Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

No to dupa. Wiecej ananasow nie wcisnelabym w siebie. Troche pobolewa mnie brzuch i plecy ale nic pozatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maya witamy:) lilka mój chłop tez tak mowil;) moje dziecie nie spi i krzyczy od mojego ostatniego postu czyli juz 1,5 h;/ masakra. zrobilam se kolacje i odechcialo mi sie;/ ciekawe czy taka cala noc przed nami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jakich butelek do karmienia używacie? używa ktoś avent lub tommee tippee? jak już o tym pisałyście to sory, musiałam przegapić bo ostatnio zapadł mi w pamiec temat o mlekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry kobietki. jak tam dzisiejsza noc? u nas nie najgorzej. jestem nawet wyspana:-) mlody w nocy nie charcowal tylko sie najadal i szedl spac. jak nie chcial to smoka dostal i spiulkal. viola---> no teraz to smok bedzie na pozadku dziennym wiec z tad moja obawa... kamilki---> co tam u ciebie alychac i twojej kruszynki? wpadlas ostatnio ale nic nie naskrobalas:-( agusia---> jak tam rozkrecilo sie cos moze po ananasku po nocy?:-) lilka---> te chlopy to sa nienormalne. dziwie sie ze przychodzi wstawiony bo wiadomo teraz mose cie zlapac w kazdej chwili... moj ostatni raz leciutko wypil w sylwestra i do porodu alkoholu nie ruszyl co by byc gotowym... kropelka---> a tak sie pytam bo niektore mamy przechodza na "diete" przez co maja za malo niektorych skladnikow dka tego si pytalam czy wszystko jesz. a rozmiarem miseczki sie nie przejmuj. tak bedzie puki bedziesz karmic. ja w chwili nawalu mialam rozmiar G:-D teraz mam E-F. a przed ciaza C- D takze sie ciesz z wiekszych walorow bo takie na razie sie utrzymaja:-) ale macie pecha ze jest zakaz odwiedzin i porodow rodzinnych:-/ u nas w dalszym ciagu jak na razi nie ma zakazu... nie wyobrazam sobie rodzic bez mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja również nie wyobrażam sobie rodzić sama. To byłby jakiś koszmar;/ A pytałam ale może w tym natłoku informacji Wam umknęło:) Wiecie coś o sziptalu na Polnej, Poznań? Są tu dziewczyny z Poznania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nO nasz maluszek troche wczoraj nam pokrzyczal. niby byl taki grzeczny, aale potem sobie pokrzyczal. dostal jedzenie ok 22, a po 23 plakal, dorobilam 30ml jedzonka i poszedl spac :) i ladnie w sumie spal w nocy, ale na wieczor nie spal. byli goscie i byl goscinny :) powiedzcie jak sie wypije piwo to ile trzeba odczekac by podac pokarm? mi tez marzy sie cala noc przespana. kurcze sporo kaski mamucha idzie na mleczko nie. moze w innych sklepach sa wlasnie tansze te puszki?viola u Ciebie w jakims konkretnym sklepie po 44? u mnie tez tylko raz byla polozna i pewnie juz nie przyjdzie, jak cos mowila, zebym ja przychodzila, mozna zwazyc wtedy malego. zaluje ze mi go nie zmierzyla, ale juz widze, ze chyba bedzie wysoki chlopinka :) postawila go na nozki trzymajac pod pachami, to taki dlugi byl, ze nie wiem :) chciala by nozkami ruszal (chodzil) ale on nie chcial :) wczoraj tez moj maluszek ladna kupke zrobil :) a tego kopru wloskeigo to chyba na razie mu nie dam, bo nie wiem czy wczoraj nie plakal z tego powodu, bo chyba ten koperek powoduje parcia jakies?na wzdecia jest? boje sie tych kolek jak cholera.wczoraj troche poplakal, nie wiedzialam jak mu pomoc i juz mi rece opadaly, a co dopiero jakby mi cala noc plakal... :/ viola maluch chyba powinien przybierac na wadze ok 200g na tydzien, tak przynajmniej mi ta polozna mowila. mamucha fajnie Ci, ze juz zaraz mozesz podac inne zarelko niz mleczko. dzieczyny ze smokiem to nie jest tak, ze wlasnie caly czas ma odruch ssania i to nie pomaga w ssaniu cyca? jecie wszystko podczas karmienia piersia czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwkamona---> ktoras z kobitek odpowiedziala ci na to pytanko na poprzedniej stronie bodajze:-) widac nie doczytalas:-) glodek---> z tego co