Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Hello dziewczynki:) Mimi, bardzo mi przykro... Gratuluję wszystkim nowo ujawnionym tutaj przyszłym mamom;) Mimo, że nie mam o czym pisać, bo niestety ten cykl na pewno jest cyklem straconym, to regularnie Was podczytuję;) No i Magdulińska, ja też jestem z Jaworzna;p Tyle,że ja jestem na etapie starań o dzidziusia;) Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z Poznania:) i chyba mam ciaze urojona hi hi...bo byc w niej jeszcze napewno nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yty
internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . ..... . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . .. . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enel
Witajcie dziewczyny, U mnie @ nie ma, ale test owulacyjny byl pozytywny dopiero 25 maja, wiec pewnie caly cykl sie przesunal... I @ przyjdzie jakos w piatek... Rottana- tez bym chciala tak niepostrzezenie zajsc w ciaze, ale ta schiza mnie nie opuszcza... :) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enel
Witajcie dziewczyny, U mnie @ nie ma, ale test owulacyjny byl pozytywny dopiero 25 maja, wiec pewnie caly cykl sie przesunal... I @ przyjdzie jakos w piatek... Rottana- tez bym chciala tak niepostrzezenie zajsc w ciaze, ale ta schiza mnie nie opuszcza... :) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
witajcie cieplutko. ja jestem z wojewodztwa warminsko- mazurskiego a dokladnie z elblaga. enel---- ja tez cale pol roku non stop o tym myslalam i myslalam ale na poczatku miesiaca tez myslalam i pozniej przyszla fala problemow ze nawet nie przyszlo mi do glowy zeby sprawdzic kiedy ma byc @ no i po paru dniach mi sie przypomnialo;) drimminggirl--- mysle o tobie caly czas, moze uda mi sie znowu cie zaczarowac tylko ze szczesliwym finiszem;) ciezarowka---- fakt rosnace piersi i zaokraglajacy sie brzuszek to bardzo mile objawy zarowno dla nas jak i dla naszych chlopow:-D piersi ciesza a brzuszek sprawia ze sa dumni ze swej meskosci. mi natomiast podoba sie i troche meczy te pozadanie... ochota na sex jest niemilosierna:-D ja przez pare dni na razie sie nie odezwe bo jade na wycieczke do rodziny do krakowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane :) i oczywiście nowe mamusie :) Mimi bardzo mi przykro ale zobaczysz będziesz jeszcze mamusiom za nim się nie obejrzysz i wrócisz do nas :) dawno mnie tutaj nie było ale mam straszne mdłości i oczywiście wymiotuje byłam w poniedziałek na wizycie i schudłam 2 gramy :) dzidzia rośnie serduszko bije i to jest najważniejsze i oby tak dalej na 5.07 jestem już umówiona na badanie prenatalne jak ten czas leci choć nie powiem bo przed każda wizyta u gin się stresuje. Wczoraj byłam zawieść L4 do pracy ale koleżanki się ucieszyły jak mnie zobaczyły i gratulowały szkoda ze tam nie można pracować w ciąży bo mi się już nudzi w domku ale się rozpisałam. A co do zachcianek to jako takich nie mam nawet na słodkie ale za to odrzuciło mnie od mięsa rośnie mi w gardle jak jem A ja jestem z okolic Gliwic wiec tez nie mamy aż tak daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mnie zaczyna mdlić... niestety... najczęsciej rano i wieczorem jak leże już w łóźku, nie są to jakieś straszne mdłości ale powiem Wam że nienawidzę takiego uczucia... a najgorsza rzecz dla mnie to wymioty... mogę cierpieć pól dnia a nie zwymiotuje,... mam nadzieję że to mnie ominie :) teraz biore prenatal complex a on ponoć pomaga zwalczać mdłości bo ma imbir i jakieś inne rzeczy :) ja czekam aż mi piersi urosną... zawsze miałam małe to może teraz troszki podrosną :) witam oczywiście nowe mamusie :) gaja i sprawa do Ciebie? mogłabyś mi też sprawdzić w tym kalendarzu chińskim :) data poczęcia.... albo 30,04 albo 01,05 ja 11.1985 rok pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Witam o poranku, pewnie sporo sie bede udzielala na tym forum bo tez siedze w domu n L4 U mnie w 1-szym trymestrze byl problem z libido :) ale juz sie poprawia Wczoraj o ok 1-szej w nocy wydaje mi sie ze poczulam pierwsze konkretne ruchy dziecka- taki delikatny nacisk od wewnatrz, wczesniej mialam nieregularnie cos ala bombelki albo motylki a teraz mi sie wydaje ze juz konkret :) Starajace sie- dbajcie o siebie, bierzcie kwas foliowy i witaminki (niech oni tez biora!).W tym ostatnim cyklu wogole nie liczylam kiedy owulacja itd- kochalismy sie kiedy mielismy ochote. Starajcie sie zajac czyms glowe bo takie obsesyjne myslenie dziala odwrotnie (wiem bo tez tak mialam)- dopiero jak zajelam sie przeprowadzka