Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość qazwsx1991
witajcie:) byłam dziś u gin, mała ma już ok 33 cm i waży około 1025 g więc sporo:) a tak poza tym to hemoglobina mi niestety spada i przepisała mi żelazo do picia w ampułkach no i zobaczymy czy coś pomoże, no i globulke na to pieczenie:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciezko jest przetrwac pierwsze dni z karmieniem. tez raz dalam w szpitalu mm bo maly byl niespokojny i wydawalo mi sie ze moze cos z moim pokarmem nie tak? ale przyszla pani i wytlumaczyla zeby nawet jak maluszek przysnie to nie zabierac mu cyca puki widac ze ssie no i przystawiac zawsze jak chce i tak dawalam dawalam i laktacja sie sama ruszyla i na razie nie mam co nazekac:-) viola---> nie przedluzyli mi umowy. maciezynski bede miala z zusu. no i powiedziano mi ze jak wroce z maciezynskiego to mam cv zlozyc to mnie z powrotem przyjma... glupota totalna dla mnie. moja kolezanke tak samo potraktowali. glodek---> jejjjj:-) przynajmniej spokojniejsza teraz bedziesz jak zobaczylas kupke:-) moj to tak sra ze przy przewijaniu 2 razy mnie obsrakal:-D:-D viola---> nie nie pije zadnych herbatek na laktacje, ale tobie polecam, bo moja personalna ostatnio mi mowila ze pila 2 dziennie i tyle jej sie pokarmu zrobilo ze nie wiedziala co z tym robic:-D a to ze masz male piersi nie znaczy ze bedziesz miala malo pokarmu, o tym juz wczesniej pisalam po rozmowie z polozna jak mi opowiadala ze kobiety z wielkimi piersiami mialy malo pokarmu a te co mialy male to az tryskalo:-D musisz jakos to ruszyc zeby wiecej sie produkowalo i wazne zeby maly ciagnol z cyca a nie laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazwsx---> nie przejmuj sie, czesto sie zdaza ze spada. teraz duzo potrzebuje twoj organizm zelaza. bierzesz jakies witaminki? polecam ci vita-min plus mama. bralam je cala ciaze i mialam do samego konca super wyniki no i dobre ze ma ekstrat z zorawiny co zapobiega infekcjom no i takowych nie mialam takze przez cala ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> nie ma co sie bac. wszystko samo przyjdzie:-) pierwsze przebierania, kapiele i inne takie beda z poczatku nieudolne ale wszyscy sie uczymy i ma prawo nam cos noe wychodzic ale z dnia na dzien jest co raz lepiej:-) agusia---> jeszcze troche i ty nam oznajmisz wesole nowiny i bedziesz sie chwalic zdjeciami swojego szkraba:-) ja to w ogole bym pododawala jeszcze a jeszcze mam sporo fajnych zdjatek ale nie chce ludzi na fb zameczac swoim maluchem:-D ale to nie moja wina ze tak sie zakochalam w synku:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyy ktora z was to kamila? bo zaakceptowalam zaproszenie ale nie wiem ktora to z was:-D kamilki---> a jak ty sobie radzisz? cos ucichlas:-) az tak maluchem pochlonieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana- pewnie dlatego Ci nie przedluzyli umowy zebys pozniej jeszcze na urlop nie poszla jka ci sie macierzynski skonczy. hi hi a mi korba bije na glowe i wlasnie nagralam swojego jak chrapie zraz go obudze i mu puszcze nagranie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013............39 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 35......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............26.. .....dziewczynka. anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............27.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzan na Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartu moje konto......08.01.2013.....3630......54......Marysia kropelka6983...09.01.2013......3450.....54......Piotruś< br /> rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartos z viola..............18.01.2013.......4900......57......Filip< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