slyszalam wlasnie psuje odruch ssania piersi to tak jak z butla prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - to chyba oglądałyśmy ten sam program ale mnie on trochę podłamał i przełączyłam... bo oni tak zachwalali tam mleko matki itp i wogole a ja mam wyrzuty że nie karmię, że nie dałam rady i jesteśmy na mm... no ja tez tak czekałam za wózkiem aż przyślą :D m.mayaa - witaj :) kropelka - ja używam dr brown's i jak narazie jest chyba ok, mały nie ma jakiś dłuższych napadów płaczu, czasami marudzi i marudzi ale nigdy nie krzyczy dłużej niż kilka min. co do rozmiaru miseczki to sie ciesz :D moje w 3 dobie po porodzie też były takie super pełne i duże jak miałam nawał pokarmu, teraz jak jest go malutko to są normalnego rozmiaru głodek - to jest taki osiedlowy sklepik z dziecięcymi rzeczami, nie żaden sieciowy i może dlatego mają trochę taniej. no dziś sie zważymy jeszcze raz, teraz przez ostatnie dni pije porządne porcje mm, nie męczę go cyckiem więc mam nadzieje że przybrał U nas noc nawet nawet, od 21.20 spał do 2, poszedł przed 4 i wstał ok. 6.30 i jak wstał to usnął o 10 :/ i teraz smacznie śpi choć niespokojnie trochę. a ja już od 6.30 na nogach i miałam mały kryzys koło 9 jak on nie spał. Fakt nie płakał, leżał sobie trochę z nami w łóżku, trochę w leżaczku ale ja już myślałam o tym że jestem niewyspana i dlaczego on nie śpi... a jak myślicie - chce zacząć małemu podawać ten zwykły bebilon i tak sobie pomyślałam że może zacząć od podania np. jedej butli w ciągu dnia tego zwykłego a resztę ha, nastepnego dnia np. 2x zwykły reszta ha. mamucha może ty poradzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wizyt poloznej to jestem trocbe zdziwiona bo u nas jest raz w tygodniu i za kazdym razem wazy malego i od pierwszej wizyty bedzie przychodzic przez 6 tygodni. czyli 6 razy chyba ze zadzwonie ze cos sie dzieje to przybedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to naprawdę masz szczęście że tak jest, ale do ciebie już przychodziła przecież przed porodem a ja mogłam pomarzyć. może jakbym zadzwoniła i chciała żeby przyszła to by przyszła... mi powiedziała że mam dzwonić jak bede coś chciała... podejście super, a małego tylko obejrzała nie podnosząc go na ręce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> widac trafilas na leniwego babsztyla... jak sienie upomnisz to nie bedziesz nic miala. mi polozna tez nie brala malego na rece. ja go rozbieralam i przenosilam na wage. ale to co chciala to kontrolowala. np miejsce po szczepiace, pepuszek, buzke. a jestem ciemawa jakbys do niej zadzwonila i powiedziala zeby.przynechala skatrolowac wage czy by przykechala? w sumie to ich zasrany obowiazek a nie ze ty masz z nim chodzic po przychodniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana- akurat o transport do szpitala to nie mam sie co martwic,nawet jak wypije sobie cos to pojedziemy taxa. Jeo rodzice tez mi powiedzieli ze w razie co w nocy o polnocy mam dzwonic a mieszkaja 15 min drogi od nas no i znajomi tez sie oferuja a mieszkaja zaledwie 10 min drogi na piechotke a kierowców jest 4 w mieszkaniu :) tak wiec obstawe i eskorte do szpitala mam :) Mnie dzisiaj skurcze z rana obudzily zanim wstalam z lozka to mnie cos tam kulo i ciagnelo a teraz juz spokoj tylko młody sie wierci :P A ja mam glupie pytanie do mamusiek.... skad wiecie co chce dziecko jak placze? Probujecie wzystkiego po kolei czy to sie po prostu wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u mnie koszmar, od samego rana młody płacze non stop, noc też nie lepsza. zaraz jedziemy z mezem po butle i mleko, (lilka dzieki za podpowiedz odnosnie butli) smoka ssac nie chce, moja mama mowi 'co mu po smoku jak sie nie najada, on chce jesc' i faktycznie przystawiam go chyba z 5x w ciagu 2godzin. sprawdze za pomoca tego mleka czy faktycznie bedzie po nim spal;/ tragedia rottana to uspokoiłaś mnie tym rozmiarem cycek głodek ja jem wszystko ale po takich płaczach małego mam ochote przejść na wodę i chleb;/ ja też słyszałam ze smoczek psuje odruch ssania viola no właśnie chyba pojade i kupie dr brown bo duzo pozytywnych opini o nim czytałam..