i poszlam do nowej pracy i z mezem olalismy temat to samo zaskoczylo :) Romantyczny wieczor z winkiem i seksem i bedzie git :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... u mnie było podobnie... pierwsze cykle to się strasznie stresowałam i napalałam, jak dostałam pregnyl na pęknięcie to już stwierdziłam że na 100% się uda... a tu dupa... jak zrobiłam test to się popłakałam wtedy że już nam się nie uda.... staraliśmy się ogólnie ok pól roku, wcześniej niby też ale cały czas u mnie coś było nie tak więc wiedzieliśmy że nic z tego nie będzie... a teraz w maju mój lekarz wyjechał, miałam tylko 1 usg i sstwierdził że weżmiemy się do roboty w czerwcu... a tu proszę, @ się spóźniła i nawet się nie nastawiałam, stwierdziłam że pewnie znowu jakieś problemy się zaczną... a tu test pokazał 2 kreski :) teraz wiem że trzeba troszkę wyluzować, ale w momencie kiedy się starasz nie jest to takie proste :/ ale życzę powodzonka dla starających się... mam nadzieję że szybko zobaczycie 2 kreski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
moje konto- to powinnas duzo odpoczywac i na maksa dbac o siebie. Ktory ty tydzien? 4? Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok. Ja caly 1-szy trymestr sralam po gaciach oby wszystko bylo ok. O tyle dobrze ze byl bez mdlosci i jakis dziwnych jazd - na maksa wech mi sie wyostrzyl- nie moglam komunikacja publiczna jezdzic bo mi smierdzoalo od ludzi i robilo sie slabo :), mialam troche zawroty glowy i chcilo mi sie spac. Teraz "walcze" z ciaglym bieganiem do kibelka i chyba (mam nadzieje ze nie) robiacymi sie , mimo smarowania, rozstepom (bleeeee).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głodek 86
Witam, ja ze stolicy :) mnie z rana mdli zazwyczaj, ale i czasem w ciagu dnia, roznie. nie mam raczej ochoty na seks, nad czym moj ukochany ubolewa. piersi mam raczej spore,wiec tez nie chcialabym zeby mi urosly za bardzo.czesto mam czkawke i czesto tez kicham,nie wiem czy to efekt obgadywania czy ciazy :P Milego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka wychowałam się na Wildzie:) Dopiero dwa lata temu przeprowadziliśmy się z mężem do Swarzędza. moje konto wg kalendarza spodziewasz się córeczki. Daj znac jak będziesz już wiedziała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no z tych wszystkich kalendarzyków w necie wychodzi mi z daty ostatniej @ że jest to 7-8 tydzień :) wizytę 2 mam dopiero 20 czerwca więc uwierz mi że się stresuje czy wszytsko om będzie i czy zobaczę serduszko :) tak się martwie.... ale chyba to normalne :P teraz jeszcze tylko badania :) a wy dziewcyny jak się czujecie? gaja dzięki za info :) zobaczymy czy się sprawdzi :) buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla Mamaaa szok
Hej Dziewczyny Widze, ze ruch sie tutaj zrobil duzy I milo i fajnie. Gratuluje wszystkim nowym mamom przyszlym no i trzymam caly czas kciuki za wszystkie starajace sie dziewczyny. Bylam wczoraj u ginekologa. B. Fajny pan, chodze do Niego od paru lat, chociaz nie wiem, wydawalo mi sie ze dowiem sie wiecej. Wg obliczen jest u mnie 6tydz.3 dzien, myslalam, ze moze bedzie juz widac(?) czy slychac serduszko, bo tak czytalam gdzies, a tutaj zobaczylam tylko pecherzyk ciazowy i mala plamke, ktora wg lekarza ma 6 mm No i data przewidywana porosu : 27.01 lub 28.01 ( wedlug USG i czegos tam drugiego). Tyle. Mam przyjsc na wizyte pod koniec czerwca. Nie zwazyl mnie lekarz ( sama sie zwazylam z ciekawosci wyszlo ok 51 kg na razie), w sumie tylko USG. Nic nie pytal sie ani nie mowil o kwasie foilpowym, ja lykam odkad sie dowiedzialam o ciazy. Nie przepisal mi zadnych lekarstw, polecal jakies witaminy dla kobiet w ciazy ( ktore zawieraja kwas fiolowy nie pamietam nazwy, ale mam ulotke) powiedzial ze moge robic „wszystko oczywiscie w miare rozsadku:), cwiczenia, rower, spacery, plywanie, opalanie sie, praca. Jesc zdrowo..wiadomo. Nie wypytywal sie bardzo o jakies choroby przebyte, tylko pytal czy w rodzinie byly jakies genet. Choroby czy cos niepokojacego. No i dal skier. Na pare badan krwi, nie duzo, bo ja z miesiac temu mialam komplet badan morfologia i mocz. Co do tego,ze przez pierwsze 4-5 tyg przyjmowalam tetralysal, no troche sie zaniepokoil : ( ale powiedzial,ze nie jest to az tak bardzo niebezpieczne ( na poczatku myslal, ze mowie o takim b silnym leku na tradzik kuracja b wyniszczajaca, lek bardzo inwazyjny i wplywajacy na organizm, watrobe nawet psychike i mnei przerazil, zrobil taka mine, ze nie powinnam byla, ze jak sie bierze te lekarstwa, to trzeba nawet