Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

kamilki - dziękuje :) głodek - ściągałam pół godziny i udało sie 30ml... czyli wychodzi na to że jak mój synek pił pol godz to tylko tyle sie najadał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) miałam dziś traumatyczy poranek i dopiero doszłam do siebie;/ mały nie spał przez 3h i bez przerwy krzyczał. koszmar jakiś. 1 raz coś takiego, tzn. tak długo trwającego! zwykle nie spał góra godzine;/ CZY TO MOŻE BYĆ TA SŁYNNA KOLKA? myślałam że oszaleje i póściły mi nerwy a później oczywiscie wyrzuty ze jestem złą matką;/;/ ehh wogle zauwazylam ze od przedwczoraj mój mały ani razu nie zasnął zaraz po karmieniu jak to podobno mają w zwyczaju noworodki;/ mamucha mój póki co nie ulewa, ale i też wcale nie częśto beka po jedzeniu;/ powiem wam ciężarówki że z perspektywy mamuśki fajnie mi się czyta te wasze wpisy o maluchach które dają popalić w brzuchu, mam sentyment do czasu jak sama bylam w ciąży:) rottana mojemu pępek już odpadł, pewnego ranka go znalazłam na łóżeczku:) ja jeszcze krawie (już 2,5 tyg po porodzie) i jakoś mam przeczucie że nie szybko to minie;/ bo odchody poporodowe to chyba potrafią i miesiąc lecieć;/ pozatym krocze mnie boli;/ ochota na seksik niemała i nic z tego przez to obolałe krocze;/ ciekawe kiedy przestanie boleć;/ viola mój ma takie same pojedyńcze kroski na polikach rottana gratuluje wagi, mój waży dopiero około 3500;/ a baardzo dużo go karmie, zobaczymy jak jutro będzie ważył bo położna ma przyjść. jak mało to chyba bedzi znaczyło że coś nie tak z tym moim mlekiem;/ a ile razy na dobe Ty karmisz? ja około 12 razy głodek mi położna pow żebym kupiłą elektryczny laktator aventa bo ręcznym to schodzi całe godziny..więc chyba elektryczny szybciej ale czy więcej to nie wiem Agusia może nie bedziesz miała czasu na panike dotyczącą bólu, mnie jak odeszły wody to byłam tak podekscytowana że do ginekologa poleciałam z psią smyczą w kieszeni, nie myślałam o bólu tylko o tym że to w końcu się zaczelo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi03
Mamucha co do mleczka ja co prawda jeszcze nie korzystam ale jak kupowałam jakieś kosmetyki na czas ciąży czy rzeczy dla maluszka to często korzystałam z aptek internetowych i płaciłam dużo mniej. Oczywiście nie w każdym przypadku się to opłaca ale warto sprawdzić. Jeśli chodzi o mleczko to znalazłam takie 2 stronki, gdzie może udałoby się coś takiej kupić oczywiście po przekalkulowaniu kosztu przesyłki http://www.ceneo.pl/11610224 i http://www.nokaut.pl/mleka-dla-dzieci/bebilon-1-proszek-800-g.html?forceDesktop=1 jeśli to o to mleko chodzi, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientuję to położna chyba przychodzi 3 razy,a le nie wiem dokładnie. Lilka ten wózek knorrbaby co ostatnio podałam to kurcze faktycznie nie ma skrętnych kółek z przodu i znowu zonk;/ Nie zwróciłam na to uwagi kompletnie. Ja to jednak się na tych wózkach nie znam:/ po raz kolejny muszę rozpocząć poszukiwania:) Dziewczyny a ja mam pytanie czy możecie mi coś więcej powiedzieć o porodzie na Polnej w Poznaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krpelka---> w ciagu dnia nie wiem co 2 godziny go karmie tak okolo a w nocy (od 20 do 8rano) ze 3-4 razy. a jesz wszystko? i jak karmisz? przystawiasz do jednej piersi a nastepne karmienie z drugiej czy chwile poje i przekladasz do drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja mam dzis jakas masakre on CALY DZIEN PLACZE, calusienki, karmilam juz 8x i po zadnym karmieniu nie zasnal. zazwyczaj nie wyrywam mu piersi bo i tak mi nie da sobie zabrac bo jak go probuje odstawic to on silnie zaczyna ssac. oproznia jedna piers, wypuszcza i jak krotko ssal to go probuje przystawic do drugiej ale z tą chęcia ssania drugiej jest roznie;/ jem wszystko, nie wiem jak my dzis zasniemy;/ uspokaja sie tylko na rekach i to tez na krotko;/ jak takie beda najblizsze dni to sie oboje z mezem wykonczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż mnie wygania zebym poszla sie polozyc bo cala noc przed nami, wiec ide. rottana 3maj kciuki zeby ta noc byla inna od poprzedniej bo niedługo nie ebde miala zadnej pociechy z tego maciezynstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie położna ma być 6 razy, więc nie wiem może zależy to od przychodni, co do wizyty pediatry to ja jeszcze nie miałam,położna powiedziała że na pierwszą wizytę pediatra przyjdzie do mnie do domu więc nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi03