że wolno mleko leci tak jak z cycka i ze smoczek sie nie zapycha wiec dziecko sie nie krztusi. viola to twój prawie 5h przespał w nocy, luudzie, dla mnie to marzenie narazie nieosiągalne lilka moj placze na okrągło i mimo ze 3 tyg po porodzie to nie mamy pojęcia o co kaman;/ dlatego dzis spróbujemy go dokarmin bo moze glodny a jak to nie pomoże to będiemy myslec ze to ból brzucha=kolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> no to czas sprawdzic. powodzenia zycze zeby to jednak nie byly kolki. lilka---> to sie raczej czuje. jak wstaje i placze tzn ze chce jesc, nastepna w koleji jest pielucha a pozniej troche czulosci. jak dlugo dlugo nie spi to znaczy ze zmeczony. jaksie z dzieciaczkiem dluzej poprzebywa to sie rozroznia o co chodzi chyba ze nie wiadomo od poczatku tj u kropelki... moj na szczescie daje czytelne sygnaly co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola dzwonilam juz do 10 sklepów (w lublinie) i nigdzie nie mają tego dr browna;/ strasznie trudno dostepna ta butelka;/ chyba kupie tommee tippe ehh rottana zobaczymy, narazie nie moge nigdzie dostac mojej butli którą chcialabym karmic wiec chyba wybiore zamiennik, albo poczekam do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - kurcze, może rzeczywiście spróbujcie z mm, może rzeczywiście sie nie najada. a ile malutki waży?? i może warto ściągnąć tym laktatorem i zobaczysz ile tego mleczka masz, bo u mnie tak jak pisałam 30ml w pół godz - co to jest?? NIC dla dzieciazka. aż tak ciężko dostępna ta butelka?? u mnie normalnie w małym sklepiku kupiłam. rzeczywiście wolno leci bo takie 90ml mój maluszek pije i pije lilka - wiesz co, ja chyba jeszcze nie potrafię rozpoznać dlaczego czasem mały płacze, skoro jest nakarmiony i przewinięty. fakt może tak jak rottana pisała - wtedy czułości bo jak sie weźmie go na ręce ponosić to sie uspokaja zazwyczaj :) rottana - jutro ide do niej na ściągnięcie szwów to ją zapytam jak to z ważeniem małego czy ona może to zrobić czy jak. w tym tyg ma też przyjść pediatra to ja też zapytam. no pewnie że to ich obowiązek, oni mają zapłacone za te 6 wizyt a czy wasze maluszki też wkładają usilnie rączki do buźki?? mój czasami mam wrażenie że chciałby włożyć dwie naraz :D i niewiem czy to normalne czy objaw głodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mój szkrab najlepiej usypia na rękach jak leży mi na kolanach, no chyba że uśnie przy butli.. i tego sie boję ze sie mocno przyzwyczai. chciałabym poszukać może jakiegoś leżaczka-bujaczka na allegro dla takiego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola z tymi rączkami to chyba objaw głodu;/ w tym problem że nie było położnej i nie wiem ile waży, i też się jakoś specjalnie nie wybiera..choroba. właśnie nie mam laktatora żadnego w domu;/ a skoro 30ml to mało to ile dla dziecka powinno być pokarmu na jedno karmienie? ja zaraz jade po to mleko i butelke. dziś 1 raz to podam, ale wogle nie wiem co i jak, nawet jak się to przyrządza i ile trzeba podać;/ mam nadzieje ze na opakowaniu wszystko będzie napisane;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz skoro mój na jedno karmienie je 90ml to takie 30 to dla niego malutko no ale mój jest większy, może twojemu by to wystarczyło. spokojnie - wszystko jest na opakowaniu dokładnie opisane co i jak zrobić. hmm to jeśli to objaw głodu to mój ciągle jest głodny a je po 90-120ml :D bo rączki do buzi kieruje często :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka kup na razie butelke taka jaka bedzie, ja mam na razie canpola i szamie z niej, zamowilam ta tommy tipiee cos tam cos tam, nie pamietam jak sie pisze ale Ty pisalas o niej. mleczko podaj i moze bedziesz miala spokoj i spokoj maluszka, bo z tego krzyku jeszcze przepuklinki