glodek- ja wogole nie karmilam cycem ja mialam tez przejscia w szpitalu na maksa i w sumie z tego powodu, mala po urodzeniu byla ok 4 dni na patologiibo zoltaczka jkas bakteri itd i jak mi sie rozkrecila laktacja to te polozne tam mnie olly (oprocz jednej) i kazaly sobie sme rdzic z racji zoltaczki i naswetlania mala musiala byc na butli bo za dlugo trwalo to moje przystawianie i zoltaczka nie chciala zejsc wiec mi doradzono zeby karmic butla a cycem pozniej jak sie skonczy naswietlanie ale powiedziano mi ze istnieje ryzyko ze nie bedzie chciala wogole no i nie chcila odciagalam pokarm laktatorem i do butli a pozniej dlam butle medela clma to zacela sie brac za cycka ale laktacji juz prawie nie bylo i dupa moze moglam ja bardziej pocisnac ale z 2 str chialam jak najszybciej wyjsc ze szpitaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a jak z ulewniem u wasych maluchow? bo u mnie massakra byla le od kiedy ja sadzam (lezenie jest juz dl niej nudne :P) widze poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013............39 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 35......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............29.. .....dziewczynka anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............27.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzan na Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartu moje konto......08.01.2013.....3630......54......Marysia kropelka6983...09.01.2013......3450.....54......Piotruś< br /> rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartos z viola..............18.01.2013.......4900......57......Filip< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu jak na obecna chwile nie ulewa sie. jest po kapieli, najedzony i lezy sobie. jutro czeka mnie wazenie, wizyta u poloznej co byla ostatnio, pewnie naslucham sie o karmieniu znowu i wizyta u pediatry. kurde nie chce meczyc cale dnie malucha mojego przy cycu, bo wiem, ze bedzie krzyczal, plakal itp jak butle juz pokochal :) dzis ladnie sie usmiechal, ze glos przy tym wydawal we snie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx1991 -> mi też homoglobina spadła.. na początku miałam super wyniki, teraz już średnio. ale tak jak napisała rottana w ciąży często się tak zdarza :) Ja mam wizytę u ginekologa za tydzień, ciekawa jestem wagi Maluszka :) daje mi dziś popalić w brzuszku, dostaję taaaakie mocne kopniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini---> ciesz sie tymi kopniaczkami. po porodzie szybko zapomina sie o tym uczuciu... to takie smutne bym powiedziala nawet. daj znac jak tam po wizycie:-) mamucha---> u nas nie ma tragedii. zadko mu sie ulewa:-) glodek---> do pediatry znowu czemu? my do ortopedy tylko 7 lutego musimy isc bo na skierowaniu bylo napisane zeby wstawic sie za miesiac. a jak tam u was z pepuszkami maluchow? poodpadaly juz? mojemu zaczol odchodzic ale dzisiaj chyba sobie w nocy zadarl bo mial na koszulce troche krewki:-( polozna u mnie dzisiaj bedzie to obejzy czy nic sie tam nie stalo. no i 2 pytanie. krwawicie jeszcze? bo ja juz mysle ze.tu koniec prawiw nic nie leci i znowu zaczyna. tzn nie duzo bo nie duzo ale leci:-/ juz nie pamietam ile ze mnie lecialo po pierwszym porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - no rzeczywiście głupota z tym ponownym składaniem cv, widocznie im tak wygodniej czy coś... no własnie bo przy karmieniu piersią te kupki są częste a mój też już od wczoraj od 3 w nocy nie robił, chce bo pruta itp ale nie robi... chyba dam mu dziś trochę herbatki rumiankowej. rottana no u mnie dziś tydz i krwawie, pytałam lekarza on mówił że to tak ze 2 tyg a plamić można miesiąc. pępuszek jeszcze nam nie odpadł no ale u nas to jeszcze trochę krótko lilka - będzie dobrze :) chociaż niepowiem jest to duże zderzenie prawdziwego życia z tym co sie nam wydawało przed porodem :) mamucha - mojemu też sie nie ulewa jak narazie, przy odbijaniu a ni wogole głodek - to tak jak ja... próbowałam go wczoraj cały wieczór przy cycu nakarmić, tak sie męczył, krzyczał, napinał że zrezygnowałam i butla poszła w ruch... i spokój... zaraz sobie ściągne lakatorem trochę swojego i zobaczymy ile tego wogole będzie mini - tak tak ciesz sie ciesz kopniakami, bo mi już tego brakuje jak wieczorem robiły sie wzgórki i pagórki na brzuszku :D My sie dzis wyspaliśmy :) malutki budził sie co 3 godz a jak usnal o 5 to wstał o 9, teraz próbuje spać ale cos go co chwilke wybudza, niewiem czy to nie brzuszek i kupka chociaz nie płacze. leży sobie teraz u mnie na kolankach :) dziewczyny powiedzcie - mojemu maluszkowi na nosku wyszły takie białe krostki, na skrzydełkach i na srodku, co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> moj tez ma takie biale "krostki". wydaje mi sie ze kadzy maluszek takie ma. przynajmniej u kazdego takie widzialam. my jestesmy wlasnie po wizycie poloznej. moj maluch juz 4kg