a na jaki czas wystarcza taka pucha mleka duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola no to malutko jak na ten czas. W Biedronce kupilam wlasnie Bebilon ta duza puszke za 47zl niecale. Moj maly znowu zrobil kupke :) ale dostal i wode przegotowana i ta cherbatke koperkowa z hippa i ma chwile, ze krzyczy i robi sie czerwony i nozkami rusza szybko, moze jakies skurcze brzuszka? nie wiem. Kropelka moze nie najada sie ten maluszek Twoj? mnie wydawalo sie na poczatku jak karmilam piersia, ze jadl, bo ssal i ssal, a taam nic prawie nie szlo. jak jutro zwazy polozna i nie przybral na wadze to bedziesz wiedziala,ze z piersi malo idzie.dlaatego proponowalam sciagniecie laktatorem by zobaczyc ile masz mleczka.bo moze glodny i dlatego ciagle placze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuj moze podac mm ze strzykawki. nie przestawi sie wtedy na butle tylko dalej bedzie ssal piers. palec dajesz maluszkowi ssac, a obok ze strzykawki idzie mleczko.zobaczsz czy to cos pomoze.czy to jedzonko czy co innego jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
hej kropelka- na serio mi iebie szkoda bo maluszek daje rowno popalic z czasem sie to unormuje i ciekawa jestm czy to kolki (ma twardy brzuszek?) czy faktycznie nie dojada czy taki jego urok :) mi taka pucha starcza na ok 6 dni no ale moja ma 3 miesiace skonczone i je w ciagu doby 6-7 porcji po ok 150ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> i jak tam noc? u nas tak trzy po trzy. o 20 maly poszedl spac, wstal po 23 i ani mysli o spaniu. po 24 dopiero zasnol i wstal kolo 3 pozniej o 5 i znowu spac nie chcial i dopiero o 7 zasnol i spalismy do 9. no i od 9 dopiero pol godziny temu zasnol. ale jestem niewyspana. mazy mi sie cala noc przespana:-) w sumie nie bylabym pewnie taka zmeczona tylko te wszystkie noce sie komuluja iz tad te zmeczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
pocieszcie sie ze u mnie nocka tez bez szalu bo mala miedzy 21-2140 uzadzila wielki ryk niby glodna ale pozniej dle darcie, usnela obudzila sie o 3 dostala zarcie i miala ochote na zabawe (na szczescie dosc szybko smoistnie minel :P) o 5 zerwla sie z placzem dostala smoka i poszla spac o 730 znowu wscieke glodna i ryk dostal butle i pozniej zbawa do 9 i znowu spanie - ja za kazdym razem si na maks wybijalam ze snu i tez jestem niewyspana wczoaj mialam kryzys mciezynstwa - dosc wsyzstkiego i cly dzien moja opieka (oprocz karmienia i przewijania) polegala na upychaniu smoka...massakra jakas najparwdopodobniej spowodowane t bylo tym ze sie fatalnie czulam jakies chorobsko mnie zaczelo dopadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - może rzeczywiście sie nie najada, bo tak jak mój jak go przystawiłam ssał bez przerwy pół godz, po godzinie dostał drugą pierś również pół godz a on płakał. wczoraj ściągnęłam laktatorem i przez pół godz 30ml więc co to jest dla prawie 5kg malucha!! dlatego ja już praktycznie jestem na mm, jeszcze dziś spróbuje ściągnąć i zobaczymy ile tego wyjdzie. mamucha - własnie patrzyłam dziś u mnie i ta duża pucha kosztuje 44.60 - to nawet taniej niż w biedronce bo tam 47 sliwkamona - słyszałam tylko opinie że tam idzie taka ' masówka' - jedna rodzi, zaraz kolejna. nie ma takich chwil intymności jak to w mniejszych szpitalach ale moiże poczytaj w necie opinie. moje konto - to pozazdrościć wizyt położnej, u mnie była raz, i praktycznie tylko dokumenty wypisała i poszła... w przyszłym tyg ma być pediatra a kiedy pierwszy raz mi zważą małego to niewiem głodek - ja kupiłam wczoraj rumiankową z hippa ale nawet mu nie dałam bo spał a jak wstał ok. 18 to miał ładną dużą kupę :D ale dziś znów całą noc prutał, prężył sie, słychać było że w brzuszku mu 'jeździ' wiec niewiem, może go coś bolało..? U nas nocka dziś też taka sobie, poszedł spać o 20.30, wstał