Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

mamucha---> tesciowa moja tez czasem jak siedzi z malym to go przykryje ale bez przesady na szczezcie:-D ni opatula go nie wiem jak tylko np nozki mu przykrywa i sie smieje ze ona to nie moze bo wydaje jej sie ze jest mu zimno:-D no to u nas tez jest kolo 20stopni a ty tak grubo ja ubierasz? :-D tzn moj to by sie zapocil na maksa:-D ale widacze tqoja faktycznie cieplolubna;-) jak to kobitka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze klade na podlkadzie i na to jeszcze recznik ktory zawijam lekko miedzy nogami kropelka- witamy spowrotem w swiecie @ :PPP najparwadopodobniej bedziesz miec to samo czyli ze 2 dni luz a pozniej potop :P u ciebie to az dziwne bo karmisz piersia a wtedy to jakos sie dluzej czeka, moja kolezanka przez rok nie miala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
ja też mam problem ze spaniem, tzn zasne w nocy ale budze sie na sikanie, pić mi sie chce czesto, a tak zwykle o 4 lub 5 sie budze i juz nie chce mi sie spac tylko ciepłą herbatke wypic wiec sobie pije i potem spie tak do około 8 lub 8:30. denerwujace to jest ze juz teraz nie ma sie spania a co bedzie po porodzie... ja dziś byłam u gin, z malutką wszystko ok waży już prawie 2 kg:) jest główką w dól i pewnie tak zostanie. teraz wizyty mam już co 2 tyg, wiec nieźle kasy pójdzie no ale wole do prywatnego chodzić niż na nfz bo miałam z nimi same nieprzyjemnosci. a co do gin na nfz to moja znajoma jest w tym samym tyg co ja czyli teraz sie zaczął 33, i była u gin około 2 tyg temu i ten jej powiedział ze dziecko już jest duże i to nie jest 31 tydzień ciąży tylko 34. ale wydaje mi sie i słyszałam od lekarzy ze nie bierze sie pod uwage wagi dziecka pod koniec ciąży jako oznaczenia terminu porodu tylko to jak duze dziecko było w 7 lub 10 tygodniu, czyli na samym poczatku. w sumie to nie wiem ale dziwne zeby o 3 tygodnie jej przyspieszył.... a co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha- ja ma niestey tak samo z tesciowa ten sam scenariusz i tez mnie to na maxa wkurwia!!!! u nas tez tem okolo 21-22 w mieszkaniu na specer to pajac z dlugim na to cieplu misiek z kapturem kombinezon i czapa zeby sie nie zapocil i zebygo nie obwialo. A ona ciagle ze maly zachrypniety, ciagle go zawija opatula itp. Najlepiej jestjak przyjada i spi o wtedy nie ma noszenia i ja sie nie wkurzam. Mamucha Ty tej masci alantan niebieskiej uzywasz do buzki na spcery czy ja cos pokrecilam? moj maly marundny od wczoraj wiec nie mam czasu pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Ja omijam temat tesciowej-po prostu tu jest mnostwo do opisania :D moj maluszek wczoraj ladnie przespal nocke, pozno jak na niego poszedl spac, bo gdzies przed 23, a potem przed 4 sie ocknal, ale dalam smoka i dalej kimal, czasem sie krecil, ale dopiero jedzonko dostal ok6. u neurologa dobrze, usg bioderek dobrze i usg glowki dobrze-wszystko sie cofnelo na szczescie-takze ciesze sie. dobrze sie rozwija. w pon czeka nas szczepienie. neurolog zalecila szczepic szczepionkami acelularnymi-cokolwiek to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z teściową generalnie mam spokój, bo nie mieszkamy razem i w sumie jak przychodzi do małego to sie wogole nie wtrąca, przynajmniej narazie :D nosi go tylko na rękach bo mówi że sie za nim stęskniła :) na spacerku jeszcze z nim nie była - sama nie zaproponowała że go weźmie a ja przecież nie będę jej na siłę wciskać... Moj mały już śpi od 20.30 - zasnął ślicznie samw łóżeczku i nawet mój mnie dziś pochwalił że dobrze że go nauczyłam zasypiać w łóżeczku, bo on by już dawno wziął go na ręce jakby