy?? szybko usypia po karmieniu?? agusia - trzymaj sie tam!! dobrze że cie zostawią w szpitalu, zawsze bedziesz już pod obserwacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i u nas chyba po spaniu, właśniesie rozpłakał. ale słychać że manosek zapchany, muszę go wyczyścić gruszką tylko szkoda mi tak na noc go męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola a używasz gruszki czy tego aspiratora ??? bo ja zakupilam aspirator podobno lepszy ...ale to teoria , w praktyce sie okaze. Agusia no to powodzenia , dobrze ze w szpitalu jestes ale w szpitalach chyba gorzej jednak niz w domu jakos psychicznie nie fajnie jest . lilka ty za dwa dni masz termin .... wow powodznia Wam obu dziewczyny , a macie juz skurcze przewidujace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano udalo mi sie zaczernic (mamucha83) gruszka jest beznadziejna mala strasznie wyla przy wyciaganiu i widac ze j to jakos bolalo i kupilam ten aspirtor frida i jest to chyba najwazniejsze uzadzenie oprocz butli u ns w domu mala cierpliwie znosi odsysanie nie placze przy tym tylko cierpliwie czeka gluty wyciaga sie duzo szybciej jak przy gruszce poza tym kosztuje cale 20pln jest na serio super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha (karimata) nie zmieniaj tak ników bo nie nadarzymy :) zastanawialam sie na aspiratorem ale kupilam gruche jak mi bedzie niewygodnie zakupie aspirator do nochala :) co do cewnika zalezy duzo od lekarza ktory zaklada i jego profesjonalizmie. brzoskwinka- mi skurcze ustaly jak mialam wczesniej na poczatku miesiaca ladne i regularne tak teraz nic a nic, pewnie tez bede miala wywolywany, bo nie czuje sie tak jak by mialo sie cos zaczac dziac. ausia- zazdroszcze ci ze juz jestes na dobrej drodze ku rozwiazaniu ja sie jeszcze namecze troszke. Trzymam mocno kciuki i dawaj znac o postepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola150- w nocy jest dobrze wypije i spi tylko wieczorem po kapieli tak sie rozbudza ze masakra teraz na przyklad jeszcze sobie lezy, oczy szeroko otwarte i ani mysli o spaniu :/ ja chyba predzej padne niz on!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za wsparcie:-* ja nie moge wogole spac. Spalam godz i wiecej nie idzie. Z jednej strony jestem spokojna bo jestem pod kontrola a z drugiej zaczynam sie bac. A co chce zasnac to slychac placz dziecka-bynajmniej sie przyzwyczaje. Ja skurczy nie mam wiec na bank wywolywane beda. Lilka-zycze Ci aby u Ciebie samo ruszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie powiedzcie czy to normalne....moja mała zjadła po kąpieli 120ml mleczka o godz 19;30 potem baraszkowała do 21:30 i jak zasneła to obudziła się(z moją pomocą) o 03:40.Nie za długa przerwa bez jedzenia????Jak się obudziłą o 3:40 to zjadła 120ml i poszła dalej spać.Potem tak po 6 nie mogła kupki zrobić i stękała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papi dzięki za radę, a ten szpital sw. Rodziny na jajkiej jest ulice? Nie orientuję się;/ A powiedz tylko jak tam z salami do porodu rodzinnego, bo słyszałam , że na Polnej są one bardzo fajne, że łazienka na każdej z sal itd.,, że podczas porodu można korzystać z prysznica, tam też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki- ile ma maluch? ja bym wogole nie wyudzla bez sensu w ciagu dnia wybudzaj na jedzonko a na noc niech sobie maluch zakoduje ze sie spi w nocy a w dzien je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, nie wybudzac w ogole w nocy? niby mowia, ze powinien miec karmienia co 3h-8 karmien dziennie. to ja tez nie bede wybudzac, chociaz u mnie to sam sie zaczyna krecic na jedzonko. Wczoraj nam troche jeczal. zjadl o 21:30 ok 80-90ml, marudzil, wiec za godzine dolozylismy 30ml, marudzil i marudzil, po 24 dalismy normalna porcje tzn 80-90ml i poszedl wtedy juz spac. i spal gdzies do 5 rano. teraz probuje usnac, ale kreci sie. wczoraj w dzien sie wyspal sporo i moze dlatego w nocy nie mogl usnac. musze go wybudzac na wieczor, zeby w nocy spal sobie. a ja kupilam wczoraj wode morska do oczyszczania noska.wczoraj probowalam mu to zaaplikowac, troche do oczka mi poszlo. bede probowac dalej, ale juz zaslonie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia---> powodzenia:) jak tam założyli ci ten cewnik? jak się czujesz? pospałaś troszkę? papi---> fajnie że się odewałaś:) no nie zawsze jest łatwo z tymi naszymi pociechami ale wszystko trzeba przeżyć:D kropelka---> czyli powrót do starych metod? w sumie dobrze ale i nie dobrze dla ciebie. może mały w końcu się wyrobi. a gadałaś z położna od czego może go tak brzuszek boleć? podpowiedziała ci coś? mamucha---> haha a się przeraziłam że jest coś nie tak że tak długo z ciebie leci:D:D:D pamiętam że troche ze mnie leciao ale nie tak długo:D viola---> oooo to nie dobrze;/ też się boje żeby swojego nie przeziębić. dzisiaj myślałam nad spacerkiem bo u nas na plusie 5 stopni jest ale mój zaczoł marudzić że on ma dopiero 2 tygodnie bla bla bla... ale przecież musi się hartować. ooo a teraz deszcz... a z gilami też się męczymy. tzn nie ma kataru ale słysze jak cos mu tam świergocze i też mam aspirator. brzoskwinka---> a jak ty się czujesz? skurcze ustały? lilka---> oby jednak zaczeło się samo... może to tylko cisza przed burzą? :D a kiedy ty idziesz na szpital? za tydzień dopiero czy wcześniej umówisz się na wywołanie? kamilki---> może była na tyle zmęczona że se tak pospała? mój od czasu do czasu potrafi też z 5 h nie wstawać. sliwkamona---> a może pomyśl żeby jednak nie patrzeć na swoje wygody tylko na dobro malucha? co z tego ajk ty będziesz miała udogodnienia jak nikt się tobą profesjonalnie nie zajmie ani maluchem;/ to taki sam przykład jak u mnie było. co z tego że odział super wyremontowany a lekarze pożal sie boże... mój Bartulek dzisiaj w nocy tak średnio dał się wyspać. wstawał w sumie normalnie bo co 2-3 godziny i zasypiał niemal że odrazu. ale dał pospać do 9 więc się nie gniewam:) już sobie posiedział na świeżym powietrzu (otworzyłam okno) i tak błogo mu się zrobiło że poszedł spać:P na razie cieszy mnie że nie płacze jak go ubieram i nie robi cyrków przy zakładaniu czapeczki:) a nawet bym powiedziała że mu się podoba siedzenie w czapeczce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek---> ja aplikuje roztwór soli fizjologicznej. podobno na pierwsze tygodnie życia jest najlepsza bo nawilża śluzówkę no i gile ładnie wychodża no i łatwo się wkrapla:) a co do leżaczka to też poluje na używany:) można znaleść okazje fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam uzywany za 50pln - zajebisty i mea praktyczny bo: jest do 18kg (nie jak te wszystie kolorowe do 9) na tym palaku z zabawkami s rzepy- ze mozna wymieiac zabawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×