o 23.30 no i do 2 nie spał - w międzyczasie dostał 120ml mleka i wpadliśmy z mężem na genialny pomysł żeby dać mu trochę tej herbatki rumiankowej i wyadaje nam sie że po niej zaczął sie robić coraz bardziej krzyczący, w brzuszku rewolucje, jak usnął o 2 wstał o 4.20 i do 6.30 nie spał i wstał o 9 także co 2 godz pobudka. a teraz śpi już od 11 (wyobraźcie sobie że usnął przy włączonej pralce :D ) i nie ma zamiaru wstać. Ja w dzien to muszę go wybudzać zeby tak mniej wiecej co 3-4 godz zjadł - dlaczego w nocy tak nie jest?? kupiłam dziś narazie mała puchę bebilonu 1 (bo teraz jemy bebilon ha) i akurat w sklepie był pan i mnie nastraszył że może mieć po nim problemy z brzuszkie i wogole, że oni dla córeczki nakupowali różne mleka a skończyło sie na nutramigenie z apteki... oby nic nie wykrakał... wczoraj ważyłam małego na wadze u siebie i od wtorku nic nie przybrał 4700 jak wyszliśmy ze szpitala tak ma teraz - to źle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo rany jak was czytam to zaczynam sie stresiac jak to bedzie jak moj kurdupel sie urodzi. Agusia jak sie trzymasz? Mnie wczraj jakies skurcze łapaly ale to chyba dlatego ze troche pochodzilam i pewnie to ze zmeczenia. Ja dzisiaj sama caly dzien bo moj pojechal do szkoly i wraca jutro wiec sie bede nudzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
viola- z tym mleem to tak jak z kosmetykami- Matylde nivea uczula Bartek zadowolony, Bebilon1 (ten rnormalny a bym od teg zaczela) daje jej od poczatku i wszytsko gra :) i tk niedluo zaczynam wprowdzac normalne zarcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka-ja nadal trzymam sie w dwupaku:-) dzis jade po ananasa bo slyszalam ze moze pomoc:-) jakos ten olej mnie nie przekonuje-rozne opinie slyszalam. Nawet juz sie nie nastawiam na porod przed szpitalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia- tak podobno owoce cytrusowe typu ananas, kiwi pomagaja ale nie wiem ile w tym prawdy. Jak u mnie w srode nic na ktg ne bedzie to sobie kupie wiesiołek i bde go aplikowała dopochwowo :P A ja sie krece po mieszkaniu i udoskonalalm pokoik dla Kubusia i sie zastanawiam ciagle co by tu jeszcze do szpitala zabrac? Dziewczyny a mialayscie jakies przekaski suche ze soba typu krakersy, paluszki lub cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananas pochloniety ale jakos zaden cud nie nastapil tylko jezyk piecze:-/ ja mam biszkopty kupione,wode i jablka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - no teraz żałuje że kupiliśmy ten ha ale sugerowałam sie tym co mi powiedzieli w szpitalu, dopiero potem sie zastanowiłam że po co odrazu ha... teraz będziemy próbować zwykły i jakby co na nim pojedziemy lilka - hehe powiem ci szczerze że ja też jakbym czytała to wszystko będąc jeszcze w ciąży to bym sie przeraziła - tego tyle wszystkiego, każda ma inny sposób na daną przypadłość ale dasz radę w razie co skorzystasz z którejś z rad :D co do przekąsek to ja miałam trochę ale tylko dlatego że szłam do szpitala wcześniej na wywołanie i żeby wieczorami nie być głodną (bo kolację dostawałam o 16.30 :/) to sobie zakupiłam :) a na porodówkę to tylko wodę, natomiast ja po cc miałam dietkę i mogłam sobie wcinać ewentualnie herbatniki, biszkopty lub sucharki a ze szpitala dostałam kleik i chleb z masłem... agusia - no patrz nawet nie wiedziałam że ananas może pomóc :) zobaczymy może cie jeszcze ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia---> aby u ciebie i lilki poskutkowaly "domowe" sposoby wywolania porodu:-) nie tak latwo wywolac skurcze jak nawet seksik nie pomaga... a jest to powszechnie najlepszy sposob. ja padam na pysk. mlody taki dzisiaj niedobry byl ze arr... moj wymiekl i dal mu smoka... mam nadzieje ze przez to nie bedzie brzydko cyca lapac bo nie chce na butle przechodzic:-( piec minut temu 2 tygodnie juz skonczyl. ale ten czas zapierdziela od porodu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas godzinkę temu była 'piękna, duża' kupa :D ciesze sie bo w dzień był spokojny wiec chyba kupa mu bólu nie sprawiła :) my smoka używamy juz niestety... my idziemy zaraz na kąpanko, a potem noc - ciekawa jaka będzie... rottana - myśle ze po jednym razie nie zniecheci sie do cyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale masz rację - czas teraz leci tak do przodu ze szok, u nas wczoraj minął tydz od porodu, a od wtorku jak wrócilismy ze szpitala to dni przeleciały jak niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m4rti89