płakał :D kurcze i u nas chyba jakieś koleczki sie pojawiły bpo dziś od 18.30 do 19.30 krzyczał strasznie, nic go nie uspokajało, ani ciepła pieluszka na brzuiszek, ani noszenie, ani masowanie. i wczoraj też tak płakał w tej godzinie... zobaczymy jak będzie jutro... na szczęścied kąpiel go uspokaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola- o jakiej ksiazeczce mowisz? fajna sprawa z tego co piszesz. Znalazlabys na necie i podeslalabys mi linka zeby mi zobrazowac mniej wiecej o co chodzi? mini- ja koncowke ciazy mialam wiecej nieprzespana niz przespana w nocy sie budzilam co godzine i wstawalam rano :) brzuchol dokazwal bo ciezko bylo, ale i tak mi sie teskni za kopniakami ehhh co do placzu malego to poniekad tez juz zaczynam rozpoznawac co i jak chcociasz czasami jest ciezko. Jak maly placze i ma taki straszny zal w oczach znaczy ze jesc, jak wierzga nogami i sie wierci i krzyczy pielucha. A jak jest tkie łelełe albo ne ne ne :D to rece, przytul alo cos niedogoda :) Co do podnoszenia glowki pomimo ze ma miesiac to juz ja dosc solidnie dzwiga i na plecach jak lezy to sam przeklada na prawa i lewa strone. Kupilismy mleko Bebilon AR przeciwko ulewaniu zaladowalismy pierwsza butle 120 ml wypil cala, odbilo mu sie dopil cyckiem jednym, pozniej kapiel i cycek kolejny. A teraz juz spi. Jak sie ulewa waszym malym i macie problem z mlekiem polecam rewelka. Kolezanka mi polecila bo jej pediatra podsunal i tez dokarmia swoja mala. Ona doi dwa cyce a pozniej dopychanie sztucznym. A wlasnie jak to jest jak dopaja sztucznym bo sie nie najada to daje wit D czy juz ja odstawiam? Bo ona w mleku jest przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna2013
Kochane drogie mamy.... te przyszłe i te obecne. Proszę was o wypełnienie mojej ankiety (anonimowej) i udział w badaniu do pracy magisterskiej. Ankietka jest krótka i szybko się ją wypełnia- dotyczy ciąży. Zachęcam i każdej,która poświęciła tą chwilkę bardzo dziękuję Pozdrawiam http://moje-ankiety.pl/respond-39095.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka wydaje mi się,że witaminę D daje się mimo wszystko niezależnie od mleka jakie podajesz.Ja karmię sztucznym cały czas a witaminę daję co drugi dzień od samego początku.I jeśli dajesz swoje mleczko to jeszcze witaminę K:) mini ja koncem ciąży mało co spałam.....w nocy to co 40 min toaleta na siku i zanim znów zasnełam to już mi się chciało.Nie zazdroszczę chociaż te kopniaczki w brzuszku chciałabym poczuć jeszcze:) mamucha a to właśnie jest najgorsze....bo Ty przyzwyczajasz małą do jednakowej temperatury a teściowa znów podkręca kaloryfer i przegrzewa małą.noi przeziębienie gotowe.Temperatura powinna być w miarę jednakowa i napewno nie wysoka. u mnie sytuacja z teściową rewelacja bo.......jak mała miała tydz to wyjechała do Italii i wróci w lipcu.Dzwoni tylko co trzeci dzień i pyta jak mała:)my mieszkamy z moimi rodzicami ale moja mamcia się tak nie wtrąca.czasem powie żeby ją przykryć bo stópki ma zimne ale wiem że to z troski i traktuję to jako poradę czy coś w tym stylu.Nas mieszka 9 osób w domu więc mam czas dla siebie bo zawsze ktoś pomoże czy zabawi ją chwilę:) viola miała objawy......nie miała spokojnego snu bo wybudzał ją taki bezdech jakby nie mogła tchu złapać,i jak przyłozyłam rączkę na klatkę piersiową to charczało jej strasznie.Wcześniej dostała dość duży katar więc pewnie rzuciło się na oskrzela:(a u małego jeśli zaczeły się kolki to współczuje....u mojej na okrągło był płacz i nic nie pomagało:(miejmy nadzieję że to nie kolki:) głodek dobrze,że u ciebie z dzidzią wszystko ok.ważne że się cofneło,ja dostałam skierowanie