wazy! w tydzien pol kilo przybral:-D polozna normalnie mi gratulowala ze na samym cycu tak ladnie przybiera:-) a jesli chodzi o pepuszek to niedlugo odpadnie. tak moze byc ze bedzie tak brudzic nawet przez 2 tygodnie po odpadnieciu. tak po za tym wszystko dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana, viola -> już teraz wiem, że będę za tym tęsknić!:) Ale zostało mi jeszcze ponad 10 tygodni, żeby się tym nacieszyć.. :) Cudownie jest czytać o Was, o Waszych maleństwach, o macierzynstwie.. no i dużo można się od Was nauczyć i dowiedzieć ;-) Kiedy ja w końcu będę miała swoje maleństwo na rączkach, wydaje mi się, że do kwietnia jeszcze tyyyyyle czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini---> a ja jakbym byla przed porodem to mialabym metlik w glowie:-D tyle rad, podpowiedzi ze nie wiadomo czego probowac i kogo sluchac tym bardziej ze zadna sie nie myli i mowi jak to jest w jej przypadku:-D np tak jak z kosmetykami. Matylde uczulily nivea a Bartusiowi pasuja:-D jednemu pasuje takie mleko a innemu inne. i wiele innych przykladow:-) jest w czym wybierac:-D ale to trzeba na wlasnej skurze sie uczyc tak szczeze mowiac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie też brakuje brzucha i kopniaczkow :P ale jak na nią patrzę to sie zastanawiam cały czas jak ona się pomieściła u mnie ?? nie pojmuję tego... powinna się dopiero urodzić a już z nami 2 tygodnie ponad :) mojej Marysi odpadł pępek chyba po 11 dniach ale polożna mówiła że rożnie to bywa i może odpaść nawet po miesiącu :) mojej czasem się ulewa i nieraz nie od razu po jedzeniu tylko po jakimś dłuższym czasie.. ale nie zawsze :) dziewczyny a to usg bioderek to na nfz? czy prywatnie? ja jeszcze się nie orientowałam :/ trzeba mieć skierowanie? bo ja ze szpitala tylko w książeczce zdrowia mam napisane że na kontrol, dajcie znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi03
Czytając wasze opowieści o maluszkach z jednej strony nie mogę się już doczekać kiedy będzie z nami a z drugiej tak jak piszecie kopniaczki są bobma:) tylko mój maluszek jakiś taki mało aktywny jest w porównaniu z opowiadaniami innych mam.. Ja dzisiaj zaczynam 34 tydzień więc już coraz bliżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana - ta wizyta u pediatry pierwsza byla zalecona przez szpital, w ktorym rodzilam, a teraz polozna byla i kazala przyjsc na 1 wizyte do przychodni do pediatry, ktorego musialam wybrac-lekarza prowadzacego. najpierw polozna zwazyla malucha,przybral za duzo :D wazy 3880g, polozna twierdzi,ze powinien przybierac ok 200g na tydzien, a przybral ponad 400 w 9 dni, w kazdym badz razie powiedziala, ze za duzo. dla mnie to niech przybiera :) w ogole denerwuja mnie, bo w szpitalu powiedziano mi, zebym dawala wit k co dwie doby skoro dokarmiam sztucznym (bo sztuczne zawiera wit k), a polozna jak byla powiedziala, zebym w ogole nie dawala wit k, wiec przestalam. dzis pediatra znowu, zebyym dawala co 2 dobe eh. ze niby jakbym z 600ml dawala mm to wtedy nie trzeba podawac. co do kupki to pediatra powiedziala,ze taki maluch moze nie robic 3-4 dni i to normalne, zeby nie dac sie terroryzowac maluchowi :) i zeby przepajac, podawac koperek wloski, rumianek, wode przegotowana. dzis zrobil mala kupke :)) mala ale zawsze cos :) i dala skierowanie do neurologa, bo ona niby nie moze mi dac na usg glowki i kazala by neurolog zadecydowala jakie szczepienie podac malemu, czy 6 w 1 przy 1 ukluciu czy 3 uklucia i jakies pojedyncze. do neurologa podobno terminy ze hoho a ja mam szczepienie 11-03, wiec nie wiem jak to zrobic. i do ortopedy tez dala skier na kontrole bioderek. i ogolny stan zdrowia dobry. nie umialam maluszka z brzuszka przelozyc spowrotem na plecki :P ja jeszcze boje sie go brac, robie to czasem nieudolnie, tak jak i z ubraniem.. i boje sie by krzywdy mu nie zrobic. a pepuszek maluszka, tez sie jeszcze goi i zbiera sie strupek i czasem ubrudzi sie koszulka, mam przemywac octeniseptem. tez tak mialam, ze juz prawie mi nic nie lecialo i normalnych podpasek uzywalam i tu znowu sie krew pojawila takze jeszcze leci :P a ciaze wspominam wspaniale, odpoczywalam, jadlam ile chcialam :P viola - i ile udalo Ci sie sciagnac? mam reczny ten laktator i powiedzialam swojemu, zeby mi kupic dzis jak bedzie mial czas w pracy ten elektryczny, bo moze szybciej bedzie mi sciagal? jak