podpisac, ze sie wtedy nie zajdzie w ciaze...ALE okazalo sie ze to nie ten lek:p) I tyle sie dowiedzialam. Zastanawialam sie, czy Wy na tych pierwszych wizytach dowiadywalyscie sie jakos duzo wiecej,czy ten moj lekarz nie odbiega standardem od reszty?:p ( pytam bo wiem, ze to moje rozczarowanie informacjami, ktorych sie dowiedzialam moze byc spowodowane nastawieniem na to, ze niewiadomo jak duzo lekarz bedzie mi mowil:) ) Mam takie pytanie do Was. Bo moj lekarz jest troche daleko, na razie bede jezdzic do niego. Wiem, ze czesto u nas dziewczyny w ciazy chodza na zwolnienia, wiadomo, jak jakies przeziebienie, choroba, lepiej nie rywykowac, albo np mdlosci uciazliwe. Kolezanka ost. 3 tyg byla na L4 ( teraz 12 tydz ciazy) Takie zwolnienie ewent. Moge dostac od zwyklego lekarza, prawda? Internisty? Nie bede musiala jezdzic specjalnie 40 km po zwolnienie? Jesli by sie tak zdarzylo, ze jakis nieustannych mdlosci dostane ( na razie nie mam nic, troche mi niedobrze czasem i tyle)? Czy wtedy przy takiej wizycie u Internisty wyst. Ze powiem ze jestem w ciazy? Czy musze pokazac jakies zaswiadczenie? Z gory Wam bardzo dziekuje za odpowiedzi. I pozdrawiam. Aha, i Gaju tak z ciekawosci : ) Moglabys mi tez wyliczyc plec? : ) Ja : 08/1984 Poczecie 06.05.2012 Pozdrawiam Ps tez jestem ze slaska - chorzow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Mama szok...: Z tego co wiem to wystarczy u internisty.Dobrze by bylo aby na tym zwolnieniu bylu pozaznaczane kody - ze to ciaza bo wtedy dostajesz normalnie 100% wynagrodzenia i nie moga robic z tym za bardzo problemow. U mnie pracodawcy wymagali dodatkowo zaswiadczenia ze jestem w ciazy (chodzilo o przedluzenei uowy). Ponadto moj lekarz tez nie jest jakis wylewny i mowi calkowite minimum ja sie zawsze o milion rzeczy go dopytuje. A na poczatku ciazy to oni sa calkiem malo entuzjastyczni bo wiadomo 1-sy trymestr bywa przewrotny i chyba nie chca by dziewczyny sie jakos napalaly. Mi tylko kazal brac kw foliowy a od miesiaca dorzucil magnez z witamina b6. Glodek 86 Ja tez Wawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamaaa szok Z ginekologami jest różnie...mój oblewa mnie nawałem informacji :) zawsze odpowiada bardzo rzeczowo na moje pytania. Odnośnie L4. Z powodu bardzo złego samopoczucia w trzecim miesiącu ciąży (mdłości i wymioty) dostałam zwolnienie na tydzień. Płacone jest 100%. Zwolnienie może wydac lekarz rodzinny ale należy go poinformowac o ciąży. W pracy prosili o przedstawienie karty ciąży. Wg chińskiego kalendarza spodziewasz się córeczki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Sa przeciez dziewczyny, ktore cala ciaze jada na L4 i w sumie dobrze bo to jedyny czas kiedy moga egoistycznie sie skupic na sobie, odpoczac wyspac sie itd i to zupelnie bezkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka ja jestem na takim L4 od początku bo niestety u nas nie mogą pracować kobiety w ciąży a z chęcią bym pracowała ile bym dala rade bo siedzenie w domu to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starające się: nick......................cykl starań.....................ostatnia @ manawi.......................1.......................... . .18.04.2012 nati0587.....................1.......................... . ..17.04.2012 gaja_86......................1.......................... . . 07.05.2012 dreaminggirl................3........................... . .17.05.2012r. magdulinska.................8........................... . .27.04.2012. enel...........................1........................ . ... ...9.05.2012 poziomka-n................1...........................19 .05.2012 Zafasolkowane: Nick.....................cykl starań..........termin porodu..... syn/córka rottana.....................6...................30 grudzień................... viola150.....................8................ 4/5 stycznia................... Mafijna .....................1............... grudzień/styczeń.......?...... marta2387.................2lata..................ok.18.01.20 13.........?..... moje konto ................6..................ok.22.01.2013............ .... -ania-m-.....................2...................30.10.2 012.................. Juustaaa....................2....................3.01.201 3................... Głodek 86...................2....................3.01.2013......... .......... ciezarowka_83.............3.....................11.11.201 2.......?........