na usg bioderek i w przyszłym tyg jadę z małą:) o tym,że na karku sprawdza się temp to też wiem bo położna mi mówiła i lekarz w szpitalu też:) kropelka nasze dzidzie też sikają często jak pieluszki nie ma:)mój dziś rano małą przebierał na mojej poduszeczce i sciągnął pampersa i tak trzyma i mówi,że mała nie tak dużo nasikała a ona w tym momęcie srrrruuuuu i zasikała całą poduszkę hehe i spioszki też.więc ją przebrał:)na dodatek chyba odchodzi jej ta plama z oskrzeli bo dostała herbatkę a potem raz zwymiotowała gęstą przezroczystą wydzieliną więc mój ją przebrał(2raz) a ona po przebraniu zwymiotowała znów taką wydzieliną i musiał trzeci raz ją przebierać:) a nocka u nas jka zawsze....zasneła tak przed 22 i obudziłą się o 5:45 zjadła i potem kimała z przerwami do 7:30:) robimy dalej inhalację to taka spokojna przy tym jest jak nigdy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Kobietki dzis nasze święto...czekamy na kwiatuszki od mężczyzn:):) wszystkiego najlepszego:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
no faktycznie dziś cisza:) ale wam mamuśki zazdroszcze ze już swoje pociechy przytulacie. a wczoraj miałam jakies załamanie i płakałam. strasznie źle się już czuje a gdzie jeszcze do końca kwietnia... rece i nogi mi dretwieją, nie moge spać, jakoś apetytu tez nie mam nie wiem co sie dzieje, myślałam ze końcówka ciąży bedzie fajniejsza. ale oby mała się zdrowa urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - podaje ci kilka linków, ten pierwszy chyba najfajniejszy :) http://allegro.pl/ksiega-pamiatkowa-dziecka-album-pamiatkowy-cd-i3007559119.html http://allegro.pl/moj-pierwszy-album-mojego-dziecka-do-wyboru-2012-r-i3073908433.html http://allegro.pl/album-mojego-dziecka-dziewczynka-chlopiec-nowy2012-i3063569638.html a ja mam taką, aż sobie przypomniałam swoje dzieciństwo :D http://allegro.pl/od-kolyski-do-mundurka-album-naszego-dziecka-prl-i3077609903.html mój mały właśnie śpi w łóżeczku ale coś niespokojnie, niewiem jak długo pośpi bo już sie kręci Takk czekamy za kwiatkami :D ja jak narazie dostałam sms z życzeniami od brata :) Wszystkiego Najj dla was dziewczynki!!! Aby wszystko o czym marzycie sie spełniło i dzieciaczki rosły zdrowo!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas noc w porzo, po wojowaniu do 24. maly wczoraj przez caly dzien nie spal ale po tych 2 dniach apatii byla to dla mnie mila odmiana, tylko zastanawiam sie dlaczego on jak tak nie spi to nie pada o 20 spac tylko wojuje do polnocy albo i dluzej gdybym na to pozwolila wczoraj tez bylismy u mojej mamy i dostalismy lekka operetke, powiedziala ze maly jest b.przyzwyczajony do rak i lulania;/ i ze niedlugo nic nie bede mogla zrobic w domu jak tak dalej bedzie;/wiec probowalam go usypiac w lozeczku ale on tak placze ze lipa;/ mamaucha ja wlasnie mialam was wszystkich pytac jak czesto wasze dzieciaki maja kontakt z dziadkami (waszymi rodzicami i tesciami) u mnie wizyty w kazda sb lub ndz, mnie troche denerwuje z kolei ze noszą na rekach i lulają. rottana zawsze podchodze do malucha z usmiechem i probuje go zagadywac, usmiecha sie ale nie tak czesto jak bym chciala no i u mnie to sie dzis krwawienie juz rozkrecilo;] wiec jesli potrwa kilka dni to bedzie to mzona uznac za okres;/ spodziewalam sie tego conajmniej po 3 miesiacach bo karmie duzo i czesto co godzine poltorej praktycznie, tylko w nocy troche rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny po czym poznac ze mm nie pasuje mojej malej , prawie konczy juz puche bebilon comfort ale dalej ma zaparcia jak robi kupke to strasznie smierdzaca i z wielkim bolem , no i czesto jest zielona , taka naprawde zielona no i kolki czy ta so objawy , zeby zmienic melko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx1991 ja dzis otworzylam oko rano bo maly kwekal i pomyslalam ze mam 1 przezkaz dla ciezarowek. wyspijcie sie. miedzy sikaniem jedzeniem wstawaniem, wyspijcie sie chocby na sile hehe bo pozniej..chociaz to zalezy od dziecka kazde inne;) agusia a u was jaktam??? viola to twoj np placze w lozeczku a ty go mimo to na rece nie bierzesz tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka - my jak zmienialiśmy z bebilonu ha na zwykły to w sumie trochę rzadziej zaczął robić kupki i akurat mieliśmy wizytę u pediatry i ina pouciskała brzuszek małego i stwierdziła że trochę ma za twardy i żeby wrócić do ha. teraz na tym nutramigenie też robi śmierdzące kupki i zawsze trochę popiszczy przy robieniu... kropelka - to było tak że czekałam aż sie tak na maksa rozpłacze i wtedy dop wzięłam na ręce, uspokoiłam (ale nie koniecznie usypiałam) i czasem z otwartymi oczkami odkładałam do łóżeczka, i potem zazwyczaj już tylko popłakiwał sobie czasem i usypiał. i tak konsekwentnie codziennie przez 5 dni i muszę powiedzieć (odpukać) że narazie sie udaje... wczoraj nawet sobie gadał w łóżeczku a potem ładnie bez smoka usnął. czasem ma gorszy dzien to wtedy piszczy, pokwęka i usypia więc myślę że musisz kilka dni być 'twarda' i mały sie przyzwyczai, one są jeszcze w takim wieku że dadzą radę :) za to mam problem w dzien z usypianiem go, czasem uśnie w łóżeczku ale zazwyczaj w leżaczku (teraz też), lubi spać we wózku ale dziś narazie nie byliśmy na spacerku i w sumie nie ma takiego stałego miejsca w którym śpi w dzień... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
U mnie maly w nocy nie spal spokojnie, ale chyba w nosku jemu cos przeszkadzalo, albo za dlugo spal w dzien, nie wiem. ale chwilami zaplakal i dalej szedl spac. teraz tez kima. brzoskwinka a ile juz stosujesz ten bebilon comfort? moze poczekaj jeszcze, podobno po tym mleku dzieci moga robic smierdzace kupki, tak przynajmniej jest napisane na forum tego mleka. nasze pociechy moze po prostu nie umieja na poczatku kupek robic (moj tez mial na poczatku z tym problem), pediatra mi mowila, zebuy nie dac sie terroryzowac, ze musza sie nauczyc gdzie nacisnac, pocisnac itp :P moze daj jej jeszcze troche czasu. kropelka moj maly z moimi rddzicami, a raczej z moja mama ma bardzo czesty kontakt, teraz tez siedze z mama. i zostaje u nich na noc, bo na wieczor ide na fitness, jutro rano znowu, a moj do pracy, a nie chce go z tesciowka zostawiac, bo sie mnie nie slucha w ogole tylko zawsze sama jest najmadrzejsza. jutro do niego przyjedziemy. ja ze swoimi rodzicami nie boje sie go zostawic, wiem, ze jest pod dobra opieka. viola dzieki za zyczenia heh tez wszystkiego najlepszego kobieto i dla innych kobiet :D ciekawe czy mnie moj dzis uroczy jakims chwastem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona pije ten comfort z ok 2 tyg w sumie konczy puche , ale widze ze z dnia na dzien coraz gorzej sie czuje , a dzwonilam teraz do lekarza i kazal kupic bebilon pepti,smutno mi jak ona taka dzielna meczy sie a nie placze az tak , choc dzij jest najbardziej marudna , jeszcze taka nie byla , biedulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola ja wlasnie w nocy mam problem bo maly o 24 jeszcze nie spi a maz wstaje juz o 2 do pracy i staram sie malego a wszelka cene uspokoic zeby meza nie budzil, zeby chociaz 3h przed pojsciem do pracy przesypial;/ w dzien latwiej byloby mi byc twarda bo wtedy nikogo nie ma w domu;/ ale jak tak dalej bedzie ze on w dzien przespi zaledwie 30min to chyba w