Mam nadzieje że ja również do Was dołącze już niedługo ;) Wszystkim mamusiom wielkie gratulacje ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny rottana moja dzisiejsza noc była niebianska, wstałam co małego tylko 3x. chyba był tak zmeczony całodziennym krzykiem że poszedł normalnie spać;] rottana a czemu pytalas czy wszystko jem? głodek położna nie przyszła i tym samym nie wiadomo co z waga ale obie stwierdziłyśmy że mleko jest bo często jak karmie z 1 piersi to kapie z 2 i jak się mały na chwile odstawi od cycka to z niego leci ciurkiem mleko mamucha to chyba kolki, właśnie nie umiem wyczuć czy ma twardy brzuszek bo nie mam żadnego porównania;/ nie wiem jak to wygląda jak ma miękki brzuszek;/ dobrze jest czytac ze nie tylko ja mam takie kryzysy, zawsze mnie pozniej mnie lapia wyrzuty sumienia;/ słuchajcie tak na marginesie strasznie zwiekszyły mi sie cycki, dzis kupowalam stanik i wyszedł mi rozmiar 80C a zawsze mialam ledwo miske B i teraz jak karmie to ten cycek jest normalnie wiekszy od głowy małego, az sie przestraszyłam co jest grane. nawał juz przeszłam 2 tyg temu wiec chyba hormony viola mojemu tez dzis w brzuszku jezdzilo;/ mnie polozna pow ze na poczatku dzieciom nie przeszkadzaja dzwieki a nawet im glosniej tym lepiej dziecko spi, moj to nawet przy odkurzaczu ladnie spal, niestety teraz ma b plytki sen;/ Agusia ten olej to podobno tym pod okiem poloznej, samamu w domu to chyba niebardzo lilka ja nic nie mialam i zaluje bo pozniej bylam caly czas glodna bo to szpitalne jedzenie jakos mi za bardzo nie smakowalo;/ wez przekaski ale takie w miare nieuczulajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.mayaa
puk,puk...można się dołączyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wiem ze w szpitalu to kolacja tak 16-17 a ja w domu o tej porze to obiad dopiero jem heheh :) a ze łasuch jestem to bede sie musiala zaopatrzyc w jakies jedzonko bo ie wytrzymie tak na głodnego :D ciekaawe czy mi pizze pozwola zamowic hahahaha :D rottana- u mnie o sexie to nawet nie maowy! probowalam namowic swojego bodajrze przedwczoraj bo sie pieklil ze nic nie ma zadnych oznak a on urlop sobie wzial i ze mlody ma wyjsc n to ja ze w takim raziemusi mi jakos w tym pomoc na to on ze jak na to ja ze sex na co on ze nie bo tam Kuba jest. I tak w kolo macieju. Durne te chlopy ze hej ! Ja dopiero w srode do lekarza na ktg i badanie moze co wykarze zapis jakie skurcze albo jakies rozwarcir chociaz... Ogladalam na TVN7 program "7 kobiet-karmienie piersia" akurat jest to brytyjski program i omawiaja tam roze przypadki u kobiet pewnie wiecie o jakim mowie. Wiecie ze Wielka Brytania jest na przedostatnim miejscu pod wzgledem karmienia piersia w Europie!!!! RTam kazda kobieta idzie raczej na latwizne i daje butle odrazu. Satak powszechnie nauczone i juz. Jesli dobrze pamietam to chyba tylko 16% matek tam karmi dobrowolnie bez namowy położnej. A moj mi zrobil niespodzianke i wrocil juz do odmq, dobrze bo nie lubie spac sama. Fakt ze wrocil w stanie wskazujacym i juz chrapie, ale co tam niech sie nacieszy ostatnimi wolnymi chwilami nawet zla na niego nie jestem bo przeciez nie bedzie abstynentem przez to ze ja nie moge pic. A po za tym wrocil grzecznie i poszedl spac :P Nie moge sie doczekac az wozeczek przysla mam nadzieje ze do wtorku juz bedzie :) a jak bedzie bryka to juz moge rodzic bo nie wytrzymalabym jak bym pojechala do szpitala i by wozek przyslali kazalalbym mojemu fotki mi wysylac do szpitala :) U mnie dalej zakaz dwiedzin i zakaz porodow rodzinnych i z tego co mowia nie zapowiada sie na zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa agusia a z tym ananasem to mi sie przypomnialo ze to trzeba jesc tak caly czas nawet caly dzien mozesz go sobie rozloyc bo jeden to nic nie pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×