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Marta2387- A ja uwazam ze to dobrze, wiem ze mozna sie nudzic itd ale przynjmniej masz cas na zebranie sil przed porodem i pozniej opieka nad dzieckiem i prawdopodobnie praca. Wogole spoko firma skoro tak postepuje z ciezrnymi- nie zawsze tak jest. Ja tez jestem na L4 ale poprosilam lekarza o tto bo moja praca mne na masa stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja już raz poroniłam i lekarka o mnie dba ze szok i zaraz na 1 wizycie chciała już mi dać L4 ale ja byłam na urlopie wiec od poniedziałku jestem na zwolnieniu tylko nie wiem jak jest z macierzyńskim jak mam umowę o prace ale na czas określony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Ja zaszlm w ciaze majac umowe probna i mi przedluzyli do dnia porodu, pozniej maciezynski itd. Nie wiem jak dokladnie jest z okreslonym chyba podobnie sprawdz w necie- na wielu portalach prawnych i ciazowych pisza o takich rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starające się: nick......................cykl starań................ostatnia @ manawi.......................1.......................18.04.2012 nati0587.....................1.......................17.04.2012 gaja_86......................2.......................03.06.2012 dreaminggirl................3........................07.05.2012 magdulinska.................8.......................27.04.2012 enel...........................1.......................09.05.2012 poziomka-n..................1.......................19 .05.2012 Zafasolkowane: Nick...........cykl starań.......termin porodu......tydz. ciąży...płec.. rottana............6..............30 grudzień................................ viola150............8.............. 4/5 stycznia.............................. Mafijna ............1............ grudzień/styczeń......................... marta2387........2lata..........ok.18.01 .20 13.......................... moje konto ........6.............ok.22.01.2013............................ -ania-m-.............2.............30.10.2 012............................... Juustaaa............2.............03.01.2013................................ Głodek 86...........2..............03.01.2013................................. ciezarowka_83....3..............11.11.2012................................ Może taka forma tabelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starające się: nick......................cykl starań.....................ostatnia @ manawi.......................1.......................... . .18.04.2012 nati0587.....................1.......................... . ..17.04.2012 gaja_86......................1.......................... . . 07.05.2012 dreaminggirl................3........................... . .17.05.2012r. magdulinska.................8........................... . .27.04.2012. enel...........................1........................ . ... ...9.05.2012 poziomka-n................1...........................19 .05.2012 Zafasolkowane: Nick.....................cykl starań..........termin porodu..... syn/córka rottana.....................6...................30 grudzień................... viola150.....................8................ 4/5 stycznia................... Mafijna .....................1............... grudzień/styczeń.......?...... marta2387.................2lata..................ok.18.01 .20 13.........?..... moje konto ................6..................ok.22.01.2013............ .... -ania-m-.....................2...................30.10.2 012.................. Juustaaa....................2....................3.01.201 3................... Głodek 86...................2....................3.01.2013......... .......... ciezarowka_83.............3.....................11.11.201 2.......?........ kamilki09..................3lata..............grudzień/styczeń.....?........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati =)
Hej wszystkim :) I ja się z chęcią dołącze :) Jestem w 5 tygodniu dopiero co prawda...i jeszcze długa droga przede mną. Czuje sie nadzwyczajnie dobrze, a o ciązy dowiedzialam sie w dzien dziecka :) Pozdrawiam wszytskie mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati =)
Hej wszystkim:) Z checia sie dołącze :) jestem dopiero w 5 tygodniu co prawda i dluga droga przede mną, ale to moja pierwsza (i upragniona) ciaza wiec przyda mi sie grupa wsparcia ;) czuje sie nadzwyczajnie dobrze a o ciazy dowiedzialam sie 1 czerwca :) Pozdrawim wszytskie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati =)
ojej przepraszam, wyskoczyl mi jakiś błąd i wysłalo sie dwa razy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×