koncu pojde do lekarza i zapytam czemu tak jest;/ i witam w klubie@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka moj tez w dzien malo co spi teraz po 3ech godzinach zamknal oczy przy cycku ale slusze ze znowu cos kweka Dzisiaj w nocy jak zasnal o polnocy po tym sztucznym to obudzil sie dopiero o 5 pozniej o 7 i 8 i juz niespal, ogladalismy razem dziendobry tvn :) Dziewczyny a wy kupowalyscie mleko po konsultacji z pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam bebilon najpierw, bo takie mi polecili w szpitalu-takie jemu dawali. potem zmienilam na bebilon comfort bez kons z lekarzem-za namowia kolezanki,ze jest na zaparcia-i pomoglo na kupki, a niedawno tez zmienilam na hipp-za namowa mamuchy :) i tez jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano najlepszego z okazji dnia kobiet :) ja jestem po ok 1h marudzeniu bez powodu :P wkoncu mala zaladowalam do bujaka i teraz siedzi gada do zabawek :P Dzis rano mielismy szczepienie i mala plakala moze 3 sec ale za to pozniej caly dzien albo spala albo marudna :) i byla znowu wazona i kurde przybrala w tydzien 250g..... brzoskwinka- moja tez na poczatku miala problem z kupa tez zielona i smierdzaca ale to jakos samo przeszla, a mozesz juz dc jakies herbatki na prace jelit? albo przynjamniej wody przegotowanej a ja najpierw dawalam bebilon bo to dostawala w szpitalua pozniej sama zmienilam na hipp'a i pediatra powiedziala ze spoko dzis maialam biegac ale na dworzu taka pizdziawica ze nawet zz mala na spacerze nie bylam, pozniej jak ona usnie poskacze sobie na rurce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po silowni i zumbie. silka na rozgrzewke, potem ta zumba, juz mi lepiej szlo, bo kroki troche poznalam, ale jak patrze na siebie w lustrze jak tancze to kurde taka ociezala jestem i ruchy takie powolne i wszystko mi skacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
głodek 86 fajnie że masz możliwość ćwiczenia, bo to dużo daje, ja przed ciążą chodziłam na siłownie i sobie ćwiczyłam tak około godzine przed 3 dni w tygodniu i powiem ci że było widać efekty a chodziłam tylko miesiąc. a ile przytyłaś w ciąży ze teraz ćwiczysz? ja narazie 10 kg i myśle ze pewnie jeszcze ze 3 max 4 przytyje, no ale zobaczymy, jeszcze mam 7 tygodni:) mam nadzieje ze uda mi sie zrzucic po ciąży te kilogramy, a rozstępy mam na brzuchy okropne i ogromne:( ale po drugiej ciąży sobie je usune jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim mamuśkom które mi odpisały. :) widze, ze musze sie przemeczyc z tymi nockami.. ehh no trudno. :D Jakoś wytrzymam. W nocy nie mogę spać a w ciągu dnia w sumie w nocy też okropnie "ciagnie" mnie kroczę, czuje taki tępy ból.. mam nadzieje, ze nic złego sie nie dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas maly nie spi, bujam go w bujaku ehh. od dzis wprowadzam stale godziny jedzenia co 2h a nie jak dotad co 40min czy co godzine. no i 1 dzien nie brania na rece, wymaga to wiele samozaparcia, ale zastosuje sie do twoich wskazowek viola i zobaczymy czy moj sie oduczy. jutro wizyta u tesciow. musze byc twarda i nie pozwalac brac na rece, chociaz znajac zycie nie ebde miala odwagi odezwac sie slowem;/ nagadam mezowi zeby zwracal uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - mój dziś gorzej z zasypianiem, tzn. troszkę krzyczał, wzięłam go raz na ręce ale odłożyłam jak sie uspokoił i za chwilę znów krzyk, ale już tylko dawałam smoczka i robiłam 'ciii' :D i jakoś w końcu usnął. dasz radę :) wiesz kilka dni - no chyba że twój mały okaże sie bardziej uparty :D Ide sie teraz wykąpać i spać Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×