myslicie? recznym sie juz mecze..a moze elektryczny wiecej mi sciagnie.. ? recznym czasem sie zle zassam i cienko idzie.moj maly tez mial takie bialutkie krostki, ale juz chyba to zniknelo :) raz byla u mnie polozna i w sumie to nie wiem czy przyjdzie jeszcze... cos mowila, ze ja do niej moge przychodzic (przychodnie mam 1 przystanek dalej) i bedzie wazyc itp. moje konto tez teraz sie zastanawiam jak on sie u mnie zmiescil i tak dziwnie, ze byl u mnie w brzuchu :) mi dala skier pediatra do ortopedy na nfz. ale sie rozpisalam, lanie wody :) mini, megi - korzystajcie z ciazy i odpoczywajcie poki mozna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj bylam w koncu na tym GBS na paciorkowca bosie wybrac nie moglam, po weekendzie okolo srody czwartku mam odebrac wyniki, moze mnie nie zlapie porod wcezsniej bo tak kase na marne wydam :P U mnie narazie jakiekolwiek skurcze ustały, jak wczesniej czulam jak cos sie tam dzieje to teraz nic!!!!!! Zakupiłam dzisij koszyczki, powkladalam kosmetyki do nich, spakowalam do oddzielnej torby kocyk i kombinezon dla maluszka a ciuszki i krem na buzke zabire ze soba do szpitala odrazu bo malo miejsca zajmie, a fotelik i reszte mi przywioza jak mnie beda ze szpitala zabierac. agusia -a ty jak dalej w dupaku? Jak wogole nastawienie przedporodowe masz troche stresa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej, przez brak neta w domu malo bywam tu na forum;/ gratuluje wszystkim mamusiom jeszcze raz:) tak patrze ze tabelka zafasolkowanych sie baardzo zmniejszyla i niedlugo bedzie mniejsza od mamusiowej;p ja wczoraj jezdzilam na ktg bo nie czulam malucha w brzuszku, sie nie ruszal cala noc i dzien,ale jest ok. dzis daje sie we znaki-moze dlatego ze tatus wrocil z delegacji i bylo mu tak samo do niego teskno jak mnie. ja juz sie nie moge doczekac kiedy zobacze moja dzidziunie, chociaz na usg 3d. a juz nie wspomne o prawdziwym przytuleniu. pozdrawiam babeczki was wszystkie cieplo, trzymajcie sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heja ja to usg robilam n nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a spojrzalam na niego i ma te biale krostki na nosku tez. cos mi chwile krzyczal przed chwila, ale wzielam na rece i przestal. i czerwony byl na buzce.. moze brzusio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka-u nas sa chyba 3 wizyty po porodzie. No ja dalej z brzuszkiem:-) i mam tak jak Ty. Wczesniej mialam skurcze itd a teraz pelna energi. Co do porodu to narazie nie boje sie bolu pewnie panika bedzie jak mnie zlapie. Boje sie tylko ze z Natalka bedzie cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - a ile płacisz za te 800g bebilonu?? i gdzie kupujesz żeby było najtaniej?? moje konto - a twoj pediatra nie wystawił skierowania?? bo mi położna powiedziała że pediatra wystawi na wizycie i to jest na nfz głodek - jeszcze sie za to ściągnięcie nie zabrałam :D bo mnie wogole te piersi nie bolą więc chyba aż tyle pokarmu tam nie mam, mam elektryczny laktator, zaraz sie biorę i idę ściągać. no mój kupki nie robił już od wczoraj od 3 w nocy, ale skoro piszesz że może rzadziej robić to poczekamy do jutra. bo chce iśc kupić a niewiem jaką. mi mówili że wit k nie podawać jak daję mm. mój też właśnie czasem tak krzyczy bez powodu, np przy przewijaniu, wezmę na rączki i jest ok, też myślę że to może brzuszek bo jednak pruta czyli coś tam sie dzieje w jelitkach lilka - hehe teraz pozostaje tylko czekanie :) ja tam myślę że urodzisz już w lutym :P u mnie położna też była tylko raz, dała telefon i jak co mam dzwonić... a ten rumianek czy koper włoski to te granulowane np Bobovity tak?? mojemu jakieś uczulenie chyba na policzkach wyszło, takie ma małe czerwone plamki - tylko od czego :( od wtorku jak wróciliśmy ze szpitala w sumie używam tego samego a to dop dziś w noy sie pojawiło. dobrze że te krostki na nosku to 'normalne' uspokoiłam sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
viola- 40pln albo 50pln za ta puche staram sie znalesc za 40 i albo na allegro w rossmanie sa biedronce i tesco i wiem ze w jakims simple market tez bywaja- generalnie te ceny sie zmieniaja i trzeba polowac na okazje ostatnio sie podlamalam bo wszedzie po 50pln byly ale to i tak wycodzi w rozliczeniu taniej jak inne w mnieszych puszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×