dostanie tfu tfu. moj lezy, zasypia sobie, ale zaraz budze go na karmienie. tak, rzeczywiscie smok utrudnia odruch ssania, macie racje, poczyatalam o tym.ale moj i tak nie karmiony piersia i ssie smoka tylko pisza tez, ze moga byc potem jakies wady zgryzu? ja wlasnie chce odkupic od kolezanki ten bujaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i moj powinien jesc za kazdym karmieniem 80ml. a na pudelku bedzie wsio napisane takze z latwoscia podasz mleczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - a skąd wiesz ze twój mały ma jesc 80?? co ile go karmisz?? wazylismy małego i przybrał ok. 200g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie to ze wklada raczki do buzi nie znaczyze jest glodny:-) czytalam akurat dzisiaj w gazetce ze w ten sposob dzieci sie "ucza". nie wiem czego:-D jak bedzie juz chwytal cos w raczki to wszystko bedzie szlo do buzi:-) moj jak zje to lubi tez raczke possac. to normalne u dzieciatek:-) kropelka---> na opakowaniu jest wszystko napisane. a dostalas moze w szpitalu niebieskie pudelko? tam bylo takie kokeczko i opisane ike dzieci jedza naturalnego pokarmu jak i mm, co sie rozwija itd. i tak na 12. widzialas to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny wrocilam z butelka i mlekiem. dzis podamy i zobaczymy jaki rezultat. glodek wady zgryzu moga byc ale ja mam artykul w ktorym pisza ze jak nie da sie smoka a dziecko ma silny odruch ssania to moze zaczac wkladac paluszka i wtedy to dopiero wady zgryzu, wiec piszą ze lepiej dawac smoczek jak juz. ja jestem tego przykladem bo dlugo ssalam palec i cale moje dziecinstwo to jazda po ortodontach i w koncu sie skonczylo na aparacie stałym;] rottana zaraz zobacze bo chyba gdzieś miałam taką tabele gdzie to było napisane. na moim mleku napisane coś w stylu ze jedna dawka jedzenia to 120ml jak dla osób nie wprawionych tośmy się z mamą zdziwiły że chyba dużo i zastanawiałyśmy się że to może dawka na cały dzień? ale jak viola napisała ze jej zjada 120ml podczas jednego karmienia to wiem ze i ja tak mam podawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heja- na pudelku od mleka jest podane dawkowanie kropelka twojemu maluchowi proponuje do butli podawac pol na pol z twoim zeby nie bylo problemow pozniej i z czasem zmniejszac proporcje tak zeby ta butla ze sztucznym byla podawana stopniowo voila- ja bym tez robila z tymi proporcjami jedzenie zaczc pol na pol normalne i hipoalerg i tez z mniejszac proporcje a wogole to tez bym sciagala jaktatorem nwet te 30ml i tez dolewala do butli bo zawsze jednak dostanie troche twojego u nas nocka calkiem calkiem mla zaczela robic cyrki z zasypianiem i jak ja klade o k 20 to do 2040 jest ryk i zabawa w wyplowanie smoczka pozniej luz spi o 3 marudzila cos dostala smoka i ja polecialam do kuchni szykowac butle wracam a ona spi i na spiocha upchnelam jej 30ml pozniej o 6 cos chciala i tez na spiocha dostala jak tak dlej pojdzie to wywalam karmienie o 3 :) calkowicie glodek- no sporo ksy idzie na mm le twoj maluch pewnie te szybko wskoczy na stale zrcie bo tak zazwyczj bywa przy dzieciach karmionych mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha jutro kupuje laktator. czyli odciagam swoje mleko i dolewam do butelki? pol mojego mleka i pol modyfikowanego? pierwsze karmienie za nami. nalałam 60ml i byliśmy zdziwieni tą butelką bo spodziewaliśmy się ze jak się ją przechyli to mleko nie bebdzie leciec tylko jak maly zacznie ssac, a tu normalnie lecą kropelki..ale chyba z kazdej butelki jak sie ją przechyli lecą. i mały ssał i ssał ale też co chwile wypluwał smoczek od butelki;/ wiec zachwycająco nie było;/ chyba mu nie smakowało albo smak mleka albo ten smoczek;/ no w kazdym razie byłam przekonana ze wyssał 30ml a tymczasem wyssał niecałe 5ml;/ bo melko ze skali się prawie nie ruszyło;/;/ i teraz chyba moze odstac to mleko 2 godziny i pozniej sie wylewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×